2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Жамбыл облысы Талас аудандық мәслихатының 2023 жылғы 25 желтоқсандағы № 13-2 шешімі
Талас аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2024– 2026 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2, 3 – қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесідей көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 12 361 953 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 940 452 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 27 500 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 6 800 мың теңге;
трансферттер түсiмі – 10 387 201 мың теңге;
2) шығындар – 12 486 347 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 67 926 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 95 992 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 28 066 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттiң қаржы активтерiн сатудан түсетiн түсiмдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 192 320 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 192 320 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 95 992 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 28 066 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын бос қалдықтары – 124 394 мың теңге.
Ескерту. 1- тармақ жаңа редакцияда - Жамбыл облысы Талас аудандық мәслихатының 12.03.2024 №17-2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2024 жылы аудандық бюджеттен Қаратау қаласына және ауылдық округ бюджеттеріне берілетін субвенция мөлшері 623 623,0 мың теңге, оның ішінде:
Қаратау қаласына – 145 957,0 мың теңге;
Үшарал ауылдық округіне - 36 157,0 мың теңге;
Ақкөл ауылдық округіне – 34 894,0 мың теңге;
Берікқара ауылдық округіне – 48 253,0 мың теңге;
Бостандық ауылдық округіне – 38 186,0 мың теңге;
Қызыләуіт ауылдық округіне – 34 263,0 мың теңге;
Ойық ауылдық округіне – 52 325,0 мың теңге;
С.Шәкіров ауылдық округіне – 37 086,0 мың теңге;
Аққұм ауылдық округіне – 33 641,0 мың теңге;
Көктал ауылдық округіне – 29 251,0 мың теңге;

О районном бюджете на 2024-2026 годы
Решение Таласского районного маслихата Жамбылской области от 25 декабря 2023 года № 13-2
Таласский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2, 3, к настоящему решению соответственно, в том числе на 2024 год, в следующих объемах:
1) доходы – 12 361 953 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 940 452 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 27 500 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 6 800 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 10 387 201 тысяч тенге;
2) затраты – 12 486 347 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование–67 926 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 95 992 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 28 066 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 192 320 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 192 320 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 95 992 тысяч тенге;
погашение займов – 28 066 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 124 394 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1-в редакции решения Таласского районного маслихата Жамбылской области от 12.03.2024 № 18-2 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Установить объем субвенций передаваемые из районного бюджета в бюджеты города Каратау и сельским округам на 2024 год в размере 623 623,0 тысяч тенге, в том числе:
городу Каратау – 145 957,0 тысяч тенге
Ушаралскому сельскому округу –36 157,0 тысяч тенге;
Акколскому сельскому округу – 34 894,0 тысяч тенге;
Бериккаринскому сельскому округу – 48253,0 тысяч тенге;
Бостандыкскому сельскому округу – 38 186,0 тысяч тенге;
Кызылаутскому сельскому округу – 34 263,0 тысяч тенге;
Ойыкскому сельскому округу– 52 325,0 тысяч тенге;
С.Шакировскому сельскому округу – 37 086,0 тысяч тенге;
Аккумскому сельскому округу – 33 641,0 тысяч тенге;
Кокталскому сельскому округу – 29 251,0 тысяч тенге;

Кеңес ауылдық округіне – 35 640,0 мың теңге;
Тамды ауылдық округіне – 37 287,0 мың теңге;
Қаратау ауылдық округіне – 30 654,0 мың теңге;
Қасқабұлақ ауылдық округіне – 30 029,0 мың теңге.
3. "Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі Заңының 18 бабына сәйкес 2024-2026 жылдары аудандық бюджеттен қаржыландырылатын ауылдық елді мекендерде жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет, спортмемлекеттік мекемелері мен ұйымдарының мамандарына қалалық жағдайында осы қызмет түрлерімен айналысатын мамандардың ставкаларымен салыстырғанда айлықақылары мен тарифтік ставкаларының жиырма бес проценті мөлшерінде үстеме ақы төлеу үшін қаржы көзделсін.

