2024-2026 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы
Жамбыл облыстық мәслихатының 2023 жылғы 14 желтоқсандағы № 10-3 шешімі.
Жамбыл облыстық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2024-2026 жылдарға арналған облыстық бюджет 1, 2, 3, 4 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1. 2024-2026 жылдарға арналған облыстық бюджет 1, 2, 3, 4 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесідей көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 595 884 341 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 62 672 360 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 8 740 863 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 25 000 мың теңге;
трансферттер түсiмі – 524 446 118 мың теңге;
2) шығындар – 613 439 487 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 31 998 673 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 63 059 453 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 31 060 780 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо - 0;
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттiң қаржы активтерiн сатудан түсетiн түсiмдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -49 553 919 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 49 553 919 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Жамбыл облыстық мәслихатының 24.04.2024 № 14-2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2024 жылы облыстық бюджеттен аудандық және қалалық бюджеттерге берілетін бюджеттік субвенция 38 930 376 мың теңге сомасында белгіленсін, оның ішінде:
Байзақ ауданына - 3 720 538 мың теңге;
Жамбыл ауданына - 3 043 609 мың теңге;
Жуалы ауданына - 3 085 249 мың теңге;
Қордай ауданына - 3 685 413 мың теңге;
Меркі ауданына - 2 384 824 мың теңге;
Мойынқұм ауданына - 2 436 514 мың теңге;
Сарысу ауданына - 2 972 538 мың теңге;
Талас ауданына - 3 883 586 мың теңге;
Т.Рысқұлов ауданына - 2 353 168 мың теңге;
Шу ауданына - 3 786 423 мың теңге;

Об областном бюджете на 2024 - 2026 годы
Решение Жамбылского областного маслихата от 14 декабря 2023 № 10-3.
Жамбылский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить областной бюджет на 2024-2026 годы, согласно приложениям 1, 2, 3, 4, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1. Утвердить областной бюджет на 2024-2026 годы, согласно приложениям 1, 2, 3, 4 в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 595 884 341 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 62 672 360 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 8 740 863 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 25 000 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 524 446 118 тысяч тенге;
2) затраты – 613 439 487 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 31 998 673 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 63 059 453 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 31 060 780 тысяч тенге;
4) cальдо по операциям с финансовыми активами - 0;
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит бюджета (профицит) – -49 553 919 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета (использование профицита) - 49 553 919 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Жамбылского областного маслихата от 24.04.2024 № 14-2 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Установить бюджетные субвенции, предаваемые из областного бюджета в районные бюджеты и бюджет города Тараз на 2024 год в сумме 38 930 376 тысяч тенге, в том числе:
Байзақ ауданына - 3 720 538 мың теңге;
Жамбыл ауданына - 3 043 609 мың теңге;
Жуалы ауданына - 3 085 249 мың теңге;
Қордай ауданына - 3 685 413 мың теңге;
Меркі ауданына - 2 384 824 мың теңге;
Мойынқұм ауданына - 2 436 514 мың теңге;
Сарысу ауданына - 2 972 538 мың теңге;
Талас ауданына - 3 883 586 мың теңге;
Т.Рысқұлов ауданына - 2 353 168 мың теңге;
Шу ауданына - 3 786 423 мың теңге;

Тараз қаласына - 7 578 514 мың теңге.
3. 2024 жылға арналған облыстық бюджетте аудандар мен Тараз қаласының бюджеттеріне республикалық бюджет және Қазақстан Республикасының Ұлттық қоры қаржысы есебінен нысаналы ағымдағы трансферттердің бөлінуі Жамбыл облысы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
4. 2024 жылға арналған облыстық бюджетте аудандар мен Тараз қаласының бюджеттеріне республикалық бюджет және Қазақстан Республикасының Ұлттық қоры қаржысы есебінен нысаналы даму трансферттердің бөлінуі Жамбыл облысы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.

Тараз қаласына - 7 578 514 мың теңге.
3. В областном бюджете на 2024 год бюджетам районов и города Тараз предусмотрены целевые текущие трансферты за счет средств республиканского бюджета и из Национального фонда Республики Казахстан, распределение которых определяются на основании постановления акимата Жамбылской области.
4. Предусмотреть в областном бюджете на 2024 год за счет средств республиканского бюджета и из Национального фонда Республики Казахстан бюджетам районов и города Тараз целевые трансферты на развитие, распределение которых определяются на основании постановления акимата Жамбылской области.

5. 2024 жылға арналған облыстық бюджетте аудандар мен Тараз қаласының бюджеттеріне республикалық бюджет қаржысы есебінен мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға аудандар бюджеттерін кредиттеуге берілетін сомалар Жамбыл облысы әкімдігінің қаулысымен айқындалады.
6. 2024 жылға арналған облыстық бюджетте аудандар мен Тараз қаласының бюджеттеріне облыстық бюджет қаржысы есебінен нысаналы ағымдағы және даму трансферттердің бөлінуі Жамбыл облысы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.

5. В областном бюджете на 2024 год за счет кредитов из республиканского бюджета бюджетам районов предусмотрены кредиты на реализацию мер социальной поддержки специалистов, распределение которых определяются на основании постановления акимата Жамбылской области.
6. В областном бюджете на 2024 год за счет средств областного бюджета бюджетам районов и города Тараз предусмотрены целевые текущие трансферты и трансферты на развитие, распределение которых определяются на основании постановления акимата Жамбылской области.

7. 2024 жылғы облыстық жергілікті атқарушы органның резерві 1 103 206,0 мың теңге мөлшерінде бекітілсін.
8. 2024 жылға арналған жергілікті бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
9. Осы шешімнің орындалуына бақылау облыстық мәслихаттың экономика, бюджет, салық және жергілікті өзін-өзі басқару мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.

7. Утвердить резерв местного исполнительного органа области на 2024 год в объеме 1 103 206,0 тысяч тенге.
8. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местных бюджетов на 2024 год, согласно приложению 4.
9. Контроль за исполнением данного решения возложить на постоянную комиссию областного маслихата по вопросам экономики, бюджета, налога и местного самоуправления.

253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
2 524 611
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
2 524 611
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
642 044
039
Денсаулық сақтау субъектілерінің медициналық көмегін қамтитын қосымша медициналық көмектің көлемін көрсету, Call-орталықтардың қызметтер көрсетуі және өзге де шығыстар
642 044
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
92 143
029
Облыстық арнайы медициналық жабдықтау базалары
92 143
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
7 160 627
001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
231 907
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
369 579
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
38 285
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
114 821
023
Медициналық және фармацевтикалық қызметкерлерді әлеуметтік қолдау
53 600
030
Мемлекеттік денсаулық сақтау органдарының күрделі шығыстары
22 718
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
6 063 810
037
Жергілікті бюджет қаражаты есебінен денсаулық сақтау ұйымдарының міндеттемелері бойынша кредиттік қарызды өтеу
47 690
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
218 217
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
28 705 842
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
9 230 756
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектігі бар адамдарға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 749 808
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектігі бар адамдар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
2 902 666
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектігі бар адамдарға, оның ішінде мүгедектігі бар балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
2 378 879
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
542 058
064
Еңбек мобильділігі орталықтары мен мансап орталықтарының жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі азаматтарды әлеуметтік қолдау бойынша қызметін қамтамасыз ету

253
Управление здравоохранения области
2 524 611
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
2 524 611
253
Управление здравоохранения области
642 044
039
Оказание дополнительного объема медицинской помощи, включающий медицинскую помощь субъектами здравоохранения, оказание услуг Call-центрами и прочие расходы
642 044
253
Управление здравоохранения области
92 143
029
Областные базы специального медицинского снабжения
92 143
253
Управление здравоохранения области
7 160 627
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
231 907
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
369 579
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
38 285
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
114 821
023
Социальная поддержка медицинских и фармацевтических работников
53 600
030
Капитальные расходы государственных органов здравоохранения
22 718
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
6 063 810
037
Погашение кредиторской задолженности по обязательствам организаций здравоохранения за счет средств местного бюджета
47 690
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
218 217
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
28 705 842
256
Управление координации занятости и социальных программ области
9 230 756
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и лиц с инвалидностью в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 749 808
013
Предоставление специальных социальных услуг для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
2 902 666
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, лиц с инвалидностью, в том числе детей с инвалидностью, в реабилитационных центрах
2 378 879
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
542 058
064
Обеспечение деятельности центров трудовой мобильности и карьерных центров по социальной поддержке граждан по вопросам занятости

55 650
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
50 000
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алуға және тіркеу
5 000
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
1 000 000
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
6 778 449
051
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялау
32 215
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
5 356 125
055
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қаржылық сауықтыру жөніндегі бағыт шеңберінде кредиттік және лизингтік міндеттемелер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау
8 460
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
6 786 851
057
Мал шаруашылығы саласында терең қайта өңдеуден өткізілетін өнімдерді өндіру үшін ауыл шаруашылығы өнімін сатып алуға жұмсайтын өңдеуші кәсіпорындардың шығындарын субсидиялау
857 000
059
Ауыл шаруашылығы кооперативтерінің тексеру одақтарының ауыл шаруашылығы кооперативтерінің ішкі аудитін жүргізуге арналған шығындарын субсидиялау
5 356
271
Облыстың құрылыс басқармасы
367 681
020
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
367 681
719
Облыстың ветеринария басқармасы
5 354 307
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
179 976
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
885
008
Мал қорымдарын (биотермиялық шұңқырларды) салуды, реконструкциялауды ұйымдастыру және оларды күтіп-ұстауды қамтамасыз ету
39 383
009
Ауру жануарларды санитариялық союды ұйымдастыру
8 000
010
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
69 998
011
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
15 000
012
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасы бойынша ветеринариялық іс-шаралар жүргізу
70 000
013
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
18 207
014
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
4 169 886
028
Уақытша сақтау пунктына ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша қызметтер
5 000
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру

55 650
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
50 000
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
5 000
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
1 000 000
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
6 778 449
051
Субсидирование в рамках гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса
32 215
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
5 356 125
055
Субсидирование процентной ставки по кредитным и лизинговым обязательствам в рамках направления по финансовому оздоровлению субъектов агропромышленного комплекса
8 460
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
6 786 851
057
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере животноводства
857 000
059
Субсидирование затрат ревизионных союзов сельскохозяйственных кооперативов на проведение внутреннего аудита сельскохозяйственных кооперативов
5 356
271
Управление строительства области
367 681
020
Развитие объектов сельского хозяйства
367 681
719
Управление ветеринарии области
5 354 307
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
179 976
003
Капитальные расходы государственного органа
885
008
Организация строительства, реконструкции скотомогильников (биотермических ям) и обеспечение их содержания
39 383
009
Организация санитарного убоя больных животных
8 000
010
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
69 998
011
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
15 000
012
Проведение ветеринарных мероприятий по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных
70 000
013
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
18 207
014
Проведение противоэпизоотических мероприятий
4 169 886
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
5 000
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)

22 172
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
4 695 400
114
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы даму трансферттері
17 859 981
272
Облыстың сәулет және қала құрылысы басқармасы
248 680
001
Жергілікті деңгейде сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
248 432
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
248
724
Облыстың мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылауы басқармасы
91 615
001
Жергілікті деңгейде мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
91 615
12
Көлiк және коммуникация
14 631 742
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
4 380 713
003
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
850 000
028
Көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын іске асыру
3 530 713
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
10 251 029
001
Жергілікті деңгейде көлік және коммуникация саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
152 293
005
Әлеуметтiк маңызы бар ауданаралық (қалааралық) қатынастар бойынша жолаушылар тасымалын субсидиялау
492 158
011
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
22 554
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
7 261 801
114
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы даму трансферттері
2 322 223
13
Басқалар
11 264 416
271
Облыстың құрылыс басқармасы
779 910
040
Арнайы экономикалық аймақтардың, индустриялық аймақтардың, индустриялық парктердің инфрақұрылымын дамыту
779 910
266
Облыстың кәсіпкерлік және индустриалдық-инновациялық даму басқармасы
1 226 809
005
2021 – 2025 жылдарға арналған кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі ұлттық жоба шеңберінде жеке кәсіпкерлікті қолдау
138 945
010
2021 – 2025 жылдарға арналған кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі ұлттық жоба және Басым жобаларға кредит беру тетігі шеңберінде кредиттер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау
987 864
011
2021 – 2025 жылдарға арналған кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі ұлттық жоба және Басым жобаларға кредит беру тетігі шеңберінде шағын және орта бизнеске кредиттерді ішінара кепілдендіру
100 000
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
7 992
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
7 992
257
Облыстың қаржы басқармасы
1 103 206
012
Облыстық жергілікті атқарушы органының резервi
1 103 206
258
Облыстың экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы
573 150
003
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу

22 172
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
4 695 400
114
Целевые трансферты на развитие нижестоящим бюджетам
17 859 981
272
Управление архитектуры и градостроительства области
248 680
001
Услуги по реализации государственной политики в области архитектуры и градостроительства на местном уровне
248 432
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
248
724
Управление государственного архитектурно-строительного контроля области
91 615
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере государственного архитектурно-строительного контроля
91 615
12
Транспорт и коммуникации
14 631 742
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
4 380 713
003
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
850 000
028
Реализация приоритетных проектов транспортной инфраструктуры
3 530 713
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
10 251 029
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области транспорта и коммуникаций
152 293
005
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым межрайонным (междугородним) сообщениям
492 158
011
Капитальные расходы государственного органа
22 554
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
7 261 801
114
Целевые трансферты на развитие нижестоящим бюджетам
2 322 223
13
Прочие
11 264 416
271
Управление строительства области
779 910
040
Развитие инфраструктуры специальных экономических зон, индустриальных зон, индустриальных парков
779 910
266
Управление предпринимательства и индустриально-инновационного развития области
1 226 809
005
Поддержка частного предпринимательства в рамках национального проекта по развитию предпринимательства на 2021 – 2025 годы
138 945
010
Субсидирование процентной ставки по кредитам в рамках национального проекта по развитию предпринимательства на 2021 – 2025 годы и Механизма кредитования приоритетных проектов
987 864
011
Частичное гарантирование кредитов малому и среднему бизнесу в рамках национального проекта по развитию предпринимательства на 2021 – 2025 годы и Механизма кредитования приоритетных проектов
100 000
253
Управление здравоохранения области
7 992
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
7 992
257
Управление финансов области
1 103 206
012
Резерв местного исполнительного органа области
1 103 206
258
Управление экономики и бюджетного планирования области
573 150
003
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов

9 307 543
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектігі бар адамдарға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 780 503
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектігі бар адамдар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
2 758 799
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектігі бар адамдарға, оның ішінде мүгедектігі бар балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
2 564 910
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
668 300
064
Еңбек мобильділігі орталықтары мен мансап орталықтарының жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі азаматтарды әлеуметтік қолдау бойынша қызметін қамтамасыз ету
1 523 134
069
Мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялау
11 897
261
Облыстың білім басқармасы
880 362
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
607 244
092
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
207 292
201
Жетім балаларды және ата-аналарының қамқорынсыз қалған, отбасылық үлгідегі балалар үйлері мен асыраушы отбасыларындағы балаларды мемлекеттік қолдау
65 826
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
15 435 419
068
Жұмыспен қамту бағдарламасы
15 435 419
261
Облыстың білім басқармасы
1 536
084
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша білім беру ұйымдарының күндізгі оқу нысанында оқитындар мен тәрбиеленушілерді қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен жол жүру түрінде әлеуметтік қолдау
1 536
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
2 832 573
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
231 655
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
750
018
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
207 435
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қауіпі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
521 668

9 307 543
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и лиц с инвалидностью в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 780 503
013
Предоставление специальных социальных услуг для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
2 758 799
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, лиц с инвалидностью, в том числе детей с инвалидностью, в реабилитационных центрах
2 564 910
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
668 300
064
Обеспечение деятельности центров трудовой мобильности и карьерных центров по социальной поддержке граждан по вопросам занятости
1 523 134
069
Субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью
11 897
261
Управление образования области
880 362
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
607 244
092
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
207 292
201
Государственная поддержка по содержанию детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, в детских домах семейного типа и приемных семьях
65 826
256
Управление координации занятости и социальных программ области
15 435 419
068
Программа занятости
15 435 419
261
Управление образования области
1 536
084
Социальная поддержка обучающихся и воспитанников организаций образования очной формы обучения в виде льготного проезда на общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
1 536
256
Управление координации занятости и социальных программ области
2 832 573
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
231 655
007
Капитальные расходы государственного органа
750
018
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
207 435
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
521 668

39 039 479
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
948 502
004
Мемлекеттік білім беру ұйымдарында білім беру жүйесін ақпараттандыру
42 124
005
Мемлекеттік білім беру ұйымдар үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
3 102 125
007
Облыстық, аудандық (қалалық) ауқымдардағы мектеп олимпиадаларын, мектептен тыс іс-шараларды және конкурстар өткізу
670 439
011
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
1 442 919
012
Дамуында проблемалары бар балалар мен жасөспірімдердің оңалту және әлеуметтік бейімдеу
218 546
019
Облыстық мемлекеттік білім беру мекемелеріне жұмыстағы жоғары көрсеткіштері үшін гранттар беру
61 152
029
Білім беру жүйесін әдістемелік және қаржылық сүйемелдеу
2 826 530
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
29 271 793
086
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін
4 546
087
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға
450 803
05
Денсаулық сақтау
12 475 820
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
2 381 926
006
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
591 970
007
Салауатты өмір салтын насихаттау
30 602
041
Облыстардың жергілікті өкілдік органдарының шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемімен қосымша қамтамасыз ету
1 143 461
042
Медициналық ұйымның сот шешімі негізінде жүзеге асырылатын жыныстық құмарлықты төмендетуге арналған іс-шараларды жүргізу
790
050
Қаржы лизингі шарттарында сатып алынған санитариялық көлік және сервистік қызмет көрсетуді талап ететін медициналық бұйымдар бойынша лизинг төлемдерін өтеу
615 103
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
3 216 552
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
3 216 552
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
706 816
039
Денсаулық сақтау субъектілерінің медициналық көмегін қамтитын қосымша медициналық көмектің көлемін көрсету, Call-орталықтардың қызметтер көрсетуі және өзге де шығыстар
706 816
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
105 872
029
Облыстық арнайы медициналық жабдықтау базалары
105 872
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
6 064 654
001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

39 039 479
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
948 502
004
Информатизация системы образования в государственных организациях образования
42 124
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных организациях образования
3 102 125
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов областного, районного (городского) масштабов
670 439
011
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
1 442 919
012
Реабилитация и социальная адаптация детей и подростков с проблемами в развитии
218 546
019
Присуждение грантов областным государственным учреждениям образования за высокие показатели работы
61 152
029
Методическое и финансовое сопровождение системы образования
2 826 530
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
29 271 793
086
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
4 546
087
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
450 803
05
Здравоохранение
12 475 820
253
Управление здравоохранения области
2 381 926
006
Услуги по охране материнства и детства
591 970
007
Пропаганда здорового образа жизни
30 602
041
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов областей
1 143 461
042
Проведение медицинской организацией мероприятий, снижающих половое влечение, осуществляемые на основании решения суда
790
050
Возмещение лизинговых платежей по санитарному транспорту, медицинским изделиям, требующие сервисного обслуживания, приобретенных на условиях финансового лизинга
615 103
253
Управление здравоохранения области
3 216 552
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
3 216 552
253
Управление здравоохранения области
706 816
039
Оказание дополнительного объема медицинской помощи, включающий медицинскую помощь субъектами здравоохранения, оказание услуг Call-центрами и прочие расходы
706 816
253
Управление здравоохранения области
105 872
029
Областные базы специального медицинского снабжения
105 872
253
Управление здравоохранения области
6 064 654
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения

257
Облыстың қаржы басқармасы
23 452 069
008
Жергілікті атқарушы органның борышын өтеу
12 000 000
015
Жергілікті атқарушы органның жоғары тұрған бюджет алдындағы борышын өтеу
11 452 069
Жамбыл облыстық мәслихатының 2023 жылғы 14 желтоқсандағы № 10-3 шешіміне 4 қосымша
2024 жылға арналған жергілікті бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі
Атауы
Білім беру
Жалпы білім беру
Арнайы білім беретін оқу бағдарламалары бойынша жалпы білім беру
Мамандандырылған білім беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы білім беру
Мемлекеттік бастауыш, негізі және жалпы орта білім беру ұйымдарында жалпы білім беру
Мемлекеттік орта білім беру ұйымдарына жан басына шаққандағы қаржыландыруды іске асыру
Денсаулық сақтау
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
Салауатты өмір салтын насихаттау
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
Шұғыл жағдайларда сырқаты ауыр адамдарды дәрігерлік көмек көрсететін ең жақын денсаулық сақтау ұйымына дейін жеткізуді ұйымдастыру
Облыстардың жергілікті өкілдік органдарының шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдендірілген көлемін қосымша қамтамасыз ету
Қазақстан Республикасында ЖИТС-тің алдын алу және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
Денсаулық сақтау субъектілерінің медициналық көмегін қамтитын қосымша медициналық көмектің көлемін көрсету, Call-орталықтардың қызметтер көрсетуі және өзге де шығыстар

257
Управление финансов области
23 452 069
008
Погашение долга местного исполнительного органа
12 000 000
015
Погашение долга местного исполнительного органа перед вышестоящим бюджетом
11 452 069
Приложение 4 к решению Жамбылского областного маслихата от 14 декабря 2023 года №10-3
Перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местных бюджетов на 2024 год
Наименование
Образование
Общеобразовательное обучение
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным учебным программам
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
Общеобразовательное обучение в государственных организациях начального, основного и общего среднего образования
Реализация подушевого финансирования в государственных организациях среднего образования
Здравоохранение
Услуги по охране материнства и детства
Пропаганда здорового образа жизни
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайшей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов областей
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
Оказание дополнительного объема медицинской помощи, включающий медицинскую помощь субъектами здравоохранения, оказание услуг Call-центрами и прочие расходы