2024-2026 жылдарға арналған қала және ауылдық округ бюджеттері туралы
Жамбыл облысы Талас аудандық мәслихатының 2023 жылғы 27 желтоқсандағы № 14-2 шешімі.
Талас аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін–өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес:
1. Талас ауданының 2024-2026 жылдарға арналған қала және ауылдық округ бюджеттері 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 1 391 215 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 210 406 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсiмі – 1 180809 мың теңге;
2) шығындар – 1 413 061 мың теңге;
3) қаржы активтерi мен операциялар бойынша сальдо – 0теңге:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттiң қаржы активтерiн сатудан түсетiн түсiмдер – 0 теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – - 21 846 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) –21 846 мың теңге.
бюджет қаражатының пайдаланылатын бос қалдықтары–21 846 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда- Жамбыл облысы Талас аудандық мәслихаты 18.03.2024 №18-2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Жамбыл облысы Талас аудандық мәслихатының 17.05.2024 № 21-2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Жамбыл облысы Талас аудандық мәслихатының 16.07.2024 № 24-2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Жамбыл облысы Талас аудандық мәслихатының 13.09.2024 № 27-2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. 2024 жылы аудандық бюджеттен Қаратау қаласына және ауылдық округ бюджеттеріне берілетін субвенция мөлшері 623 623,0 мың теңге, оның ішінде:
Қаратау қаласына – 145 957,0 мың теңге;
Үшарал ауылдық округіне - 36 157,0 мың теңге;
Ақкөл ауылдық округіне – 34 894,0 мың теңге;
Берікқара ауылдық округіне – 48 253,0 мың теңге;
Бостандық ауылдық округіне – 38 186,0 мың теңге;
Қызыләуіт ауылдық округіне – 34 263,0 мың теңге;
Ойық ауылдық округіне – 52 325,0 мың теңге;
С.Шәкіров ауылдық округіне – 37 086,0 мың теңге;

О бюджете города и сельских округов на 2024-2026 годы
Решение Таласского районного маслихата Жамбылской области от 27 декабря 2023 года № 14-2.
Маслихат Таласского района РЕШИЛ:
В соответствии Бюджетного кодекса Республики Казахстан и Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан"
1. Утвердить бюджет города и сельских округов на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы –1 619 676 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 243 406 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 1 376 270 тенге;
2) затраты – 1 641 522 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – - 21846 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 21846 тысяч тенге.
используемые остатки бюджетных средств–21846 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1-в редакции решения Таласского районного маслихата Жамбылской области от 18.03.2024 № 18-2 (вводится в действие с 01.01.2024); в редакции решения Таласского районного маслихата Жамбылской области от 17.05.2024 № 21-2 (вводится в действие с 01.01.2024); в редакции решения Таласского районного маслихата Жамбылской области от 16.07.2024 № 24-2 (вводится в действие с 01.01.2024); в редакции решения Таласского районного маслихата Жамбылской области от 13.09.2024 № 27-2 (вводится в действие с 01.01.2024); в редакции решения Таласского районного маслихата Жамбылской области от 14.11.2024 № 30-2 (вводится в действие с 01.01.2024).
Установить объем субвенций передаваемые из районного бюджета в бюджеты города Каратау и сельским округам на 2024 год в размере 623 623,0 тысяч тенге, в том числе:
городу Каратау – 145 957,0 тысяч тенге
Ушаралскому сельскому округу –36 157,0 тысяч тенге;
Акколскому сельскому округу – 34 894,0 тысяч тенге;
Бериккаринскому сельскому округу – 48253,0 тысяч тенге;
Бостандыкскому сельскому округу – 38 186,0 тысяч тенге;
Кызылаутскому сельскому округу – 34 263,0 тысяч тенге;
Ойыкскому сельскому округу– 52 325,0 тысяч тенге;
С.Шакировскому сельскому округу – 37 086,0 тысяч тенге;