Талас аудандық мәслихатының 2022 жылғы 26 желтоқсандағы № 37-3 "2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Жамбыл облысы Талас аудандық мәслихатының 2023 жылғы 26 сәуірдегі № 2-4 шешімі
Талас аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. "2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Талас аудандық мәслихатының 2022 жылғы 26 желтоқсандағы № 37 – 3 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №176174 болып тіркелген) келесідей өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2023– 2025 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2, 3 – қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесідей көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 11 226 981 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 790 973 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 26 100 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 3 600 мың теңге;
трансферттер түсiмі – 9 406 308 мың теңге;
2) шығындар – 11 486 175 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 18 702 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 51 750 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 33 048 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттiң қаржы активтерiн сатудан түсетiн түсiмдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 277 896 мың теңге;
6)бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 277 896 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 51 750 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 33 048 мың теңге;

О внесении изменений в решение Таласского районного маслихата от 26 декабря 2022 года №37-3 "О районном бюджете на 2023-2025 годы"
Решение Таласского районного маслихата Жамбылской области от 26 апреля 2023 года № 2-4
Таласский районный маслихат РЕШИЛ:
1. "О районном бюджете на 2023– 2025 годы" внести в решение Таласского районного маслихата от 26 декабря 2022 года №37–3 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под №176174), следующие изменения:
пункт - 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2, 3, к настоящему решению соответственно, в том числе на 2023 год, в следующих объемах:
1) доходы – 11 226 981 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 790 973 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 26 100 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 3 600 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 9 406 308 тысяч тенге;
2) затраты – 11 486 175 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование–18 702 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 51 750 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 33 048 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 277 896 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 277 896 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 51 750 тысяч тенге;
погашение займов – 33 048 тысяч тенге;

75 498
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
38 881
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
70 362
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
177 715
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
58 193
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
3 000
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
45
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
103 888
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
1 843
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
10 746
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
3 899 969
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
85 477
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
85 477
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
2 515 996
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
637 144
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
93 252
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
1 785 600
479
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй инспекциясы бөлімі
22 425
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй қоры саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
21 425
005
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 000
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
755 491
011
Шағын қалаларды жылумен жабдықтауды үздіксіз қамтамасыз ету
464 827
028
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
16 000
029
Сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
52 442
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
222 222
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
45 725
005
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
40 686
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту

75 498
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
38 881
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
70 362
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
177 715
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
58 193
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
3 000
021
Капитальные расходы государственного органа
45
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
103 888
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
1 843
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
10 746
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
3 899 969
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
85 477
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
85 477
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
2 515 996
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
637 144
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
93 252
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
1 785 600
479
Отдел жилищной инспекции района (города областного значения)
22 425
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищного фонда
21 425
005
Капитальные расходы государственного органа
1 000
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
755 491
011
Обеспечение бесперебойного теплоснабжения малых городов
464 827
028
Развитие коммунального хозяйства
16 000
029
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
52 442
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
222 222
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
45 725
005
Развитие коммунального хозяйства
40 686
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах

170 266
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
58 785
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
57 185
006
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 600
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
54 000
010
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
54 000
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
33 931
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
28 053
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
5 478
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
400
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
23 550
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
23 550
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
38 833
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
38 833
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
37 388
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
700
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
745
12
Көлiк және коммуникация
934 008
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
892 908
022
Көлік инфрақұрылымын дамыту
3 500
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
74 271
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
445 812
051
Көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын іске асыру
369 325
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
41 100
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
41 100
13
Басқалар
1 317 254
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
64 689
055
Кәсіпкерлікті дамытудың 2021-2025 жылдарға арналған ұлттық жобасы аясында өндірістік инфрақұрылымды дамыту

170 266
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
58 785
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
57 185
006
Капитальные расходы государственного органа
1 600
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
54 000
010
Развитие объектов сельского хозяйства
54 000
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
33 931
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
28 053
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
5 478
007
Капитальные расходы государственного органа
400
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
23 550
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
23 550
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
38 833
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
38 833
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
37 388
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
700
015
Капитальные расходы государственного органа
745
12
Транспорт и коммуникации
934 008
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
892 908
022
Развитие транспортной инфраструктуры
3 500
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
74 271
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
445 812
051
Реализация приоритетных проектов транспортной инфраструктуры
369 325
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
41 100
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
41 100
13
Прочие
1 317 254
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
64 689
055
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках национального проекта по развитию предпринимательства на 2021 – 2025 годы