2024-2026 жылдарға арналған Мойынқұм ауданының ауыл, ауылдық округтерінің бюджеттері туралы
Жамбыл облысы Мойынқұм аудандық мәслихатының 2023 жылғы 27 желтоқсандағы № 15-2 шешімі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-1 бабына және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6-бабына сәйкес аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2024-2026 жылдарға арналған ауыл, ауылдық округтерінің бюджеттері 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1.1. Мойынқұм ауылдық округі бойынша:
1) кірістер – 146 070 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 57 283 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімі – 88 787 мың теңге;
2) шығындар – 172 190 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -26 120 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 26 120 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 26 120 мың теңге.
1.2. Бірлік ауылдық округі бойынша:
1) кірістер – 81 507 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 16 964 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімі – 64 543 мың теңге;
2) шығындар – 82 254 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -747 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 747 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 747 мың теңге.
1.3. Кенес ауылдық округі бойынша:

О бюджете сел, сельских округов Мойынкумского района на 2024–2026 годы
Решение Мойынкумского районного маслихата Жамбылской области от 27 декабря 2023 года № 15-2.
В соответствии со статьей 9-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет сел, сельских округов на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1.1. По Мойынкумскому сельскому округу:
1) доходы – 146 070 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 57 283 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 88 787 тысяч тенге;
2) затраты – 172 190 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование- 0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты- 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -26 120 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 26 120 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 26 120 тысяч тенге.
1.2. По Берликскому сельскому округу:
1) доходы – 81 507 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 16 964 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 64 543 тысяч тенге;
2) затраты – 82 254 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование- 0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты- 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -747 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 747 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 747 тысяч тенге.
1.3. По Кенесскому сельскому округу:

5) бюджет тапшылығы (профициті) – -419 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 419 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 419 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Жамбыл облысы Мойынқұм аудандық мәслихатының 20.03.2024 № 18-2 (01.01.2024 қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Жамбыл облысы Мойынқұм аудандық мәслихатының 13.05.2024 № 20-2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); өзгерістер енгізілді - Жамбыл облысы Мойынқұм аудандық мәслихатының 14.06.2024 № 22-2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); өзгерістер енгізілді - Жамбыл облысы Мойынқұм аудандық мәслихатының 11.07.2024 № 24-2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); өзгерістер енгізілді - Жамбыл облысы Мойынқұм аудандық мәслихатының 12.09.2024 № 28-2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Жамбыл облысы Мойынқұм аудандық мәслихатының 12.11.2024 № 31-2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
3. 2024 жылға арналған ауыл, ауылдық округтердің бюджеттеріне аудандық бюджет қаржысы есебінен қарастырылған ағымдағы нысаналы трансферт сомасы ескерілсін.
4. Осы шешімнің орындалуына бақылау және интернет-ресурстарында жариялауды аудандық мәслихаттың аумақтың экономикалық дамуы, бюджет және жергілікті салықтар, өнеркәсіп салаларын, ауыл шаруашылығы мен кәсіпкерлік салаларын дамыту, аумақтық құрылыс, жер учаскесін сатып алу туралы жобаларын қарау, қоршаған ортаны қорғау мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.
5. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап күшіне енеді.
Мойынқұм аудандық
мәслихатының төрағасы Н. Саурыков
Мойынқұм аудандық мәслихатының 2023 жылғы 27 желтоқсандағы № 15-2 шешіміне 1 қосымша
2024 жылға арналған Мойынқұм ауылдық округінің бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда – Жамбыл облысы Мойынқұм аудандық мәслихатының 20.03.2024 № 18-2 (01.01.2024 қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Жамбыл облысы Мойынқұм аудандық мәслихатының 13.05.2024 № 20-2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); өзгерістер енгізілді - Жамбыл облысы Мойынқұм аудандық мәслихатының 11.07.2024 № 24-2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); өзгерістер енгізілді - Жамбыл облысы Мойынқұм аудандық мәслихатының 12.09.2024 № 28-2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Жамбыл облысы Мойынқұм аудандық мәслихатының 12.11.2024 № 31-2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
1
2
3
4
5

5) дефицит (профицит) бюджета – -419 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 419 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 419 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Мойынкумского районного маслихата Жамбылской области от 20.03.2024 № 18-2 (вводится в действие с 01.01.2024); в редакции решения Мойынкумского районного маслихата Жамбылской области от 13.05.2024 № 20-2 (вводится в действие с 01.01.2024); в редакции решения Мойынкумского районного маслихата Жамбылской области от 11.07.2024 № 24-2 (вводится в действие с 01.01.2024); в редакции решения Мойынкумского районного маслихата Жамбылской области от 12.09.2024 № 28-2 (вводится в действие с 01.01.2024); в редакции решения Мойынкумского районного маслихата Жамбылской области от 12.11.2024 № 31-2 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Установить объем субвенции передаваемые из районного бюджета в бюджет сел, сельских округов на 2024 год в сумме 501 996 тысяч тенге, из них:
Мойынкумскому сельскому округу – 62 815 тысяч тенге;
Берликскому сельскому округу – 41 013 тысяч тенге;
Кенесскому сельскому округу – 39 694 тысяч тенге;
Шыганакскому сельскому округу – 43 464 тысяч тенге;
Уланбельскому сельскому округу – 23 618 тысяч тенге;
Карабогетскому сельскому округу – 39 240 тысяч тенге;
Кылышбайскому сельскому округу – 18 695 тысяч тенге;
Жамбылскому сельскому округу – 25 726 тысяч тенге;
Кызылотаускому сельскому округу – 23 725 тысяч тенге;
Кызылталскому сельскому округу – 25 381 тысяч тенге;
Биназарскому сельскому округу – 25 433 тысяч тенге;
Хантаускому сельскому округу – 28 328 тысяч тенге;
село Мирный – 27 919 тысяч тенге;
село Акбакай– 24 373 тысяч тенге;
село Аксуек – 23 702 тысяч тенге;
Мынаралскому сельскому округу – 28 870 тысяч тенге.
3. Предусмотреть в бюджете сел, сельских округов на 2024 год суммы целевых текущих трансфертов.
4. Контроль за исполнением данного решения и публикацию на интернет-ресурсе возложить на постоянную комиссию районного маслихата по экономическому развитию региона, бюджету и местным налогам, отрасли промышленности, развитию сельского хозяйства и отраслей предпринимательства, территориальному строительству, по рассмотрению проектов по покупке земельных участков, по защите окружающей среды.
5. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель маслихата
Мойынкумского района Н. Саурыков
Приложение 1 к решению Мойынкумского районного маслихата № 15-2 от 27 декабря 2023 года
Бюджет Мойынкумского сельского округа на 2024 год
Сноска. Приложение 1 - в редакции решения Мойынкумского районного маслихата Жамбылской области от 20.03.2024 № 18-2 (вводится в действие с 01.01.2024); в редакции решения Мойынкумского районного маслихата Жамбылской области от 13.05.2024 № 20-2 (вводится в действие с 01.01.2024); в редакции решения Мойынкумского районного маслихата Жамбылской области от 11.07.2024 № 24-2 (вводится в действие с 01.01.2024); в редакции решения Мойынкумского районного маслихата Жамбылской области от 12.09.2024 № 28-2 (вводится в действие с 01.01.2024); в редакции решения Мойынкумского районного маслихата Жамбылской области от 12.11.2024 № 31-2 (вводится в действие с 01.01.2024).
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование доходов
1
2
3
4
5