2024-2026 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы
Абай облысы мәслихатының 2023 жылғы 13 желтоқсандағы № 11/80-VIII шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01 2024 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 75-бабына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына, Қазақстан Республикасының "2024-2026 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңына сәйкес, Абай облысы мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2024-2026 жылдарға арналған облыстық бюджет 1, 2, 3 - қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 343 313 356,7 мың теңге:
салықтық түсімдер – 11 459 776,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 7 019 021,8 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 324 834 558,9 мың теңге;
2) шығындар – 345 655 511,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – 24 797 019,8 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 36 549 228,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 11 752 208,2 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -27 139 174,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 27 139 174,9 мың теңге:
қарыздар түсімі – 36 234 228,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 11 802 144,2 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 2 707 091,1 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Абай облысы мәслихатының 13.12.2024 № 23/155-VIII шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2024 жылға:
Бородулиха ауданының бюджетіне әлеуметтік салық бойынша кірістерді бөлу нормативтері – 56 пайыз, төлем көзінен салық салынатын кірістерден жеке табыс салығы – 58 пайыз;
Семей қаласының бюджетіне әлеуметтік салық бойынша кірістерді бөлу нормативтері – 96 пайыз, төлем көзінен салық салынатын кірістерден жеке табыс салығы – 96 пайыз;
Курчатов қаласының бюджетіне әлеуметтік салық бойынша кірістерді бөлу нормативтері – 96 пайыз, төлем көзінен салық салынатын кірістерден жеке табыс салығы – 92 пайыз;
аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне әлеуметтік салық, төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы, төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы, төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы, ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы бойынша кірістерді бөлу нормативтері 100 пайыз мөлшерінде белгіленсін.

Об областном бюджете на 2024-2026 годы
Решение маслихата области Абай от 13 декабря 2023 года № 11/80-VIII
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2024.
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Законом Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2024–2026 годы", маслихат области Абай РЕШИЛ:
1. Утвердить областной бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 343 313 356,7 тысяч тенге:
налоговые поступления – 11 459 776,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 7 019 021,8 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 324 834 558,9 тысяч тенге;
2) затраты – 345 655 511,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 24 797 019,8 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 36 549 228,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 11 752 208,2 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -27 139 174,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 27 139 174,9 тысяч тенге:
поступление займов – 36 234 228,0 тысяч тенге;
погашение займов – 11 802 144,2 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 2 707 091,1 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата области Абай от 13.12.2024 № 23/155-VIII (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Установить на 2024 год:
нормативы распределения доходов в бюджет Бородулихинского района по социальному налогу – 56 процентов, индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты – 58 процентов;
нормативы распределения доходов в бюджет города Семей по социальному налогу – 96 процентов, индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты – 96 процентов;
нормативы распределения доходов в бюджет города Курчатов по социальному налогу – 96 процентов, индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты – 92 процента;
нормативы распределения доходов в бюджеты районов (городов областного значения) по социальному налогу, индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты, индивидуальному подоходному налогу с доходов, не облагаемых у источника выплаты, индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты, корпоративному подоходному налогу с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора в размере 100 процентов.

Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда – Абай облысы мәслихатының 15.11.2024 № 21/146-VIII шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
3. Облыстың жергілікті атқарушы органының 2024 жылға арналған резерві 377 535,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Абай облысы мәслихатының 15.11.2024 № 21/146-VIII шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
4. Облыстың жергілікті атқарушы органына 2024 жылға 104 179 919,5 мың теңге көлемінде берешек лимиті белгіленсін.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда – Абай облысы мәслихатының 12.04.2024 № 14/102-VIII шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
5. 2024 жылға арналған облыстық бюджетті атқару барысында секвестрлеуге жатпайтын облыстық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
6. 2024 жылға арналған жергілікті бюджеттердің атқарылу барысында 5 қосымшаға сәйкес жергілікті бюджеттік бағдарламалар секвестрлеуге жатпайды деп белгіленсін.
7. 2024 жылға арналған облыстық бюджетте аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерінен облыстық бюджетке бюджеттік алып қоюлардың көлемі 37 613 913,0 мың теңге сомасында белгіленсін, оның ішінде:
Семей қаласына – 22 087 181,0 мың теңге;
Курчатов қаласына – 1 054 040,0 мың теңге;
Аягөз ауданы – 9 221 152,0 мың теңге;
Бородулиха ауданы – 416 568,0 мың теңге;
Жарма ауданы – 4 834 972,0 мың теңге.
8. 2024 жылға арналған облыстық бюджетте облыстық бюджеттен аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерiне берілетін субвенциялар көлемi 5 612 873,0 мың теңге сомада қарастырылсын, соның ішінде:
Абай ауданына – 1 117 863,0 мың теңге;
Ақсуат ауданына – 1 040 974,0 мың теңге;
Бесқарағай ауданына – 1 049 841,0 мың теңге;
Көкпектi ауданына – 1 466 451,0 мың теңге;
Үржар ауданына – 937 744,0 мың теңге.
9. 2024 жылға арналған облыстық бюджеттен аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне нысаналы трансферттерді бөлу Абай облысы әкімдігінің қаулысымен айқындалады.
10. 2024 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен нысаналы даму трансферттері қарастырылсын:
"Ауылдық денсаулық сақтауды жаңғырту" пилоттық ұлттық жобасы шеңберінде денсаулық сақтау объектілерін салуға;
ауылдық елді мекендерде сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға;
жылумен жабдықтау жүйелерін дамытуға;
көліктік инфрақұрылымды дамытуға;
"Ауыл – ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендерде әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамытуға;
2024 жылға арналған республикалық бюджеттен аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне нысаналы даму трансферттерді бөлу Абай облысы әкімдігінің қаулысымен айқындалады.

Сноска. Пункт 2 в редакции решения маслихата области Абай от 15.11.2024 № 21/146-VIII (вводится в действие с 01.01.2024).
3. Утвердить резерв местного исполнительного органа области на 2024 год в сумме 377 535,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 3 в редакции решения маслихата области Абай от 15.11.2024 № 21/146-VIII (вводится в действие с 01.01.2024).
4. Установить лимит долга местного исполнительного органа области на 2024 год в размере 104 179 919,5 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 в редакции решения маслихата области Абай от 12.04.2024 № 14/102-VIII (вводится в действие с 01.01.2024).
5. Утвердить перечень областных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения областного бюджета на 2024 год, согласно приложению 4 к настоящему решению.
6. Установить, что в процессе исполнения местных бюджетов на 2024 год не подлежат секвестру местные бюджетные программы согласно приложению 5 к настоящему решению.
7. Предусмотреть в областном бюджете на 2024 год объемы бюджетных изъятий из бюджетов районов (городов областного значения) в областной бюджет в сумме 37 613 913,0 тысяч тенге, в том числе:
города Семей – 22 087 181,0 тысяч тенге;
города Курчатов – 1 054 040,0 тысяч тенге;
Аягозского района – 9 221 152,0 тысяч тенге;
Бородулихинского района – 416 568,0 тысяч тенге;
Жарминского района – 4 834 972,0 тысяч тенге.
8. Предусмотреть в областном бюджете на 2024 год объемы субвенций, передаваемых из областного бюджета в бюджеты районов (городов областного значения), в сумме 5 612 873,0 тысяч тенге, в том числе:
Абайскому району – 1 117 863,0 тысяч тенге;
району Ақсуат – 1 040 974,0 тысяч тенге;
Бескарагайскому району – 1 049 841,0 тысяч тенге;
Кокпектинскому району – 1 466 451,0 тысяч тенге;
Урджарскому району – 937 744,0 тысяч тенге.
9. Распределение целевых трансфертов из областного бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на 2024 год определяется постановлением акимата области Абай.
10. Предусмотреть в областном бюджете на 2024 год целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета на:
строительство и реконструкцию объектов здравоохранения в рамках пилотного национального проекта "Модернизация сельского здравоохранения";
развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах;
развитие систем теплоснабжения;
развитие транспортной инфраструктуры;
развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі".
Распределение целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на 2024 год определяется постановлением акимата области Абай.

11. 2024 жылға арналған облыстық бюджетте Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен республикалық бюджеттен нысаналы даму трансферттері қарастырылсын:
"Жайлы мектеп" пилоттық ұлттық жобасы шеңберінде орта білім беру объектілерін салуға;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға;
ауылдық елді мекендерде сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға;
қалаларда сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға;
жылумен жабдықтау жүйелерін дамытуға;
көлік инфрақұрылымын дамытуға;
облыс орталықтарына инженерлік және көлік (аббаттандыру) инфрақұрылымын дамытуға;
"Ауыл – ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендерде әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамытуға.
2024 жылға арналған республикалық бюджеттен Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне нысаналы даму трансферттерін бөлу Абай облысы әкімдігінің қаулысымен айқындалады.
12. 2024 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер қарастырылсын:
эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізуге
ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіруді жүргізуге арналған құралдарды (бұйымдарды) және атрибуттарды сатып алуға;
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге;
еңбек мобильділігі орталықтарының қызметін қамтамасыз етуге;
мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын арттыруға;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне төленетін ақыны ұлғайтуға;
техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында білім алушыларға мемлекеттік стипендияның мөлшерін ұлғайтуға;
халықтың әлеуметтік осал топтары үшін коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алуға;
аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) әкімдерін сайлауды қамтамасыз етуге және өткізуге.
2024 жылға арналған республикалық бюджеттен аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне ағымдағы нысаналы трансферттерді бөлу Абай облысы әкімдігінің қаулысымен айқындалады.

11. Предусмотреть в областном бюджете на 2024 год целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан на:
строительство объектов среднего образования в рамках пилотного Национального проекта "Комфортная школа";
развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах;
развитие системы водоснабжения и водоотведения в городах;
развитие систем теплоснабжения;
развитие транспортной инфраструктуры;
развитие инженерной и транспортной (благоустройство) инфраструктуры в областных центрах;
развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл – Ел бесігі".
Распределение целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан бюджетам районов (городов областного значения) на 2024 год определяется постановлением акимата области Абай.
12. Предусмотреть в областном бюджете на 2024 год целевые текущие трансферты из республиканского бюджета на:
проведение противоэпизоотических мероприятий;
приобретение средств (изделий) и атрибутов для проведения идентификации сельскохозяйственных животных;
обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан;
обеспечение деятельности центров трудовой мобильности;
повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий;
увеличение оплаты труда педагогов организаций дошкольного образования;
увеличение размера государственной стипендии обучающимся в организациях технического и профессионального, послесреднего образования;
приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения;
обеспечение и проведение выборов акимов районов (городов областного значения).
Распределение целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на 2024 год определяется постановлением акимата области Абай.

13. 2024 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен кредиттер қарастырылсын:
агроөнеркәсіптік кешендегі инвестициялық жобаларға;
ауыл халқының табысын арттыру жөніндегі жобаны масштабтау үшін ауыл халқына микрокредиттер беруге;
жастардың кәсіпкерлік бастамасына жәрдемдесуге;
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға.
2024 жылға арналған республикалық бюджеттен аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне кредиттер сомалардың бөлу Абай облысы әкімдігінің қаулысымен айқындалады.

13. Предусмотреть в областном бюджете на 2024 год кредиты из республиканского бюджета на:
инвестиционные проекты в агропромышленном комплексе;
предоставление микрокредитов сельскому населению для масштабирования проекта по повышению доходов сельского населения;
содействие предпринимательской инициативе молодежи;
реализацию мер социальной поддержки специалистов.
Распределение сумм кредитов из республиканского бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на 2024 год определяется постановлением акимата области Абай.

199 312,0
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
84 363,6
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
7 769,0
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
59 038,0
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
4 593 980,5
6
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
21 993 746,2
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
7 131 006,6
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
5 931 743,6
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектігі бар адамдарға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 306 971,0
012
Тірек-қозғалу аппаратының қызметі бұзылған балаларға арналған мемлекеттік медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
323 320,9
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектігі бар адамдар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 356 299,0
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектігі бар адамдарға, оның ішінде мүгедектігі бар балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
979 367,8
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
828 081,9
064
Еңбек мобильділігі орталықтары мен мансап орталықтарының жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі азаматтарды әлеуметтік қолдау бойынша қызметін қамтамасыз ету
1 127 441,0
069
Мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялау
10 262,0
261
Облыстың білім басқармасы
933 239,0
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
759 831,0
037
Әлеуметтік сауықтандыру
98 628,0
092
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
74 780,0
271
Облыстың құрылыс басқармасы
266 024,0
039
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салу және реконструкциялау
266 024,0
2
Әлеуметтiк көмек
6 775 412,1
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы

199 312,0
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
84 363,6
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
7 769,0
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
59 038,0
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
4 593 980,5
6
Социальная помощь и социальное обеспечение
21 993 746,2
1
Социальное обеспечение
7 131 006,6
256
Управление координации занятости и социальных программ области
5 931 743,6
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и лиц с инвалидностью в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 306 971,0
012
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью в государственных медико-социальных учреждениях (организациях) для детей с нарушениями функций опорно-двигательного аппарата, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
323 320,9
013
Предоставление специальных социальных услуг для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 356 299,0
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, лиц с инвалидностью, в том числе детей с инвалидностью, в реабилитационных центрах
979 367,8
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
828 081,9
064
Обеспечение деятельности центров трудовой мобильности и карьерных центров по социальной поддержке граждан по вопросам занятости
1 127 441,0
069
Субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью
10 262,0
261
Управление образования области
933 239,0
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
759 831,0
037
Социальная реабилитация
98 628,0
092
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
74 780,0
271
Управление строительства области
266 024,0
039
Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения
266 024,0
2
Социальная помощь
6 775 412,1
256
Управление координации занятости и социальных программ области

22 277 338,7
1
Ауыл шаруашылығы
21 481 600,5
255
Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы
18 399 463,1
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
342 266,5
002
Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау
845 300,0
008
Cаны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге, карантинді объектілерге қарсы өңдеулер жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) құнын субсидиялау
566 030,0
014
Ауыл шаруашылығы тауарларын өндірушілерге су жеткізу бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялау
145 000,0
018
Пестицидтерді (улы химикаттарды) залалсыздандыру
1 090,0
029
Ауыл шаруашылық дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс- шаралар
90 434,4
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
20 798,0
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алуға және тіркеу
11 888,8
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
698 710,0
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
5 000 000,0
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
7 177 945,4
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
3 200 000,0
057
Мал шаруашылығы саласында терең қайта өңдеуден өткізілетін өнімдерді өндіру үшін ауыл шаруашылығы өнімін сатып алуға жұмсайтын өңдеуші кәсіпорындардың шығындарын субсидиялау
300 000,0
719
Облыстың ветеринария басқармасы
3 082 137,4
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
183 144,7
008
Мал қорымдарын (биотермиялық шұңқырларды) салуды, реконструкциялауды ұйымдастыру және оларды күтіп-ұстауды қамтамасыз ету
11 845,0
009
Ауру жануарларды санитариялық союды ұйымдастыру
6 510,0
010
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
79 218,0
011
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
8 066,2
012
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасы бойынша ветеринариялық іс-шаралар жүргізу
25 670,5
013
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу

22 277 338,7
1
Сельское хозяйство
21 481 600,5
255
Управление сельского хозяйства области
18 399 463,1
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
342 266,5
002
Субсидирование развития семеноводства
845 300,0
008
Субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов
566 030,0
014
Субсидирование стоимости услуг по доставке воды сельскохозяйственным товаропроизводителям
145 000,0
018
Обезвреживание пестицидов (ядохимикатов)
1 090,0
029
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
90 434,4
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
20 798,0
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
11 888,8
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
698 710,0
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
5 000 000,0
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
7 177 945,4
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
3 200 000,0
057
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере животноводства
300 000,0
719
Управление ветеринарии области
3 082 137,4
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
183 144,7
008
Организация строительства, реконструкции скотомогильников (биотермических ям) и обеспечение их содержания
11 845,0
009
Организация санитарного убоя больных животных
6 510,0
010
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
79 218,0
011
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
8 066,2
012
Проведение ветеринарных мероприятий по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных
25 670,5
013
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных

661 345,0
042
Медициналық ұйымның сот шешімі негізінде жүзеге асырылатын жыныстық құмарлықты төмендетуге арналған іс-шараларды жүргізу
1 448,0
050
Қаржы лизингі шарттарында сатып алынған санитариялық көлік және сервистік қызмет көрсетуді талап ететін медициналық бұйымдар бойынша лизинг төлемдерін өтеу
261 893,0
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
2 662 500,0
038
Деңсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
2 662 500,0
3
Мамандандырылған медициналық көмек
1 164 626,0
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
1 164 626,0
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
1 164 626,0
4
Емханалар
573 577,0
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
573 577,0
039
Денсаулық сақтау субъектілерінің медициналық көмегін қамтитын қосымша медициналық көмектің көлемін көрсету, Call-орталықтардың қызметтер көрсетуі және өзге де шығыстар
573 577,0
5
Медициналық көмектiң басқа түрлерi
120 115,0
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
120 115,0
029
Облыстық арнайы медициналық жабдықтау базалары
120 115,0
9
Денсаулық сақтау саласындағы өзге де қызметтер
6 641 595,0
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
6 641 595,0
001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
230 417,0
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
84 592,0
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
21 631,0
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
62 875,0
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
6 242 080,0
6
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
26 246 202,0
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
6 364 528,0
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
5 383 257,0
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектігі бар адамдарға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 240 877,0
012
Тірек-қозғалу аппаратының қызметі бұзылған балаларға арналған мемлекеттік медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
298 385,0
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектігі бар адамдар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету

661 345,0
042
Проведение медицинской организацией мероприятий, снижающих половое влечение, осуществляемые на основании решения суда
1 448,0
050
Возмещение лизинговых платежей по санитарному транспорту, медицинским изделиям, требующие сервисного обслуживания, приобретенных на условиях финансового лизинга
261 893,0
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
2 662 500,0
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
2 662 500,0
3
Специализированная медицинская помощь
1 164 626,0
253
Управление здравоохранения области
1 164 626,0
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
1 164 626,0
4
Поликлиники
573 577,0
253
Управление здравоохранения области
573 577,0
039
Оказание дополнительного объема медицинской помощи, включающий медицинскую помощь субъектами здравоохранения, оказание услуг Call-центрами и прочие расходы
573 577,0
5
Другие виды медицинской помощи
120 115,0
253
Управление здравоохранения области
120 115,0
029
Областные базы специального медицинского снабжения
120 115,0
9
Прочие услуги в области здравоохранения
6 641 595,0
253
Управление здравоохранения области
6 641 595,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
230 417,0
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
84 592,0
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
21 631,0
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
62 875,0
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
6 242 080,0
6
Социальная помощь и социальное обеспечение
26 246 202,0
1
Социальное обеспечение
6 364 528,0
256
Управление координации занятости и социальных программ области
5 383 257,0
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и лиц с инвалидностью в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 240 877,0
012
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью в государственных медико-социальных учреждениях (организациях) для детей с нарушениями функций опорно-двигательного аппарата, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
298 385,0
013
Предоставление специальных социальных услуг для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания

138 715,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
657 513,0
752
Облыстың қоғамдық даму басқармасы
561 497,0
001
Жергілікті деңгейде қоғамдық даму саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
360 447,0
005
Өңірде діни ахуалды зерделеу және талдау
80 329,0
006
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
120 721,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
21 602 582,0
1
Ауыл шаруашылығы
20 449 941,0
719
Облыстың ветеринария басқармасы
2 351 826,0
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
174 588,0
008
Мал қорымдарын (биотермиялық шұңқырларды) салуды, реконструкциялауды ұйымдастыру және оларды күтіп-ұстауды қамтамасыз ету
13 590,0
009
Ауру жануарларды санитариялық союды ұйымдастыру
6 770,0
010
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
84 372,0
011
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
14 838,0
012
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасы бойынша ветеринариялық іс-шаралар жүргізу
26 906,0
013
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
20 653,0
014
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
1 947 440,0
028
Уақытша сақтау пунктына ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша қызметтер
6 278,0
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру
56 391,0
741
Облыстың ауыл шаруашылығы және жер қатынастары басқармасы
18 098 115,0
002
Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау
900 245,0
005
Cаны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге, карантинді объектілерге қарсы өңдеулер жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) құнын субсидиялау
602 822,0
014
Ауыл шаруашылығы тауарларын өндірушілерге су жеткізу бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялау
140 000,0
018
Пестицидтерді (улы химикаттарды) залалсыздандыру
1 463,0
029
Ауыл шаруашылығы дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс- шаралар
5 664,0
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау

138 715,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
657 513,0
752
Управление общественного развития области
561 497,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области общественного развития
360 447,0
005
Изучение и анализ религиозной ситуации в регионе
80 329,0
006
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
120 721,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
21 602 582,0
1
Сельское хозяйство
20 449 941,0
719
Управление ветеринарии области
2 351 826,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
174 588,0
008
Организация строительства, реконструкции скотомогильников (биотермических ям) и обеспечение их содержания
13 590,0
009
Организация санитарного убоя больных животных
6 770,0
010
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
84 372,0
011
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
14 838,0
012
Проведение ветеринарных мероприятий по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных
26 906,0
013
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
20 653,0
014
Проведение противоэпизоотических мероприятий
1 947 440,0
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
6 278,0
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
56 391,0
741
Управление сельского хозяйства и земельных отношений области
18 098 115,0
002
Субсидирование развития семеноводства
900 245,0
005
Субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов
602 822,0
014
Субсидирование стоимости услуг по доставке воды сельскохозяйственным товаропроизводителям
140 000,0
018
Обезвреживание пестицидов (ядохимикатов)
1 463,0
029
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
5 664,0
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала

328 167,0
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектігі бар адамдар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 115 043,0
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектігі бар адамдарға, оның ішінде мүгедектігі бар балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
909 617,0
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
889 552,0
064
Еңбек мобильділігі орталықтары мен мансап орталықтарының жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі азаматтарды әлеуметтік қолдау бойынша қызметін қамтамасыз ету
1 043 375,0
069
Мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялау
12 387,0
261
Облыстың білім басқармасы
1 013 585,0
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
824 684,0
037
Әлеуметтік сауықтандыру
101 474,0
092
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
87 427,0
2
Әлеуметтiк көмек
9 179 487,0
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
9 179 487,0
003
Мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтік қолдау
133 403,0
068
Жұмыспен қамту бағдарламасы
9 046 084,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
11 558 075,0
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
11 550 725,0
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
242 516,0
018
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
279 065,0
053
Кохлеарлық импланттарға дәлдеп сөйлеу процессорларын ауыстыру және келтіру бойынша қызмет көрсету
151 631,0
061
Жұмыс күшінің ұтқырлығын арттыру үшін адамдардың ерікті түрде қоныс аударуына жәрдемдесу
1 477 298,0
062
Біліктілік жүйесін дамыту
6 487,0
066
Сенім білдірілген агентке жастардың кәсіпкерлік бастамасына жәрдемдесу үшін бюджеттік кредиттер беру жөніндегі қызметтеріне ақы төлеу
98 222,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
9 295 506,0
752
Облыстың қоғамдық даму басқармасы
7 350,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту

328 167,0
013
Предоставление специальных социальных услуг для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 115 043,0
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, лиц с инвалидностью, в том числе детей с инвалидностью, в реабилитационных центрах
909 617,0
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
889 552,0
064
Обеспечение деятельности центров трудовой мобильности и карьерных центров по социальной поддержке граждан по вопросам занятости
1 043 375,0
069
Субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью
12 387,0
261
Управление образования области
1 013 585,0
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
824 684,0
037
Социальная реабилитация
101 474,0
092
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
87 427,0
2
Социальная помощь
9 179 487,0
256
Управление координации занятости и социальных программ области
9 179 487,0
003
Социальная поддержка лиц с инвалидностью
133 403,0
068
Программа занятости
9 046 084,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
11 558 075,0
256
Управление координации занятости и социальных программ области
11 550 725,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
242 516,0
018
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
279 065,0
053
Услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам
151 631,0
061
Cодействие добровольному переселению лиц для повышения мобильности рабочей силы
1 477 298,0
062
Развитие системы квалификаций
6 487,0
066
Оплата услуг поверенному агенту по предоставлению бюджетных кредитов для содействия предпринимательской инициативе молодежи
98 222,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
9 295 506,0
752
Управление общественного развития области
7 350,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан

207 171,0
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлік және индустриалдық-инновациялық қызметті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
207 171,0
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
1 020 873,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
1 020 873,0
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
47 800,0
093
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту
47 800,0
761
Облыстың бақылау жөніндегі басқармасы
213 190,0
001
Жергілікті деңгейде мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау және еңбек қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
213 190,0
14
Борышқа қызмет көрсету
1 748 590,0
1
Борышқа қызмет көрсету
1 748 590,0
257
Облыстың қаржы басқармасы
1 748 590,0
004
Жергілікті атқарушы органдардың борышына қызмет көрсету
1 740 057,0
016
Жергілікті атқарушы органдардың республикалық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
8 533,0
15
Трансферттер
5 466 889,0
1
Трансферттер
5 466 889,0
257
Облыстың қаржы басқармасы
5 466 889,0
007
Субвенциялар
5 466 889,0
ІII. Таза бюджеттік кредит беру
-627 145,0
Бюджеттік кредиттер
347 288,0
13
Басқалар
347 288,0
3
Кәсiпкерлiк қызметтi қолдау және бәсекелестікті қорғау
347 288,0
266
Облыстың кәсіпкерлік және индустриалдық-инновациялық даму басқармасы
347 288,0
007
Мемлекеттік инвестициялық саясатты іске асыруға "Даму" кәсіпкерлікті дамыту қоры" АҚ-ға кредит беру
347 288,0
5
Бюджеттік кредиттерді өтеу
974 433,0
IV. Қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо
0,0
Қаржылық активтерді сатып алу
0,0
6
Мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер
0,0
V. Бюджет тапшылығы (профициті)
1 586 155,0
VІ. Бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану)
-1 586 155,0
7
Қарыздар түсімі
0,0
16
Қарыздарды өтеу
1 586 155,0
8
Бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары
0,0
Абай облысы мәслихатының
2023 жылғы 13 желтоқсандағы
№ 11/80-VIII шешімнің
4 қосымшасы
2024 жылға арналған облыстық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын облыстық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі
Атауы
Білім беру
Жалпы білім беру
Арнайы білім беретін оқу бағдарламалары бойынша жалпы білім беру
Мамандандырылған білім беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы білім беру
Мемлекеттік бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беру ұйымдарында жалпы білім беру
Мемлекеттік орта білім беру ұйымдарында жан басына шаққандағы қаржыландыруды іске асыруға
Денсаулық сақтау
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
Салауатты өмір салтын насихаттау
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін қосымша қамтамасыз ету
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактиксы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
Денсаулық сақтау субъектілерінің медициналық көмегін қамтитын қосымша медициналық көмектің көлемін көрсету, Call-орталықтардың қызметтер көрсетуі және өзге де шығыстар
Абай облысы мәслихатының
2023 жылғы 13 желтоқсандағы
№ 11/80-VIII шешімнің
5 қосымшасы
2024 жылға арналған жергілікті бюджеттерді атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі
Атауы
Денсаулық сақтау
Шұғыл жағдайларда сырқаты ауыр адамдарды дәрігерлік көмек көрсететін ең жақын денсаулық сақтау ұйымына дейін жеткізуді ұйымдастыру

207 171,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и индустриально-инновационной деятельности
207 171,0
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
1 020 873,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
1 020 873,0
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
47 800,0
093
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
47 800,0
761
Управление по контролю области
213 190,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области государственного архитектурно-строительного контроля и регулирования трудовых отношений на местном уровне
213 190,0
14
Обслуживание долга
1 748 590,0
1
Обслуживание долга
1 748 590,0
257
Управление финансов области
1 748 590,0
004
Обслуживание долга местных исполнительных органов
1 740 057,0
016
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из республиканского бюджета
8 533,0
15
Трансферты
5 466 889,0
1
Трансферты
5 466 889,0
257
Управление финансов области
5 466 889,0
007
Субвенции
5 466 889,0
III. Чистое бюджетное кредитование
-627 145,0
Бюджетные кредиты
347 288,0
13
Прочие
347 288,0
3
Поддержка предпринимательской деятельности и защита конкуренции
347 288,0
266
Управление предпринимательства и индустриально-инновационного развития области
347 288,0
007
Кредитование АО "Фонд развития предпринимательства "Даму" на реализацию государственной инвестиционной политики
347 288,0
5
Погашение бюджетных кредитов
974 433,0
IV. Сальдо по операциям с финансовыми активами
0,0
Приобретение финансовых активов
0,0
6
Поступления от продажи финансовых активов государства
0,0
V. Дефицит (профицит) бюджета
1 586 155,0
VI. Финансирование дефицита (использование профицита) бюджета
-1 586 155,0
7
Поступление займов
0,0
16
Погашение займов
1 586 155,0
8
Используемые остатки бюджетных средств
0,0
Приложение 4 к решению
маслихата области Абай
от 13 декабря 2023 года
№ 11/80-VIІІ
Перечень областных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения областного бюджета на 2024 год
Наименование бюджетной программы
Образование
Общеобразовательное обучение
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным учебным программам
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
Общеобразовательное обучение в государственных организациях начального, основного и общего среднего образования
Реализация подушевого финансирования в государственных организациях среднего образования
Здравоохранение
Услуги по охране материнства и детства
Пропаганда здорового образа жизни
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
Оказание дополнительного объема медицинской помощи, включающий медицинскую помощь субъектами здравоохранения, оказание услуг Call-центрами и прочие расходы
Приложение 5 к решению
маслихата области Абай
от 13 декабря 2023 года
№ 11/80-VIІІ
Перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местных бюджетов на 2024 год
Наименование бюджетной программы
Здравоохранение
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайшей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь