Жамбыл аудандық мәслихатының 2022 жылғы 22 желтоқсандағы №28-2 "2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Жамбыл облысы Жамбыл аудандық мәслихатының 2023 жылғы 3 қарашадағы № 9-2 шешімі
ШЕШТІ:
1. "2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Жамбыл аудандық мәслихатының 2022 жылғы 22 желтоқсандағы №28-2 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде №176317 болып тіркелген) келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет 1,2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 10 656 193 мың теңге, оның ішінде;
салықтық түсімдер – 5 000 231 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 32 857 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 114 260 мың теңге;
трансферттер түсімі – 5 508 845 мың теңге.
2) шығындар – 12 605 402 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – -11 695 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 20 700 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 32 395 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;

О внесении изменений в решение Жамбылского районного маслихата от 22 декабря 2022 года №28-2 "О районном бюджете на 2023-2025 годы"
Решение Жамбылского районного маслихата Жамбылской области от 3 ноября 2023 года № 9-2
РЕШИЛ:
1. Внести в решение Жамбылского районного маслихата "О районном бюджете на 2023-2025 годы" от 22 декабря 2022 года №28-2 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под №176317) следующие изменения:
1. Утвердить районный бюджет на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2, 3 в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 10 656 193 тысяч тенге:
налоговые поступления – 5 000 231 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 32 857 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 114 260 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 5 508 845 тысяч тенге.
2) затраты – 12 605 402 тысяч тенге:
3) чистое бюджетное кредитование – -11 695 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 20 700 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 32 395 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;

5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 937 514 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 937 514 мың теңге:
қарыздар түсімі – 20 700 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 31 552 мың теңге;
бюджет қаражаттары қалдықтарының қозғалысы – 1 948 366 мың теңге".
Көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2023 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Жамбыл аудандық
мәслихат төрағасы М. Шайдаев

5) дефицит (профицит) бюджета – - 1 937 514 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 937 514 тысяч тенге:
поступление займов –20 700 тысяч тенге;
погашение займов – 31 552 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1 948 366 тысяч тенге".
Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Председатель Жамбылского
районного маслихата М. Шайдаев

65900
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
365
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
84769
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
4831
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
57150
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курортық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл мамандарының қызметтерімен қамтамасыз ету
51425
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
129609
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
289070
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
51116
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1226
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
226613
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдарының күрделі шығыстары
680
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
9435
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1001219
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
239620
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
677
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
238943
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
31285
016
Мемлекет мұқтажы үшін жер учаскелерін алу
31285
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
615087
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
0
004
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде жетіспейтін инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамыту және/немесе салу
615087
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
54780
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
48780
028
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
6000
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
0

65900
006
Оказание жилищной помощи
365
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
84769
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
4831
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
57150
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
51425
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
129609
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
289070
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
51116
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1226
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
226613
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
680
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
9435
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1001219
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
239620
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
677
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
238943
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
31285
016
Изъятие земельных участков для государственных нужд
31285
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
615087
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
0
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
615087
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
54780
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
48780
028
Развитие коммунального хозяйства
6000
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
0

37569
036
Газ тасымалдау жүйесін дамыту
37569
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
301987
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
11900
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
11900
462
Ауданның ( облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
33766
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
32996
006
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
770
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
220838
010
Ауылшаруашылығы объектілерін дамыту
220838
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
34037
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
33377
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
660
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1446
057
Жануарларға арналған баспаналарды, уақытша ұстау пункттерін ұстау
1446
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
118758
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
118758
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
39908
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
78850
12
Көлік және коммуникация
747493
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
747493
022
Көлік инфрақұрылымын дамыту
320000
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
62500
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық) қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
44757
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу

37569
036
'Развитие газотранспортной системы
37569
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
301987
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
11900
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
11900
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
33766
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
32996
006
Капитальные расходы государственного органа
770
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
220838
010
Развитие объектов сельского хозяйства
220838
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
34037
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
33377
006
Землеустройство, проведимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел.
660
007
Капитальные расходы государственного органа
0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1446
057
Содержание приютов, пунктов временного содержания для животных
1446
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
118758
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
118758
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
39908
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
78850
12
Транспорт и коммуникации
747493
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
747493
022
Развитие транспортной инфраструктуры
320000
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
62500
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениямСубсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
44757
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов