2024-2026 жылдарға арналған Мойынқұм ауданының ауыл, ауылдық округтерінің бюджеттері туралы
Жамбыл облысы Мойынқұм аудандық мәслихатының 2023 жылғы 27 желтоқсандағы № 15-2 шешімі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-1 бабына және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6-бабына сәйкес аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2024-2026 жылдарға арналған ауыл, ауылдық округтерінің бюджеттері 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1. 2024-2026 жылдарға арналған ауыл, ауылдық округтерінің бюджеттері 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1.1. Мойынқұм ауылдық округі бойынша:
1) кірістер – 136 067 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 49 162 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімі – 86 905 мың теңге;
2) шығындар – 162 187 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -26 120 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 26 120 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 26 120 мың теңге.
1.2. Бірлік ауылдық округі бойынша:
1) кірістер – 80 229 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 15 686 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімі – 64 543 мың теңге;
2) шығындар – 80 976 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;

О бюджете сел, сельских округов Мойынкумского района на 2024–2026 годы
Решение Мойынкумского районного маслихата Жамбылской области от 27 декабря 2023 года № 15-2.
В соответствии со статьей 9-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет сел, сельских округов на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1.1. По Мойынкумскому сельскому округу:
1) доходы – 136 067 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 49 162 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 86 905 тысяч тенге;
2) затраты – 162 187 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование- 0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты- 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -26120 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 26120 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 26120 тысяч тенге.
1.2. По Берликскому сельскому округу:
1) доходы – 80 229 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 15 686 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 64 543 тысяч тенге;
2) затраты – 80 976 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование- 0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты- 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;

5) бюджет тапшылығы (профициті) – -747 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 747 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 747 мың теңге.
1.3. Кенес ауылдық округі бойынша:
1) кірістер – 69 546 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 6 221 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімі – 63 325 мың теңге;
2) шығындар – 70 332 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -786 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 786 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 786 мың теңге.
1.4. Шығанақ ауылдық округі бойынша:
1) кірістер – 52 666 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 7 275 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімі – 45 391 мың теңге;
2) шығындар – 59 657 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -6 991 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 6 991 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 6991 мың теңге.
1.5. Ұланбел ауылдық округі бойынша:
1) кірістер – 26 674 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 839 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімі – 25 835 мың теңге;
2) шығындар – 42 048 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;

5) дефицит (профицит) бюджета – -747 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 747 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 747 тысяч тенге.
1.3. По Кенесскому сельскому округу:
1) доходы – 69 546 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 6 221 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 63 325 тысяч тенге;
2) затраты – 70 332 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты- 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -786 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 786 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 786 тысяч тенге.
1.4. По Шыганакскому сельскому округу:
1) доходы – 52 666 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 7 275 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 45 391 тысяч тенге;
2) затраты – 59 657 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -6991 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 6991тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 6991 тысяч тенге.
1.5. По Уланбельскому сельскому округу:
1) доходы – 26 674 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 839 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 25 835 тысяч тенге;
2) затраты – 42 048 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты- 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;

5) бюджет тапшылығы (профициті) – -419 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 419 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 419 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Жамбыл облысы Мойынқұм аудандық мәслихатының 20.03.2024 № 18-2 (01.01.2024 қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Жамбыл облысы Мойынқұм аудандық мәслихатының 13.05.2024 № 20-2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); өзгерістер енгізілді - Жамбыл облысы Мойынқұм аудандық мәслихатының 14.06.2024 № 22-2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); өзгерістер енгізілді - Жамбыл облысы Мойынқұм аудандық мәслихатының 11.07.2024 № 24-2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
3. 2024 жылға арналған ауыл, ауылдық округтердің бюджеттеріне аудандық бюджет қаржысы есебінен қарастырылған ағымдағы нысаналы трансферт сомасы ескерілсін.
4. Осы шешімнің орындалуына бақылау және интернет-ресурстарында жариялауды аудандық мәслихаттың аумақтың экономикалық дамуы, бюджет және жергілікті салықтар, өнеркәсіп салаларын, ауыл шаруашылығы мен кәсіпкерлік салаларын дамыту, аумақтық құрылыс, жер учаскесін сатып алу туралы жобаларын қарау, қоршаған ортаны қорғау мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.
5. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап күшіне енеді.
Мойынқұм аудандық
мәслихатының төрағасы Н. Саурыков
Мойынқұм аудандық мәслихатының 2023 жылғы 27 желтоқсандағы № 15-2 шешіміне 1 қосымша
2024 жылға арналған Мойынқұм ауылдық округінің бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда – Жамбыл облысы Мойынқұм аудандық мәслихатының 20.03.2024 № 18-2 (01.01.2024 қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Жамбыл облысы Мойынқұм аудандық мәслихатының 13.05.2024 № 20-2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); өзгерістер енгізілді - Жамбыл облысы Мойынқұм аудандық мәслихатының 11.07.2024 № 24-2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
1
2
3
4
5
1. КІРІСТЕР
136067
1
Салықтық түсімдер
49162
01
Табыс салығы
12731
2
Жеке табыс салығы
12731
04
Меншiкке салынатын салықтар
36431
1
Мүлiкке салынатын салықтар
1039
3
Жер салығы
400
4
Көлiк құралдарына салынатын салық
34992
4
Трансферттердің түсімдері
86905
02
Мемлекеттік басқарудың жоғары тұрған органдарынан түсетін трансферттер
86905
3
Аудандардың (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетінен трансферттер
86905
Функционалдық топ
Сомасы, мың теңге
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бағдарлама
Атауы
1
2
3
4
5

