"Семей қаласының 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті туралы" Семей қаласы мәслихатының 2022 жылғы 20 желтоқсандағы № 37/260-VII шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Абай облысы Семей қаласы мәслихатының 2023 жылғы 16 қаңтардағы № 39/274-VII шешімі
Семей қаласының мәслихаты ШЕШТІ:
1. "Семей қаласының 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті туралы" Семей қаласы мәслихатының 2022 жылғы 20 желтоқсандағы № 37/260-VII шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"2023-2025 жылдарға арналған қалалық бюджет тиісінше 1- қосымшаға сәйкес, соның ішінде 2023 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 84 901 865,0 мың теңге:
салықтық түсімдер – 39 858 749,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 283 355,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 8 969 397,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 35 790 364,0 мың теңге;
2) шығындар – 77 906 629,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – -375 895,0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 5 175,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 381 070,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;

О внесении изменений в решение маслихата города Семей от 20 декабря 2022 года № 37/260-VII "О бюджете города Семей на 2023-2025 годы"
Решение маслихата города Семей области Абай от 16 января 2023 года № 39/274-VII
Маслихат города Семей РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата города Семей "О бюджете города Семей на 2023-2025 годы" от 20 декабря 2022 года № 37/260-VII, следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
Утвердить городской бюджет на 2023-2025 годы согласно приложению 1, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 84 901 865,0 тысяч тенге:
налоговые поступления – 39 858 749,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 283 355,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 8 969 397,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 35 790 364,0 тысяч тенге;
2) затраты – 77 906 629,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - -375 895,0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 5 175,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 381 070,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;

5) бюджет тапшылығы (профициті) – 7 371 131,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – - 7 371 131,0 мың теңге:
қарыздар түсімі – 5 175,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 8 505 510,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 129 204,0 мың теңге.
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2023 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қалалық мәслихаттың төрағасы Б. Ақжалов

5) дефицит (профицит) бюджета – 7 371 131,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – - 7 371 131,0 тысяч тенге:
поступление займов – 5 175,0 тысяч тенге;
погашение займов – 8 505 510,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1 129 204,0 тысяч тенге;
приложению 1 к указанному решению изложить в редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Председатель городского маслихата Б. Акжалов
Приложение 1 к решению

459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
20 495,0
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
16 255,0
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
4 240,0
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер
1 027 702,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
748 793,0
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
174 636,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
574 157,0
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
278 909,0
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
269 207,0
032
Ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
9 702,0
02
Қорғаныс
242  610,0
1
Әскери мұқтаждар
150 988,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
150 988,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
150 988,0
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
91 622,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
91 622,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
61 912,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
29 710,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
472 626,0
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
472 626,0
485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
472 626,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
472 626,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
9 131 755,0
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
1 736 607,0
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
1 736 607,0
010
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
1 736 607,0
2
Әлеуметтiк көмек
6 314 588,0
485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
684 500,0
068
Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау

459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
20 495,0
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
16 255,0
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
4 240,0
9
Прочие государственные услуги общего характера
1 027 702,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
748 793,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
174 636,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
574 157,0
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
278 909,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния
269 207,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
9 702,0
02
Оборона
242 610,0
1
Военные нужды
150 988,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
150 988,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
150 988,0
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
91 622,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
91 622,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
61 912,0
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
29 710,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
472 626,0
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
472 626,0
485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
472 626,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
472 626,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
9 131 755,0
1
Социальное обеспечение
1 736 607,0
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
1 736 607,0
010
Государственная адресная социальная помощь
1 736 607,0
2
Социальная помощь
6 314 588,0
485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
684 500,0
068
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов

684 500,0
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
5 630 088,0
004
Жұмыспен қамту бағдарламасы
2 755 569,0
006
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
23 492,0
007
Тұрғын үйге көмек көрсету
35 597,0
009
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
96 462,0
011
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
522 027,0
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
226 030,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
455 137,0
015
Зейнеткерлер мен мүгедектерге әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
610 215,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
738 639,0
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
166 920,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
1 080 560,0
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
1 080 560,0
018
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
21 396,0
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
128 277,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
880 887,0
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
50 000,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
31 148 225,0
1
Тұрғын үй шаруашылығы
13 047 106,0
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
12 484 758,0
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
10 561  587,0
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
1 923 171,0
816
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй қатынастары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
445 952,0
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй қоры саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
445 952,0
497
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық бөлімі
116 396,0
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру бойынша қызметтер

684 500,0
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
5 630 088,0
004
Программа занятости
2 755 569,0
006
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
23 492,0
007
Оказание жилищной помощи
35 597,0
009
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
96 462,0
011
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
522 027,0
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
226 030,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
455 137,0
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и инвалидов
610 215,0
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
738 639,0
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
166 920,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
1 080 560,0
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
1 080 560,0
018
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
21 396,0
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
128 277,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
880 887,0
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
50 000,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
31 148 225,0
1
Жилищное хозяйство
13 047 106,0
467
Отдел строительства района (города областного значения)
12 484 758,0
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
10 561 587,0
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
1 923 171,0
816
Отдел жилищных отношений и жилищной инспекции района (города областного значения)
445 952,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищного фонда
445 952,0
497
Отдел жилищно-коммунального хозяйства района (города областного значения)
116 396,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства