Аягөз аудандық мәслихатының 2022 жылғы 27 желтоқсандағы № 20/383-VІІ "2023-2025 жылдарға арналған Аягөз ауданының бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Абай облысы Аягөз аудандық мәслихатының 2023 жылғы 7 желтоқсандағы № 9/136-VIII шешімі.
Аягөз аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Аягөз аудандық мәслихатының "2023-2025 жылдарға арналған Аягөз ауданының бюджеті туралы" 2022 жылғы 27 желтоқсандағы №20/383-VІІ шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1- тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 20926129,4 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 14805518,6 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 84870,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 17160,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 6018580,8 мың теңге;
2) шығындар – 21916043,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – -260047,0 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 41400,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 301447,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 729867,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 729867,2 мың теңге, соның ішінде:
қарыздар түсімі – 441400,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 301447,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 589914,2 мың теңге.";
3-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"3. 2023 жылға арналған Аягөз ауданының атқарушы органының резерві 13836,7 мың теңге сомасында бекітілсін.".
аталған шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

О внесении изменений в решение Аягозского районного маслихата от 27 декабря 2022 года № 20/383-VII "О бюджете Аягозского района на 2023-2025 годы"
Решение Аягозского районного маслихата области Абай от 7 декабря 2023 года № 9/136-VIII.
Аягозский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Аягозского районного маслихата "О бюджете Аягозского района на 2023-2025 годы" от 27 декабря 2022 года №20/383-VII следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 20926129,4 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 14805518,6 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 84870,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 17160,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 6018580,8 тысяч тенге;
2) затраты – 21916043,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -260047,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 41400,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 301447,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 729867,2 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 729867,2 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 441400,0 тысяч тенге;
погашение займов – 301447,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 589914,2 тысяч тенге.";
пункт 3 изложить в новой редакции:
"3. Утвердить резерв местного исполнительного органа Аягозского района на 2023 год в сумме 13836,7 тысяч тенге."
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.

4151,9
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің,сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елді мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
1435,3
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
81386,0
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
81386,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
81386,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
81386,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1650906,6
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
433557,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
433557,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
433557,0
2
Әлеуметтiк көмек
920420,3
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
920420,3
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
189110,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
50368,1
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
0,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
129998,4
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
6569,2
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
135837,4
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтік қызмет көрсету аумақтық орталығы
187157,2
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
177175,0
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
44205,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
296929,3
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
290929,3
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
63592,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу

4151,9
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
1435,3
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
81386,0
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
81386,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
81386,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
81386,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1650906,6
1
Социальное обеспечение
433557,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
433557,0
005
Государственная адресная социальная помощь
433557,0
2
Социальная помощь
920420,3
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
920420,3
002
Программа занятости
189110,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
50368,1
006
Оказание жилищной помощи
0,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
129998,4
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
6569,2
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
135837,4
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
187157,2
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
177175,0
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
44205,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
296929,3
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
290929,3
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
63592,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат

457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
0,0
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
0,0
014
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
0,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
0,0
819
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет, тілдерді дамыту және спорт бөлімі
105972,5
001
Ақпаратты, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
77584,5
004
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
28388,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
122241,6
6
Жер қатынастары
0,0
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
0,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
0,0
004
Жердi аймақтарға бөлу жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
0,0
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
0,0
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
122241,6
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
14370,0
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсетуі жөніндегі шараларды іске асыру
14370,0
806
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы, жер қатынастары және кәсіпкерлік бөлімі
107871,6
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығын, жер қатынастарын реттеу және кәсіпкерлікті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
107871,6
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
241712,9
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
241712,9
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
241712,9
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайлы және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
60403,9
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
181309,0
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
0,0
12
Көлiк және коммуникация
1197600,1
1
Автомобиль көлiгi

457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
0,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
0,0
014
Капитальные расходы государственного органа
0,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
0,0
819
Отдел внутренней политики, культуры, развития языков и спорта района (города областного значения)
105972,5
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области внутренней политики, культуры, развития языков и спорта
77584,5
004
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
28388,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
122241,6
6
Земельные отношения
0,0
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
0,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
0,0
004
Организация работ по зонированию земель
0,0
007
Капитальные расходы государственного органа
0,0
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
122241,6
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
14370,0
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
14370,0
806
Отдел сельского хозяйства, земельных отношений и предпринимательства района (города областного значения)
107871,6
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития сельского хозяйства, земельных отношений и предпринимательства
107871,6
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
241712,9
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
241712,9
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
241712,9
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
60403,9
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
181309,0
015
Капитальные расходы государственного органа
0,0
12
Транспорт и коммуникация
1197600,1
1
Автомобильный транспорт