2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Жамбыл облысы Талас аудандық мәслихатының 2023 жылғы 25 желтоқсандағы № 13-2 шешімі.
Талас аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2024 – 2026 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2, 3 – қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесідей көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 14 962 259 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 2 181 394 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 36 172 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 7200 мың теңге;
трансферттер түсiмі – 12 737 493 мың теңге;
2) шығындар – 15 086 653 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 2 439 692 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 2 476 885 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 37 193 мың теңге;
4) қаржы активтерi мен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттiң қаржы активтерiн сатудан түсетiн түсiмдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 2 564 086 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 564 086 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 2 476 885 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 37 193 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын бос қалдықтары – 124 394 мың теңге.
Ескерту. 1- тармақ жаңа редакцияда - Жамбыл облысы Талас аудандық мәслихатының 12.03.2024 №17-2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Жамбыл облысы Талас аудандық мәслихатының 15.05.2024 № 20-2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Жамбыл облысы Талас аудандық мәслихатының 10.07.2024 № 23-2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Жамбыл облысы Талас аудандық мәслихатының 11.09.2024 № 26-2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. 2024 жылы аудандық бюджеттен Қаратау қаласына және ауылдық округ бюджеттеріне берілетін субвенция мөлшері 623 623,0 мың теңге, оның ішінде:
Қаратау қаласына – 145 957,0 мың теңге;
Үшарал ауылдық округіне - 36 157,0 мың теңге;
Ақкөл ауылдық округіне – 34 894,0 мың теңге;
Берікқара ауылдық округіне – 48 253,0 мың теңге;
Бостандық ауылдық округіне – 38 186,0 мың теңге;
Қызыләуіт ауылдық округіне – 34 263,0 мың теңге;
Ойық ауылдық округіне – 52 325,0 мың теңге;
С.Шәкіров ауылдық округіне – 37 086,0 мың теңге;
Аққұм ауылдық округіне – 33 641,0 мың теңге;
Көктал ауылдық округіне – 29 251,0 мың теңге;

О районном бюджете на 2024-2026 годы
Решение Таласского районного маслихата Жамбылской области от 25 декабря 2023 года № 13-2.
Таласский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2, 3, к настоящему решению соответственно, в том числе на 2024 год, в следующих объемах:
1) доходы – 14 962 259 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2 181 394 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 36 172 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 7200 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 12 737 493 тысяч тенге;
2) затраты – 15 086 653 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование–2 439 692 тысяч тенге:
бюджетные кредиты –2 476 885 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 37 193 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 2 564 086 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2 564 086 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 2 476 885 тысяч тенге;
погашение займов – 37 193 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 124 394 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1-в редакции решения Таласского районного маслихата Жамбылской области от 12.03.2024 № 18-2 (вводится в действие с 01.01.2024); в редакции решения Таласского районного маслихата Жамбылской области от 15.05.2024 № 20-2 (вводится в действие с 01.01.2024); в редакции решения Таласского районного маслихата Жамбылской области от 10.07.2024 № 23-2 (вводится в действие с 01.01.2024); в редакции решения Таласского районного маслихата Жамбылской области от 11.09.2024 № 26-2 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Установить объем субвенций передаваемые из районного бюджета в бюджеты города Каратау и сельским округам на 2024 год в размере 623 623,0 тысяч тенге, в том числе:
городу Каратау – 145 957,0 тысяч тенге
Ушаралскому сельскому округу –36 157,0 тысяч тенге;
Акколскому сельскому округу – 34 894,0 тысяч тенге;
Бериккаринскому сельскому округу – 48253,0 тысяч тенге;
Бостандыкскому сельскому округу – 38 186,0 тысяч тенге;
Кызылаутскому сельскому округу – 34 263,0 тысяч тенге;
Ойыкскому сельскому округу– 52 325,0 тысяч тенге;
С.Шакировскому сельскому округу – 37 086,0 тысяч тенге;
Аккумскому сельскому округу – 33 641,0 тысяч тенге;
Кокталскому сельскому округу – 29 251,0 тысяч тенге;

Кеңес ауылдық округіне – 35 640,0 мың теңге;
Тамды ауылдық округіне – 37 287,0 мың теңге;
Қаратау ауылдық округіне – 30 654,0 мың теңге;
Қасқабұлақ ауылдық округіне – 30 029,0 мың теңге.
3. "Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі Заңының 18 бабына сәйкес 2024-2026 жылдары аудандық бюджеттен қаржыландырылатын ауылдық елді мекендерде жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет, спортмемлекеттік мекемелері мен ұйымдарының мамандарына қалалық жағдайында осы қызмет түрлерімен айналысатын мамандардың ставкаларымен салыстырғанда айлықақылары мен тарифтік ставкаларының жиырма бес проценті мөлшерінде үстеме ақы төлеу үшін қаржы көзделсін.

