2024-2026 жылдарға арналған қала және ауылдық округ бюджеттері туралы
Жамбыл облысы Талас аудандық мәслихатының 2023 жылғы 27 желтоқсандағы № 14-2 шешімі
Талас аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін – өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес:
1. 2024-2026 жылдарға арналған қала және ауылдық округ бюджеттері 1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12,13,14,15,16 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 1 135 202 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 116 000 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсiмі – 1 019 202 мың теңге;
2) шығындар – 1 152 026 мың теңге;
3) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттiң қаржы активтерiн сатудан түсетiн түсiмдер – 0 теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – - 16 824 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) –16 824 мың теңге.
бюджет қаражатының пайдаланылатын бос қалдықтары–16 824 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда- Жамбыл облысы Талас аудандық мәслихаты 18.03.2024 №18-2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2024 жылы аудандық бюджеттен Қаратау қаласына және ауылдық округ бюджеттеріне берілетін субвенция мөлшері 623 623,0 мың теңге, оның ішінде:
Қаратау қаласына – 145 957,0 мың теңге;
Үшарал ауылдық округіне - 36 157,0 мың теңге;
Ақкөл ауылдық округіне – 34 894,0 мың теңге;
Берікқара ауылдық округіне – 48 253,0 мың теңге;
Бостандық ауылдық округіне – 38 186,0 мың теңге;
Қызыләуіт ауылдық округіне – 34 263,0 мың теңге;
Ойық ауылдық округіне – 52 325,0 мың теңге;
С.Шәкіров ауылдық округіне – 37 086,0 мың теңге;

О бюджете города и сельских округов на 2024-2026 годы
Решение Таласского районного маслихата Жамбылской области от 27 декабря 2023 года № 14-2
Маслихат Таласского района РЕШИЛ:
В соответствии Бюджетного кодекса Республики Казахстан и Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан"
1. Утвердить бюджет города и сельских округов на 2024-2026 годы согласно приложениям 1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12,13,14,15,16 в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы –1 135 202 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 116 000 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 1 019 202 тенге;
2) затраты – 1 152026 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – - 16 824 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 16 824 тысяч тенге.
используемые остатки бюджетных средств–16 824 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1-в редакции решения Таласского районного маслихата Жамбылской области от 18.03.2024 № 18-2 (вводится в действие с 01.01.2024).
Установить объем субвенций передаваемые из районного бюджета в бюджеты города Каратау и сельским округам на 2024 год в размере 623 623,0 тысяч тенге, в том числе:
городу Каратау – 145 957,0 тысяч тенге
Ушаралскому сельскому округу –36 157,0 тысяч тенге;
Акколскому сельскому округу – 34 894,0 тысяч тенге;
Бериккаринскому сельскому округу – 48253,0 тысяч тенге;
Бостандыкскому сельскому округу – 38 186,0 тысяч тенге;
Кызылаутскому сельскому округу – 34 263,0 тысяч тенге;
Ойыкскому сельскому округу– 52 325,0 тысяч тенге;
С.Шакировскому сельскому округу – 37 086,0 тысяч тенге;

Аққұм ауылдық округіне – 33 641,0 мың теңге;
Көктал ауылдық округіне – 29 251,0 мың теңге;
Кеңес ауылдық округіне – 35 640,0 мың теңге;
Тамды ауылдық округіне – 37 287,0 мың теңге;
Қаратау ауылдық округіне – 30 654,0 мың теңге;
Қасқабұлақ ауылдық округіне – 30 029,0 мың теңге.
3. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтарынан қолданысқа енгізіледі.
Мәслихат төрағасы К. Садубаев
Талас аудандық мәслихатының 2023 жылғы 27 желтоқсандағы №14-2 шешіміне 1-қосымша
2024 жылға арналған Қаратау қаласының бюджеті

Аккумскому сельскому округу – 33 641,0 тысяч тенге;
Кокталскому сельскому округу – 29 251,0 тысяч тенге;
Кенесскому сельскому округу – 35 640,0 тысяч тенге;
Тамдинскому сельскому округу – 37 287,0 тысяч тенге;
Каратаускому сельскому округу – 30 654,0 тысяч тенге;
Каскабулакскому сельскому округу – 30 029,0 тысяч тенге.
3. Вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель маслихата К. Садубаев
Приложение 1 к решению Таласского районного маслихата от 27 декабря 2023 года №14-2
Бюджет города Каратау на 2024 год