5) дефицит (профицит) бюджета – -419 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 419 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 419 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Мойынкумского районного маслихата Жамбылской области от 20.03.2024 № 18-2 (вводится в действие с 01.01.2024); в редакции решения Мойынкумского районного маслихата Жамбылской области от 13.05.2024 № 20-2 (вводится в действие с 01.01.2024); в редакции решения Мойынкумского районного маслихата Жамбылской области от 11.07.2024 № 24-2 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Установить объем субвенции передаваемые из районного бюджета в бюджет сел, сельских округов на 2024 год в сумме 501 996 тысяч тенге, из них:
Мойынкумскому сельскому округу – 62 815 тысяч тенге;
Берликскому сельскому округу – 41 013 тысяч тенге;
Кенесскому сельскому округу – 39 694 тысяч тенге;
Шыганакскому сельскому округу – 43 464 тысяч тенге;
Уланбельскому сельскому округу – 23 618 тысяч тенге;
Карабогетскому сельскому округу – 39 240 тысяч тенге;
Кылышбайскому сельскому округу – 18 695 тысяч тенге;
Жамбылскому сельскому округу – 25 726 тысяч тенге;
Кызылотаускому сельскому округу – 23 725 тысяч тенге;
Кызылталскому сельскому округу – 25 381 тысяч тенге;
Биназарскому сельскому округу – 25 433 тысяч тенге;
Хантаускому сельскому округу – 28 328 тысяч тенге;
село Мирный – 27 919 тысяч тенге;
село Акбакай– 24 373 тысяч тенге;
село Аксуек – 23 702 тысяч тенге;
Мынаралскому сельскому округу – 28 870 тысяч тенге.
3. Предусмотреть в бюджете сел, сельских округов на 2024 год суммы целевых текущих трансфертов.
4. Контроль за исполнением данного решения и публикацию на интернет-ресурсе возложить на постоянную комиссию районного маслихата по экономическому развитию региона, бюджету и местным налогам, отрасли промышленности, развитию сельского хозяйства и отраслей предпринимательства, территориальному строительству, по рассмотрению проектов по покупке земельных участков, по защите окружающей среды.
5. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель маслихата
Мойынкумского района Н. Саурыков
Приложение 1 к решению Мойынкумского районного маслихата № 15-2 от 27 декабря 2023 года
Бюджет Мойынкумского сельского округа на 2024 год
Сноска. Приложение 1 - в редакции решения Мойынкумского районного маслихата Жамбылской области от 20.03.2024 № 18-2 (вводится в действие с 01.01.2024); в редакции решения Мойынкумского районного маслихата Жамбылской области от 13.05.2024 № 20-2 (вводится в действие с 01.01.2024); в редакции решения Мойынкумского районного маслихата Жамбылской области от 11.07.2024 № 24-2 (вводится в действие с 01.01.2024).
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование доходов
1
2
3
4
5
1. ДОХОДЫ
136067
1
Налоговые поступления
49162
01
Подоходный налог
12731
2
Индивидуальный подоходный налог
12731
04
Hалоги на собственность
36431
1
Налоги на имущество
1039
3
Земельный налог
400
4
Налог на транспортные средства
34992
4
Поступление трансфертов
86905
02
Трансферты из вышестояших органов государственного управления
86905
3
Трансферты из районного (города областного значения) бюджета
86905
Функциональная группа
Сумма, тысяч тенге
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
1
2
3
4
5