Кенесскому сельскому округу – 35 640,0 тысяч тенге;
Тамдинскому сельскому округу – 37 287,0 тысяч тенге;
Каратаускому сельскому округу – 30 654,0 тысяч тенге;
Каскабулакскому сельскому округу – 30 029,0 тысяч тенге.
3. В соответствии со статьей 18 Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий" на 2024-2026 годы предусмотреть средства на выплату надбавки к заработной плате специалистам государственных учреждений и организаций социального обеспечения, культуры, спорта, финансируемых из районного бюджета, работающим в сельской местности в размере двадцати пяти процентов от оклада и тарифной ставки по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.

4. 2024 жылғы аудандық жергілікті атқарушы органының резерві 39 495,0 мың теңге мөлшерінде бекітілсін.
5. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап күшіне енеді.
Мәслихат төрағасы К. Садубаев
Талас аудандық мәслихатының 2023 жылғы 25 желтоқсандағы №13-2 шешіміне 1 қосымша
2024 жылға арналған аудан бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Жамбыл облысы Талас аудандық мәслихатының 12.03.2024 №17-2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Жамбыл облысы Талас аудандық мәслихатының 15.05.2024 № 20-2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Жамбыл облысы Талас аудандық мәслихатының 10.07.2024 № 23-2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Жамбыл облысы Талас аудандық мәслихатының 11.09.2024 № 26-2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Атауы
1.КІРІСТЕР

4. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2024 год в сумме 39495,0 тысяч тенге.
5. Вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель маслихата К. Садубаев
Приложение 1 к решению Таласского районного маслихата от 25 декабря 2023 года №13-2
Районный бюджет 2024 год
Сноска. Приложение 1-в редакции решения Таласского районного маслихата Жамбылской области от 12.03.2024 № 18-2 (вводится в действие с 01.01.2024); в редакции решения Таласского районного маслихата Жамбылской области от 15.05.2024 № 20-2 (вводится в действие с 01.01.2024) ); в редакции решения Таласского районного маслихата Жамбылской области от 10.07.2024 № 23-2 (вводится в действие с 01.01.2024); в редакции решения Таласского районного маслихата Жамбылской области от 11.09.2024 № 26-2 (вводится в действие с 01.01.2024).
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
1.Доходы

26 382
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
5 000
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
64 976
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
4 320
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
56 912
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
57 842
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
222 664
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
60 794
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2 500
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
4 493
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
146 971
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
7 906
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
4 714 709
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
6 500
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
6 500
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
176 522
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
70 805
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
105 717
816
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй қатынастары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
45 545
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй қоры саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
27 592
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 266
005
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
16 687
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1 560 810
011
Шағын қалаларды жылумен жабдықтауды үздіксіз қамтамасыз ету
488 896
028
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
1 000
029
Сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
838 588
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту

26 382
006
Оказание жилищной помощи
5 000
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
64 976
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
4 320
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
56 912
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
57 842
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
222 664
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
60 794
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2 500
021
Капитальные расходы государственного органа
4 493
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
146 971
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
7 906
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
4 714 709
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
6 500
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
6 500
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
176 522
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
70 805
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
105 717
816
Отдел жилищных отношений и жилищной инспекции района (города областного значения)
45 545
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищного фонда
27 592
003
Капитальные расходы государственного органа
1 266
005
Организация сохранения государственного жилищного фонда
16 687
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1 560 810
011
Обеспечение бесперебойного теплоснабжения малых городов
488 896
028
Развитие коммунального хозяйства
1 000
029
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
838 588
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах

5 380
09
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
1 447 600
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
336 490
019
Жылу-энергетикалық жүйені дамыту
336 490
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
1 111 110
036
Газ тасымалдау жүйесін дамыту
1 111 110
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
303 940
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
73 865
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
73 515
006
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
350
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
154 990
010
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
154 990
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
49 886
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
28 368
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
21 518
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
25 199
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
25 199
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
120 007
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
120 007
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
66 787
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
52 465
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
755
12
Көлiк және коммуникация
1 267 116
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1 194 099
022
Көлік инфрақұрылымын дамыту
6 917
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
72 239
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
263 760
051
Көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын іске асыру

5 380
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
1 447 600
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
336 490
019
Развитие теплоэнергетической системы
336 490
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
1 111 110
036
Развитие газотранспортной системы
1 111 110
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
303 940
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
73 865
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
73 515
006
Капитальные расходы государственного органа
350
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
154 990
010
Развитие объектов сельского хозяйства
154 990
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
49 886
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
28 368
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
21 518
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
25 199
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
25 199
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
120 007
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
120 007
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
66 787
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
52 465
015
Капитальные расходы государственного органа
755
12
Транспорт и коммуникации
1 267 116
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1 194 099
022
Развитие транспортной инфраструктуры
6 917
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
72 239
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
263 760
051
Реализация приоритетных проектов транспортной инфраструктуры