Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің "Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасының кейбір мәселелері туралы" 2014 жылғы 18 қыркүйектегі № 403 және "Бюджет түсімдерін бюджеттердің деңгейлері, Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының қолма-қол ақшаны бақылау шоты, Жәбірленушілерге өтемақы қоры, Білім беру инфрақұрылымын қолдау қоры, Арнаулы мемлекеттік қор және Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің бюджеттері арасында бөлу кестесі" 2014 жылғы 18 қыркүйектегі № 404 бұйрықтарына өзгеріс және толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 2023 жылғы 19 қазандағы № 1108 бұйрығы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2025 жылғы 4 сәуірдегі № 149 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Қаржы министрінің 04.04.2025 № 149 бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасының кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 18 қыркүйектегі № 403 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9756 болып тіркелген) бұйрығына мынадай өзгеріс және толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасында:
бюджет түсімдерінің сыныптамасында:
2 "Салықтық емес түсімдер" санатында:
04 "Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) ұсталатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар" сыныбында:
1 "Мұнай секторы ұйымдарынан, Жәбірленушілерге өтемақы қорына, Білім беру инфрақұрылымын қолдау қорына және Арнаулы мемлекеттік қорға түсетін түсімдерді қоспағанда, мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) ұсталатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар" кіші сыныбында:
мынадай мазмұндағы 79, 80, 81, 82 және 83 ерекшеліктерімен толықтырылсын:
"79 Мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, Қазақстан Республикасы Көлік министрлігі, республикалық бюджеттен қаржыландырылатын оның аумақтық бөлімшелері салатын әкімшілік айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар
80 Мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігі, республикалық бюджеттен қаржыландырылатын оның аумақтық бөлімшелері салатын әкімшілік айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар
81 Мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігі, республикалық бюджеттен қаржыландырылатын оның аумақтық бөлімшелері салатын әкімшілік айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар
82 Мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі, республикалық бюджеттен қаржыландырылатын оның аумақтық бөлімшелері салатын әкімшілік айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар
83 Мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, Қазақстан Республикасы Су ресурстары және ирригация министрлігі, республикалық бюджеттен қаржыландырылатын оның аумақтық бөлімшелері салатын әкімшілік айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар";
бюджет шығыстарының функционалдық сыныптамасында:
01 "Жалпы сипаттағы мемлекеттiк көрсетілетін қызметтер" функционалдық тобында:
1 "Мемлекеттiк басқарудың жалпы функцияларын орындайтын өкiлдi, атқарушы және басқа органдар" функционалдық кіші тобында:
694 "Қазақстан Республикасы Президентiнiң Іс Басқармасы" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:

О внесении изменения и дополнений в приказы Министра финансов Республики Казахстан от 18 сентября 2014 года № 403 "Некоторые вопросы Единой бюджетной классификации Республики Казахстан" и от 18 сентября 2014 года № 404 "Об утверждении Таблицы распределения поступлений бюджета между уровнями бюджетов, контрольным счетом наличности Национального фонда Республики Казахстан, Фондом компенсации потерпевшим, Фондом поддержки инфраструктуры образования, Специальным государственным фондом и бюджетами государств – членов Евразийского экономического союза"
Приказ Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов Республики Казахстан от 19 октября 2023 года № 1108. Отменен приказом Министра финансов Республики Казахстан от 4 апреля 2025 года № 149.
Сноска. Отменен приказом Министра финансов РК от 04.04.2025 № 149.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 18 сентября 2014 года № 403 "Некоторые вопросы Единой бюджетной классификации Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 9756) следующие изменение и дополнения:
в Единой бюджетной классификации Республики Казахстан, утвержденной указанным приказом:
в классификацию поступлений бюджета:
в категории 2 "Неналоговые поступления":
в классе 04 "Штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан":
в подклассе 1 "Штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан, за исключением поступлений от организаций нефтяного сектора, в Фонд компенсации потерпевшим, Фонд поддержки инфраструктуры образования и Специальный государственный фонд":
дополнить спецификами 79, 80, 81, 82 и 83 следующего содержания:
"79 Административные штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые Министерством транспорта Республики Казахстан, его территориальными органами финансируемые из республиканского бюджета, за исключением поступлений от организаций нефтяного сектора
80 Административные штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые Министерством промышленности и строительства Республики Казахстан, его территориальными органами финансируемые из республиканского бюджета, за исключением поступлений от организаций нефтяного сектора
81 Административные штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые Министерством туризма и спорта Республики Казахстан, его территориальными органами финансируемые из республиканского бюджета, за исключением поступлений от организаций нефтяного сектора
82 Административные штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые Министерством культуры и информации Республики Казахстан, его территориальными органами финансируемые из республиканского бюджета, за исключением поступлений от организаций нефтяного сектора
83 Административные штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые Министерством водных ресурсов и ирригации Республики Казахстан, его территориальными органами финансируемые из республиканского бюджета, за исключением поступлений от организаций нефтяного сектора";
в функциональной классификации расходов бюджета:
в функциональной группе 01 "Государственные услуги общего характера":
в функциональной подгруппе 1 "Представительные, исполнительные и другие органы, выполняющие общие функции государственного управления":
по администратору бюджетных программ 694 "Управление Делами Президента Республики Казахстан":

мынадай мазмұндағы 100 бюджеттік кіші бағдарламаcы бар 009 бюджеттік бағдарламасымен толықтырылсын:
"009 Қазақстан Республикасы Президенттік орталығының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі көрсетілетін қызметтер
100 Қазақстан Республикасы Президенттік орталығының қызметін қамтамасыз ету";
2 "Қаржылық қызмет" функционалдық кіші тобында:
мынадай мазмұндағы 222 бюджеттік бағдарламасы және 030 бюджеттік кіші бағдарламасы бар 229 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"229 Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігі
222 Тұрғын үй құрылыс жинақ салымдары бойынша сыйлықақылар төлеу
030 Республикалық бюджеттің қаражаты есебінен";
3 "Сыртқы саяси қызмет" функционалдық кіші тобында:
мынадай мазмұндағы 159 және 164 бюджеттік бағдарламалары бар 228 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"228 Қазақстан Республикасы Көлік министрлігі
159 Қазақстан Республикасы мен Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымының арасындағы ынтымақтастық шеңберінде Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық жағдайына зерттеулер жүргізуді қамтамасыз ету
164 Қазақстанның Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымымен ынтымақтастығы шеңберінде Қазақстанның Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымының бастамалары мен құралдарына қатысуын қамтамасыз ету";
мынадай мазмұндағы 159 және 164 бюджеттік бағдарламалары бар 229 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"229 Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігі
159 Қазақстан Республикасы мен Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымының арасындағы ынтымақтастық шеңберінде Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық жағдайына зерттеулер жүргізуді қамтамасыз ету
164 Қазақстанның Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымымен ынтымақтастығы шеңберінде Қазақстанның Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымының бастамалары мен құралдарына қатысуын қамтамасыз ету";
мынадай мазмұндағы 159 және 164 бюджеттік бағдарламалары бар 652 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"652 Қазақстан Республикасы Су ресурстары және ирригация министрлігі
159 Қазақстан Республикасы мен Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымының арасындағы ынтымақтастық шеңберінде Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық жағдайына зерттеулер жүргізуді қамтамасыз ету
164 Қазақстанның Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымымен ынтымақтастығы шеңберінде Қазақстанның Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымының бастамалары мен құралдарына қатысуын қамтамасыз ету";
4 "Iргелi ғылыми зерттеулер" функционалдық кіші тобында:

дополнить бюджетной программой 009 с бюджетной подпрограммой 100 следующего содержания:
"009 Услуги по обеспечению деятельности Президентского центра Республики Казахстан
100 Обеспечение деятельности Президентского центра Республики Казахстан";
в функциональной подгруппе 2 "Финансовая деятельность":
дополнить администратором бюджетных программ 229 с бюджетной программой 222 с бюджетной подпрограммой 030 следующего содержания:
"229 Министерство промышленности и строительства Республики Казахстан
222 Выплата премий по вкладам в жилищные строительные сбережения
030 За счет средств республиканского бюджета";
в функциональной подгруппе 3 "Внешнеполитическая деятельность":
дополнить администратором бюджетных программ 228 с бюджетными программами 159 и 164 следующего содержания:
"228 Министерство транспорта Республики Казахстан
159 Обеспечение проведения исследований социально-экономического положения Республики Казахстан в рамках сотрудничества между Республикой Казахстан и Организацией экономического сотрудничества и развития
164 Обеспечение участия Казахстана в инициативах и инструментах Организации экономического сотрудничества и развития в рамках сотрудничества Казахстана с Организацией экономического сотрудничества и развития";
дополнить администратором бюджетных программ 229 с бюджетными программами 159 и 164 следующего содержания:
"229 Министерство промышленности и строительства Республики Казахстан
159 Обеспечение проведения исследований социально-экономического положения Республики Казахстан в рамках сотрудничества между Республикой Казахстан и Организацией экономического сотрудничества и развития
164 Обеспечение участия Казахстана в инициативах и инструментах Организации экономического сотрудничества и развития в рамках сотрудничества Казахстана с Организацией экономического сотрудничества и развития";
дополнить администратором бюджетных программ 652 с бюджетными программами 159 и 164 следующего содержания:
"652 Министерство водных ресурсов и ирригации Республики Казахстан
159 Обеспечение проведения исследований социально-экономического положения Республики Казахстан в рамках сотрудничества между Республикой Казахстан и Организацией экономического сотрудничества и развития
164 Обеспечение участия Казахстана в инициативах и инструментах Организации экономического сотрудничества и развития в рамках сотрудничества Казахстана с Организацией экономического сотрудничества и развития";
в функциональной подгруппе 4 "Фундаментальные научные исследования":

мынадай мазмұндағы 131 бюджеттік бағдарламасы бар 228 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"228 Қазақстан Республикасы Көлік министрлігі
131 Ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет субъектілерін базалық қаржыландыруды қамтамасыз ету";
мынадай мазмұндағы 131 бюджеттік бағдарламасы бар 229 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"229 Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігі
131 Ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет субъектілерін базалық қаржыландыруды қамтамасыз ету";
мынадай мазмұндағы 131 бюджеттік бағдарламасы бар 650 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"650 Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігі
131 Ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет субъектілерін базалық қаржыландыруды қамтамасыз ету";
мынадай мазмұндағы 131 бюджеттік бағдарламасы бар 651 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"651 Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі
131 Ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет субъектілерін базалық қаржыландыруды қамтамасыз ету";
мынадай мазмұндағы 131 бюджеттік бағдарламасы бар 652 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"652 Қазақстан Республикасы Су ресурстары және ирригация министрлігі
131 Ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет субъектілерін базалық қаржыландыруды қамтамасыз ету";
9 "Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер" функционалдық кіші тобында:
мынадай мазмұндағы 001 бюджеттік бағдарламасы және 100, 104, 105, 111 және 123 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 228 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"228 Қазақстан Республикасы Көлік министрлігі
001 Көлік және коммуникация саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыру
100 Көлік және коммуникация саласындағы уәкілетті органның қызметін қамтамасыз ету
104 Ақпараттық жүйелердің жұмыс істеуін қамтамасыз ету және мемлекеттік органдарды ақпараттық-техникалық қамтамасыз ету
105 "Transport tower" әкімшілік-технологиялық кешені ғимаратын күтіп-ұстау
111 Қазақстан Республикасы Көлік министрлігінің күрделі шығыстары
123 Ағымдағы әкімшілік шығыстар";
мынадай мазмұндағы 100, 101, 102, 105, 109, 114, 116, 130, 133, 139, 148, 149, 165, 166, 167, 168 және 169 бюджеттік бағдарламалармен толықтырылсын:
"100 Қазақстан Республикасы Үкіметінің төтенше резерві есебінен ағымды іс-шаралар өткізу
101 Өкілдiк шығындарға арналған қаражат есебiнен іс-шаралар өткізу
102 Қазақстан Республикасы Үкіметінің төтенше резерві есебінен іс-шаралар өткізуге арналған мемлекеттік басқарудың басқа деңгейлеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
105 Бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
109 Қазақстан Республикасы Үкіметінің шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен ағымды іс-шаралар өткізу
114 Қазақстан Республикасы Үкіметі резервінің қаражаты есебінен соттардың шешімдері бойынша орталық мемлекеттік органдардың міндеттемелерін орындау
116 Қазақстан Республикасы Үкіметінің шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізуге арналған мемлекеттік басқарудың басқа деңгейлеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
130 Шетелде Қазақстан Республикасы азаматтарының құқықтары мен мүдделерін қорғау жөніндегі іс-шараларды өткізу
133 Қазақстан Республикасы Үкіметінің шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізуге арналған мемлекеттік басқарудың басқа деңгейлеріне берілетін нысаналы даму трансферттер
139 Қазақстан Республикасы Үкіметінің шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен дамуға бағытталған іс-шаралар өткізу
148 Қазақстан Республикасы Үкіметінің төтенше резерві есебінен дамуға бағытталған іс-шаралар өткізу
149 Қазақстан Республикасы Үкіметінің төтенше резерві есебінен іс-шаралар өткізуге арналған мемлекеттік басқарудың басқа деңгейлеріне берілетін нысаналы даму трансферттер
165 Қазақстан Республикасы Президентінің бастамаларына арналған резервінің есебінен ағымды іс-шаралар өткізу
166 Қазақстан Республикасы Президентінің бастамаларына арналған резервінің есебінен заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
167 Қазақстан Республикасы Президентінің бастамаларына арналған резервінің есебінен бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыру
168 Қазақстан Республикасы Президентінің бастамаларына арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізуге арналған мемлекеттік басқарудың басқа деңгейлеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
169 Қазақстан Республикасы Президентінің бастамаларына арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізуге арналған мемлекеттік басқарудың басқа деңгейлеріне берілетін нысаналы даму трансферттері";

дополнить администратором бюджетных программ 228 с бюджетной программой 131 следующего содержания:
"228 Министерство транспорта Республики Казахстан
131 Обеспечение базового финансирования субъектов научной и (или) научно-технической деятельности";
дополнить администратором бюджетных программ 229 с бюджетной программой 131 следующего содержания:
"229 Министерство промышленности и строительства Республики Казахстан
131 Обеспечение базового финансирования субъектов научной и (или) научно-технической деятельности";
дополнить администратором бюджетных программ 650 с бюджетной программой 131 следующего содержания:
"650 Министерство туризма и спорта Республики Казахстан
131 Обеспечение базового финансирования субъектов научной и (или) научно-технической деятельности";
дополнить администратором бюджетных программ 651 с бюджетной программой 131 следующего содержания:
"651 Министерство культуры и информации Республики Казахстан
131 Обеспечение базового финансирования субъектов научной и (или) научно-технической деятельности";
дополнить администратором бюджетных программ 652 с бюджетной программой 131 следующего содержания:
"652 Министерство водных ресурсов и ирригации Республики Казахстан
131 Обеспечение базового финансирования субъектов научной и (или) научно-технической деятельности";
в функциональной подгруппе 9 "Прочие государственные услуги общего характера":
дополнить администратором бюджетных программ 228 с бюджетной программой 001 с бюджетными подпрограммами 100, 104, 105, 111 и 123 следующего содержания:
"228 Министерство транспорта Республики Казахстан
001 Формирование и реализация политики государства в области транспорта и коммуникаций
100 Обеспечение деятельности уполномоченного органа в области транспорта и коммуникаций
104 Обеспечение функционирования информационных систем и информационно-техническое обеспечение государственных органов
105 Содержание здания административно-технологического комплекса "Transport tower"
111 Капитальные расходы Министерства транспорта Республики Казахстан
123 Текущие административные расходы";
дополнить бюджетными программами 100, 101, 102, 105, 109, 114, 116, 130, 133, 139, 148, 149, 165, 166, 167, 168 и 169 следующего содержания:
"100 Проведение текущих мероприятий за счет чрезвычайного резерва Правительства Республики Казахстан
101 Проведение мероприятий за счет средств на представительские затраты
102 Целевые текущие трансферты другим уровням государственного управления на проведение мероприятий за счет чрезвычайного резерва Правительства Республики Казахстан
105 Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
109 Проведение текущих мероприятий за счет резерва Правительства Республики Казахстан на неотложные затраты
114 Выполнение обязательств центральных государственных органов по решениям судов за счет средств резерва Правительства Республики Казахстан
116 Целевые текущие трансферты другим уровням государственного управления на проведение мероприятий за счет резерва Правительства Республики Казахстан на неотложные затраты
130 Проведение мероприятий по защите прав и интересов граждан Республики Казахстан за рубежом
133 Целевые трансферты на развитие другим уровням государственного управления на проведение мероприятий за счет резерва Правительства Республики Казахстан на неотложные затраты
139 Проведение мероприятий, направленных на развитие за счет резерва Правительства Республики Казахстан на неотложные затраты
148 Проведение мероприятий, направленных на развитие за счет чрезвычайного резерва Правительства Республики Казахстан
149 Целевые трансферты на развитие другим уровням государственного управления на проведение мероприятий за счет чрезвычайного резерва Правительства Республики Казахстан
165 Проведение текущих мероприятий за счет резерва на инициативы Президента Республики Казахстан
166 Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц за счет резерва на инициативы Президента Республики Казахстан
167 Реализация бюджетных инвестиционных проектов за счет резерва на инициативы Президента Республики Казахстан
168 Целевые текущие трансферты другим уровням государственного управления на проведение мероприятий за счет резерва на инициативы Президента Республики Казахстан
169 Целевые трансферты на развитие другим уровням государственного управления на проведение мероприятий за счет резерва на инициативы Президента Республики Казахстан";

мынадай мазмұндағы 004 бюджеттік бағдарламасы және 030 бюджеттік кіші бағдарламасы бар 229 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"229 Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігі
004 Мемлекеттік қорғаныстық тапсырысты орындауды қамтамасыз ету
030 Республикалық бюджеттің қаражаты есебінен";
04 "Бiлiм беру" функционалдық тобында:
2 "Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру" функционалдық кіші тобында:
мынадай мазмұндағы 038 бюджеттік бағдарламасы және 100 бюджеттік кіші бағдарламасы бар 650 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"650 Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігі
038 Спорт саласында дарынды балаларды оқыту және тәрбиелеу
100 Спорттағы дарынды балаларды оқытуды және тәрбиелеуді қамтамасыз ету";
мынадай мазмұндағы 005 бюджеттік бағдарламасы және 101 және 111 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 651 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"651 Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі
005 Мәдениеттегі және өнердегі дарынды балаларды оқыту және тәрбиелеу
101 Мәдениеттегі және өнердегі дарынды балаларды оқытуды және тәрбиелеуді қамтамасыз ету
111 Мәдениет және өнер саласында қызметін жүзеге асыратын орта білім беру ұйымдарының күрделі шығыстары";
4 "Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру" функционалдық кіші тобында:
мынадай мазмұндағы 006 бюджеттік бағдарламасы және 101 бюджеттік кіші бағдарламасы бар 651 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"651 Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі
006 Мәдениет пен өнер саласындағы техникалық, кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында мамандар даярлау және білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету
101 Мәдениет пен өнер саласындағы техникалық, кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында мамандар даярлауды және білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсетуді қамтамасыз ету";
5 "Мамандарды қайта даярлау және біліктіліктерін арттыру" функционалдық кіші тобында:
мынадай мазмұндағы 138 бюджеттік бағдарламасы бар 228 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"228 Қазақстан Республикасы Көлік министрлігі
138 Мемлекеттік қызметшілердің біліктілігін арттыруын қамтамасыз ету";
мынадай мазмұндағы 138 бюджеттік бағдарламасы бар 229 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"229 Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігі
138 Мемлекеттік қызметшілердің біліктілігін арттыруын қамтамасыз ету";
мынадай мазмұндағы 138 бюджеттік бағдарламасы бар 650 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"650 Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігі
138 Мемлекеттік қызметшілердің біліктілігін арттыруын қамтамасыз ету";

дополнить администратором бюджетных программ 229 с бюджетной программой 004 с бюджетной подпрограммой 030 следующего содержания:
"229 Министерство промышленности и строительства Республики Казахстан
004 Обеспечение исполнения государственного оборонного заказа
030 За счет средств республиканского бюджета";
в функциональной группе 04 "Образование":
в функциональной подгруппе 2 "Начальное, основное среднее и общее среднее образование":
дополнить администратором бюджетных программ 650 с бюджетной программой 038 с бюджетной подпрограммой 100 следующего содержания:
"650 Министерство туризма и спорта Республики Казахстан
038 Обучение и воспитание одаренных в спорте детей
100 Обеспечение обучения и воспитания одаренных в спорте детей";
дополнить администратором бюджетных программ 651 с бюджетной программой 005 с бюджетными подпрограммами 101 и 111 следующего содержания:
"651 Министерство культуры и информации Республики Казахстан
005 Обучение и воспитание одаренных в культуре и искусстве детей
101 Обеспечение обучения и воспитания одаренных в культуре и искусстве детей
111 Капитальные расходы организаций среднего образования, осуществляющих деятельность в области культуры и искусства";
в функциональной подгруппе 4 "Техническое и профессиональное, послесреднее образование":
дополнить администратором бюджетных программ 651 с бюджетной программой 006 с бюджетной подпрограммой 101 следующего содержания:
"651 Министерство культуры и информации Республики Казахстан
006 Подготовка специалистов в организациях технического, профессионального, послесреднего образования и оказание социальной поддержки обучающимся в области культуры и искусства
101 Обеспечение подготовки специалистов в организациях технического, профессионального, послесреднего образования и оказания социальной поддержки обучающимся в области культуры и искусства";
в функциональной подгруппе 5 "Переподготовка и повышение квалификации специалистов":
дополнить администратором бюджетных программ 228 с бюджетной программой 138 следующего содержания:
"228 Министерство транспорта Республики Казахстан
138 Обеспечение повышения квалификации государственных служащих";
дополнить администратором бюджетных программ 229 с бюджетной программой 138 следующего содержания:
"229 Министерство промышленности и строительства Республики Казахстан
138 Обеспечение повышения квалификации государственных служащих";
дополнить администратором бюджетных программ 650 с бюджетной программой 138 следующего содержания:
"650 Министерство туризма и спорта Республики Казахстан
138 Обеспечение повышения квалификации государственных служащих";

мынадай мазмұндағы 007 және 138 бюджеттік бағдарламалары бар 651 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"651 Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі
007 Мәдениет пен өнер саласында кадрлардың біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау
138 Мемлекеттік қызметшілердің біліктілігін арттыруын қамтамасыз ету";
мынадай мазмұндағы 138 бюджеттік бағдарламасы бар 652 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"652 Қазақстан Республикасы Су ресурстары және ирригация министрлігі
138 Мемлекеттік қызметшілердің біліктілігін арттыруын қамтамасыз ету";
9 "Бiлiм беру саласындағы өзге де қызметтер" функционалдық кіші тобында:
мынадай мазмұндағы 045 бюджеттік бағдарламасы бар 650 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"650 Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігі
045 Туризм саласында кадрлар даярлау үшін білім беру қызметін ұйымдастыру жөніндегі көрсетілетін қызметтер";
мынадай мазмұндағы 041 бюджеттік бағдарламасы және 100, 103 және 104 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 651 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"651 Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі
041 Мәдениет пен өнер саласында кадрлар даярлау
100 Өнер және мәдениет саласындағы білім ұйымдарының қалыптасуын қамтамасыз ету
103 Хореография саласындағы білім беру үрдісін қамтамасыз ету
104 Мәдениет және өнер саласында қызметін іске асыратын білім беру ұйымдарының күрделі шығыстары";
05 "Денсаулық сақтау" функционалдық тобында:
2 "Халықтың денсаулығын қорғау" функционалдық кіші тобында:
226 "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
053 "Арнайы медициналық резервті сақтауды қамтамасыз ету және денсаулық сақтау инфрақұрылымын дамыту" бюджеттік бағдарламасы бойынша:
113 "Республикалық бюджет қаражаты есебінен облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне денсаулық сақтау объектілерін салуға және реконструкциялауға және Алматы облысының облыстық бюджетіне, Алматы қаласының бюджетіне денсаулық сақтау объектілерін сейсмикалық күшейтуге, сондай-ақ инфекциялық ауруханаларды орналастыру үшін тез салынатын кешендер құруға берілетін нысаналы даму трансферттерi" бюджеттік кіші бағдарламасының атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"113 Республикалық бюджет қаражаты есебінен облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне денсаулық сақтау объектілерін салуға және реконструкциялауға және Алматы облысының және Жетісу облысының облыстық бюджеттеріне, Алматы қаласының бюджетіне денсаулық сақтау объектілерін сейсмикалық күшейтуге, сондай-ақ инфекциялық ауруханаларды орналастыру үшін тез салынатын кешендер құруға берілетін нысаналы даму трансферттерi";
07 "Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық" функционалдық тобында:
1 "Тұрғын үй шаруашылығы" функционалдық кіші тобында:

дополнить администратором бюджетных программ 651 с бюджетными программами 007 и 138 следующего содержания:
"651 Министерство культуры и информации Республики Казахстан
007 Повышение квалификации и переподготовка кадров в области культуры и искусства
138 Обеспечение повышения квалификации государственных служащих";
дополнить администратором бюджетных программ 652 с бюджетной программой 138 следующего содержания:
"652 Министерство водных ресурсов и ирригации Республики Казахстан
138 Обеспечение повышения квалификации государственных служащих";
в функциональной подгруппе 9 "Прочие услуги в области образования":
дополнить администратором бюджетных программ 650 с бюджетной программой 045 следующего содержания:
"650 Министерство туризма и спорта Республики Казахстан
045 Услуги по организации образовательной деятельности для подготовки кадров в области туризма";
дополнить администратором бюджетных программ 651 с бюджетной программой 041 с бюджетными подпрограммами 100, 103 и 104 следующего содержания:
"651 Министерство культуры и информации Республики Казахстан
041 Подготовка кадров в области культуры и искусства
100 Обеспечение функционирования организаций образования в области культуры и искусства
103 Обеспечение образовательного процесса в области хореографии
104 Капитальные расходы организаций образования, осуществляющих деятельность в области культуры и искусства";
в функциональной группе 05 "Здравоохранение":
в функциональной подгруппе 2 "Охрана здоровья населения":
по администратору бюджетных программ 226 "Министерство здравоохранения Республики Казахстан":
по бюджетной программе 053 "Обеспечение хранения специального медицинского резерва и развитие инфраструктуры здравоохранения":
наименование бюджетной подпрограммы 113 "Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на строительство, реконструкцию объектов здравоохранения и областному бюджету Алматинской области, бюджету города Алматы для сейсмоусиления объектов здравоохранения, а также на создание быстровозводимых комплексов для размещения инфекционных больниц за счет средств республиканского бюджета" изложить в следующей редакции:
"113 Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на строительство, реконструкцию объектов здравоохранения и областным бюджетам Алматинской области и области Жетісу, бюджету города Алматы для сейсмоусиления объектов здравоохранения, а также на создание быстровозводимых комплексов для размещения инфекционных больниц за счет средств республиканского бюджета";
в функциональной группе 07 "Жилищно-коммунальное хозяйство":
в функциональной подгруппе 1 "Жилищное хозяйство":

