Меркі аудандық мәслихатының 2022 жылғы 21 желтоқсандағы № 39-3 "2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Жамбыл облысы Меркі аудандық мәслихатының 2023 жылғы 18 тамыздағы № 7-2 шешімі
Қазақстан Республикасының Бюджет Кодексінің 109 бабы, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6 бабы негізінде және "2023-2025 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" Жамбыл облыстық мәслихатының 2022 жылғы 14 желтоқсандағы №23-3 шешіміне өзгерістер енгізу туралы" Жамбыл облыстық мәслихатының 2023 жылғы 2 тамызындағы №5-2 шешімі негізінде аудандық мәслихат ШЕШТІ:
1. "2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Меркі аудандық мәслихатының 2022 жылғы 21 желтоқсандағы №39-3 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1- тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2, 3 – қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесіндей көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 12845508 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 5099303 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 31359 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 43900 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 7670946 мың теңге;
2) шығындар – 14023213 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 98343 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 155250 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 56907 мың теңге;
4)қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 119000 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 119000 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджеттің тапшылығы (профициті) – -1395048 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 1395048 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 155250 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 56907 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1296705 мың теңге".
Көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

О внесении изменений в решение Меркенского районного маслихата от 21 декабря 2022 года № 39-3 "О районном бюджете на 2023-2025 годы"
Решение Меркенского районного маслихата Жамбылской области от 18 августа 2023 года № 7-2
В соответствии со статьей 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и на основании решения Жамбылского областного маслихата №5-2 от 2 августа 2023 года "О внесении изменений в решение Жамбылского областного маслихата от 14 декабря 2022 года №23-3 "Об областном бюджете на 2023-2025 годы" районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Меркенского районного маслихата "О районном бюджете на 2023-2025 годы" от 21 декабря 2022 года №39-3 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2023 год, в следующих объемах:
1) доходы – 12845508 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 5099303 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 31359 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 43900 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 7670946 тысяч тенге;
2) затраты – 14023213 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 98343 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 155250 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 56907 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 119000 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 119000 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета (профицит) – -1395048 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета (использование профицита) – 1395048 тысяч тенге;
поступление займов – 155250 тысяч тенге;
погашение займов – 56907 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1296705 тысяч тенге".
Приложения 1 к указанному решению изложить в новой редакции, согласно приложению к настоящему решению.

228475
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының жəне елді мекендерінің сəулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жəне ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла жəне тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
151213
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің жəне өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын əзірлеу
75412
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1850
12
Көлік жəне коммуникация
742404
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй- коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі жəне автомобиль жолдары бөлімі
742404
022
Көлік инфрақұрылымын дамыту
5000
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
57000
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын жəне елді-мекендердің көшелерін күрделі жəне орташа жөндеу
529992
051
Көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын іске асыру
110412
037
Əлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы жəне ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
40000
13
Басқалар
562203
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй- коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі жəне автомобиль жолдары бөлімі
852
055
2021 – 2025 жылдарға арналған кəсіпкерлікті дамыту жөніндегі ұлттық жоба шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
852
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
50845
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
50845
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мəдениет жəне тілдерді дамыту бөлімі
99148
052
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі əлеуметтік жəне инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
99148
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сəулет, қала құрылысы жəне құрылыс бөлімі
411358
079
Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі əлеуметтік жəне инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
411358
14
Борышқа қызмет көрсету
74
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
74
013
Жергілікті атқарушы органдардың облыстық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
74
15
Трансферттер
1618083
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
1618083
006
Нысаналы пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) трансферттерді қайтару
339
054
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен республикалық бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы трансферттердің сомасын қайтару

228475
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
151213
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
75412
015
Капитальные расходы государственного органа
1850
12
Транспорт и коммуникации
742404
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
742404
022
Развитие транспортной инфраструктуры
5000
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
57000
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
529992
051
Реализация приоритетных проектов транспортной инфраструктуры
110412
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
40000
13
Прочие
562203
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
852
055
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках национального проекта по развитию предпринимательства на 2021 – 2025 годы
852
452
Отдел финансов района (города областного значения)
50845
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
50845
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
99148
052
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
99148
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
411358
079
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
411358
14
Борышқа қызмет көрсету
74
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
74
013
Жергілікті атқарушы органдардың облыстық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
74
15
Трансферты
1618083
452
Отдел финансов района (города областного значения)
1618083
006
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
339
054
Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из республиканского бюджета за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан