"Семей қаласының 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті туралы" Семей қаласы мәслихатының 2022 жылғы 20 желтоқсандағы № 37/260-VII шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Абай облысы Семей қаласы мәслихатының 2023 жылғы 9 қарашадағы № 12/69-VIII шешімі
Семей қаласының мәслихаты ШЕШТІ:
1. "Семей қаласының 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті туралы" Семей қаласы мәслихатының 2022 жылғы 20 желтоқсандағы № 37/260-VII шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"2023-2025 жылдарға арналған қалалық бюджет тиісінше 1-қосымшаға сәйкес, соның ішінде 2023 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 89 391 236,0 мың теңге:
салықтық түсімдер – 46 073 525,6 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 461 272,3 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 8 923 161,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 33 933 277,1 мың теңге;
2) шығындар – 91 399 619,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – -375 895 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 5 175,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 381 070,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 632 488,6 мың теңге;

О внесении изменений и дополнений в решение маслихата города Семей от 20 декабря 2022 года № 37/260-VII "О бюджете города Семей на 2023-2025 годы"
Решение маслихата города Семей области Абай от 9 ноября 2023 года № 12/69-VIII
Маслихат города Семей РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата города Семей "О бюджете города Семей на 2023-2025 годы" от 20 декабря 2022 года № 37/260-VII, следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
Утвердить городской бюджет на 2023-2025 годы согласно приложению 1, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 89 391 236,0 тысяч тенге:
налоговые поступления – 46 073 525,6 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 461 272,3 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 8 923 161,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 33 933 277,1 тысяч тенге;
2) затраты – 91 399 619,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - -375 895 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 5 175,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 381 070,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1 632 488,6 тысяч тенге;

6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 632 488,6 мың теңге:
қарыздар түсімі – 5 748 291,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 8 523 138,2 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 4 407 335,8 мың теңге;
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2023 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Семей қаласы мәслихаты төрағасының міндетін уақытша атқарушы Р. Сабитов

6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 632 488,6 тысяч тенге:
поступление займов – 5 748 291,0 тысяч тенге;
погашение займов – 8 523 138,2 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 4 407 335,8 тысяч тенге;
приложение 1 к указанному решению изложить в редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Временно исполняющий обязанности председателя маслихата города Семей
Р. Сабитов
Приложение к решению

3 868 609,3
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
691 060,0
004
Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес ауылдық жерлерде денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет, спорт және ветеринария мамандарына отын сатып алуға әлеуметтік көмек көрсету
21 655,0
006
Тұрғын үй көмегін көрсету
10 297,0
007
Жергілікті өкілді органдардың шешімдері бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек
625 959,0
010
Үйде тәрбиеленетін және оқитын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
87 985,5
013
Белгілі бір тұрғылықты жері жоқ адамдарды әлеуметтік бейімдеу
228 187,6
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
460 548,0
015
Зейнеткерлер мен мүгедектерге әлеуметтік қызмет көрсетудің аумақтық орталықтары
633 533,6
017
Мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, арнайы жүріп-тұру құралдарымен, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, сондай-ақ мүгедектігі бар адамды оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес санаторий-курорттық емдеу, жестау тілі маманы, жеке көмекшілер қызметтерін ұсыну
1 008 783,0
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
100 600,6
485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
353 923,2
068
Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау
353 923,2
9 99
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру саласындағы өзге де қызметтер
1 748 729,4
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 748 729,4
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
273 081,4
011
Жәрдемақылар мен басқа да әлеуметтік төлемдерді есепке жатқызу, төлеу және жеткізу жөніндегі қызметтерге ақы төлеу
6 240,4
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
152,5
028
Зорлық-зомбылық немесе зорлық-зомбылық қаупі салдарынан қиын жағдайға тап болған Тәуекел тобындағы адамдарға көрсетілетін қызметтер
144 473,8
050
Қазақстан Республикасында мүгедек адамдардың құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту
1 215 901,0
067
Ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
11 616,3
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
97 264,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
41 210 735,7
1
Тұрғын үй шаруашылығы
22 577 230,1
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі

3 868 609,3
002
Программа занятости
691 060,0
9
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
21 655,0
006
Оказание жилищной помощи
10 297,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
625 959,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
87 985,5
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
228 187,6
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
460 548,0
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
633 533,6
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
1 008 783,0
997777
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
100 600,6
485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
353 923,2
068
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
353 923,2
99
99999
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
1 748 729,4
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 748 729,4
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
273 081,4
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
6 240,4
021
Капитальные расходы государственного органа
152,5
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
144 473,8
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
1 215 901,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
11 616,3
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
97 264,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
41 210 735,7
1
Жилищное хозяйство
22 577 230,1
99
467
Отдел строительства района (города областного значения)