2024-2026 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы
Жамбыл облыстық мәслихатының 2023 жылғы 14 желтоқсандағы № 10-3 шешімі.
Жамбыл облыстық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2024-2026 жылдарға арналған облыстық бюджет 1, 2, 3, 4 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1. 2024-2026 жылдарға арналған облыстық бюджет 1, 2, 3, 4 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесідей көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 612 079 976 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 68 789 567 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 15 851 170 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 44 088 мың теңге;
трансферттер түсiмі – 527 395 151 мың теңге;
2) шығындар – 627 851 936 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 38 888 603 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 68 666 780 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 29 778 177 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо - 0;
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттiң қаржы активтерiн сатудан түсетiн түсiмдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -54 660 563 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 54 660 563 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Жамбыл облыстық мәслихатының 27.02.2024 № 12-2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда Жамбыл облыстық мәслихатының 24.04.2024 № 14-2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Жамбыл облыстық мәслихатының 26.11.2024 № 19-2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. 2024 жылы облыстық бюджеттен аудандық және қалалық бюджеттерге берілетін бюджеттік субвенция 38 930 376 мың теңге сомасында белгіленсін, оның ішінде:
Байзақ ауданына - 3 720 538 мың теңге;
Жамбыл ауданына - 3 043 609 мың теңге;
Жуалы ауданына - 3 085 249 мың теңге;
Қордай ауданына - 3 685 413 мың теңге;
Меркі ауданына - 2 384 824 мың теңге;
Мойынқұм ауданына - 2 436 514 мың теңге;
Сарысу ауданына - 2 972 538 мың теңге;
Талас ауданына - 3 883 586 мың теңге;
Т.Рысқұлов ауданына - 2 353 168 мың теңге;
Шу ауданына - 3 786 423 мың теңге;

Об областном бюджете на 2024 - 2026 годы
Решение Жамбылского областного маслихата от 14 декабря 2023 № 10-3.
Жамбылский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить областной бюджет на 2024-2026 годы, согласно приложениям 1, 2, 3, 4, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1. Утвердить областной бюджет на 2024-2026 годы, согласно приложениям 1, 2, 3, 4 в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 612 079 976 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 68 789 567 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 15 851 170 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 44 088 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 527 395 151 тысяч тенге;
2) затраты – 627 851 936 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 38 888 603 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 68 666 780 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 29 778 177 тысяч тенге;
4) cальдо по операциям с финансовыми активами - 0;
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит бюджета (профицит) – -54 660 563 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета (использование профицита) - 54 660 563 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Жамбылского областного маслихата от 27.02.2024 № 12-2 (вводится в действие с 01.01.2024); в редакции решения Жамбылского областного маслихата от 24.04.2024 № 14-2 (вводится в действие с 01.01.2024); в редакции решения Жамбылского областного маслихата от 26.11.2024 № 19-2 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Установить бюджетные субвенции, предаваемые из областного бюджета в районные бюджеты и бюджет города Тараз на 2024 год в сумме 38 930 376 тысяч тенге, в том числе:
Байзақ ауданына - 3 720 538 мың теңге;
Жамбыл ауданына - 3 043 609 мың теңге;
Жуалы ауданына - 3 085 249 мың теңге;
Қордай ауданына - 3 685 413 мың теңге;
Меркі ауданына - 2 384 824 мың теңге;
Мойынқұм ауданына - 2 436 514 мың теңге;
Сарысу ауданына - 2 972 538 мың теңге;
Талас ауданына - 3 883 586 мың теңге;
Т.Рысқұлов ауданына - 2 353 168 мың теңге;
Шу ауданына - 3 786 423 мың теңге;

Тараз қаласына - 7 578 514 мың теңге.
3. 2024 жылға арналған облыстық бюджетте аудандар мен Тараз қаласының бюджеттеріне республикалық бюджет және Қазақстан Республикасының Ұлттық қоры қаржысы есебінен нысаналы ағымдағы трансферттердің бөлінуі Жамбыл облысы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
4. 2024 жылға арналған облыстық бюджетте аудандар мен Тараз қаласының бюджеттеріне республикалық бюджет және Қазақстан Республикасының Ұлттық қоры қаржысы есебінен нысаналы даму трансферттердің бөлінуі Жамбыл облысы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.

Тараз қаласына - 7 578 514 мың теңге.
3. В областном бюджете на 2024 год бюджетам районов и города Тараз предусмотрены целевые текущие трансферты за счет средств республиканского бюджета и из Национального фонда Республики Казахстан, распределение которых определяются на основании постановления акимата Жамбылской области.
4. Предусмотреть в областном бюджете на 2024 год за счет средств республиканского бюджета и из Национального фонда Республики Казахстан бюджетам районов и города Тараз целевые трансферты на развитие, распределение которых определяются на основании постановления акимата Жамбылской области.

5. 2024 жылға арналған облыстық бюджетте аудандар мен Тараз қаласының бюджеттеріне республикалық бюджет қаржысы есебінен мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға аудандар бюджеттерін кредиттеуге берілетін сомалар Жамбыл облысы әкімдігінің қаулысымен айқындалады.
6. 2024 жылға арналған облыстық бюджетте аудандар мен Тараз қаласының бюджеттеріне облыстық бюджет қаржысы есебінен нысаналы ағымдағы және даму трансферттердің бөлінуі Жамбыл облысы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.

5. В областном бюджете на 2024 год за счет кредитов из республиканского бюджета бюджетам районов предусмотрены кредиты на реализацию мер социальной поддержки специалистов, распределение которых определяются на основании постановления акимата Жамбылской области.
6. В областном бюджете на 2024 год за счет средств областного бюджета бюджетам районов и города Тараз предусмотрены целевые текущие трансферты и трансферты на развитие, распределение которых определяются на основании постановления акимата Жамбылской области.

7. 2024 жылғы облыстық жергілікті атқарушы органның резерві 1 103 206,0 мың теңге мөлшерінде бекітілсін.
8. 2024 жылға арналған жергілікті бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
9. Осы шешімнің орындалуына бақылау облыстық мәслихаттың экономика, бюджет, салық және жергілікті өзін-өзі басқару мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.

7. Утвердить резерв местного исполнительного органа области на 2024 год в объеме 1 103 206,0 тысяч тенге.
8. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местных бюджетов на 2024 год, согласно приложению 4.
9. Контроль за исполнением данного решения возложить на постоянную комиссию областного маслихата по вопросам экономики, бюджета, налога и местного самоуправления.

10. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Мәслихат төрағасы А. Нұралиев
Жамбыл облыстық мәслихатының 2023 жылғы 14 желтоқсандағы № 10-3 шешіміне 1 қосымша
2024 жылға арналған облыстық бюджет
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Жамбыл облыстық мәслихатының 27.02.2024 № 12-2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Жамбыл облыстық мәслихатының 24.04.2024 № 14-2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Жамбыл облыстық мәслихатының 26.11.2024 № 19-2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
Санаты
Атауы
Сомасы (мың теңге)
Сыныбы
Кіші сыныбы
1
2
3
I КІРІСТЕР

10. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель маслихата А. Нуралиев
Приложение 1 к решению Жамбылского областного маслихата от 14 декабря 2023 года №10-3
Областной бюджет на 2024 год
Сноска. Приложение 1 - в редакции решения Жамбылского областного маслихата от 27.02.2024 № 12-2 (вводится в действие с 01.01.2024); в редакции решения Жамбылского областного маслихата от 24.04.2024 № 14-2 (вводится в действие с 01.01.2024) ); в редакции решения Жамбылского областного маслихата от 26.11.2024 № 19-2 (вводится в действие с 01.01.2024).
Категория
Наименование
Сумма, тыс.тенге
Класс
Подкласс
1
2
3
I ДОХОДЫ

608 488
271
Облыстың құрылыс басқармасы
3 652 987
038
Деңсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
3 652 987
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
2 336 116
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
2 336 116
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
579 947
039
Денсаулық сақтау субъектілерінің медициналық көмегін қамтитын қосымша медициналық көмектің көлемін көрсету, Call-орталықтардың қызметтер көрсетуі және өзге де шығыстар
579 947
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
94 143
029
Облыстық арнайы медициналық жабдықтау базалары
94 143
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
7 226 526
001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
256 358
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
366 914
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
46 396
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
114 821
023
Медициналық және фармацевтикалық қызметкерлерді әлеуметтік қолдау
62 000
030
Мемлекеттік денсаулық сақтау органдарының күрделі шығыстары
23 303
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
5 944 251
037
Жергілікті бюджет қаражаты есебінен денсаулық сақтау ұйымдарының міндеттемелері бойынша кредиттік қарызды өтеу
240 395
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
172 088
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
29 699 546
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
9 432 012
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектігі бар адамдарға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 804 365
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектігі бар адамдар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
2 981 255
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектігі бар адамдарға, оның ішінде мүгедектігі бар балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
2 427 896
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету

608 488
271
Управление строительства области
3 652 987
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
3 652 987
253
Управление здравоохранения области
2 336 116
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
2 336 116
253
Управление здравоохранения области
579 947
039
Оказание дополнительного объема медицинской помощи, включающий медицинскую помощь субъектами здравоохранения, оказание услуг Call-центрами и прочие расходы
579 947
253
Управление здравоохранения области
94 143
029
Областные базы специального медицинского снабжения
94 143
253
Управление здравоохранения области
7 226 526
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
256 358
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
366 914
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
46 396
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
114 821
023
Социальная поддержка медицинских и фармацевтических работников
62 000
030
Капитальные расходы государственных органов здравоохранения
23 303
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
5 944 251
037
Погашение кредиторской задолженности по обязательствам организаций здравоохранения за счет средств местного бюджета
240 395
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
172 088
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
29 699 546
256
Управление координации занятости и социальных программ области
9 432 012
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и лиц с инвалидностью в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 804 365
013
Предоставление специальных социальных услуг для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
2 981 255
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, лиц с инвалидностью, в том числе детей с инвалидностью, в реабилитационных центрах
2 427 896
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания

552 151
064
Еңбек мобильділігі орталықтары мен мансап орталықтарының жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі азаматтарды әлеуметтік қолдау бойынша қызметін қамтамасыз ету
1 654 448
069
Мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялау
11 897
261
Облыстың білім басқармасы
951 142
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
684 751
092
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
202 697
201
Жетім балаларды және ата-аналарының қамқорынсыз қалған, отбасылық үлгідегі балалар үйлері мен асыраушы отбасыларындағы балаларды мемлекеттік қолдау
63 694
271
Облыстың құрылыс басқармасы
22 107
039
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салу және реконструкциялау
22 107
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
15 280 625
068
Жұмыспен қамту бағдарламасы
15 280 625
261
Облыстың білім басқармасы
1 408
084
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша білім беру ұйымдарының күндізгі оқу нысанында оқитындар мен тәрбиеленушілерді қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен жол жүру түрінде әлеуметтік қолдау
1 408
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
3 852 101
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
238 379
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
780
018
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
212 808
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қауіпі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
522 794
046
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
56 076
053
Кохлеарлық импланттарға дәлдеп сөйлеу процессорларын ауыстыру және келтіру бойынша қызмет көрсету
55 450
066
Сенім білдірілген агентке жастардың кәсіпкерлік бастамасына жәрдемдесу үшін бюджеттік кредиттер беру жөніндегі қызметтеріне ақы төлеу
51 532
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
513 452
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
2 200 830
270
Облыстың еңбек инспекциясы бойынша басқармасы
136 151
001
Жергілікті деңгейде еңбек қатынасын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
133 865
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2 286
747
Облыстың ақпарат және қоғамдық даму басқармасы
24 000
077
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту

552 151
064
Обеспечение деятельности центров трудовой мобильности и карьерных центров по социальной поддержке граждан по вопросам занятости
1 654 448
069
Субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью
11 897
261
Управление образования области
951 142
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
684 751
092
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
202 697
201
Государственная поддержка по содержанию детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, в детских домах семейного типа и приемных семьях
63 694
271
Управление строительства области
22 107
039
Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения
22 107
256
Управление координации занятости и социальных программ области
15 280 625
068
Программа занятости
15 280 625
261
Управление образования области
1 408
084
Социальная поддержка обучающихся и воспитанников организаций образования очной формы обучения в виде льготного проезда на общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
1 408
256
Управление координации занятости и социальных программ области
3 852 101
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и
реализации социальных программ для населения
238 379
007
Капитальные расходы государственного органа
780
018
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
212 808
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
522 794
046
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
56 076
053
Услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам
55 450
066
Оплата услуг поверенному агенту по предоставлению бюджетных кредитов для содействия предпринимательской инициативе молодежи
51 532
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
513 452
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
2 200 830
270
Управление по инспекции труда области
136 151
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования трудовых отношений на местном уровне
133 865
003
Капитальные расходы государственного органа
2 286
747
Управление информации и общественного развития области
24 000
077
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан

5 000
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
1 500 000
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
6 778 449
051
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялау
14 602
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
5 356 125
055
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қаржылық сауықтыру жөніндегі бағыт шеңберінде кредиттік және лизингтік міндеттемелер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау
16 070
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
4 803 791
057
Мал шаруашылығы саласында терең қайта өңдеуден өткізілетін өнімдерді өндіру үшін ауыл шаруашылығы өнімін сатып алуға жұмсайтын өңдеуші кәсіпорындардың шығындарын субсидиялау
857 000
059
Ауыл шаруашылығы кооперативтерінің тексеру одақтарының ауыл шаруашылығы кооперативтерінің ішкі аудитін жүргізуге арналған шығындарын субсидиялау
5 356
271
Облыстың құрылыс басқармасы
209 496
020
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
209 496
719
Облыстың ветеринария басқармасы
5 170 177
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
187 219
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
885
008
Мал қорымдарын (биотермиялық шұңқырларды) салуды, реконструкциялауды ұйымдастыру және оларды күтіп-ұстауды қамтамасыз ету
39 383
009
Ауру жануарларды санитариялық союды ұйымдастыру
5 000
010
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
20 385
011
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
4 722
012
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасы бойынша ветеринариялық іс-шаралар жүргізу
81 899
013
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
18 207
014
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
4 169 886
028
Уақытша сақтау пунктына ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша қызметтер
2 574
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру

5 000
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
1 500 000
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
6 778 449
051
Субсидирование в рамках гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса
14 602
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
5 356 125
055
Субсидирование процентной ставки по кредитным и лизинговым обязательствам в рамках направления по финансовому оздоровлению субъектов агропромышленного комплекса
16 070
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
4 803 791
057
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере животноводства
857 000
059
Субсидирование затрат ревизионных союзов сельскохозяйственных кооперативов на проведение внутреннего аудита сельскохозяйственных кооперативов
5 356
271
Управление строительства области
209 496
020
Развитие объектов сельского хозяйства
209 496
719
Управление ветеринарии области
5 170 177
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
187 219
003
Капитальные расходы государственного органа
885
008
Организация строительства, реконструкции скотомогильников (биотермических ям) и обеспечение их содержания
39 383
009
Организация санитарного убоя больных животных
5 000
010
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
20 385
011
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
4 722
012
Проведение ветеринарных мероприятий по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных
81 899
013
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
18 207
014
Проведение противоэпизоотических мероприятий
4 169 886
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
2 574
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)

937 125
028
Көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын іске асыру
3 892 611
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
8 315 221
001
Жергілікті деңгейде көлік және коммуникация саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
144 191
005
Әлеуметтiк маңызы бар ауданаралық (қалааралық) қатынастар бойынша жолаушылар тасымалын субсидиялау
542 604
011
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2 717
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
7 625 709
13
Басқалар
5 162 023
266
Облыстың кәсіпкерлік және индустриалдық-инновациялық даму басқармасы
481 136
005
2021 – 2025 жылдарға арналған кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі ұлттық жоба шеңберінде жеке кәсіпкерлікті қолдау
131 136
010
2021 – 2025 жылдарға арналған кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі ұлттық жоба және Басым жобаларға кредит беру тетігі шеңберінде кредиттер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау
250 000
011
2021 – 2025 жылдарға арналған кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі ұлттық жоба және Басым жобаларға кредит беру тетігі шеңберінде шағын және орта бизнеске кредиттерді ішінара кепілдендіру
100 000
257
Облыстың қаржы басқармасы
1 325 516
012
Облыстық жергілікті атқарушы органының резервi
1 325 516
258
Облыстың экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы
1 055 000
003
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
1 055 000
261
Облыстың білім басқармасы
993 534
079
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
993 534
266
Облыстың кәсіпкерлік және индустриалдық-инновациялық даму басқармасы
290 369
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлік және индустриалдық-инновациялық қызметті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
290 369
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
1 016 468
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
1 016 468
14
Борышқа қызмет көрсету
3 041 900
257
Облыстың қаржы басқармасы
3 041 900
004
Жергілікті атқарушы органдардың борышына қызмет көрсету
3 026 900
016
Жергілікті атқарушы органдардың республикалық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
15 000
15
Трансферттер

937 125
028
Реализация приоритетных проектов транспортной инфраструктуры
3 892 611
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
8 315 221
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области транспорта и коммуникаций
144 191
005
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым межрайонным (междугородним) сообщениям
542 604
011
Капитальные расходы государственного органа
2 717
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
7 625 709
13
Прочие
5 162 023
266
Управление предпринимательства и индустриально-инновационного развития области
481 136
005
Поддержка частного предпринимательства в рамках национального проекта по развитию предпринимательства на 2021 – 2025 годы
131 136
010
Субсидирование процентной ставки по кредитам в рамках национального проекта по развитию предпринимательства на 2021 – 2025 годы и Механизма кредитования приоритетных проектов
250 000
011
Частичное гарантирование кредитов малому и среднему бизнесу в рамках национального проекта по развитию предпринимательства на 2021 – 2025 годы и Механизма кредитования приоритетных проектов
100 000
257
Управление финансов области
1 325 516
012
Резерв местного исполнительного органа области
1 325 516
258
Управление экономики и бюджетного планирования области
1 055 000
003
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
1 055 000
261
Управление образования области
993 534
079
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
993 534
266
Управление предпринимательства и индустриально-инновационного развития области
290 369
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и индустриально-инновационной деятельности
290 369
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
1 016 468
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
1 016 468
14
Обслуживание долга
3 041 900
257
Управление финансов области
3 041 900
004
Обслуживание долга местных исполнительных органов
3 026 900
016
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из республиканского бюджета
15 000
15
Трансферты

257
Облыстың қаржы басқармасы
23 452 069
008
Жергілікті атқарушы органның борышын өтеу
12 000 000
015
Жергілікті атқарушы органның жоғары тұрған бюджет алдындағы борышын өтеу
11 452 069
Жамбыл облыстық мәслихатының 2023 жылғы 14 желтоқсандағы № 10-3 шешіміне 4 қосымша
2024 жылға арналған жергілікті бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі
Атауы
Білім беру
Жалпы білім беру
Арнайы білім беретін оқу бағдарламалары бойынша жалпы білім беру
Мамандандырылған білім беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы білім беру
Мемлекеттік бастауыш, негізі және жалпы орта білім беру ұйымдарында жалпы білім беру
Мемлекеттік орта білім беру ұйымдарына жан басына шаққандағы қаржыландыруды іске асыру
Денсаулық сақтау
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
Салауатты өмір салтын насихаттау
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
Шұғыл жағдайларда сырқаты ауыр адамдарды дәрігерлік көмек көрсететін ең жақын денсаулық сақтау ұйымына дейін жеткізуді ұйымдастыру
Облыстардың жергілікті өкілдік органдарының шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдендірілген көлемін қосымша қамтамасыз ету
Қазақстан Республикасында ЖИТС-тің алдын алу және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
Денсаулық сақтау субъектілерінің медициналық көмегін қамтитын қосымша медициналық көмектің көлемін көрсету, Call-орталықтардың қызметтер көрсетуі және өзге де шығыстар

257
Управление финансов области
23 452 069
008
Погашение долга местного исполнительного органа
12 000 000
015
Погашение долга местного исполнительного органа перед вышестоящим бюджетом
11 452 069
Приложение 4 к решению Жамбылского областного маслихата от 14 декабря 2023 года №10-3
Перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местных бюджетов на 2024 год
Наименование
Образование
Общеобразовательное обучение
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным учебным программам
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
Общеобразовательное обучение в государственных организациях начального, основного и общего среднего образования
Реализация подушевого финансирования в государственных организациях среднего образования
Здравоохранение
Услуги по охране материнства и детства
Пропаганда здорового образа жизни
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайшей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов областей
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
Оказание дополнительного объема медицинской помощи, включающий медицинскую помощь субъектами здравоохранения, оказание услуг Call-центрами и прочие расходы