2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Жамбыл облысы Талас аудандық мәслихатының 2023 жылғы 25 желтоқсандағы № 13-2 шешімі.
Талас аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2024 – 2026 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2, 3 – қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесідей көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 14 265 921 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 2 235 278 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 48 172 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 231 316 мың теңге;
трансферттер түсiмі – 11 751 155 мың теңге;
2) шығындар – 14 390 315 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 2 245 479 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 2 286 072 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 40 593 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттiң қаржы активтерiн сатудан түсетiн түсiмдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 2 369 873 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 369 873 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 2 286 072 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 40 593 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын бос қалдықтары – 124 394 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Жамбыл облысы Талас аудандық мәслихатының 12.03.2024 №17-2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Жамбыл облысы Талас аудандық мәслихатының 15.05.2024 № 20-2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Жамбыл облысы Талас аудандық мәслихатының 10.07.2024 № 23-2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Жамбыл облысы Талас аудандық мәслихатының 11.09.2024 № 26-2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Жамбыл облысы Талас аудандық мәслихатының 12.11.2024 № 29-2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Жамбыл облысы Талас аудандық мәслихатының 06.12.2024 № 31-2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. 2024 жылы аудандық бюджеттен Қаратау қаласына және ауылдық округ бюджеттеріне берілетін субвенция мөлшері 623 623,0 мың теңге, оның ішінде:
Қаратау қаласына – 145 957,0 мың теңге;
Үшарал ауылдық округіне - 36 157,0 мың теңге;
Ақкөл ауылдық округіне – 34 894,0 мың теңге;
Берікқара ауылдық округіне – 48 253,0 мың теңге;

О районном бюджете на 2024-2026 годы
Решение Таласского районного маслихата Жамбылской области от 25 декабря 2023 года № 13-2.
Таласский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2, 3, к настоящему решению соответственно, в том числе на 2024 год, в следующих объемах:
1. Утвердить районный бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2, 3, к настоящему решению соответственно, в том числе на 2024 год, в следующих объемах:
1) доходы – 14 265 921 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2 235 278 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 48 172 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 231 316 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 11 751 155 тысяч тенге;
2) затраты – 14 390 315 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование–2 245 479 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 2 286 072 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 40 593 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 2 369 873 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2 369 873 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 2 286 072 тысяч тенге;
погашение займов – 40 593 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 124 394 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1-в редакции решения Таласского районного маслихата Жамбылской области от 12.03.2024 № 18-2 (вводится в действие с 01.01.2024); в редакции решения Таласского районного маслихата Жамбылской области от 15.05.2024 № 20-2 (вводится в действие с 01.01.2024); в редакции решения Таласского районного маслихата Жамбылской области от 10.07.2024 № 23-2 (вводится в действие с 01.01.2024); в редакции решения Таласского районного маслихата Жамбылской области от 11.09.2024 № 26-2 (вводится в действие с 01.01.2024); в редакции решения Таласского районного маслихата Жамбылской области от 12.11.2024 № 29-2 (вводится в действие с 01.01.2024); в редакции решения Таласского районного маслихата Жамбылской области от 06.12.2024 № 31-2 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Установить объем субвенций передаваемые из районного бюджета в бюджеты города Каратау и сельским округам на 2024 год в размере 623 623,0 тысяч тенге, в том числе:
городу Каратау – 145 957,0 тысяч тенге
Ушаралскому сельскому округу –36 157,0 тысяч тенге;
Акколскому сельскому округу – 34 894,0 тысяч тенге;
Бериккаринскому сельскому округу – 48253,0 тысяч тенге;

Бостандық ауылдық округіне – 38 186,0 мың теңге;
Қызыләуіт ауылдық округіне – 34 263,0 мың теңге;
Ойық ауылдық округіне – 52 325,0 мың теңге;
С.Шәкіров ауылдық округіне – 37 086,0 мың теңге;
Аққұм ауылдық округіне – 33 641,0 мың теңге;
Көктал ауылдық округіне – 29 251,0 мың теңге;
Кеңес ауылдық округіне – 35 640,0 мың теңге;
Тамды ауылдық округіне – 37 287,0 мың теңге;
Қаратау ауылдық округіне – 30 654,0 мың теңге;

Бостандыкскому сельскому округу – 38 186,0 тысяч тенге;
Кызылаутскому сельскому округу – 34 263,0 тысяч тенге;
Ойыкскому сельскому округу– 52 325,0 тысяч тенге;
С.Шакировскому сельскому округу – 37 086,0 тысяч тенге;
Аккумскому сельскому округу – 33 641,0 тысяч тенге;
Кокталскому сельскому округу – 29 251,0 тысяч тенге;
Кенесскому сельскому округу – 35 640,0 тысяч тенге;
Тамдинскому сельскому округу – 37 287,0 тысяч тенге;
Каратаускому сельскому округу – 30 654,0 тысяч тенге;

Қасқабұлақ ауылдық округіне – 30 029,0 мың теңге.
3. "Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі Заңының 18 бабына сәйкес 2024-2026 жылдары аудандық бюджеттен қаржыландырылатын ауылдық елді мекендерде жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет, спортмемлекеттік мекемелері мен ұйымдарының мамандарына қалалық жағдайында осы қызмет түрлерімен айналысатын мамандардың ставкаларымен салыстырғанда айлықақылары мен тарифтік ставкаларының жиырма бес проценті мөлшерінде үстеме ақы төлеу үшін қаржы көзделсін.

Каскабулакскому сельскому округу – 30 029,0 тысяч тенге.
3. В соответствии со статьей 18 Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий" на 2024-2026 годы предусмотреть средства на выплату надбавки к заработной плате специалистам государственных учреждений и организаций социального обеспечения, культуры, спорта, финансируемых из районного бюджета, работающим в сельской местности в размере двадцати пяти процентов от оклада и тарифной ставки по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.

4. 2024 жылғы аудандық жергілікті атқарушы органының резерві 39 495,0 мың теңге мөлшерінде бекітілсін.
5. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап күшіне енеді.
Мәслихат төрағасы К. Садубаев
Талас аудандық мәслихатының 2023 жылғы 25 желтоқсандағы №13-2 шешіміне 1 қосымша
2024 жылға арналған аудан бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Жамбыл облысы Талас аудандық мәслихатының 12.03.2024 №17-2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Жамбыл облысы Талас аудандық мәслихатының 15.05.2024 № 20-2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Жамбыл облысы Талас аудандық мәслихатының 10.07.2024 № 23-2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Жамбыл облысы Талас аудандық мәслихатының 11.09.2024 № 26-2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Жамбыл облысы Талас аудандық мәслихатының 12.11.2024 № 29-2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Жамбыл облысы Талас аудандық мәслихатының 06.12.2024 № 31-2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Атауы
1.КІРІСТЕР

4. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2024 год в сумме 39495,0 тысяч тенге.
5. Вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель маслихата К. Садубаев
Приложение 1 к решению Таласского районного маслихата от 25 декабря 2023 года №13-2
Районный бюджет 2024 год
Сноска. Приложение 1-в редакции решения Таласского районного маслихата Жамбылской области от 12.03.2024 № 18-2 (вводится в действие с 01.01.2024); в редакции решения Таласского районного маслихата Жамбылской области от 15.05.2024 № 20-2 (вводится в действие с 01.01.2024) ); в редакции решения Таласского районного маслихата Жамбылской области от 10.07.2024 № 23-2 (вводится в действие с 01.01.2024); в редакции решения Таласского районного маслихата Жамбылской области от 11.09.2024 № 26-2 (вводится в действие с 01.01.2024); в редакции решения Таласского районного маслихата Жамбылской области от 12.11.2024 № 29-2 (вводится в действие с 01.01.2024); в редакции решения Таласского районного маслихата Жамбылской области от 06.12.2024 № 31-2 (вводится в действие с 01.01.2024).
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
1.Доходы

26 177
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
1 072
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
37 989
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
2 697
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
53 967
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу, жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
96 692
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
222 589
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
62 094
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
929
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
3 880
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
809
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
146 971
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
7 906
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
4 246 362
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
6 500
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
6 500
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
176 522
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
70 805
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
105 717
816
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй қатынастары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
39 473
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй қоры саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
27 520
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 266
005
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
10 687
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1 281 083
011
Шағын қалаларды жылумен жабдықтауды үздіксіз қамтамасыз ету
488 896
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі

26 177
006
Оказание жилищной помощи
1 072
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
37 989
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
2 697
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
53 967
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
96 692
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
222 589
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
62 094
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
929
021
Капитальные расходы государственного органа
3 880
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
809
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
146 971
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
7 906
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
4 246 362
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
6 500
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
6 500
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
176 522
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
70 805
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
105 717
816
Отдел жилищных отношений и жилищной инспекции района (города областного значения)
39 473
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищного фонда
27 520
003
Капитальные расходы государственного органа
1 266
005
Организация сохранения государственного жилищного фонда
10 687
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1 281 083
011
Обеспечение бесперебойного теплоснабжения малых городов
488 896
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения

836 490
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
336 490
019
Жылу-энергетикалық жүйені дамыту
336 490
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
500 000
036
Газ тасымалдау жүйесін дамыту
500 000
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
273 962
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
73 865
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
73 515
006
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
350
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
126 612
010
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
126 612
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
50 386
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
30 128
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
20 258
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
23 099
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
23 099
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
139 873
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
139 873
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
86 653
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
52 465
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
755
12
Көлiк және коммуникация
1 044 557
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
961 072
022
Көлік инфрақұрылымын дамыту
917
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
59 239
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
225 979
051
Көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын іске асыру
674 937
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

836 490
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
336 490
019
Развитие теплоэнергетической системы
336 490
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
500 000
036
Развитие газотранспортной системы
500 000
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
273 962
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
73 865
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
73 515
006
Капитальные расходы государственного органа
350
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
126 612
010
Развитие объектов сельского хозяйства
126 612
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
50 386
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
30 128
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
20 258
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
23 099
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
23 099
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
139 873
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
139 873
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
86 653
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
52 465
015
Капитальные расходы государственного органа
755
12
Транспорт и коммуникации
1 044 557
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
961 072
022
Развитие транспортной инфраструктуры
917
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
59 239
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
225 979
051
Реализация приоритетных проектов транспортной инфраструктуры
674 937
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)