"Семей қаласының 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті туралы" Семей қаласы мәслихатының 2022 жылғы 20 желтоқсандағы № 37/260-VII шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Абай облысы Семей қаласы мәслихатының 2023 жылғы 2 тамыздағы № 7/48-VIII шешімі
Семей қаласының мәслихаты ШЕШТІ:
1. "Семей қаласының 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті туралы" Семей қаласы мәслихатының 2022 жылғы 20 желтоқсандағы № 37/260-VII шешіміне мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"2023-2025 жылдарға арналған қалалық бюджет тиісінше 1-қосымшаға сәйкес, соның ішінде 2023 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 89 443 650,1 мың теңге:
салықтық түсімдер – 42 714 846,9 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 366 323,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 8 972 839,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 37 389 641,2 мың теңге;
2) шығындар – 91 452 033,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – -358 266,8 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 22 803,2 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 381 070,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 650 116,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 650 116,8 мың теңге:
қарыздар түсімі – 5 748 291,0 мың теңге;

О внесении изменений и дополнений в решение маслихата города Семей от 20 декабря 2022 года № 37/260-VII "О бюджете города Семей на 2023-2025 годы"
Решение маслихата города Семей области Абай от 2 августа 2023 года № 7/48-VIII
Маслихат города Семей РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата города Семей "О бюджете города Семей на 2023-2025 годы" от 20 декабря 2022 года № 37/260-VII, следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
Утвердить городской бюджет на 2023-2025 годы согласно приложению 1, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 89 443 650,1 тысяч тенге:
налоговые поступления – 42 714 846,9 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 366 323,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 8 972 839,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 37 389 641,2 тысяч тенге;
2) затраты – 91 452 033,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - -358 266,8 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 22 803,2 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 381 070,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1 650 116,8 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 650 116,8 тысяч тенге:
поступление займов – 5 748 291,0 тысяч тенге;

қарыздарды өтеу – 8 505 510,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 4 407 335,8 мың теңге;
3-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"Абай облысы мәслихатының "2023-2025 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" 2022 жылғы 14 желтоқсандағы № 11/66-VІI шешіміне өзгерістер енгізу туралы" 2023 жылғы 28 шілдедегі № 5/34 – VIII шешіміне сәйкес әлеуметтік салық – 95,8 пайыз, төлем көзінен салық салынатын табыстардан алынатын жеке табыс салығы - 97 пайыз бойынша қала бюджетіне кірістерді бөлу нормативтері атқарылуға алынсын.
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес, жаңа редакцияда жазылсын.

погашение займов – 8 505 510,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 4 407 335,8 тысяч тенге;
пункт 3 изложить в новой редакции:
Принять к исполнению на 2023 год нормативы распределения доходов в бюджет города по социальному налогу – 95,8 процента, индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты – 97 процентов, согласно решению маслихата области Абай от 28 июля 2023 года № 5/34-VIII "О внесении изменений в решение маслихата области Абай от 14 декабря 2022 года № 11/66-VIІ "Об областном бюджете на 2023-2025 годы";
приложение 1 к указанному решению изложить в редакции согласно приложению к настоящему решению.

3 721 883,8
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
691 060,0
004
Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес ауылдық жерлерде денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет, спорт және ветеринария мамандарына отын сатып алуға әлеуметтік көмек көрсету
23 492,0
006
Тұрғын үй көмегін көрсету
14 597,0
007
Жергілікті өкілді органдардың шешімдері бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек
622 494,0
010
Үйде тәрбиеленетін және оқитын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
91 462,0
013
Белгілі бір тұрғылықты жері жоқ адамдарды әлеуметтік бейімдеу
225 687,6
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
452 969,0
015
Зейнеткерлер мен мүгедектерге әлеуметтік қызмет көрсетудің аумақтық орталықтары
625 802,6
017
Мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, арнайы жүріп-тұру құралдарымен, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, сондай-ақ мүгедектігі бар адамды оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес санаторий-курорттық емдеу, жестау тілі маманы, жеке көмекшілер қызметтерін ұсыну
873 719,0
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
100 600,6
485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
517 923,2
068
Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау
517 923,2
9 99
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру саласындағы өзге де қызметтер
1 534 047,2
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 534 047,2
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
271 509,9
011
Жәрдемақылар мен басқа да әлеуметтік төлемдерді есепке жатқызу, төлеу және жеткізу жөніндегі қызметтерге ақы төлеу
21 396,0
028
Зорлық-зомбылық немесе зорлық-зомбылық қаупі салдарынан қиын жағдайға тап болған Тәуекел тобындағы адамдарға көрсетілетін қызметтер
144 473,8
050
Қазақстан Республикасында мүгедек адамдардың құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту
1 013 701,5
067
Ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
9 702,0
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
73 264,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
42 350 563,3
1
Тұрғын үй шаруашылығы
22 479 040,8
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
18 784 280,6
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау

3 721 883,8
002
Программа занятости
691 060,0
9
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
23 492,0
006
Оказание жилищной помощи
14 597,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
622 494,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
91 462,0
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
225 687,6
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
452 969,0
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
625 802,6
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
873 719,0
997777
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
100 600,6
485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
517 923,2
068
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
517 923,2
99
99999
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
1 534 047,2
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 534 047,2
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
271 509,9
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
21 396,0
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
144 473,8
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
1 013 701,5
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
9 702,0
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
73 264,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
42 350 563,3
1
Жилищное хозяйство
22 479 040,8
99
467
Отдел строительства района (города областного значения)
18 784 280,6
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда