2024-2026 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы
Жамбыл облыстық мәслихатының 2023 жылғы 14 желтоқсандағы № 10-3 шешімі.
Жамбыл облыстық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2024-2026 жылдарға арналған облыстық бюджет 1, 2, 3, 4 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1. 2024-2026 жылдарға арналған облыстық бюджет 1, 2, 3, 4 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесідей көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 595 884 341 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 62 672 360 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 8 740 863 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 25 000 мың теңге;
трансферттер түсiмі – 524 446 118 мың теңге;
2) шығындар – 613 439 487 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 31 998 673 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 63 059 453 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 31 060 780 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо - 0;
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттiң қаржы активтерiн сатудан түсетiн түсiмдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -49 553 919 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 49 553 919 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Жамбыл облыстық мәслихатының 24.04.2024 № 14-2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2024 жылы облыстық бюджеттен аудандық және қалалық бюджеттерге берілетін бюджеттік субвенция 38 930 376 мың теңге сомасында белгіленсін, оның ішінде:
Байзақ ауданына - 3 720 538 мың теңге;
Жамбыл ауданына - 3 043 609 мың теңге;
Жуалы ауданына - 3 085 249 мың теңге;
Қордай ауданына - 3 685 413 мың теңге;
Меркі ауданына - 2 384 824 мың теңге;
Мойынқұм ауданына - 2 436 514 мың теңге;
Сарысу ауданына - 2 972 538 мың теңге;
Талас ауданына - 3 883 586 мың теңге;
Т.Рысқұлов ауданына - 2 353 168 мың теңге;
Шу ауданына - 3 786 423 мың теңге;

Об областном бюджете на 2024 - 2026 годы
Решение Жамбылского областного маслихата от 14 декабря 2023 № 10-3.
Жамбылский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить областной бюджет на 2024-2026 годы, согласно приложениям 1, 2, 3, 4, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1. Утвердить областной бюджет на 2024-2026 годы, согласно приложениям 1, 2, 3, 4 в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 612 079 976 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 68 789 567 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 15 851 170 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 44 088 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 527 395 151 тысяч тенге;
2) затраты – 627 851 936 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 38 888 603 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 68 666 780 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 29 778 177 тысяч тенге;
4) cальдо по операциям с финансовыми активами - 0;
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит бюджета (профицит) – -54 660 563 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета (использование профицита) - 54 660 563 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Жамбылского областного маслихата от 27.02.2024 № 12-2 (вводится в действие с 01.01.2024); в редакции решения Жамбылского областного маслихата от 24.04.2024 № 14-2 (вводится в действие с 01.01.2024); в редакции решения Жамбылского областного маслихата от 26.11.2024 № 19-2 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Установить бюджетные субвенции, предаваемые из областного бюджета в районные бюджеты и бюджет города Тараз на 2024 год в сумме 38 930 376 тысяч тенге, в том числе:
Байзақ ауданына - 3 720 538 мың теңге;
Жамбыл ауданына - 3 043 609 мың теңге;
Жуалы ауданына - 3 085 249 мың теңге;
Қордай ауданына - 3 685 413 мың теңге;
Меркі ауданына - 2 384 824 мың теңге;
Мойынқұм ауданына - 2 436 514 мың теңге;
Сарысу ауданына - 2 972 538 мың теңге;
Талас ауданына - 3 883 586 мың теңге;
Т.Рысқұлов ауданына - 2 353 168 мың теңге;
Шу ауданына - 3 786 423 мың теңге;

Тараз қаласына - 7 578 514 мың теңге.
3. 2024 жылға арналған облыстық бюджетте аудандар мен Тараз қаласының бюджеттеріне республикалық бюджет және Қазақстан Республикасының Ұлттық қоры қаржысы есебінен нысаналы ағымдағы трансферттердің бөлінуі Жамбыл облысы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
4. 2024 жылға арналған облыстық бюджетте аудандар мен Тараз қаласының бюджеттеріне республикалық бюджет және Қазақстан Республикасының Ұлттық қоры қаржысы есебінен нысаналы даму трансферттердің бөлінуі Жамбыл облысы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.

Тараз қаласына - 7 578 514 мың теңге.
3. В областном бюджете на 2024 год бюджетам районов и города Тараз предусмотрены целевые текущие трансферты за счет средств республиканского бюджета и из Национального фонда Республики Казахстан, распределение которых определяются на основании постановления акимата Жамбылской области.
4. Предусмотреть в областном бюджете на 2024 год за счет средств республиканского бюджета и из Национального фонда Республики Казахстан бюджетам районов и города Тараз целевые трансферты на развитие, распределение которых определяются на основании постановления акимата Жамбылской области.

5. 2024 жылға арналған облыстық бюджетте аудандар мен Тараз қаласының бюджеттеріне республикалық бюджет қаржысы есебінен мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға аудандар бюджеттерін кредиттеуге берілетін сомалар Жамбыл облысы әкімдігінің қаулысымен айқындалады.
6. 2024 жылға арналған облыстық бюджетте аудандар мен Тараз қаласының бюджеттеріне облыстық бюджет қаржысы есебінен нысаналы ағымдағы және даму трансферттердің бөлінуі Жамбыл облысы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.

5. В областном бюджете на 2024 год за счет кредитов из республиканского бюджета бюджетам районов предусмотрены кредиты на реализацию мер социальной поддержки специалистов, распределение которых определяются на основании постановления акимата Жамбылской области.
6. В областном бюджете на 2024 год за счет средств областного бюджета бюджетам районов и города Тараз предусмотрены целевые текущие трансферты и трансферты на развитие, распределение которых определяются на основании постановления акимата Жамбылской области.

7. 2024 жылғы облыстық жергілікті атқарушы органның резерві 1 103 206,0 мың теңге мөлшерінде бекітілсін.
8. 2024 жылға арналған жергілікті бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
9. Осы шешімнің орындалуына бақылау облыстық мәслихаттың экономика, бюджет, салық және жергілікті өзін-өзі басқару мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.

7. Утвердить резерв местного исполнительного органа области на 2024 год в объеме 1 103 206,0 тысяч тенге.
8. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местных бюджетов на 2024 год, согласно приложению 4.
9. Контроль за исполнением данного решения возложить на постоянную комиссию областного маслихата по вопросам экономики, бюджета, налога и местного самоуправления.

018
Пестицидтерді (улы химикаттарды) залалсыздандыру
2 069
019
Инновациялық тәжірибені тарату және енгізу жөніндегі қызметтер
100 000
029
Ауыл шаруашылық дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс- шаралар
55 650
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
50 000
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алуға және тіркеу
5 000
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
1 000 000
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
6 778 449
051
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялау
32 215
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
5 356 125
055
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қаржылық сауықтыру жөніндегі бағыт шеңберінде кредиттік және лизингтік міндеттемелер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау
8 460
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
6 786 851
057
Мал шаруашылығы саласында терең қайта өңдеуден өткізілетін өнімдерді өндіру үшін ауыл шаруашылығы өнімін сатып алуға жұмсайтын өңдеуші кәсіпорындардың шығындарын субсидиялау
857 000
059
Ауыл шаруашылығы кооперативтерінің тексеру одақтарының ауыл шаруашылығы кооперативтерінің ішкі аудитін жүргізуге арналған шығындарын субсидиялау
5 356
271
Облыстың құрылыс басқармасы
367 681
020
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
367 681
719
Облыстың ветеринария басқармасы
5 354 307
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
179 976
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
885
008
Мал қорымдарын (биотермиялық шұңқырларды) салуды, реконструкциялауды ұйымдастыру және оларды күтіп-ұстауды қамтамасыз ету
39 383
009
Ауру жануарларды санитариялық союды ұйымдастыру
8 000
010
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
69 998
011
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
15 000
012
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасы бойынша ветеринариялық іс-шаралар жүргізу
70 000
013
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу

018
Обезвреживание пестицидов (ядохимикатов)
2 069
029
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
40 558
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
85 000
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
5 000
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
1 500 000
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
6 778 449
051
Субсидирование в рамках гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса
14 602
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
5 356 125
055
Субсидирование процентной ставки по кредитным и лизинговым обязательствам в рамках направления по финансовому оздоровлению субъектов агропромышленного комплекса
16 070
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
4 803 791
057
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере животноводства
857 000
059
Субсидирование затрат ревизионных союзов сельскохозяйственных кооперативов на проведение внутреннего аудита сельскохозяйственных кооперативов
5 356
271
Управление строительства области
209 496
020
Развитие объектов сельского хозяйства
209 496
719
Управление ветеринарии области
5 170 177
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
187 219
003
Капитальные расходы государственного органа
885
008
Организация строительства, реконструкции скотомогильников (биотермических ям) и обеспечение их содержания
39 383
009
Организация санитарного убоя больных животных
5 000
010
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
20 385
011
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
4 722
012
Проведение ветеринарных мероприятий по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных
81 899
013
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных

18 207
014
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
4 169 886
028
Уақытша сақтау пунктына ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша қызметтер
5 000
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру
350 000
031
Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізу үшін ветеринариялық мақсаттағы бұйымдар мен атрибуттарды, жануарға арналған ветеринариялық паспортты орталықтандырып сатып алу және оларды аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдау (жеткізу)
187 072
040
Мемлекеттік ветеринариялық ұйымдарды материалдық-техникалық жабдықтау үшін, қызметкелердің жеке қорғану заттарын, аспаптарды, құралдарды, техниканы, жабдықтарды және инвентарды орталықтандырып сатып алу
50 000
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
190 900
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
474 969
002
Су қорғау аймақтары мен су объектiлерi белдеулерiн белгiлеу
208 665
003
Коммуналдық меншіктегі су шаруашылығы құрылыстарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
143 197
004
Ерекше авариялы су шаруашылығы құрылыстары мен гидромелиорациялық жүйелердi қалпына келтiру
123 107
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
5 021 783
005
Ормандарды сақтау, қорғау, молайту және орман өсiру
4 979 714
006
Жануарлар дүниесін қорғау
42 069
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
200 000
034
Акваөсіру (балық өсіру шаруашылығы), сондай-ақ асыл тұқымды балық өсіру өнімінің өнімділігі мен сапасын арттыруды субсидиялау
200 000
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
829 683
001
Жергілікті деңгейде қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
181 083
008
Қоршаған ортаны қорғау бойынша іс-шаралар
48 904
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
20 090
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
510 523
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
69 083
251
Облыстың жер қатынастары басқармасы
103 930
001
Облыс аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
97 818
010
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
6 112
719
Облыстың ветеринария басқармасы
26 525

18 207
014
Проведение противоэпизоотических мероприятий
4 169 886
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
2 574
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
329 494
031
Централизованный закуп изделий и атрибутов ветеринарного назначения для проведения идентификации сельскохозяйственных животных, ветеринарного паспорта на животное и их транспортировка (доставка) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
186 065
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
124 458
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
396 827
002
Установление водоохранных зон и полос водных объектов
121 945
003
Обеспечение функционирования водохозяйственных сооружений, находящихся в коммунальной собственности
167 201
004
Восстановление особо аварийных водохозяйственных сооружений и гидромелиоративных систем
107 681
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
5 513 425
005
Охрана, защита, воспроизводство лесов и лесоразведение
5 502 381
006
Охрана животного мира
11 044
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
200 000
034
Cубсидирование повышения продуктивности и качества аквакультуры (рыбоводства), а также племенного рыбоводства
200 000
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
874 806
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере охраны окружающей среды на местном уровне
220 600
008
Мероприятия по охране окружающей среды
54 510
013
Капитальные расходы государственного органа
20 090
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
510 523
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
69 083
251
Управление земельных отношений области
194 611
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории области
103 724
010
Капитальные расходы государственного органа
4 312
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
86 575
719
Управление ветеринарии области
21 608

938 600
004
Мемлекеттік білім беру ұйымдарында білім беру жүйесін ақпараттандыру
41 948
005
Мемлекеттік білім беру ұйымдар үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
2 982 639
007
Облыстық, аудандық (қалалық) ауқымдардағы мектеп олимпиадаларын, мектептен тыс іс-шараларды және конкурстар өткізу
641 699
011
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
1 441 246
012
Дамуында проблемалары бар балалар мен жасөспірімдердің оңалту және әлеуметтік бейімдеу
217 526
019
Облыстық мемлекеттік білім беру мекемелеріне жұмыстағы жоғары көрсеткіштері үшін гранттар беру
58 800
029
Білім беру жүйесін әдістемелік және қаржылық сүйемелдеу
2 819 716
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
26 979 433
086
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін
4 368
087
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға
433 464
05
Денсаулық сақтау
12 521 462
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
2 283 927
006
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
493 991
007
Салауатты өмір салтын насихаттау
30 602
041
Облыстардың жергілікті өкілдік органдарының шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемімен қосымша қамтамасыз ету
1 143 461
042
Медициналық ұйымның сот шешімі негізінде жүзеге асырылатын жыныстық құмарлықты төмендетуге арналған іс-шараларды жүргізу
770
050
Қаржы лизингі шарттарында сатып алынған санитариялық көлік және сервистік қызмет көрсетуді талап ететін медициналық бұйымдар бойынша лизинг төлемдерін өтеу
615 103
271
Облыстың құрылыс басқармасы
211 538
038
Деңсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
211 538
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
3 216 059
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
3 216 059
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
701 689
039
Денсаулық сақтау субъектілерінің медициналық көмегін қамтитын қосымша медициналық көмектің көлемін көрсету, Call-орталықтардың қызметтер көрсетуі және өзге де шығыстар
701 689
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
105 265
029
Облыстық арнайы медициналық жабдықтау базалары
105 265
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
6 002 984
001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

938 600
004
Информатизация системы образования в государственных организациях образования
41 948
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных организациях образования
2 982 639
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов областного, районного (городского) масштабов
641 699
011
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
1 441 246
012
Реабилитация и социальная адаптация детей и подростков с проблемами в развитии
217 526
019
Присуждение грантов областным государственным учреждениям образования за высокие показатели работы
58 800
029
Методическое и финансовое сопровождение системы образования
2 819 716
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
26 979 433
086
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
4 368
087
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
433 464
05
Здравоохранение
12 521 462
253
Управление здравоохранения области
2 283 927
006
Услуги по охране материнства и детства
493 991
007
Пропаганда здорового образа жизни
30 602
041
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов областей
1 143 461
042
Проведение медицинской организацией мероприятий, снижающих половое влечение, осуществляемые на основании решения суда
770
050
Возмещение лизинговых платежей по санитарному транспорту, медицинским изделиям, требующие сервисного обслуживания, приобретенных на условиях финансового лизинга
615 103
271
Управление строительства области
211 538
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
211 538
253
Управление здравоохранения области
3 216 059
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
3 216 059
253
Управление здравоохранения области
701 689
039
Оказание дополнительного объема медицинской помощи, включающий медицинскую помощь субъектами здравоохранения, оказание услуг Call-центрами и прочие расходы
701 689
253
Управление здравоохранения области
105 265
029
Областные базы специального медицинского снабжения
105 265
253
Управление здравоохранения области
6 002 984
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения

262 511
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
412 226
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
40 965
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
114 821
023
Медициналық және фармацевтикалық қызметкерлерді әлеуметтік қолдау
53 600
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
4 876 161
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
242 700
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
28 611 920
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
9 307 543
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектігі бар адамдарға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 780 503
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектігі бар адамдар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
2 758 799
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектігі бар адамдарға, оның ішінде мүгедектігі бар балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
2 564 910
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
668 300
064
Еңбек мобильділігі орталықтары мен мансап орталықтарының жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі азаматтарды әлеуметтік қолдау бойынша қызметін қамтамасыз ету
1 523 134
069
Мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялау
11 897
261
Облыстың білім басқармасы
880 362
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
607 244
092
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
207 292
201
Жетім балаларды және ата-аналарының қамқорынсыз қалған, отбасылық үлгідегі балалар үйлері мен асыраушы отбасыларындағы балаларды мемлекеттік қолдау
65 826
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
15 435 419
068
Жұмыспен қамту бағдарламасы
15 435 419
261
Облыстың білім басқармасы
1 536
084
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша білім беру ұйымдарының күндізгі оқу нысанында оқитындар мен тәрбиеленушілерді қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен жол жүру түрінде әлеуметтік қолдау

262 511
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
412 226
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
40 965
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
114 821
023
Социальная поддержка медицинских и фармацевтических работников
53 600
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
4 876 161
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
242 700
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
28 611 920
256
Управление координации занятости и социальных программ области
9 307 543
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и лиц с инвалидностью в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 780 503
013
Предоставление специальных социальных услуг для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
2 758 799
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, лиц с инвалидностью, в том числе детей с инвалидностью, в реабилитационных центрах
2 564 910
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
668 300
064
Обеспечение деятельности центров трудовой мобильности и карьерных центров по социальной поддержке граждан по вопросам занятости
1 523 134
069
Субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью
11 897
261
Управление образования области
880 362
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
607 244
092
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
207 292
201
Государственная поддержка по содержанию детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, в детских домах семейного типа и приемных семьях
65 826
256
Управление координации занятости и социальных программ области
15 435 419
068
Программа занятости
15 435 419
261
Управление образования области
1 536
084
Социальная поддержка обучающихся и воспитанников организаций образования очной формы обучения в виде льготного проезда на общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов

131 219
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
260
724
Облыстың мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылауы басқармасы
92 749
001
Жергілікті деңгейде мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
92 749
12
Көлiк және коммуникация
14 715 282
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
4 599 749
003
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
892 500
028
Көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын іске асыру
3 707 249
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
10 115 533
001
Жергілікті деңгейде көлік және коммуникация саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
141 606
005
Әлеуметтiк маңызы бар ауданаралық (қалааралық) қатынастар бойынша жолаушылар тасымалын субсидиялау
516 766
011
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2 587
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
7 262 580
114
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы даму трансферттері
2 191 994
13
Басқалар
5 136 058
266
Облыстың кәсіпкерлік және индустриалдық-инновациялық даму басқармасы
474 892
005
2021 – 2025 жылдарға арналған кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі ұлттық жоба шеңберінде жеке кәсіпкерлікті қолдау
124 892
010
2021 – 2025 жылдарға арналған кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі ұлттық жоба және Басым жобаларға кредит беру тетігі шеңберінде кредиттер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау
250 000
011
2021 – 2025 жылдарға арналған кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі ұлттық жоба және Басым жобаларға кредит беру тетігі шеңберінде шағын және орта бизнеске кредиттерді ішінара кепілдендіру
100 000
257
Облыстың қаржы басқармасы
1 312 500
012
Облыстық жергілікті атқарушы органының резервi
1 312 500
258
Облыстың экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы
1 050 000
003
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
1 050 000
261
Облыстың білім басқармасы
993 534
079
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
993 534
266
Облыстың кәсіпкерлік және индустриалдық-инновациялық даму басқармасы
283 664
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлік және индустриалдық-инновациялық қызметті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

131 219
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
260
724
Управление государственного архитектурно-строительного контроля области
92 749
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере государственного архитектурно-строительного контроля
92 749
12
Транспорт и коммуникации
14 715 282
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
4 599 749
003
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
892 500
028
Реализация приоритетных проектов транспортной инфраструктуры
3 707 249
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
10 115 533
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области транспорта и коммуникаций
141 606
005
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым межрайонным (междугородним) сообщениям
516 766
011
Капитальные расходы государственного органа
2 587
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
7 262 580
114
Целевые трансферты на развитие нижестоящим бюджетам
2 191 994
13
Прочие
5 136 058
266
Управление предпринимательства и индустриально-инновационного развития области
474 892
005
Поддержка частного предпринимательства в рамках национального проекта по развитию предпринимательства на 2021 – 2025 годы
124 892
010
Субсидирование процентной ставки по кредитам в рамках национального проекта по развитию предпринимательства на 2021 – 2025 годы и Механизма кредитования приоритетных проектов
250 000
011
Частичное гарантирование кредитов малому и среднему бизнесу в рамках национального проекта по развитию предпринимательства на 2021 – 2025 годы и Механизма кредитования приоритетных проектов
100 000
257
Управление финансов области
1 312 500
012
Резерв местного исполнительного органа области
1 312 500
258
Управление экономики и бюджетного планирования области
1 050 000
003
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
1 050 000
261
Управление образования области
993 534
079
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
993 534
266
Управление предпринимательства и индустриально-инновационного развития области
283 664
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и индустриально-инновационной деятельности

257
Облыстың қаржы басқармасы
23 452 069
008
Жергілікті атқарушы органның борышын өтеу
12 000 000
015
Жергілікті атқарушы органның жоғары тұрған бюджет алдындағы борышын өтеу
11 452 069
Жамбыл облыстық мәслихатының 2023 жылғы 14 желтоқсандағы № 10-3 шешіміне 4 қосымша
2024 жылға арналған жергілікті бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі
Атауы
Білім беру
Жалпы білім беру
Арнайы білім беретін оқу бағдарламалары бойынша жалпы білім беру
Мамандандырылған білім беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы білім беру
Мемлекеттік бастауыш, негізі және жалпы орта білім беру ұйымдарында жалпы білім беру
Мемлекеттік орта білім беру ұйымдарына жан басына шаққандағы қаржыландыруды іске асыру
Денсаулық сақтау
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
Салауатты өмір салтын насихаттау
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
Шұғыл жағдайларда сырқаты ауыр адамдарды дәрігерлік көмек көрсететін ең жақын денсаулық сақтау ұйымына дейін жеткізуді ұйымдастыру
Облыстардың жергілікті өкілдік органдарының шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдендірілген көлемін қосымша қамтамасыз ету
Қазақстан Республикасында ЖИТС-тің алдын алу және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
Денсаулық сақтау субъектілерінің медициналық көмегін қамтитын қосымша медициналық көмектің көлемін көрсету, Call-орталықтардың қызметтер көрсетуі және өзге де шығыстар

257
Управление финансов области
23 452 069
008
Погашение долга местного исполнительного органа
12 000 000
015
Погашение долга местного исполнительного органа перед вышестоящим бюджетом
11 452 069
Приложение 4 к решению Жамбылского областного маслихата от 14 декабря 2023 года №10-3
Перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местных бюджетов на 2024 год
Наименование
Образование
Общеобразовательное обучение
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным учебным программам
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
Общеобразовательное обучение в государственных организациях начального, основного и общего среднего образования
Реализация подушевого финансирования в государственных организациях среднего образования
Здравоохранение
Услуги по охране материнства и детства
Пропаганда здорового образа жизни
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайшей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов областей
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
Оказание дополнительного объема медицинской помощи, включающий медицинскую помощь субъектами здравоохранения, оказание услуг Call-центрами и прочие расходы