мынадай мазмұндағы 008, 030 және 031 бюджеттік бағдарламалары бар 229 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"229 Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігі
008 Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне кондоминиум объектілерінің ортақ мүлкіне күрделі жөндеу жүргізуге кредит беру
030 Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне тұрғын үйді жобалауға, салуға және (немесе) сатып алуға кредит беру
031 Бәйтерек "Ұлттық басқарушы холдингі" АҚ-на кейіннен "Қазақстандық Ипотекалық Компания "Ипотекалық ұйымы" АҚ-на жалға берілетін тұрғын үй құрылысына кредит беру";
мынадай мазмұндағы 030 бюджеттік кіші бағдарламасы бар 224 бюджеттік бағдарламасымен толықтырылсын:
"224 Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне жылумен, сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін реконструкциялау және салу үшін кредит беру
030 Республикалық бюджеттің қаражаты есебінен";
мынадай мазмұндағы 101, 105, 108, 109, 118, 120, 121, 122, 123, 124 және 125 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 228 бюджеттік бағдарламасымен толықтырылсын:
"228 "Қуатты өңірлер – ел дамуының драйвері" ұлттық жобасы шеңберінде тұрғын үй салу саласындағы іс-шараларды іске асыру
101 Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға берілетін нысаналы даму трансферттері
105 Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен берілетін нысаналы даму трансферттері
108 Құрылыс салушылардың кредиттері бойынша сыйақы мөлшерлемесінің бір бөлігін субсидиялау
109 Халыққа берген ипотекалық тұрғын үй қарыздары бойынша сыйақы мөлшерлемесінің бір бөлігін субсидиялау
118 Жаңа схема бойынша пилоттық жобалар шеңберінде Астана қаласы, Жамбыл және Солтүстік Қазақстан облыстарының бюджеттеріне коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуға және (немесе) реконструкциялауға берілетін нысаналы даму трансферттер
120 Жеке тұрғын үй қорынан жалға алынған тұрғынжай үшін азаматтардың жекелеген санаттарына төлемдер
121 Жеке тұрғын үй қорынан жалға алынған тұрғынжай үшін азаматтардың жекелеген санаттарына төлемдерді жүзеге асыру жөніндегі оператордың қызметтеріне ақы төлеу
122 Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне халықтың әлеуметтік жағынан осал топтарына коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алуға Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттері
123 Жаңа схема бойынша пилоттық жобалар шеңберінде Астана қаласының бюджетіне коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуға және (немесе) реконструкциялауға Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен берілетін нысаналы даму трансферттері
124 Астана қаласының бюджетіне тұрғын үй құрылысының проблемалық объектілерін аяқтау үшін уәкілетті ұйымның жарғылық капиталын толықтыруға Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен берілетін нысаналы даму трансферттері
125 Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне халықтың әлеуметтік жағынан осал топтарына коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттері";
2 "Коммуналдық шаруашылық" функционалдық кіші тобында:

дополнить администратором бюджетных программ 229 с бюджетными программами 008, 030 и 031 следующего содержания:
"229 Министерство промышленности и строительства Республики Казахстан
008 Кредитование областных бюджетов, бюджетов городов республиканского значения, столицы на проведение капитального ремонта общего имущества объектов кондоминиумов
030 Кредитование областных бюджетов, бюджетов городов Астаны и Алматы на проектирование, строительство и (или) приобретение жилья
031 Кредитование АО "Национальный управляющий холдинг "Байтерек" с последующим кредитованием АО "Ипотечная организация "Казахстанская Ипотечная Компания" на строительство арендного жилья";
дополнить бюджетной программой 224 с бюджетной подпрограммой 030 следующего содержания:
"224 Кредитование областных бюджетов, бюджетов городов республиканского значения, столицы на реконструкцию и строительство систем тепло-, водоснабжения и водоотведения
030 За счет средств республиканского бюджета";
дополнить бюджетной программой 228 с бюджетными подпрограммами 101, 105, 108, 109, 118, 120, 121, 122, 123, 124 и 125 следующего содержания:
"228 Реализация мероприятий в области жилищного строительства в рамках национального проекта "Сильные регионы – драйвер развития страны"
101 Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
105 Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
108 Субсидирование части ставки вознаграждения по кредитам застройщиков
109 Субсидирование части ставки вознаграждения по ипотечным жилищным займам, выданным населению
118 Целевые трансферты на развитие бюджетам города Астана, Жамбылской и Северо-Казахстанской областей на строительство и (или) реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда в рамках пилотных проектов по новой схеме
120 Жилищные выплаты отдельным категориям граждан за жилище, арендуемое в частном жилищном фонде
121 Оплата услуг Оператора по осуществлению жилищных выплат отдельным категориям граждан за жилище, арендуемое в частном жилищном фонде
122 Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
123 Целевые трансферты на развитие бюджету города Астана на строительство и (или) реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда в рамках пилотных проектов по новой схеме за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
124 Целевые трансферты на развитие бюджету города Астана на пополнение уставного капитала уполномоченной организации для завершения проблемных объектов жилищного строительства за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
125 Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения";
в функциональной подгруппе 2 "Коммунальное хозяйство":

мынадай мазмұндағы 007 бюджеттік бағдарламасы және 030 бюджеттік кіші бағдарламасы бар 229 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"229 Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігі
007 Қарағанды облысының бюджетіне жылумен жабдықтау жүйелерін дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
030 Республикалық бюджеттің қаражаты есебінен";
мынадай мазмұндағы 100, 101, 104, 107, 110, 117, 119, 120, 121 және 122 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 229 бюджеттік бағдарламасымен толықтырылсын:
"229 Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы іс-шараларды іске асыру
100 "Қуатты өңірлер-ел дамуының драйвері" ұлттық жобасы шеңберінде облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне қалаларда сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
101 "Қуатты өңірлер-ел дамуының драйвері" ұлттық жобасы шеңберінде облыстық бюджеттерге ауылдық елді мекендерде сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
104 Жылумен, сумен қамтамасыз ету және су бұру жүйелерінің құрылысын жаңғырту шеңберінде берілген тапсырмаларды орындау бойынша сенім білдірілген агент қызметтеріне ақы төлеу
107 Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне қалалар мен елді мекендерді абаттандыруға берілетін нысаналы даму трансферттері
110 "Қуатты өңірлер-ел дамуының драйвері" ұлттық жобасы шеңберінде облыстық бюджеттерге ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен берілетін нысаналы даму трансферттері
117 "Қуатты өңірлер-ел дамуының драйвері" ұлттық жобасы шеңберінде облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне нөсерлік кәріз жүйесін дамытуға республикалық бюджет қаражаты есебінен берілетін нысаналы даму трансферттер
119 Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне жылумен жабдықтау жүйелерін дамытуға Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен берілетін нысаналы даму трансферттері
120 Жылумен, -сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін салуды, реконструкциялауды және жаңғыртуды субсидиялау
121 "Қуатты өңірлер-ел дамуының драйвері" ұлттық жобасы шеңберінде облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне қалаларда сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен берілетін нысаналы даму трансферттері
122 Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне жылумен жабдықтау жүйелерін дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері";
08 "Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк" функционалдық тобында:
1 "Деятельность в области культуры" функционалдық кіші тобында:

дополнить администратором бюджетных программ 229 с бюджетной программой 007 с бюджетной подпрограммой 030 следующего содержания:
"229 Министерство промышленности и строительства Республики Казахстан
007 Целевые трансферты на развитие бюджету Карагандинской области на развитие систем теплоснабжения
030 За счет средств республиканского бюджета";
дополнить бюджетной программой 229 с бюджетными подпрограммами 100, 101, 104, 107, 110, 117, 119, 120, 121 и 122 следующего содержания:
"229 Реализация мероприятий в области жилищно-коммунального хозяйства
100 Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на развитие системы водоснабжения и водоотведения в городах в рамках Национального проекта "Сильные регионы - драйвер развития страны"
101 Целевые трансферты на развитие областным бюджетам на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах в рамках Национального проекта "Сильные регионы - драйвер развития страны"
104 Оплата услуг поверенному агенту по исполнению поручения в рамках модернизации строительства систем тепло-, водоснабжения и водоотведения
107 Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на развитие благоустройства городов и населенных пунктов
110 Целевые трансферты на развитие областным бюджетам на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан в рамках Национального проекта "Сильные регионы - драйвер развития страны"
117 Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на развитие системы ливневой канализации в рамках Национального проекта "Сильные регионы - драйвер развития страны"
119 Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на развитие систем теплоснабжения за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
120 Субсидирование строительства, реконструкции и модернизации систем тепло-, водоснабжения и водоотведения
121 Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на развитие системы водоснабжения и водоотведения в городах за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан в рамках Национального проекта "Сильные регионы - драйвер развития страны"
122 Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на развитие систем теплоснабжения";
в функциональной группе 08 "Деятельность в области культуры":
в функциональной подгруппе 1 "Деятельность в области культуры":

мынадай мазмұндағы 033 бюджеттік бағдарламасы және 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 118, 119, 121, 124, 132 және 136 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 651 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"651 Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі
033 Мәдениет және өнер саласындағы бәсекелестікті жоғарылату, қазақстандық мәдени мұраны сақтау, зерделеу мен насихаттау және архив ісінің іске асырылу тиімділігін арттыру
100 Тарихи-мәдени мұра ескерткіштерін қалпына келтіру, салу
101 Қазақ халқының мәдени мұрасын зерделеуді жинақтау және жүйелеу
102 Республикалық бюджет қаражаты есебінен мәдениет объектілерін салу, реконструкциялау
103 Республикалық маңызы бар көпшілік кітапханаларда ақпаратқа қол жеткізуді қамтамасыз ету
104 Ұлттық фильмдер шығару және фильмдерді қазақ тіліне дубляж жасауды қамтамасыз ету
105 Әлеуметтік маңызы бар және мәдени іс-шаралар өткізу
106 Театр-концерт ұйымдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
107 Тарихи-мәдени мұраларды сақтауды қамтамасыз ету
108 Әдебиеттің әлеуметтік маңызды түрлерін сатып алу, басып шығару және тарату
109 Мәдениет және спорт саласындағы қайраткерлерді ынталандыру
110 Архив құжаттары мен баспа архивінің сақталуын қамтамасыз ету
111 Мәдениет және архив ісі саласындағы мемлекеттік ұйымдардың күрделі шығыстары
118 Ұлттық фильмдерді қолдау және ілгерілету бойынша жұмыстарды ұйымдастыру
119 Мәдениет саласындағы үкіметтік емес ұйымдарға мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты қалыптастыруды және іске асыруды қамтамасыз ету
121 "Қазақстан Республикасының аумағында фильмдердің бірыңғай мониторингі" ақпараттық-коммуникациялық қызметі" сервистік бағдарламалық өнімді жалға алу бойынша көрсетілетін қызметтер
124 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен мәдениет объектілерін салу, реконструкциялау
132 Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне мәдениет объектілерін салуға республикалық бюджет қаражаты есебінен берілетін нысаналы даму трансферттері
136 Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне мәдениет объектілерін салуға Қазақстан Республикасы Ұлттық қорынан бөлінетін нысаналы трансферт есебінен берілетін нысаналы даму трансферттері";
мынадай мазмұндағы 100 және 111 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 049 бюджеттік бағдарламасымен толықтырылсын:
"049 Ономастикалық және геральдикалық қызметті дамыту
100 Ономастикалық және геральдикалық әрекеттің дамуды қамтамасыз ету
111 Геральдикалық қызмет саласындағы мемлекеттік ұйымның күрделі шығыстары";

дополнить администратором бюджетных программ 651 с бюджетной программой 033 с бюджетными подпрограммами 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 118, 119, 121, 124, 132 и 136 следующего содержания:
"651 Министерство культуры и информации Республики Казахстан
033 Повышение конкурентоспособности сферы культуры и искусства, сохранение, изучение и популяризация казахстанского культурного наследия и повышение эффективности реализации архивного дела
100 Воссоздание, сооружение памятников историко-культурного наследия
101 Свод и систематизация изучения культурного наследия казахского народа
102 Строительство, реконструкция объектов культуры за счет средств республиканского бюджета
103 Обеспечение доступа к информации в публичных библиотеках республиканского значения
104 Производство национальных фильмов и обеспечение дубляжа фильмов на казахский язык
105 Проведение социально значимых и культурных мероприятий
106 Обеспечение функционирования театрально-концертных организаций
107 Обеспечение сохранности историко-культурного наследия
108 Приобретение, издание и распространение социально-важных видов литературы
109 Стимулирование деятелей в сфере культуры
110 Обеспечение сохранности архивных документов и архива печати
111 Капитальные расходы государственных организаций в области культуры и архивного дела
118 Организация работ по поддержке и продвижению национальных фильмов
119 Обеспечение формирования и реализация государственного социального заказа неправительственным организациям в сфере культуры
121 Услуги по аренде сервисного программного продукта "Информационно-коммуникационная услуга" Единый мониторинг фильмов на территории Республики Казахстан
124 Строительство, реконструкция объектов культуры за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
132 Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на строительство объектов культуры за счет средств республиканского бюджета
136 Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на строительство объектов культуры за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан";
дополнить бюджетной программой 049 с бюджетными подпрограммами 100 и 111 следующего содержания:
"049 Развитие ономастической и геральдической деятельности
100 Обеспечение развития ономастической и геральдической деятельности
111 Капитальные расходы государственного учреждения в сфере геральдической деятельности";

мынадай мазмұндағы 050 және 054 бюджеттік бағдарламаларымен толықтырылсын:
"050 Шәкен Айманов атындағы "Қазақфильм" АҚ-ның жарғылық капиталын ұлғайту
054 "Мұхтар Әуезов атындағы Қазақ ұлттық драма театры" РМҚК-ның жарғылық капиталын ұлғайту";
2 "Спорт" функционалдық кіші тобында:
мынадай мазмұндағы 035 бюджеттік бағдарламасы және 100 және 101 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 650 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"650 Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігі
035 Бұқаралық спортты және спорттың ұлттық түрлерін дамытуды қолдау
100 Бұқаралық спортты және спорттың ұлттық түрлерін дамытуды қолдау көрсетуді қамтамасыз ету
101 Спорт саласындағы қайраткерлерді ынталандыру";
мынадай мазмұндағы 100, 101, 104, 111 және 112 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 036 бюджеттік бағдарламасымен толықтырылсын:
"036 Жоғары жетістіктер спортын дамыту
100 Жоғары жетістіктер спортын дамытуды қамтамасыз ету
101 Республикалық бюджет қаражаты есебінен спорт объектілерін салу, реконструкциялау
104 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен спорт объектілерін салу, реконструкциялау
111 Спорт саласындағы мемлекеттік ұйымдардың күрделі шығыстары
112 Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне спорт объектілерін дамыту үшін берілетін нысаналы даму трансферттері";
3 "Ақпараттық кеңiстiк" функционалдық кіші тобында:
мынадай мазмұндағы 003 бюджеттік бағдарламасы және 100, 101 және 102 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 651 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"651 Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі
003 Мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу
100 Мемлекеттік ақпараттық тапсырысты орналастыру
101 Ақпарат саласындағы қайраткерлерді ынталандыру
102 Мемлекеттік ақпараттық саясат шеңберінде ұлттық телерадио хабарлар тарату операторының ақпарат тарауын қамтамасыз ету";
мынадай мазмұндағы 101 және 102 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 004 бюджеттік бағдарламасымен толықтырылсын:
"004 Азаматтық қоғам институттары мен мемлекеттің өзара қарым-қатынасын нығайтуды қамтамасыз ету, қоғамдық сананы жаңғырту
101 Азаматтық қоғам институттары мен мемлекеттің өзара қарым-қатынасын нығайтуды қамтамасыз ету
102 Қоғамдық сананы жаңғырту саласындағы іс-шараларды өткізу";
мынадай мазмұндағы 017 бюджеттік бағдарламасымен толықтырылсын:
"017 Ішкі саяси тұрақтылықты қамтамасыз ету және қазақстандық патриотизмді нығайту";
4 "Туризм" функционалдық кіші тобында:
мынадай мазмұндағы 043 бюджеттік бағдарламасы және 100 бюджеттік кіші бағдарламасы бар 650 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"650 Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігі
043 Ұлттық туристік өнімді қалыптастыру мен оны халықаралық және ішкі нарықта ілгерілету
100 Қазақстанның туристік имиджін қалыптастыру";

дополнить бюджетными программами 050 и 054 следующего содержания:
"050 Увеличение уставного капитала АО "Казахфильм" имени Шакена Айманова
054 Увеличение уставного капитала РГКП "Казахский национальный театр драмы имени Мухтара Ауэзова"";
в функциональной подгруппе 2 "Спорт":
дополнить администратором бюджетных программ 650 с бюджетной программой 035 с бюджетными подпрограммами 100 и 101 следующего содержания:
"650 Министерство туризма и спорта Республики Казахстан
035 Поддержка развития массового спорта и национальных видов спорта
100 Обеспечение поддержки развития массового спорта и национальных видов спорта
101 Стимулирование деятелей в сфере спорта";
дополнить бюджетной программой 036 с бюджетными подпрограммами 100, 101, 104, 111 и 112 следующего содержания:
"036 Развитие спорта высших достижений
100 Обеспечение развития спорта высших достижений
101 Строительство, реконструкция объектов спорта за счет средств республиканского бюджета
104 Строительство, реконструкция объектов спорта за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
111 Капитальные расходы государственных организаций в области спорта
112 Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на развитие объектов спорта";
в функциональной подгруппе 3 "Информационное пространство":
дополнить администратором бюджетных программ 651 с бюджетной программой 003 с бюджетными подпрограммами 100, 101 и 102 следующего содержания:
"651 Министерство культуры и информации Республики Казахстан
003 Проведение государственной информационной политики
100 Размещение государственного информационного заказа
101 Стимулирование деятелей в сфере информации
102 Обеспечение распространения информации национальным оператором телерадиовещания в рамках государственной информационной политики";
дополнить бюджетной программой 004 с бюджетными подпрограммами 101 и 102 следующего содержания:
"004 Обеспечение укрепления взаимоотношений институтов гражданского общества и государства, модернизация общественного сознания
101 Обеспечение укрепления взаимоотношения институтов гражданского общества и государства
102 Проведение мероприятий в сфере модернизации общественного сознания";
дополнить бюджетной программой 017 следующего содержания:
"017 Обеспечение внутриполитической стабильности и укрепление казахстанского патриотизма";
в функциональной подгруппе 4 "Туризм":
дополнить администратором бюджетных программ 650 с бюджетной программой 043 с бюджетной подпрограммой 100 следующего содержания:
"650 Министерство туризма и спорта Республики Казахстан
043 Формирование национального туристского продукта и продвижение его на международном и внутреннем рынке
100 Формирование туристского имиджа Казахстана";

мынадай мазмұндағы 089 бюджеттік бағдарламасы және 101, 102, 103 және 104 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 229 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"229 Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігі
089 Жер қойнауын ұтымды және кешенді пайдалануды қамтамасыз ету және Қазақстан Республикасы аумағының геологиялық зерттелуін арттыру
101 Геологиялық ақпаратты қалыптастыру
102 Өңірлік, геологиялық түсіру, іздестіру-бағалау және іздестіру барлау жұмыстары
103 Минералдық-шикізат базасы мен жер қойнауын пайдалану, жерасты сулары және қауіпті геологиялық процестер мониторингi
104 Иесіз мұнай-газ және өзағар гидрогеологиялық ұңғымаларын жою және консервациялау";
9 "Отын-энергетика кешені және жер қойнауын пайдалану саласындағы өзге де қызметтер" функционалдық кіші тобында:
мынадай мазмұндағы 019 бюджеттік бағдарламасы және 006 және 018 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 229 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"229 Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігі
019 Энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыруды дамытуға жәрдемдесу
006 Республикалық бюджеттен грантты бірлесіп қаржыландыру есебінен
018 Грант есебінен";
мынадай мазмұндағы 056 және 244 бюджеттік бағдарламаларымен толықтырылсын:
"056 Экономика салаларының энергия тиімділігін арттыруды қамтамасыз ету
244 "Қарағандышахтатарату" жауапкершілігі шектеулі серіктестігіне берілген, таратылған шахталардың жұмыскерлеріне келтірілген залалды өтеу"";
10 "Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары" функционалдық тобында:
2 "Су шаруашылығы" функционалдық кіші тобында:
мынадай мазмұндағы 254 бюджеттік бағдарламасы және 100, 101, 102, 105, 113, 115, 119, 120, 121 және 122 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 652 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"652 Қазақстан Республикасы Су ресурстары және ирригация министрлігі
254 Су ресурстарын тиімді басқару
100 Су шаруашылығы саласындағы нормативтік-әдістемелік құжаттамамен қамтамасыз ету
101 Республикалық бюджет қаражаты есебінен су беруге байланысты емес трансшекаралық және республикалық су шаруашылығы объектілерін пайдалану және олардың техникалық жағдайын мониторингтеу
102 Республикалық бюджет қаражаты есебінен табиғат қорғауға су жіберуді жүргізу
105 Трансшекаралық суды ұтымды пайдалану және қорғау, су қарым-қатынастарын реттеу мәсселелері жөнінде шекаралас мемлекеттермен ынтымақтастықты ұйымдастыру
113 Республикалық бюджет қаражаты есебінен сумен жабдықтау жүйелерін, гидротехникалық құрылыстарды салу және реконструкциялау
115 Республикалық бюджет қаражаты есебінен облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне жерүсті су ресурстарын ұлғайтуға берілетін нысаналы даму трансферттері
119 Қазақстан Республикасының Ұлттық Қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен сумен жабдықтау жүйесін, гидротехникалық құрылыстарды салу және реконструкциялау
120 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне жерүсті су ресурстарын ұлғайтуға берілетін нысаналы даму трансферттері
121 Шаруашылықаралық арналар мен гидромелиоративтік құрылыстардың аса апатты учаскелерін күрделі жөндеу және қалпына келтіру
122 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферттер есебінен облыстық бюджеттерге елді мекендерден тыс жерлерге сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері";

дополнить администратором бюджетных программ 229 с бюджетной программой 089 с бюджетными подпрограммами 101, 102, 103 и 104 следующего содержания:
"229 Министерство промышленности и строительства Республики Казахстан
089 Обеспечение рационального и комплексного использования недр и повышение геологической изученности территории Республики Казахстан
101 Формирование геологической информации
102 Региональные, геолого-съемочные, поисково-оценочные и поисково-разведочные работы
103 Мониторинг минерально-сырьевой базы и недропользования, подземных вод и опасных геологических процессов
104 Ликвидация и консервация бесхозных нефтегазовых и самоизливающихся гидрогеологических скважин";
в функциональной подгруппе 9 "Прочие услуги в области топливно-энергетического комплекса и недропользования":
дополнить администратором бюджетных программ 229 с бюджетной программой 019 с бюджетными подпрограммами 006 и 018 следующего содержания:
"229 Министерство промышленности и строительства Республики Казахстан
019 Содействие развитию энергосбережения и повышению энергоэффективности
006 За счет софинансирования гранта из республиканского бюджета
018 За счет гранта";
дополнить бюджетными программами 056 и 244 следующего содержания:
"056 Обеспечение повышения энергоэффективности отраслей экономики
244 Возмещение ущерба работникам ликвидированных шахт, переданных в товарищество с ограниченной ответственностью "Карагандаликвидшахт"";
в функциональной группе 10 "Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения":
в функциональной подгруппе 2 "Водное хозяйство":
дополнить администратором бюджетных программ 652 с бюджетной программой 254 с бюджетными подпрограммами 100, 101, 102, 105, 113, 115, 119, 120, 121 и 122 следующего содержания:
"652 Министерство водных ресурсов и ирригации Республики Казахстан
254 Эффективное управление водными ресурсами
100 Обеспечение нормативно-методической документацией в области водного хозяйства
101 Эксплуатация трансграничных и республиканских водохозяйственных объектов, не связанных с подачей воды и мониторинг за их техническим состоянием за счет средств республиканского бюджета
102 Проведение природоохранных попусков за счет средств республиканского бюджета
105 Организация сотрудничества с сопредельными государствами по вопросам регулирования водных отношений, рационального использования и охраны трансграничных вод
113 Строительство и реконструкция систем водоснабжения, гидротехнических сооружений за счет средств республиканского бюджета
115 Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на увеличение водности поверхностных водных ресурсов за счет средств республиканского бюджета
119 Строительство и реконструкция систем водоснабжения, гидротехнических сооружений за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
120 Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на увеличение водности поверхностных водных ресурсов за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
121 Капитальный ремонт и восстановление особо аварийных участков межхозяйственных каналов и гидромелиоративных сооружений
122 Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, на развитие систем водоснабжения и водоотведения за пределами населенных пунктов за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан";

мынадай мазмұндағы 004 және 016 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 268 бюджеттік бағдарламасымен толықтырылсын:
"268 Ирригациялық және дренаждық жүйелерді жетілдіру
004 Cыртқы қарыздар есебiнен
016 Республикалық бюджеттен сыртқы қарыздарды бірлесіп қаржыландыру есебінен";
11 "Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі" функционалдық тобында:
1 "Өнеркәсiп" функционалдық кіші тобында:
мынадай мазмұндағы 036 бюджеттік бағдарламасы бар 229 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"229 Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігі
036 Өңдеуші өнеркәсіптің ірі жобаларын қаржыландыру үшін кейіннен "Қазақстанның Даму Банкі" АҚ-ға кредит бере отырып, "Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" АҚ-ға кредит беру";
мынадай мазмұндағы 032 бюджеттік кіші бағдарламасы бар 037 бюджеттік бағдарламасымен толықтырылсын:
"037 Қарағанды облысының бюджетіне Қарағанды облысының Саран қаласында тұрмыстық техника шығару жөніндегі жобаны іске асыру мақсатында "Сарыарқа" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" АҚ жарғылық капиталын ұлғайту үшін берілетін нысаналы даму трансферттері
032 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен";
мынадай мазмұндағы 030 бюджеттік кіші бағдарламасы бар 057 бюджеттік бағдарламасымен толықтырылсын:
"057 Өнеркәсіп саласындағы технологиялық сипаттағы қолданбалы ғылыми зерттеулер
030 Республикалық бюджеттің қаражаты есебінен";
мынадай мазмұндағы 032 бюджеттік кіші бағдарламасы бар 062 бюджеттік бағдарламасымен толықтырылсын:
"062 Қостанай облысының бюджетіне Қостанай қаласындағы индустриялық аймақта "KIA" автомобильдерін шығаратын зауыт салу жобасын іске асыру үшін "KIA Qazaqstan" ЖШС жарғылық капиталына қатысу мақсатында "Тобыл" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" АҚ жарғылық капиталын ұлғайту үшін берілетін нысаналы даму трансферттері
032 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен";
мынадай мазмұндағы 100, 101, 102, 105, 107, 109 және 110 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 090 бюджеттік бағдарламасымен толықтырылсын:
"090 Өнеркәсіп салаларының дамуына жәрдемдесу
100 Еңбек өнімділігін арттыруға бағытталған жаңа өндірістерді құруды, жұмыс істеп тұрғандарын жаңғырту мен сауықтыруды қолдау
101 Өнеркәсіптік гранттар беру
102 Қазақстан Республикасының индустриялық дамуы саласындағы зерттеулер
105 Жергілікті қамтуды дамытуға жәрдемдесу
107 Өнеркәсіпті дамыту саласындағы ақпараттық-талдамалық және консультациялық қызметтер
109 Республикалық бюджет қаражаты есебінен облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне арнайы экономикалық аймақтардың, индустриялық аймақтардың, индустриялық парктердің инфрақұрылымын дамыту үшін берілетін нысаналы даму трансферттері
110 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне арнайы экономикалық аймақтардың, индустриялық аймақтардың, индустриялық парктердің инфрақұрылымын дамыту үшін берілетін нысаналы даму трансферттері";

дополнить бюджетной программой 268 с бюджетными подпрограммами 004 и 016 следующего содержания:
"268 Усовершенствование ирригационных и дренажных систем
004 За счет внешних займов
016 За счет софинансирования внешних займов из республиканского бюджета";
в функциональной группе 11 "Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность":
в функциональной подгруппе 1 "Промышленность":
дополнить администратором бюджетных программ 229 с бюджетной программой 036 следующего содержания:
"229 Министерство промышленности и строительства Республики Казахстан
036 Кредитование АО "Национальный управляющий холдинг "Байтерек"" с последующим кредитованием АО "Банк Развития Казахстана" для финансирования крупных проектов обрабатывающей промышленности";
дополнить бюджетной программой 037 с бюджетной подпрограммой 032 следующего содержания:
"037 Целевые трансферты на развитие бюджету Карагандинской области для увеличения уставного капитала АО "Социально-предпринимательская корпорация "Сарыарка" с целью реализации проекта по производству бытовой техники в г. Сарани Карагандинской области
032 За счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан";
дополнить бюджетной программой 057 с бюджетной подпрограммой 030 следующего содержания:
"057 Прикладные научные исследования технологического характера в области промышленности
030 За счет средств республиканского бюджета";
дополнить бюджетной программой 062 с бюджетной подпрограммой 032 следующего содержания:
"062 Целевые трансферты на развитие бюджету Костанайской области для увеличения уставного капитала АО "Социально-предпринимательская корпорация "Тобол" с целью участия в уставном капитале ТОО "KIA Qazaqstan" для реализации проекта по строительству завода по производству автомобилей "KIA" в индустриальной зоне в г. Костанае
032 За счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан";
дополнить бюджетной программой 090 с бюджетными подпрограммами 100, 101, 102, 105, 107, 109 и 110 следующего содержания:
"090 Содействие развитию отраслей промышленности
100 Поддержка создания новых, модернизация и оздоровление действующих производств, направленных на повышение производительности труда
101 Предоставление промышленных грантов
102 Исследования в области индустриального развития Республики Казахстан
105 Содействие развитию местного содержания
107 Информационно-аналитические и консультационные услуги в области развития промышленности
109 Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы для развития инфраструктуры специальных экономических зон, индустриальных зон, индустриальных парков за счет средств республиканского бюджета
110 Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы для развития инфраструктуры специальных экономических зон, индустриальных зон, индустриальных парков за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан";

мынадай мазмұндағы 032 бюджеттік кіші бағдарламасы бар 094 бюджеттік бағдарламасымен толықтырылсын:
"094 Қостанай облысының бюджетіне машина жасау саласының жобаларын іске асыру мақсатында "Тобыл" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" АҚ жарғылық капиталын ұлғайту үшін берілетін нысаналы даму трансферттері
032 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен";
мынадай мазмұндағы 211 бюджеттік бағдарламасымен толықтырылсын:
"211 Өңдеуші өнеркәсіптің жобаларын қаржыландыру үшін "Қазақстанның Даму Банкі" АҚ арқылы "Өнеркәсіпті дамыту қоры" АҚ-ның жарғылық капиталын кейіннен ұлғайта отырып, "Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" АҚ-ның жарғылық капиталын ұлғайту";
мынадай мазмұндағы 032 бюджеттік кіші бағдарламасы бар 216 бюджеттік бағдарламасымен толықтырылсын:
"216 Индустриялық-инновациялық даму тұжырымдамасының аясында жобаларды қаржыландыру мақсатында тікелей инвестициялар қорын (қорларын) қорландыру үшін "Қазына Капитал Менеджмент" АҚ-ның жарғылық капиталын кейіннен ұлғайта отырып, "Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" АҚ-ның жарғылық капиталын ұлғайту
032 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен";
мынадай мазмұндағы 247 бюджеттік бағдарламасымен толықтырылсын:
"247 Қазақстанда өндірілген ауыл шаруашылығы техникасын қоспағанда, автокөлік құралдары мен арнайы мақсаттағы автотехниканы лизингке сатып алатын заңды тұлғалар мен дара кәсіпкерлерді лизингтік қаржыландыру үшін "Өнеркәсіпті дамыту қоры" АҚ-ға кейіннен кредит бере отырып, "Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" АҚ-ға кредит беру";
2 "Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі" функционалдық кіші тобында:
мынадай мазмұндағы 225 бюджеттік бағдарламасы және 100 бюджеттік кіші бағдарламасы бар 229 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"229 Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігі
225 Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметін жетілдіру іс-шараларын іске асыру
100 Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі саласындағы нормативтік-техникалық құжаттарды жетілдіру республикалық бюджет қаражат есебінен";
12 "Көлiк және коммуникация" функционалдық тобында:
1 "Автомобиль көлiгi" функционалдық кіші тобында:
мынадай мазмұндағы 003 бюджеттік бағдарламасы және 004, 005, 016 және 032 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 228 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"228 Қазақстан Республикасы Көлік министрлігі
003 Республикалық деңгейде автомобиль жолдарын дамыту
004 Cыртқы қарыздар есебiнен
005 Ішкі көздер есебінен
016 Республикалық бюджеттен сыртқы қарыздарды қоса қаржыландыру есебінен
032 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан бөлінетін нысаналы трансферт есебінен";

дополнить бюджетной программой 094 с бюджетной подпрограммой 032 следующего содержания:
"094 Целевые трансферты на развитие бюджету Костанайской области для увеличения уставного капитала АО "Социально-предпринимательская корпорация "Тобол" с целью реализации проектов машиностроительной отрасли
032 За счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан";
дополнить бюджетной программой 211 следующего содержания:
"211 Увеличение уставного капитала АО "Национальный управляющий холдинг "Байтерек" с последующим увеличением уставного капитала АО "Фонд развития промышленности" через АО "Банк Развития Казахстана" для финансирования проектов обрабатывающей промышленности";
дополнить бюджетной программой 216 с бюджетной подпрограммой 032 следующего содержания:
"216 Увеличение уставного капитала АО "Национальный управляющий холдинг "Байтерек" с последующим увеличением уставного капитала АО "Казына Капитал Менеджмент" для фондирования фонда (фондов) прямых инвестиций с целью финансирования проектов в рамках Концепции индустриально-инновационного развития
032 За счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан";
дополнить бюджетной программой 247 следующего содержания:
"247 Кредитование АО "Национальный управляющий холдинг "Байтерек" с последующим кредитованием АО "Фонд развития промышленности" для лизингового финансирования юридических лиц и индивидуальных предпринимателей, приобретающих в лизинг автотранспортные средства и автотехнику специального назначения, за исключением сельскохозяйственной техники казахстанского производства";
в функциональной подгруппе 2 "Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность":
дополнить администратором бюджетных программ 229 с бюджетной программой 225 с бюджетной подпрограммой 100 следующего содержания:
"229 Министерство промышленности и строительства Республики Казахстан
225 Реализация мероприятий по совершенствованию архитектурной, градостроительной и строительной деятельности
100 Совершенствование нормативно-технических документов в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности за счет средств республиканского бюджета";
в функциональной группе 12 "Транспорт и коммуникации":
в функциональной подгруппе 1 "Автомобильный транспорт":
дополнить администратором бюджетных программ 228 с бюджетными программами 003 с бюджетными подпрограммами 004, 005, 016 и 032 следующего содержания:
"228 Министерство транспорта Республики Казахстан
003 Развитие автомобильных дорог на республиканском уровне
004 За счет внешних займов
005 За счет внутренних источников
016 За счет софинансирования внешних займов из республиканского бюджета
032 За счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан";

мынадай мазмұндағы 101, 102, 106, 108, 110, 111 және 118 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 091 бюджеттік бағдарламасымен толықтырылсын:
"091 Ортақ пайдаланымдағы автомобиль жолдарын жөндеу және олардың сапасын жақсартуға бағытталған күтіп-ұстауды ұйымдастыру
101 Жол-құрылыс және жөндеу жұмыстарын орындаудың сапасын қамтамасыз ету
102 Автомобиль жолдарын салу, реконструкциялау, жөндеу және күтіп-ұстау бойынша жұмыстарды ұйымдастыру жөніндегі қызметтер
106 Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне жер учаскелерін мемлекет мұқтажы үшін алып қоюға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттері
108 Республикалық бюджет қаражат есебінен республикалық маңызы бар автомобиль жолдарын күрделі, орташа және ағымдағы жөндеу, күтіп-ұстау, көгалдандыру, диагностикалау және аспаптық құралдармен тексеру
110 Республикалық бюджет қаражат есебінен облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне көліктік инфрақұрылымды дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
111 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне көліктік инфрақұрылымды дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
118 Астана қаласына іргелес елді мекендердің көлік инфрақұрылымын жөндеуге Ақмола облысының бюджетіне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттері";
мынадай мазмұндағы 030 бюджеттік кіші бағдарламасы бар 233 бюджеттік бағдарламасымен толықтырылсын:
"233 Мемлекеттік мүлікті сенімгерлік басқару шарты бойынша міндеттемелерді орындау
030 Республикалық бюджеттің қаражаты есебінен";
3 "Су көлiгi" функционалдық кіші тобында:
мынадай мазмұндағы 092 бюджеттік бағдарламасы және 100 және 101 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 228 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"228 Қазақстан Республикасы Көлік министрлігі
092 Су көлігін және су инфрақұрылымын дамыту, күтіп-ұстау
100 Су жолдарының кеме жүретін жағдайда болуын қамтамасыз ету және шлюздерді күтіп-ұстау
101 Ішкi суларда жүзетiн "өзен-теңiз" кемелерiн жіктеуді және олардың техникалық қауiпсiздiгiн қамтамасыз ету";
4 "Әуе көлiгi" функционалдық кіші тобында:
мынадай мазмұндағы 013 бюджеттік бағдарламасы және 030 бюджеттік кіші бағдарламаcы бар 228 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"228 Қазақстан Республикасы Көлік министрлігі
013 Тұрақты авиатасымалдарды субсидиялау
030 Республикалық бюджеттің қаражаты есебінен";
5 "Темiр жол көлiгi" функционалдық кіші тобында:
мынадай мазмұндағы 015 бюджеттік бағдарламасы бар 228 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"228 Қазақстан Республикасы Көлік министрлігі
015 Әлеуметтік маңызы бар облысаралық қатынастар бойынша теміржол жолаушылар тасымалдарын субсидиялау";

