Жамбыл аудандық мәслихатының 2022 жылғы 22 желтоқсандағы № 28-2 "2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Жамбыл облысы Жамбыл аудандық мәслихатының 2023 жылғы 18 тамыздағы № 5-2 шешімі
ШЕШТІ:
1. "2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Жамбыл аудандық мәслихатының 2022 жылғы 22 желтоқсандағы №28-2 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде №176317 болып тіркелген) келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 11 310 912 мың теңге, оның ішінде;
салықтық түсімдер – 5 633 698 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 36 976 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 141 375 мың теңге;
трансферттер түсімі – 5 498 863 мың теңге.
2) шығындар – 13 260 121 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – -11 695 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 20 700 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 32 395 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;

О внесении изменений в решение Жамбылского районного маслихата от 22 декабря 2022 года № 28-2 "О районном бюджете на 2023-2025 годы"
Решение Жамбылского районного маслихата Жамбылской области от 18 августа 2023 года № 5-2
РЕШИЛ:
1. Внести в решение Жамбылского районного маслихата "О районном бюджете на 2023-2025 годы" от 22 декабря 2022 года №28-2 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под №176317) следующие изменения:
1. Утвердить районный бюджет на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2, 3 в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 11 310 912 тысяч тенге:
налоговые поступления – 5 633 698 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 36 976 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 141 375 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 5 498 863 тысяч тенге.
2) затраты – 13 260 121 тысяч тенге:
3) чистое бюджетное кредитование – -11 695 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 20 700 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 32 395 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;

5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 1 937 514 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 937 514 мың теңге:
қарыздар түсімі – 20 700 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 31 552 мың теңге;
бюджет қаражаттары қалдықтарының қозғалысы – 1 948 366 мың теңге".
Көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2023 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Жамбыл аудандық
мәслихат төрағасы М. Шайдаев

5) дефицит (профицит) бюджета – - 1 937 514 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 937 514 тысяч тенге:
поступление займов – 20 700 тысяч тенге;
погашение займов – 31 552 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1 948 366 тысяч тенге".
Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Председатель Жамбылского
районного маслихата М. Шайдаев

65900
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
2000
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
122078
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
6831
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
55050
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курортық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл мамандарының қызметтерімен қамтамасыз ету
51425
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
207876
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
251626
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
51116
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1226
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
189169
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдарының күрделі шығыстары
680
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
9435
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1588950
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
256875
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
3400
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
253475
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
59796
016
Мемлекет мұқтажы үшін жер учаскелерін алу
59796
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
1125015
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
500000
004
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде жетіспейтін инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамыту және/немесе салу
625015
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
73148
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
48707
028
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
24441
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
0

65900
006
Оказание жилищной помощи
2000
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
122078
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
6831
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
55050
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
51425
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
207876
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
251626
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
51116
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1226
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
189169
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
680
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
9435
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1588950
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
256875
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
3400
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
253475
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
59796
016
Изъятие земельных участков для государственных нужд
59796
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
1125015
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
500000
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
625015
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
73148
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
48707
028
Развитие коммунального хозяйства
24441
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
0

39701
036
Газ тасымалдау жүйесін дамыту
39701
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
310299
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
15900
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
15900
462
Ауданның ( облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
38236
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
37466
006
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
770
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
222079
010
Ауылшаруашылығы объектілерін дамыту
222079
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
32638
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
29182
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
2956
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
500
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1446
057
Жануарларға арналған баспаналарды, уақытша ұстау пункттерін ұстау
1446
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
115358
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
115358
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
36508
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
78850
12
Көлік және коммуникация
584993
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
584993
022
Көлік инфрақұрылымын дамыту
160000
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
55000
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық) қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
49757
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу

39701
036
'Развитие газотранспортной системы
39701
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
310299
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
15900
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
15900
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
38236
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
37466
006
Капитальные расходы государственного органа
770
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
222079
010
Развитие объектов сельского хозяйства
222079
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
32638
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
29182
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел.
2956
007
Капитальные расходы государственного органа
500
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1446
057
Содержание приютов, пунктов временного содержания для животных
1446
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
115358
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
115358
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
36508
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
78850
12
Транспорт и коммуникации
584993
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
584993
022
Развитие транспортной инфраструктуры
160000
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
55000
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
49757
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов