"Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасының кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 18 қыркүйектегі № 403 бұйрығына толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 2023 жылғы 31 шiлдедегi № 821 бұйрығы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2025 жылғы 4 сәуірдегі № 149 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Қаржы министрінің 04.04.2025 № 149 бұйрығымен.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрық 31.07.2023 бастап қолданысқа енгізіледі.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасының кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 18 қыркүйектегі № 403 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9756 болып тіркелген) бұйрығына мынадай толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасында:
бюджет шығыстарының функционалдық сыныптамасында:
01 "Жалпы сипаттағы мемлекеттiк көрсетілетін қызметтер" функционалдық тобында:
4 "Iргелi ғылыми зерттеулер" функционалдық кіші тобында:
227 "Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігі" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
217 "Ғылымды дамыту" бюджеттік бағдарламасы бойынша:
мынадай мазмұндағы 104 бюджеттік кіші бағдарламасымен толықтырылсын:
"104 Ғылымды ақпараттық-талдамалық сүйемелдеу жөніндегі қызметтер";
06 "Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру" функционалдық тобында:
1 "Әлеуметтiк қамсыздандыру" функционалдық кіші тобында:
213 "Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгi" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
027 "Азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қамсыздандыру және олардың төлемдерін жүргізу" бюджеттік бағдарламасы бойынша:
мынадай мазмұндағы 114 бюджеттік кіші бағдарламасымен толықтырылсын:
"114 Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне жұмыспен қамту мәселелері бойынша азаматтарды әлеуметтік қолдауды қамтамасыз етуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттері";
256 "Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 064 бюджеттік бағдарламасымен және 069 бюджеттік бағдарламасымен толықтырылсын:
"064 Еңбек мобильділігі орталықтары мен мансап орталықтарының жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі азаматтарды әлеуметтік қолдау бойынша қызметін қамтамасыз ету
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
069 Мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялау";

О внесении дополнений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 18 сентября 2014 года № 403 "Некоторые вопросы Единой бюджетной классификации Республики Казахстан"
Приказ Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов Республики Казахстан от 31 июля 2023 года № 821. Отменен приказом Министра финансов Республики Казахстан от 4 апреля 2025 года № 149.
Сноска. Отменен приказом Министра финансов РК от 04.04.2025 № 149.
Примечание ИЗПИ!
Вводится в действие с 31.07.2023.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 18 сентября 2014 года № 403 "Некоторые вопросы Единой бюджетной классификации Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 9756) следующие дополнения:
в Единой бюджетной классификации Республики Казахстан, утвержденной указанным приказом:
в функциональной классификации расходов бюджета:
в функциональной группе 01 "Государственные услуги общего характера":
в функциональной подгруппе 4 "Фундаментальные научные исследования":
по администратору бюджетных программ 227 "Министерство науки и высшего образования Республики Казахстан":
по бюджетной программе 217 "Развитие науки":
дополнить бюджетной подпрограммой 104 следующего содержания:
"104 Услуги по информационно-аналитическому сопровождению науки";
в функциональной группе 06 "Социальная помощь и социальное обеспечение":
в функциональной подгруппе 1 "Социальное обеспечение":
по администратору бюджетных программ 213 "Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан":
по бюджетной программе 027 "Социальное обеспечение отдельных категорий граждан и их сопровождение по выплатам":
дополнить бюджетной подпрограммой 114 следующего содержания:
"114 Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на обеспечение социальной поддержки граждан по вопросам занятости";
по администратору бюджетных программ 256 "Управление координации занятости и социальных программ области":
дополнить бюджетной программой 064 с бюджетными подпрограммами 011 и 015 и бюджетной программой 069 следующего содержания:
"064 Обеспечение деятельности центров трудовой мобильности и карьерных центров по социальной поддержке граждан по вопросам занятости
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета
069 Субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью";

333 "Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмыспен қамту және әлеуметтік қорғау басқармасы" және 355 "Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" бюджеттік бағдарламалар әкімшілері бойынша:
мынадай мазмұндағы 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 064 бюджеттік бағдарламасымен толықтырылсын:
"064 Еңбек мобильділігі орталықтары мен мансап орталықтарының жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі азаматтарды әлеуметтік қолдау бойынша қызметін қамтамасыз ету
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
2 "Әлеуметтiк көмек" функционалдық кіші тобында:
256 "Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 015, 100, 101 және 102 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 068 бюджеттік бағдарламасымен толықтырылсын:
"068 Жұмыспен қамту бағдарламасы
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
100 Қоғамдық жұмыстар
101 Жұмыссыздарды кәсіптік даярлау және қайта даярлау
102 Халықты жұмыспен қамту саласында азаматтарды әлеуметтік қорғау жөніндегі қосымша шаралар";
08 "Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк" функционалдық тобында:
4 "Туризм" функционалдық кіші тобында:
мынадай мазмұндағы 043 бюджеттік бағдарламасы бар 266 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"266 Облыстың кәсіпкерлік және индустриалдық-инновациялық даму басқармасы
043 Кәсіпкерлік субъектілерінің жол бойындағы сервис объектілерін салу бойынша шығындарының бір бөлігін өтеу";
12 "Көлiк және коммуникация" функционалдық тобында:
9 "Көлiк және коммуникациялар саласындағы өзге де қызметтер" функционалдық кіші тобында:
мынадай мазмұндағы 006 және 018 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 004 бюджеттік бағдарламасымен 223 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"223 Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
004 Өңірлердің бәсекеге қабілеттілігін арттыру және мемлекеттік басқаруды жетілдіру, мемлекеттік органдар қызметінде жобалық басқару жүйесін дамыту
006 Республикалық бюджеттен грантты бірлесіп қаржыландыру есебінен
018 Грант есебінен".
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Бюджет заңнамасы департаменті Қазақстан Республикасы заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың көшірмесін мемлекеттік және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін эталондық бақылау банкіне орналастыру және ресми жариялау үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;

по администраторам бюджетных программ 333 "Управление занятости и социальной защиты города республиканского значения, столицы" и 355 "Управление занятости и социальных программ города республиканского значения, столицы":
дополнить бюджетной программой 064 с бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
"064 Обеспечение деятельности центров трудовой мобильности и карьерных центров по социальной поддержке граждан по вопросам занятости
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";
в функциональной подгруппе 2 "Социальная помощь":
по администратору бюджетных программ 256 "Управление координации занятости и социальных программ области":
дополнить бюджетной программой 068 с бюджетными подпрограммами 015, 100, 101 и 102 следующего содержания:
"068 Программа занятости
015 За счет средств местного бюджета
100 Общественные работы
101 Профессиональная подготовка и переподготовка безработных
102 Дополнительные меры по социальной защите граждан в сфере занятости населения";
в функциональной группе 08 "Культура, спорт, туризм и информационное пространство":
в функциональной подгруппе 4 "Туризм":
дополнить администратором бюджетных программ 266 с бюджетной программой 043 следующего содержания:
"266 Управление предпринимательства и индустриально-инновационного развития области
043 Возмещение части затрат субъектов предпринимательства по строительству объектов придорожного сервиса";
в функциональной группе 12 "Транспорт и коммуникации":
в функциональной подгруппе 9 "Прочие услуги в сфере транспорта и коммуникаций":
дополнить администратором бюджетных программ 223 с бюджетной программой 004 с бюджетными подпрограммами 006 и 018 следующего содержания:
"223 Министерство цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан
004 Повышение конкурентоспособности регионов и совершенствование государственного управления, развитие системы проектного управления в деятельности государственных органов
006 За счет софинансирования гранта из республиканского бюджета
018 За счет гранта".
2. Департаменту бюджетного законодательства Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) направление копии настоящего приказа на государственном и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;

2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық 2023 жылғы 31 шілдеден бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға жатады.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары –
Қаржы министрі
Е. Жамаубаев

2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие с 31 июля 2023 года и подлежит официальному опубликованию.
Заместитель Премьер-Министра –
Министр финансов
Республики Казахстан
Е. Жамаубаев