Абай облысы мәслихатының 2022 жылғы 14 желтоқсандағы № 11/66-VІI "2023-2025 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Абай облысы мәслихатының 2023 жылғы 22 маусымдағы № 4/30-VIIІ шешімі
Абай облысы мәслихаты ШЕШТІ:
1. Абай облысы мәслихатының "2023-2025 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" 2022 жылғы 14 желтоқсандағы № 11/66-VІI шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2023-2025 жылдарға арналған облыстық бюджет 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 316 492 051,5 мың теңге:
салықтық түсімдер – 7 368 602,5 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 2 822 414,6 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 306 301 034,4 мың теңге;
2) шығындар – 318 214 381,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – 2 915 501,0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 12 106 247,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 9 190 746,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -4 637 830,6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 4 637 830,6 мың теңге:
қарыздар түсімі – 11 806 247,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 9 186 002,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 2 017 585,6 мың теңге.";
4-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в решение маслихата области Абай от 14 декабря 2022 года № 11/66-VIІ "Об областном бюджете на 2023-2025 годы"
Решение маслихата области Абай от 22 июня 2023 года № 4/30-VIIІ
Маслихат области Абай РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата области Абай "Об областном бюджете на 2023-2025 годы" от 14 декабря 2022 года № 11/66-VIІ следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить областной бюджет на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 316 492 051,5 тысяч тенге:
налоговые поступления – 7 368 602,5 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 2 822 414,6 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 306 301 034,4 тысяч тенге;
2) затраты – 318 214 381,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 2 915 501,0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 12 106 247,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 9 190 746,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -4 637 830,6 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 4 637 830,6 тысяч тенге:
поступление займов – 11 806 247,0 тысяч тенге;
погашение займов – 9 186 002,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 2 017 585,6 тысяч тенге.";
пункт 4 изложить в новой редакции:

"4. Облыстың жергілікті атқарушы органына 2023 жылға 24 747 782,9 мың теңге көлемінде берешек лимиті белгіленсін.";
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2023 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Абай облысы мәслихатының төрағасы К. Сулейменов
Абай облысы мәслихатының
2023 жылғы 22 маусымдағы
№ 4/30-VIІІ шешiмнің
қосымшасы
Абай облысы мәслихатының

"4. Установить лимит долга местного исполнительного органа области на 2023 год в размере 24 747 782,9 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Председатель маслихата области Абай К. Сулейменов
Приложение к решению
маслихата области Абай
от 22 июня 2023 года
№4/30-VIІI
Приложение 1 к решению
маслихата области Абай

214 692,0
042
Медициналық ұйымның сот шешімі негізінде жүзеге асырылатын жыныстық құмарлықты төмендетуге арналған іс-шараларды жүргізу
1 434,0
050
Қаржы лизингі шарттарында сатып алынған санитариялық көлік және сервистік қызмет көрсетуді талап ететін медициналық бұйымдар бойынша лизинг төлемдерін өтеу
307 620,0
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
613 023,0
038
Деңсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
613 023,0
3
Мамандандырылған медициналық көмек
1 025 619,0
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
1 025 619,0
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
1 025 619,0
4
Емханалар
528 543,3
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
528 543,3
039
Денсаулық сақтау субъектілерінің медициналық көмегін қамтитын қосымша медициналық көмектің көлемін көрсету, Call-орталықтардың қызметтер көрсетуі және өзге де шығыстар
528 543,3
5
Медициналық көмектiң басқа түрлерi
92 675,0
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
92 675,0
029
Облыстық арнайы медициналық жабдықтау базалары
92 675,0
9
Денсаулық сақтау саласындағы өзге де қызметтер
6 212 957,3
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
6 212 957,3
001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
124 819,0
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
61 564,0
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
20 800,0
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
37 284,0
030
Мемлекеттік денсаулық сақтау органдарының күрделі шығыстары
15 197,0
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
5 953 293,3
6
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
20 352 747,4
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
6 613 446,0
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
3 564 187,0
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектігі бар адамдарға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 113 516,0
012
Тірек-қозғалу аппаратының қызметі бұзылған балаларға арналған мемлекеттік медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
263 144,0
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектігі бар адамдар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету

214 692,0
042
Проведение медицинской организацией мероприятий, снижающих половое влечение, осуществляемые на основании решения суда
1 434,0
050
Возмещение лизинговых платежей по санитарному транспорту, медицинским изделиям, требующие сервисного обслуживания, приобретенных на условиях финансового лизинга
307 620,0
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
613 023,0
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
613 023,0
3
Специализированная медицинская помощь
1 025 619,0
253
Управление здравоохранения области
1 025 619,0
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
1 025 619,0
4
Поликлиники
528 543,3
253
Управление здравоохранения области
528 543,3
039
Оказание дополнительного объема медицинской помощи, включающий медицинскую помощь субъектами здравоохранения, оказание услуг Call-центрами и прочие расходы
528 543,3
5
Другие виды медицинской помощи
92 675,0
253
Управление здравоохранения области
92 675,0
029
Областные базы специального медицинского снабжения
92 675,0
9
Прочие услуги в области здравоохранения
6 212 957,3
253
Управление здравоохранения области
6 212 957,3
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
124 819,0
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
61 564,0
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
20 800,0
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
37 284,0
030
Капитальные расходы государственных органов здравоохранения
15 197,0
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
5 953 293,3
6
Социальная помощь и социальное обеспечение
20 352 747,4
1
Социальное обеспечение
6 613 446,0
256
Управление координации занятости и социальных программ области
3 564 187,0
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и лиц с инвалидностью в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 113 516,0
012
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью в государственных медико-социальных учреждениях (организациях) для детей с нарушениями функций опорно-двигательного аппарата, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
263 144,0
013
Предоставление специальных социальных услуг для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания

1 950 785,5
748
Облыстың мәдениет, тілдерді дамыту және архив ісі басқармасы
1 450 004,0
001
Жергiлiктi деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту және архив ісі саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
99 043,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
13 497,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
393 661,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
943 803,0
752
Облыстың қоғамдық даму басқармасы
500 781,5
001
Жергілікті деңгейде қоғамдық даму саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
278 025,5
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
15 593,0
005
Өңірде діни ахуалды зерделеу және талдау
72 459,0
006
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
124 619,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
10 085,0
9
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
249 000,0
1
Отын және энергетика
249 000,0
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
249 000,0
050
Жылыту маусымын іркіліссіз өткізу үшін энергия өндіруші ұйымдардың отын сатып алуға шығындарын субсидиялау
249 000,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
22 088 164,4
1
Ауыл шаруашылығы
18 918 818,6
719
Облыстың ветеринария басқармасы
3 425 939,6
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
149 360,6
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
15 849,0
008
Мал қорымдарын (биотермиялық шұңқырларды) салуды, реконструкциялауды ұйымдастыру және оларды күтіп-ұстауды қамтамасыз ету
12 325,0
009
Ауру жануарларды санитариялық союды ұйымдастыру
6 200,0
010
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
74 040,0
011
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
14 500,0
012
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасы бойынша ветеринариялық іс-шаралар жүргізу
18 465,0
013
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
18 733,0
014
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
3 057 067,0
028
Уақытша сақтау пунктына ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша қызметтер
5 694,0
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру

1 950 785,5
748
Управление культуры, развития языков и архивного дела области
1 450 004,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков и архивного дела
99 043,0
003
Капитальные расходы государственного органа
13 497,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
393 661,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
943 803,0
752
Управление общественного развития области
500 781,5
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области общественного развития
278 025,5
003
Капитальные расходы государственного органа
15 593,0
005
Изучение и анализ религиозной ситуации в регионе
72 459,0
006
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
124 619,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
10 085,0
9
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
249 000,0
1
Топливо и энергетика
249 000,0
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
249 000,0
050
Субсидирование затрат энергопроизводящих организаций на приобретение топлива для бесперебойного проведения отопительного сезона
249 000,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
22 088 164,4
1
Сельское хозяйство
18 918 818,6
719
Управление ветеринарии области
3 425 939,6
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
149 360,6
003
Капитальные расходы государственного органа
15 849,0
008
Организация строительства, реконструкции скотомогильников (биотермических ям) и обеспечение их содержания
12 325,0
009
Организация санитарного убоя больных животных
6 200,0
010
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
74 040,0
011
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
14 500,0
012
Проведение ветеринарных мероприятий по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных
18 465,0
013
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
18 733,0
014
Проведение противоэпизоотических мероприятий
3 057 067,0
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
5 694,0
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)

53 706,0
741
Облыстың ауыл шаруашылығы және жер қатынастары басқармасы
15 492 879,0
002
Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау
790 000,0
005
Cаны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге, карантинді объектілерге қарсы өңдеулер жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) құнын субсидиялау
529 000,0
014
Ауыл шаруашылығы тауарларын өндірушілерге су жеткізу бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялау
135 682,0
018
Пестицидтерді (улы химикаттарды) залалсыздандыру
1 350,0
029
Ауыл шаруашылық дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс- шаралар
4 970,0
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
23 304,0
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алуға және тіркеу
5 000,0
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
653 000,0
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
4 400 000,0
051
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялау
53 000,0
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
6 009 878,0
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуды кредиттеу, сондай-ақ лизинг беру кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
2 700 000,0
057
Мал шаруашылығы саласында терең қайта өңдеуден өткізілетін өнімдерді өндіру үшін ауыл шаруашылығы өнімін сатып алуға жұмсайтын өңдеуші кәсіпорындардың шығындарын субсидиялау
63 495,0
077
Ішкі нарыққа реттеушілік әсер ету үшін азық-түлік астығын өткізу кезінде агроөнеркәсіптік кешен саласындағы ұлттық компанияның шеккен шығыстарын өтеуді субсидиялау
124 200,0
2
Су шаруашылығы
85 894,0
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
85 894,0
002
Су қорғау аймақтары мен су объектiлерi белдеулерiн белгiлеу
85 894,0
3
Орман шаруашылығы
228 495,8
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
228 495,8
005
Ормандарды сақтау, қорғау, молайту және орман өсiру
228 495,8
5
Қоршаған ортаны қорғау
509 640,0
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
509 640,0
001
Жергілікті деңгейде қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
97 995,0
008
Қоршаған ортаны қорғау бойынша іс-шаралар
102 800,0
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары

53 706,0
741
Управление сельского хозяйства и земельных отношений области
15 492 879,0
002
Субсидирование развития семеноводства
790 000,0
005
Субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов
529 000,0
014
Субсидирование стоимости услуг по доставке воды сельскохозяйственным товаропроизводителям
135 682,0
018
Обезвреживание пестицидов (ядохимикатов)
1 350,0
029
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
4 970,0
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
23 304,0
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
5 000,0
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
653 000,0
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
4 400 000,0
051
Субсидирование в рамках гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса
53 000,0
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
6 009 878,0
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
2 700 000,0
057
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере животноводства
63 495,0
077
Субсидирование возмещения расходов, понесенных национальной компанией в сфере агропромышленного комплекса при реализации продовольственного зерна для регулирующего воздействия на внутренний рынок
124 200,0
2
Водное хозяйство
85 894,0
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
85 894,0
002
Установление водоохранных зон и полос водных объектов
85 894,0
3
Лесное хозяйство
228 495,8
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
228 495,8
005
Охрана, защита, воспроизводство лесов и лесоразведение
228 495,8
5
Охрана окружающей среды
509 640,0
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
509 640,0
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере охраны окружающей среды на местном уровне
97 995,0
008
Мероприятия по охране окружающей среды
102 800,0
013
Капитальные расходы государственного органа