дополнить бюджетной программой 091 с бюджетными подпрограммами 101, 102, 106, 108, 110, 111 и 118 следующего содержания:
"091 Ремонт и организация содержания, направленная на улучшение качества автомобильных дорог общего пользования
101 Обеспечение качества выполнения дорожно-строительных и ремонтных работ
102 Услуги по организации работ по строительству, реконструкции, ремонту и содержанию автомобильных дорог
106 Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на изъятие земельных участков для государственных нужд
108 Капитальный, средний и текущий ремонт, содержание, озеленение, диагностика и инструментальное обследование автомобильных дорог республиканского значения за счет средств республиканского бюджета
110 Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на развитие транспортной инфраструктуры за счет средств республиканского бюджета
111 Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на развитие транспортной инфраструктуры за счет средств целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
118 Целевые текущие трансферты бюджету Акмолинской области на ремонт транспортной инфраструктуры населҰнных пунктов, прилегающих к городу Астане";
дополнить бюджетной программой 233 с бюджетной подпрограммой 030 следующего содержания:
"233 Выполнение обязательств по договору доверительного управления государственным имуществом
030 За счет средств республиканского бюджета";
в функциональной подгруппе 3 "Водный транспорт":
дополнить администратором бюджетных программ 228 с бюджетной программой 092 с бюджетными подпрограммами 100 и 101 следующего содержания:
"228 Министерство транспорта Республики Казахстан
092 Развитие, содержание водного транспорта и водной инфраструктуры
100 Обеспечение водных путей в судоходном состоянии и содержание шлюзов
101 Обеспечение классификации и технической безопасности судов внутреннего водного плавания "река-море"";
в функциональной подгруппе 4 "Водный транспорт":
дополнить администратором бюджетных программ 228 с бюджетной программой 013 с бюджетной подпрограммой 030 следующего содержания:
"228 Министерство транспорта Республики Казахстан
013 Субсидирование регулярных авиаперевозок
030 За счет средств республиканского бюджета";
в функциональной подгруппе 5 "Воздушный транспорт":
дополнить администратором бюджетных программ 228 с бюджетной программой 015 следующего содержания:
"228 Министерство транспорта Республики Казахстан
015 Субсидирование железнодорожных пассажирских перевозок по социально значимым межобластным сообщениям";

мынадай мазмұндағы 102 бюджеттік кіші бағдарламаcы бар 034 бюджеттік бағдарламасымен толықтырылсын:
"034 "Астана қаласының жаңа көлік жүйесі. LRT (әуежайдан жаңа теміржол вокзалына дейінгі учаске)" жобасы шеңберінде іс-шараларды іске асыру
102 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен Астана қаласының бюджетіне "Астана қаласының жаңа көлік жүйесі. LRT (әуежайдан жаңа теміржол вокзалына дейінгі учаске)" жобасы шеңберінде құрылысқа заңды тұлғалардың жарғылық капиталын ұлғайтуға берілетін нысаналы даму трансферттері";
мынадай мазмұндағы 207 және 212 бюджеттік бағдарламаларымен толықтырылсын:
"207 Шекара бөлімшелерін жобалау және салу
212 Әлеуметтік маңызы бар қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдаушының және вагондар (контейнерлер) операторларының вагондарды сатып алуына кредит беру немесе қаржы лизингі кезінде сыйақы мөлшерлемелерін субсидиялау";
мынадай мазмұндағы 102 бюджеттік кіші бағдарламаcы бар 213 бюджеттік бағдарламасымен толықтырылсын:
"213 Қалалық рельстік көліктің дамуын қамтамасыз ету
102 Алматы қаласының бюджетіне метрополитен салуға заңды тұлғалардың жарғылық капиталын ұлғайтуға берілетін нысаналы даму трансферттері";
9 "Көлiк және коммуникациялар саласындағы өзге де қызметтер" функционалдық кіші тобында:
мынадай мазмұндағы 240 бюджеттік бағдарламасы және 032 бюджеттік кіші бағдарламаcы бар 228 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"228 Қазақстан Республикасы Көлік министрлігі
240 Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк шекарасы арқылы өткізу пункттерін салу және реконструкциялау
032 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен";
13 "Басқалар" функционалдық тобында:
9 "Басқалар" функционалдық кіші тобында:
мынадай мазмұндағы 120 бюджеттік бағдарламасы бар 228 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"228 Қазақстан Республикасы Көлік министрлігі
120 Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалары бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау";
мынадай мазмұндағы 231 бюджеттік бағдарламасы және 030 бюджеттік кіші бағдарламаcы бар 229 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"229 Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігі
231 Алдын ала және аралық тұрғын үй қарыздарын беру үшін "Отбасы банк" тұрғын үй құрылыс жинақ банкі" АҚ-ға бюджеттік кредит беру
030 Республикалық бюджеттің қаражаты есебінен";
мынадай мазмұндағы 120 бюджеттік бағдарламасы бар 650 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"650 Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігі
120 Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалары бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау";

дополнить бюджетной программой 034 с бюджетной подпрограммой 102 следующего содержания:
"034 Реализация мероприятий в рамках проекта "Новая транспортная система города Астаны. LRT (участок от аэропорта до нового железнодорожного вокзала)"
102 Целевые трансферты на развитие бюджету города Астаны на увеличение уставного капитала юридических лиц на строительство в рамках проекта "Новая транспортная система города Астаны. LRT (участок от аэропорта до нового железнодорожного вокзала) за счет средств целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан";
дополнить бюджетными программами 207 и 212 следующего содержания:
"207 Проектирование и строительство пограничных отделений
212 Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании и финансовом лизинге на приобретение вагонов перевозчиками пассажиров по социально значимым сообщениям и операторами вагонов (контейнеров)";
дополнить бюджетной программой 213 с бюджетной подпрограммой 102 следующего содержания:
"213 Обеспечение развития городского рельсового транспорта
102 Целевые трансферты на развитие бюджету города Алматы на увеличение уставного капитала юридических лиц на строительство метрополитена";
в функциональной подгруппе 9 "Прочие услуги в сфере транспорта и коммуникаций":
дополнить администратором бюджетных программ 228 с бюджетной программой 240 с бюджетной подпрограммой 032 следующего содержания:
"228 Министерство транспорта Республики Казахстан
240 Строительство и реконструкция пунктов пропуска через Государственную границу Республики Казахстан
032 За счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан";
в функциональной группе 13 "Прочие":
в функциональной подгруппе 9 "Прочие":
дополнить администратором бюджетных программ 228 с бюджетной программой 120 следующего содержания:
"228 Министерство транспорта Республики Казахстан
120 Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства";
дополнить администратором бюджетных программ 229 с бюджетной программой 231 с бюджетной подпрограммой 030 следующего содержания:
"229 Министерство промышленности и строительства Республики Казахстан
231 Бюджетное кредитование АО "Жилищный строительный сберегательный банк "Отбасы банк" для предоставления предварительных и промежуточных жилищных займов
030 За счет средств республиканского бюджета";
дополнить администратором бюджетных программ 650 с бюджетной программой 120 следующего содержания:
"650 Министерство туризма и спорта Республики Казахстан
120 Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства";

мынадай мазмұндағы 120 бюджеттік бағдарламасы бар 651 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"651 Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі
120 Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалары бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау";
мынадай мазмұндағы 120 бюджеттік бағдарламасы бар 652 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"652 Қазақстан Республикасы Су ресурстары және ирригация министрлігі
120 Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалары бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау".
2. Күші жойылды – ҚР Қаржы министрінің 04.04.2025 № 150 бұйрығымен.
3. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Бюджет заңнамасы департаменті Қазақстан Республикасы заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың көшірмесін мемлекеттік және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін эталондық бақылау банкіне орналастыру және ресми жариялау үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрық қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары-
Қаржы министрі
Е. Жамаубаев

дополнить администратором бюджетных программ 651 с бюджетной программой 120 следующего содержания:
"651 Министерство культуры и информации Республики Казахстан
120 Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства";
дополнить администратором бюджетных программ 652 с бюджетной программой 120 следующего содержания:
"652 Министерство водных ресурсов и ирригации Республики Казахстан
120 Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства".
2. Отменен приказом Министра финансов РК от 04.04.2025 № 150.
3. Департаменту бюджетного законодательства Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) направление копии настоящего приказа на государственном и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вступает в силу со дня его подписания.
Заместитель Премьер-Министра-
Министр финансов
Республики Казахстан
Е. Жамаубаев