2024-2026 жылдарға арналған Мойынқұм ауданының ауыл, ауылдық округтерінің бюджеттері туралы
Жамбыл облысы Мойынқұм аудандық мәслихатының 2023 жылғы 27 желтоқсандағы № 15-2 шешімі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-1 бабына және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6-бабына сәйкес аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2024-2026 жылдарға арналған ауыл, ауылдық округтерінің бюджеттері 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1.1. Мойынқұм ауылдық округі бойынша:
1) кірістер – 152 599 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 63 812 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімі – 88 787 мың теңге;
2) шығындар – 178 719 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -26 120 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 26 120 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 26 120 мың теңге.
1.2. Кенес ауылдық округі бойынша:
1) кірістер – 69 408 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 6 221 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімі – 63 187 мың теңге;
2) шығындар – 70 194 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -786 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 786 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 786 мың теңге.
1.3. Шығанақ ауылдық округі бойынша:

О бюджете сел, сельских округов Мойынкумского района на 2024–2026 годы
Решение Мойынкумского районного маслихата Жамбылской области от 27 декабря 2023 года № 15-2.
В соответствии со статьей 9-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет сел, сельских округов на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1.1. По Мойынкумскому сельскому округу:
1) доходы – 152 599 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 63 812 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 88 787 тысяч тенге;
2) затраты – 178 719 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование- 0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты- 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -26 120 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 26 120 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 26 120 тысяч тенге.
1.2. По Кенесскому сельскому округу:
1) доходы – 69 408 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 6 221 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 63 187 тысяч тенге;
2) затраты – 70 194 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты- 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -786 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 786 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 786 тысяч тенге.
1.3. По Шыганакскому сельскому округу:

5) бюджет тапшылығы (профициті) – -419 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 419 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 419 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Жамбыл облысы Мойынқұм аудандық мәслихатының 20.03.2024 № 18-2 (01.01.2024 қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Жамбыл облысы Мойынқұм аудандық мәслихатының 13.05.2024 № 20-2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); өзгерістер енгізілді - Жамбыл облысы Мойынқұм аудандық мәслихатының 14.06.2024 № 22-2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); өзгерістер енгізілді - Жамбыл облысы Мойынқұм аудандық мәслихатының 11.07.2024 № 24-2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); өзгерістер енгізілді - Жамбыл облысы Мойынқұм аудандық мәслихатының 12.09.2024 № 28-2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
3. 2024 жылға арналған ауыл, ауылдық округтердің бюджеттеріне аудандық бюджет қаржысы есебінен қарастырылған ағымдағы нысаналы трансферт сомасы ескерілсін.
4. Осы шешімнің орындалуына бақылау және интернет-ресурстарында жариялауды аудандық мәслихаттың аумақтың экономикалық дамуы, бюджет және жергілікті салықтар, өнеркәсіп салаларын, ауыл шаруашылығы мен кәсіпкерлік салаларын дамыту, аумақтық құрылыс, жер учаскесін сатып алу туралы жобаларын қарау, қоршаған ортаны қорғау мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.
5. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап күшіне енеді.
Мойынқұм аудандық
мәслихатының төрағасы Н. Саурыков
Мойынқұм аудандық мәслихатының 2023 жылғы 27 желтоқсандағы № 15-2 шешіміне 1 қосымша
2024 жылға арналған Мойынқұм ауылдық округінің бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда – Жамбыл облысы Мойынқұм аудандық мәслихатының 20.03.2024 № 18-2 (01.01.2024 қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Жамбыл облысы Мойынқұм аудандық мәслихатының 13.05.2024 № 20-2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); өзгерістер енгізілді - Жамбыл облысы Мойынқұм аудандық мәслихатының 11.07.2024 № 24-2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); өзгерістер енгізілді - Жамбыл облысы Мойынқұм аудандық мәслихатының 12.09.2024 № 28-2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
1
2
3
4
5
1. КІРІСТЕР
152599
1
Салықтық түсімдер
63812
01
Табыс салығы
25731
2
Жеке табыс салығы
25731
04
Меншiкке салынатын салықтар
38081
1
Мүлiкке салынатын салықтар

5) дефицит (профицит) бюджета – -419 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 419 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 419 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Мойынкумского районного маслихата Жамбылской области от 20.03.2024 № 18-2 (вводится в действие с 01.01.2024); в редакции решения Мойынкумского районного маслихата Жамбылской области от 13.05.2024 № 20-2 (вводится в действие с 01.01.2024); в редакции решения Мойынкумского районного маслихата Жамбылской области от 11.07.2024 № 24-2 (вводится в действие с 01.01.2024); в редакции решения Мойынкумского районного маслихата Жамбылской области от 12.09.2024 № 28-2 (вводится в действие с 01.01.2024.
2. Установить объем субвенции передаваемые из районного бюджета в бюджет сел, сельских округов на 2024 год в сумме 501 996 тысяч тенге, из них:
Мойынкумскому сельскому округу – 62 815 тысяч тенге;
Берликскому сельскому округу – 41 013 тысяч тенге;
Кенесскому сельскому округу – 39 694 тысяч тенге;
Шыганакскому сельскому округу – 43 464 тысяч тенге;
Уланбельскому сельскому округу – 23 618 тысяч тенге;
Карабогетскому сельскому округу – 39 240 тысяч тенге;
Кылышбайскому сельскому округу – 18 695 тысяч тенге;
Жамбылскому сельскому округу – 25 726 тысяч тенге;
Кызылотаускому сельскому округу – 23 725 тысяч тенге;
Кызылталскому сельскому округу – 25 381 тысяч тенге;
Биназарскому сельскому округу – 25 433 тысяч тенге;
Хантаускому сельскому округу – 28 328 тысяч тенге;
село Мирный – 27 919 тысяч тенге;
село Акбакай– 24 373 тысяч тенге;
село Аксуек – 23 702 тысяч тенге;
Мынаралскому сельскому округу – 28 870 тысяч тенге.
3. Предусмотреть в бюджете сел, сельских округов на 2024 год суммы целевых текущих трансфертов.
4. Контроль за исполнением данного решения и публикацию на интернет-ресурсе возложить на постоянную комиссию районного маслихата по экономическому развитию региона, бюджету и местным налогам, отрасли промышленности, развитию сельского хозяйства и отраслей предпринимательства, территориальному строительству, по рассмотрению проектов по покупке земельных участков, по защите окружающей среды.
5. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель маслихата
Мойынкумского района Н. Саурыков
Приложение 1 к решению Мойынкумского районного маслихата № 15-2 от 27 декабря 2023 года
Бюджет Мойынкумского сельского округа на 2024 год
Сноска. Приложение 1 - в редакции решения Мойынкумского районного маслихата Жамбылской области от 20.03.2024 № 18-2 (вводится в действие с 01.01.2024); в редакции решения Мойынкумского районного маслихата Жамбылской области от 13.05.2024 № 20-2 (вводится в действие с 01.01.2024); в редакции решения Мойынкумского районного маслихата Жамбылской области от 11.07.2024 № 24-2 (вводится в действие с 01.01.2024); в редакции решения Мойынкумского районного маслихата Жамбылской области от 12.09.2024 № 28-2 (вводится в действие с 01.01.2024.
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование доходов
1
2
3
4
5
1. ДОХОДЫ
152599
1
Налоговые поступления
63812
01
Подоходный налог
25731
2
Индивидуальный подоходный налог
25731
04
Hалоги на собственность
38081
1
Налоги на имущество