Кенесскому сельскому округу – 35 640,0 тысяч тенге;
Тамдинскому сельскому округу – 37 287,0 тысяч тенге;
Каратаускому сельскому округу – 30 654,0 тысяч тенге;
Каскабулакскому сельскому округу – 30 029,0 тысяч тенге.
3. В соответствии со статьей 18 Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий" на 2024-2026 годы предусмотреть средства на выплату надбавки к заработной плате специалистам государственных учреждений и организаций социального обеспечения, культуры, спорта, финансируемых из районного бюджета, работающим в сельской местности в размере двадцати пяти процентов от оклада и тарифной ставки по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.

4. 2024 жылғы аудандық жергілікті атқарушы органының резерві 39 495,0 мың теңге мөлшерінде бекітілсін.
5. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап күшіне енеді.
Мәслихат төрағасы К. Садубаев
Талас аудандық мәслихатының 2023 жылғы 25 желтоқсандағы №13-2 шешіміне 1 қосымша
2024 жылға арналған аудан бюджеті
Ескерту. 1- қосымша жаңа редакцияда - Жамбыл облысы Талас аудандық мәслихатының 12.03.2024 №17-2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Атауы
1.КІРІСТЕР

4. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2024 год в сумме 39495,0 тысяч тенге.
5. Вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель маслихата К. Садубаев
Приложение 1 к решению Таласского районного маслихата от 25 декабря 2023 года №13-2
Районный бюджет 2024 год
Сноска. Приложение 1-в редакции решения Таласского районного маслихата Жамбылской области от 12.03.2024 № 18-2 (вводится в действие с 01.01.2024).
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
1.Доходы

31 382
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
15 000
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
104 976
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
4 320
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
75 498
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
61 796
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
220 054
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
58 044
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2 500
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 793
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
146 971
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
10 746
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
4 517 417
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
9 500
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
9 500
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
142 502
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
70 805
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
71 697
816
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй қатынастары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
25 660
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй қоры саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
23 520
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 140
005
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
1 000
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1 342 528
011
Шағын қалаларды жылумен жабдықтауды үздіксіз қамтамасыз ету
268 743
028
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
1 000
029
Сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
840 459
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту

31 382
006
Оказание жилищной помощи
15 000
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
104 976
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
4 320
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
75 498
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
61 796
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
220 054
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
58 044
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2 500
021
Капитальные расходы государственного органа
1 793
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
146 971
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
10 746
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
4 517 417
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
9 500
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
9 500
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
142 502
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
70 805
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
71 697
816
Отдел жилищных отношений и жилищной инспекции района (города областного значения)
25 660
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищного фонда
23 520
003
Капитальные расходы государственного органа
1 140
005
Организация сохранения государственного жилищного фонда
1 000
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1 342 528
011
Обеспечение бесперебойного теплоснабжения малых городов
268 743
028
Развитие коммунального хозяйства
1 000
029
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
840 459
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах

76 105
006
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
350
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
113 990
010
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
113 990
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
30 245
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
27 101
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
3 144
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
25 199
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
25 199
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
89 561
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
89 561
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
45 006
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
43 800
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
755
12
Көлiк және коммуникация
1 106 012
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1 032 995
022
Көлік инфрақұрылымын дамыту
4 917
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
63 239
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
208 360
051
Көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын іске асыру
756 479
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
73 017
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
73 017
13
Басқалар
1 576 954
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
80 590
055
Кәсіпкерлік субъектілерін мемлекеттік қолдау шаралары шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
80 590
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
39 495
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві

76 105
006
Капитальные расходы государственного органа
350
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
113 990
010
Развитие объектов сельского хозяйства
113 990
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
30 245
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
27 101
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
3 144
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
25 199
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
25 199
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
89 561
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
89 561
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
45 006
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
43 800
015
Капитальные расходы государственного органа
755
12
Транспорт и коммуникации
1 106 012
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1 032 995
022
Развитие транспортной инфраструктуры
4 917
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
63 239
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
208 360
051
Реализация приоритетных проектов транспортной инфраструктуры
756 479
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
73 017
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
73 017
13
Прочие
1 576 954
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
80 590
055
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках мер государственной поддержки субъектов предпринимательства
80 590
452
Отдел финансов района (города областного значения)
39 495
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)