Талас ауданы бойынша шетелдіктер үшін 2023 жылға арналған туристік жарна мөлшерлемелерін бекіту туралы
Жамбыл облысы Талас аудандық мәслихатының 2023 жылғы 14 тамыздағы № 6-5 шешімі
Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 2-10 тармағына, Шетелдіктер үшін туристік жарнаны төлеу қағидаларын бекіту туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 5 қарашадағы №787 қаулысына сәйкес, Талас аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап 31 желтоқсанды қоса алғанда туристерді орналастыру орындарындағы шетелдіктер үшін жарнаның мөлшерлемелері – болу құнының 5 (бес) пайызбен бекітілсін.
2. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Мәслихат төрағасы К. Садубаев

Об утверждении ставок туристского взноса для иностранцев на 2023 год по Таласскому району
Решение Таласского районного маслихата Жамбылской области от 14 августа 2023 года № 6-5
В соответствии с пунктом 2-10 статьи 6 Закона Республики Казахстан О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан, постановлением Правительства Республики Казахстан от 5 ноября 2021 года №787 Об утверждении Правил уплаты туристского взноса для иностранцев, Таласский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить ставки туристского взноса для иностранцев в местах размещения туристов с 1 января по 31 декабря 2023 года включительно – 5 (пять) процентов от стоимости пребывания.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель маслихата К. Садубаев