Меркі аудандық мәслихатының 2022 жылғы 21 желтоқсандағы №39-3 "2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Жамбыл облысы Меркі аудандық мәслихатының 2023 жылғы 24 шілдедегі № 5-2 шешімі
Қазақстан Республикасының Бюджет Кодексінің 109 бабы, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6 бабы негізінде аудандық мәслихат ШЕШТІ:
1. "2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Меркі аудандық мәслихатының 2022 жылғы 21 желтоқсандағы №39-3 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1- тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2, 3–қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесіндей көлемде бекітілсін:
1) кірістер –12904072 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 5099303 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 31359 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер –43900 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 7729510 мың теңге;
2) шығындар – 14081777 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу –98343 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер –155250 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу- 56907 мың теңге;
4)қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо –119000 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 119000 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджеттің тапшылығы (профициті) – -1395048 мың теңге;

О внесении изменений в решение Меркенского районного маслихата от 21 декабря 2022 года №39-3 "О районном бюджете на 2023-2025 годы"
Решение Меркенского районного маслихата Жамбылской области от 24 июля 2023 года № 5-2
В соответствии со статьей 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Меркенского районного маслихата "О районном бюджете на 2023-2025 годы" от 21 декабря 2022 года №39-3 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2023-2025 годы согласно приложениям 1,2,3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2023 год, в следующих объемах:
1) доходы – 12904072 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления –5099303 тысяч тенге;
неналоговые поступления –31359 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 43900 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 7729510 тысяч тенге;
2) затраты – 14081777 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование –98343 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 155250 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов –56907 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 119000 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 119000 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета (профицит) – - 1395048 тысяч тенге;

6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) –1395048 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі -155250 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 56907 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары- 1296705 мың теңге".
Көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2023 жылғы 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Меркі аудандық
мәслихатының төрағасы М. Көкрекбаев

6) финансирование дефицита бюджета (использование профицита) – 1395048 тысяч тенге;
поступление займов -155250 тысяч тенге;
погашение займов -56907 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств -1296705 тысяч тенге".
Приложения 1 к указанному решению изложить в новой редакции, согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Председатель маслихата
Меркенского района М. Кокрекбаев

1861169
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
1430141
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
55573
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
3500
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
166081
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
2980
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
29865
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
57958
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
115071
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
307794
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
66399
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
4652
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
600
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
220034
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
9190
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
6919
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
3279560
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
617452
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
433253
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
171051
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
5000
015
Елдi мекендердегі көшелердi жарықтандыру
7648
016
Елдi мекендердiң санитариясын қамтамасыз ету
500
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
2662108
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
2059108
006
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
27000
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
576000
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiк

1861169
002
Программа занятости
1430141
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
55573
006
Оказание жилищной помощи
3500
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
166081
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
2980
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
29865
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
57958
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
115071
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
307794
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
66399
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
4652
021
Капитальные расходы государственного органа
600
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
220034
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
9190
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
6919
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
3279560
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
617452
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
433253
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
171051
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
5000
015
Елдi мекендердегі көшелердi жарықтандыру
7648
016
Обеспечение санитарии населенных пунктов
500
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
2662108
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
2059108
006
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
27000
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
576000
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство

36908
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
28800
099
Мамандардың әлеуметтік көмек көрсетуі жөніндегі шараларды іске асыру
28800
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
228475
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
228475
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
151213
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
75412
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1850
12
Көлік және коммуникация
763550
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
763550
022
Көлік инфрақұрылымын дамыту
5000
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
57000
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
551138
051
Көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын іске асыру
110412
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
40000
13
Басқалар
642192
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
852
055
2021 – 2025 жылдарға арналған кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі ұлттық жоба шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
852
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
115271
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
115271
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
114711
052
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
114711
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
411358
079
Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
411358
14
Борышқа қызмет көрсету
74
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
74
013
Жергілікті атқарушы органдардың облыстық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
74
15
Трансферттер
584057
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі

36908
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
28800
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
28800
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
228475
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
228475
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
151213
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
75412
015
Капитальные расходы государственного органа
1850
12
Транспорт и коммуникации
763550
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
763550
022
Развитие транспортной инфраструктуры
5000
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
57000
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
551138
051
Реализация приоритетных проектов транспортной инфраструктуры
110412
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
40000
13
Прочие
642192
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
852
055
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках национального проекта по развитию предпринимательства на 2021 – 2025 годы
852
452
Отдел финансов района (города областного значения)
115271
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
115271
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
114711
052
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
114711
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
411358
079
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
411358
14
Борышқа қызмет көрсету
74
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
74
013
Жергілікті атқарушы органдардың облыстық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
74
15
Трансферты
584057
452
Отдел финансов района (города областного значения)