"Үржар аудандық мәслихатының 2022 жылғы 22 желтоқсандағы № 22-359/VII "2023-2025 жылдарға арналған Үржар ауданының бюджеті туралы" шешіміне өзгеріс енгізу туралы
Абай облысы Үржар аудандық мәслихатының 2023 жылғы 13 қазандағы № 6-125/VIII шешімі. Күші жойылды - Абай облысы Үржар аудандық мәслихатының 2023 жылғы 26 желтоқсандағы № 9-222/VIII шешімі
Ескерту. Күші жойылды - Абай облысы Үржар аудандық мәслихатының 26.12.2023 № 9-222/VIII шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
Үржар аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Үржар аудандық мәслихатының "2023-2024 жылдарға арналған Үржар ауданының бюджеті туралы" 2022 жылғы 22 желтоқсандағы №22-359/VII шешіміне келесі өзгеріс енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2023-2025 жылдарға арналған Үржар ауданының бюджеті тиісінше 1, 2, 3 және 4 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2023 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 11 881 902,6 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 2 816 438,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 80 460,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 43 387,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 8 941 617,6 мың теңге;
2) шығындар – 12 053 828,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 35 145,0 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 72 450,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 37 305,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 207 071,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 207 071,0 мың теңге, соның ішінде:
қарыздар түсімі – 72 450,0 мың теңге;

О внесении изменения в решение Урджарского районного маслихата "О бюджете Урджарского района на 2023-2025 годы" от 22 декабря 2022 года № 22-359/VII
Решение Урджарского районного маслихата области Абай от 13 октября 2023 года № 6-125/VIII. Утратило силу решением Урджарского районного маслихата области Абай от 26 декабря 2023 года № 9-222/VIII
Сноска. Утратило силу решением Урджарского районного маслихата области Абай от 26.12.2023 № 9-222/VIII (вводится в действие с 01.01.2024).
Урджарский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Урджарского районного маслихата "О бюджете Урджарского района на 2023-2025 годы" от 22 декабря 2022 года № 22-359/VII следующее изменение:
пункт 1 изложить в новой редакции:
1) доходы – 11 881 902,6 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2 816 438,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 80 460,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 43 387,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 8 941 617,6 тысяч тенге;
2) затраты – 12 053 828,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 35 145,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 72 450,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 37 305,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 207 071,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 207 071,0 тысяч тенге:
поступление займов – 72 450,0 тысяч тенге;

қарыздарды өтеу – 37 305,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары –171 926,0 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1 және 4 қосымшалары осы шешімнің 1 және 2 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2023 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Үржар аудандық мәслихатының төрағасы А. Омаров
Үржар аудандық мәслихатының
2023 жылғы 13 қазанындағы
№6-125/VIII шешіміне
1 қосымша
Үржар аудандық мәслихатының

погашение займов – 37 305,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 171 926,0 тысяч тенге.";
приложения 1 и 4 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1 и 2 настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Председатель Урджарского районного маслихата А. Омаров
Приложение 1 к решению
Урджарского районного
маслихата
от 13 октября 2023 года
№6-125/VIII
Приложение 1 к решению
Урджарского районного
маслихата

20 979,0
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
20 220,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
20 220,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
20 220,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
4 812,0
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
4 812,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
4 812,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
4 812,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1 409 047,5
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
407 125,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
407 125,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
407 125,0
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
0,0
010
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
0,0
2
Әлеуметтiк көмек
694 878,9
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
434 041,8
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
133 924,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
0,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
112 794,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
6 920,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
122 531,8
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
57 872,0
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
260 837,1
004
Жұмыспен қамту бағдарламасы
182 846,8
006
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
0,0
007
Тұрғын үйге көмек көрсету
0,0
009
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
0,0

20 979,0
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
20 220,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
20 220,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
20 220,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
4 812,0
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
4 812,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
4 812,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
4 812,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1 409 047,5
1
Социальное обеспечение
407 125,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
407 125,0
005
Государственная адресная социальная помощь
407 125,0
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
0,0
010
Государственная адресная социальная помощь
0,0
2
Социальная помощь
694 878,9
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
434 041,8
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
133 924,0
006
Оказание жилищной помощи
0,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
112 794,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
6 920,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
122 531,8
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
57 872,0
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
260 837,1
004
Программа занятости
182 846,8
006
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
0,0
007
Оказание жилищной помощи
0,0
009
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
0,0

011
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
0,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
0,0
017
Мүгедектігі бар адамды оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық, тифлотехникалық құралдармен, арнаулы жүрiп-тұру құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емделу, есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының, жеке көмекшінің қызметтерін ұсыну
0,0
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
77 990,3
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
307 043,6
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
307 043,6
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
72 107,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2 689,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
93 507,0
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
2 990,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
135 750,6
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
0,0
018
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
0,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
0,0
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
0,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
2 949 678,3
1
Тұрғын үй шаруашылығы
1 046 428,9
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
11 276,0
016
Мемлекет мұқтажы үшін жер участкелерін алу
11 276,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
890 700,0
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
890 100,0
031
Кондоминиум объектісіне техникалық паспорттар дайындау
0,0
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
600,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
144 452,9
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
0,0

011
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
0,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
0,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
0,0
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
77 990,3
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
307 043,6
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
307 043,6
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
72 107,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2 689,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
93 507,0
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
2 990,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
135 750,6
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
0,0
018
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
0,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
0,0
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
0,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
2 949 678,3
1
Жилищное хозяйство
1 046 428,9
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
11 276,0
016
Изъятие земельных участков для государственных нужд
11 276,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
890 700,0
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
890 100,0
031
Изготовление технических паспортов на объекты кондоминиумов
0,0
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
600,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
144 452,9
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
0,0

49 687,0
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
37 628,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
229 531,0
1
Ауыл шаруашылығы
166 375,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ветеринария бөлімі
166 375,0
010
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
166 375,0
6
Жер қатынастары
48 713,0
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
48 713,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
48 713,0
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
14 443,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
13 443,0
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
13 443,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1 000,0
057
Жануарларға арналған баспаналарды, уақытша ұстау пункттерін ұстау
1 000,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
271 855,0
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
271 855,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
271 855,0
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
99 993,0
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
171 862,0
12
Көлiк және коммуникация
1 939 625,2
1
Автомобиль көлiгi
1 923 430,5
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1 923 430,5
022
Көлік инфрақұрылымын дамыту
532 105,0
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
1 391 325,5
9
Көлiк және коммуникациялар саласындағы өзге де қызметтер
16 194,7
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
16 194,7
024
Кентiшiлiк (қалаiшiлiк), қала маңындағы ауданiшiлiк қоғамдық жолаушылар тасымалдарын ұйымдастыру
0,0
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау

49 687,0
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
37 628,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
229 531,0
1
Сельское хозяйство
166 375,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
166 375,0
010
Развитие объектов сельского хозяйствах
166 375,0
6
Земельные отношения
48 713,0
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
48 713,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
48 713,0
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
14 443,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
13 443,0
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
13 443,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1 000,0
057
Содержание приютов, пунктов временного содержания для животных
1 000,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
271 855,0
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
271 855,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
271 855,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
99 993,0
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
171 862,0
12
Транспорт и коммуникации
1 939 625,2
1
Автомобильный транспорт
1 923 430,5
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1 923 430,5
022
Развитие транспортной инфраструктуры
532 105,0
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
1 391 325,5
9
Прочие услуги в сфере транспорта и коммуникаций
16 194,7
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
16 194,7
024
Организация внутрипоселковых (внутригородских), пригородных и внутрирайонных общественных пассажирских перевозок
0,0
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям