"2023-2025 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы" Тараз қалалық мәслихатының 2022 жылғы 23 желтоқсандағы №21-2 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Жамбыл облысы Тараз қалалық мәслихатының 2023 жылғы 23 қазандағы № 8-2 шешімі
Тараз қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. "2023-2025 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы" Тараз қалалық мәслихатының 2022 жылғы 23 желтоқсандағы №21-2 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1 - тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2023-2025 жылдарға арналған қалалық бюджет тиісінше осы шешімге 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 60 265 258 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 28 126 838 мың теңге;
cалықтық емес түсімдер – 389 150 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер – 9 460 000 мың теңге;
трансферттер түсімі – 22 289 270 мың теңге;
2) шығындар – 59 571 022 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 856 900 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 856 900 мың теңге;
қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;

О внесении изменений в решение Таразского городского маслихата от 23 декабря 2022 года №21-2 "О городском бюджете на 2023-2025 годы"
Решение Таразского городского маслихата Жамбылской области от 23 октября 2023 года № 8-2
Таразский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Таразского городского маслихата "О городском бюджете на 2023-2025 годы" от 23 декабря 2022 года №21-2 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить городской бюджет на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 60 265 258 тысяч тенге, в том числе:
налоговым поступлениям – 28 126 838 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 389 150 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 9 460 000 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 22 289 270 тысяч тенге;
2) затраты – 59 571 022 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге:
бюджетные кредиты - 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 856 900 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 856 900 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов – 0 тенге;

5) бюджет тапшылығы (профициті) – -162 664 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – -162 664 мың теңге:
қарыздар түсімі – 11 698 828 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 14 532 043 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 2 995 879 мың теңге;
2 - тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"2. 2023 жылға арналған қала әкімдігінің резерві 800 692 мың теңге сомасында бекітілсін".
Көрсетілген шешімнің 1 - қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2023 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Тараз қалалық
мәслихатының төрағасы К. Олжабай

5) дефицит (профицит) бюджета – -162 664 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – - 162 664 тысяч тенге;
поступление займов – 11 698 828 тенге;
погашение займов – 14 532 043 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 2 995 879 тенге.
2. Утвердить резерв акимата города на 2023 год в сумме 800 692 тысяч тенге.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Председатель Таразского
городского маслихата К. Олжабай

320 374
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
320 374
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
6 828 881
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
2 085 300
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
2 085 300
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
2 686 445
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
532 396
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
200 000
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
392 414
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
24 041
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
196 143
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
427 893
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
739 301
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
174 257
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 608 977
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
161 578
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
7 562
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
8 081
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
1 413 297
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
14 994
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
3 465
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
448 159
041
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салу және реконструкциялау
248 159
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
200 000
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
34 146 357
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
155 152
002
Мемлекеттiк қажеттiлiктер үшiн жер учаскелерiн алып қою, соның iшiнде сатып алу жолымен алып қою және осыған байланысты жылжымайтын мүлiктi иелiктен айыру

320 374
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
320 374
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
6 828 881
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
2 085 300
005
Государственная адресная социальная помощь
2 085 300
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
2 686 445
002
Программа занятости
532 396
006
Оказание жилищной помощи
200 000
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
392 414
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
24 041
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
196 143
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
427 893
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
739 301
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
174 257
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 608 977
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
161 578
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
7 562
021
Капитальные расходы государственного органа
8 081
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
1 413 297
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
14 994
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
3 465
467
Отдел строительства района (города областного значения)
448 159
041
Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения
248 159
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
34 146 357
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
155 152
002
Изъятие, в том числе путем выкупа земельных участков для государственных надобностей и связанное с этим отчуждение недвижимого имущества