"Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасының кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 18 қыркүйектегі № 403 бұйрығына өзгеріс пен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 2023 жылғы 14 маусымдағы № 656 бұйрығы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2025 жылғы 4 сәуірдегі № 149 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Қаржы министрінің 04.04.2025 № 149 бұйрығымен.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 3-т. қараңыз.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасының кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 18 қыркүйектегі № 403 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9756 болып тіркелген) бұйрығына мынадай өзгеріс пен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасында:
бюджет шығыстарының функционалдық сыныптамасында:
04 "Бiлiм беру" функционалдық тобында:
9 "Бiлiм беру саласындағы өзге де қызметтер" функционалдық кіші тобында:
мынадай мазмұндағы 206 бюджеттік бағдарламасы бар 762 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"762 Облыстың құрылыс, энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
206 Білім беру инфрақұрылымын қолдау қорының қаражатын жұмсау";
09 "Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану" функционалдық тобында:
1 "Отын және энергетика" функционалдық кіші тобында:
мынадай мазмұндағы 249 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"249 Қазақстан Республикасы Индустрия жəне инфрақұрылымдық даму министрлігі";
12 "Көлiк және коммуникация" функционалдық тобында:
9 "Көлiк және коммуникациялар саласындағы өзге де қызметтер" функционалдық кіші тобында:
мынадай мазмұндағы 249 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"249 Қазақстан Республикасы Индустрия жəне инфрақұрылымдық даму министрлігі";
Бюджет шығыстарының экономикалық сыныптамасында:
1 "Ағымдағы шығындар" санатта:
03 "Ағымдағы трансферттер" сыныбында:
350 "Өзге де ағымдағы трансферттер" кіші сыныбында:
351 "Әлеуметтiк медициналық сақтандыру қорына берілетін трансферттер" ерешелігі алып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 361 ерекшелігімен 360 кіші сыныбы толықтырылсын:
"360 Нысаналы жарна
361 Нысаналы жарна";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы бюджет шығыстарының экономикалық сыныптамасы ерекшелігінің құрылымында:
350 "Өзге де ағымдағы трансферттер" кіші сыныбында:
"
351
Әлеуметтiк медициналық сақтандыру қорына берілетін трансферттер
Әлеуметтiк медициналық сақтандыру қорына берілетін трансферттер
"
алып тасталсын;

О внесении изменения и дополнений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 18 сентября 2014 года № 403 "Некоторые вопросы Единой бюджетной классификации Республики Казахстан"
Приказ Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов Республики Казахстан от 14 июня 2023 года № 656. Отменен приказом Министра финансов Республики Казахстан от 4 апреля 2025 года № 149.
Сноска. Отменен приказом Министра финансов РК от 04.04.2025 № 149.
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие см. п. 3.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 18 сентября 2014 года № 403 "Некоторые вопросы Единой бюджетной классификации Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 9756) следующие изменение и дополнения:
в Единой бюджетной классификации Республики Казахстан, утвержденной указанным приказом:
в функциональной классификации расходов бюджета:
в функциональной группе 04 "Образование":
в функциональной подгруппе 9 "Прочие услуги в области образования":
дополнить администратором бюджетных программ 762 с бюджетной программой 206 следующего содержания:
"762 Управление строительства, энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
206 Расходование средств Фонда поддержки инфраструктуры образования";
в функциональной группе 09 "Топливно-энергетический комплекс и недропользование":
в функциональной подгруппе 1 "Топливо и энергетика":
дополнить администратором бюджетных программ 249 следующего содержания:
"249 Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан";
в функциональной группе 12 "Транспорт и коммуникации":
в функциональной подгруппе 9 "Прочие услуги в сфере транспорта и коммуникаций":
дополнить администратором бюджетных программ 249 следующего содержания:
"249 Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан";
в Экономической классификации расходов бюджета:
в категории 1 "Текущие затраты":
в классе 03 "Текущие трансферты":
в подклассе 350 "Прочие текущие трансферты":
специфику 351 "Трансферты фонду социального медицинского страхования" исключить;
дополнить подклассом 360 со спецификой 361 следующего содержания:
"360 Целевой взнос
361 Целевой взнос";
в Структуре специфики экономической классификации расходов бюджета Республики Казахстан, утвержденной указанным приказом:
в подклассе 350 "Прочие текущие трансферты":
"
351
Трансферты фонду социального медицинского страхования
Трансферты фонду социального медицинского страхования
"
исключить;

мынадай мазмұндағы 361 ерекшелігімен 360 кіші сыныбы толықтырылсын:
"
360
Нысаналы жарна
361
Нысаналы жарна
Республикалық бюджеттен әлеуметтік медициналық сақтандыру қорына өтеусіз және қайтарымсыз төлемдер
".
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Бюджет заңнамасы департаменті Қазақстан Республикасы заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың көшірмесін мемлекеттік және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін эталондық бақылау банкіне орналастыру және ресми жариялау үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізілетін осы бұйрықтың 1-тармағының жиырма бірінші, жиырма екінші, жиырма үшінші, жиырма төртінші, жиырма жетінші, жиырма сегізінші, жиырма тоғызыншы және отызыншы абзацтарын қоспағанда, алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға жатады.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары -
Қаржы министрі
Е. Жамаубаев

дополнить подклассом 360 со спецификой 361 следующего содержания:
"
360
Целевой взнос
361
Целевой взнос
Безвозмездные и безвозвратные платежи из республиканского бюджета в фонд социального медицинского страхования
".
2. Департаменту бюджетного законодательства Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) направление копии настоящего приказа на государственном и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования, за исключением абзацев двадцать первого, двадцать второго, двадцать третьего, двадцать четвертого, двадцать седьмого, двадцать восьмого, двадцать девятого и тридцатого пункта 1 настоящего приказа, которые вводятся в действие с 1 января 2024 года и подлежат официальному опубликованию.
Заместитель Премьер-Министра -
Министр финансов
Республики Казахстан
Е. Жамаубаев