Абай облысы Ақсуат аудандық мәслихатының 2022 жылғы 26 желтоқсандағы № 13/2-VII "2023-2025 жылдарға арналған Ақсуат ауданының бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Абай облысы Ақсуат ауданы мәслихатының 2023 жылғы 5 желтоқсандағы № 8/2-VIII шешімі.
Абай облысы Ақсуат аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Абай облысы облысы Ақсуат аудандық мәслихатының 2022 жылғы 26 желтоқсандағы № 13/2-VII "2023-2025 жылдарға арналған Ақсуат ауданының бюджеті туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 177606 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. 2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімге 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 6 372 596,5 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 2 212 552,5 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 27 981,2 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 157,0;
Трансферттердің түсімдері – 4 131 905,8 мың теңге;
2) шығындар – 6 983 396,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – 55 468,2 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 114 631,2 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 59 163,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -666 268,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын (профицитін пайдалану) қаржыландыру– 666 268,1 мың теңге;
қарыздар түсімдері – 103 500,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 59 163,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары – 621 931,1 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес редакцияда жазылсын.

О внесении изменений в решение маслихата района Аксуат области Абай от 26 декабря 2022 года № 13/2-VII "О бюджете района Аксуат на 2023 - 2025 годы"
Решение маслихата района Ақсуат области Абай от 5 декабря 2023 года № 8/2-VIII.
Маслихат района Ақсуат области Абай РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата роайна Аксуат области Абай "О бюджете района Аксуат на 2023-2025 годы" от 26 декабря 2022 года № 13/2-VII (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 177606) следующие изменения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить бюджет района на 2023-2025 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 6 372 596,5 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2 212 552,5 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 27 981,2 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 157,0;
поступления трансфертов – 4 131 905,8 тысяч тенге;
2) затраты – 6 983 396,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 55 468,2 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты –114 631,2 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 59 163,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -666 268,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 666 268,1 тысяч тенге;
поступление займов – 103 500,0 тысяч тенге;
погашение займов – 59 163,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 621 931,1 тысяч тенге."
приложения 1 к указанному решению изложить в редакции согласно приложения к настоящему решению.

495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
4 716,0
019
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
4 716,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1 086 269,7
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
382 647,4
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
382 647,4
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
382 647,4
2
Әлеуметтiк көмек
634 058,7
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
634 058,7
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
163 381,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
60 618,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
0,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
38 563,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
2 614,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
194 273,0
015
Зейнеткерлер мен мүгедектерге әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
87 722,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
36 350,5
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
50 537,2
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
69 563,6
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
69 563,6
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
58 876,6
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
3 180,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
3 007
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
4 500,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1 569 684,2
1
Тұрғын үй шаруашылығы
600 209,2
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
4 716,0
019
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
4 716,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1 086 269,7
1
Социальное обеспечение
382 647,4
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
382 647,4
005
Государственная адресная социальная помощь
382 647,4
2
Социальная помощь
634 058,7
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
634 058,7
002
Программа занятости
163 381,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
60 618,0
006
Оказание жилищной помощи
0,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
38 563,0
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
2 614,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
194 273,0
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и инвалидов
87 722,0
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
36 350,5
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
50 537,2
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
69 563,6
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
69 563,6
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
58 876,6
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
3 180,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
3 007
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
4 500,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1 569 684,2
1
Жилищное хозяйство
600 209,2
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

181 628,8
1
Ауыл шаруашылығы
90 548,8
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
90 548,8
010
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
90 548,8
6
Жер қатынастары
5 188,0
806
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы, жер қатынастары және кәсіпкерлік бөлімі
5 188,0
004
Жердi аймақтарға бөлу жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
021
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
5 188,0
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
85 892,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
22 059,2
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
22 059,2
806
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы, жер қатынастары және кәсіпкерлік бөлімі
63 832,8
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығын, жер қатынастарын реттеу және кәсіпкерлікті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
63 832,8
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
44 856,0
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
44 856,0
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
44 856,0
005
Аудан аумағының қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын және елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
44 856,0
12
Көлiк және коммуникация
1 264 463,9
1
Автомобиль көлiгi
1 253 963,9
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1 253 963,9
022
Көлік инфрақұрылымын дамыту
5 970,0
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
337 446,9
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
910 547,0
4
Әуе көлiгi
0,0
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
0,0
051
Әуе көлігінің инфрақұрылымын дамуы
0,0
9
Көлiк және коммуникациялар саласындағы өзге де қызметтер
10 500,0
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
10 500,0
024
Кентiшiлiк (қалаiшiлiк), қала маңындағы және ауданiшiлiк қоғамдық жолаушылар тасымалдарын ұйымдастыру

181 628,8
1
Сельское хозяйство
90 548,8
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
90 548,8
010
Развитие объектов сельского хозяйства
90 548,8
6
Земельные отношения
5 188,0
806
Отдел сельского хозяйства, земельных отношений и предпринимательства района (города областного значения)
5 188,0
004
Организация работ по зонированию земель
021
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
5 188,0
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
85 892,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
22 059,2
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
22 059,2
806
Отдел сельского хозяйства, земельных отношений и предпринимательства района (города областного значения)
63 832,8
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития сельского хозяйства, земельных отношений и предпринимательства
63 832,8
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
44 856,0
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
44 856,0
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
44 856,0
005
Разработка схем градостроительного развития территории района и генеральных планов населенных пунктов
44 856,0
12
Транспорт и коммуникации
1 264 463,9
1
Автомобильный транспорт
1 253 963,9
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1 253 963,9
022
Развитие транспортной инфраструктуры
5 970,0
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
337 446,9
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
910 547,0
4
Воздушный транспорт
0,0
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
0,0
051
Развитие инфраструктуры воздушного транспорта
0,0
9
Прочие услуги в сфере транспорта и коммуникаций
10 500,0
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
10 500,0
024
Организация внутрипоселковых (внутригородских), пригородных и внутрирайонных общественных пассажирских перевозок