"2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Шу аудандық мәслихатының 2022 жылғы 23 желтоқсандағы № 38-3 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Жамбыл облысы Шу аудандық мәслихатының 2023 жылғы 14 тамыздағы № 6-2 шешімі
Шу аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Шу аудандық мәслихатының 2022 жылғы 23 желтоқсандағы № 38-3 "2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1 - тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2023 - 2025 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2, 3 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 14604743 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер– 3956901 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 236125 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 80000 мың теңге;
трансферттер түсімі – 10331717 мың теңге.
2) шығындар – 14489857 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 38328 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 155250 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 116922 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 126540 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 126540 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 126540 мың теңге;

О внесении изменений в решение Шуского районного маслихата от 23 декабря 2022 года № 38-3 "О районном бюджете на 2023-2025 годы"
Решение Шуского районного маслихата Жамбылской области от 14 августа 2023 года № 6-2
Шуский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Шуского районного маслихата "О районном бюджете на 2023-2025 годы" от 23 декабря 2022 года № 38-3 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2, 3, к настоящему решению соответственно, в том числе на 2023 год, в следующих объемах:
1) доходы – 14604743 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 3956901 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 236125 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 80000 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 10331717 тысяч тенге.
2) затраты – 14489857 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 38328 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 155250 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 116922 тысяч тенге;

4) бюджет тапшылығы (профициті) – -49982 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 49982 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 155250 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 116922 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 11654 мың теңге.
Көрсетілген шешімнің 1 - қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2023 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Мәслихат төрағасы Ж. Әбенов
Шу аудандық мәслихатының 2023 жылғы 14 тамыздағы № 6-2 шешіміне қосымша
Шу аудандық мәслихатының 2022 жылғы 23 желтоқсандағы № 38-3 шешіміне 1 – қосымша
2023 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты
Сомасы (мың теңге)
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Атауы
1
2
3
4
5
1. КІРІСТЕР

4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 126540 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 126540 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 126540 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -49982 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –49982 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 155250 тысяч тенге;
погашение займов – 116922 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 11654 тысяч тенге.
Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Председатель маслихата Ж. Абенов
Приложение к решению Шуского районного маслихата от 14 августа 2023 года № 6-2
Приложение 1 к решению Шуского районного маслихата от 23 декабря 2022 года № 38-3
Районный бюджет на 2023 год
Категория
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
1
2
3
4
5
1. ДОХОДЫ

31008
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
55200
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
25000
066
Қоғамдық тәртіп пен қауіпсіздік объектілерін салу
25000
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
30200
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
30200
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1634442
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
243976
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
243976
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1096950
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
562559
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
47613
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
7000
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
121202
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
9274
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
201147
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
50091
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
98064
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
293516
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
67864
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1697
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
212988
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
10967
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
5124243
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
184295
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру

31008
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
55200
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
25000
066
Строительство объектов общественного порядка и безопасности
25000
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
30200
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
30200
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1634442
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
243976
005
Государственная адресная социальная помощь
243976
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1096950
002
Программа занятости
562559
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
47613
006
Оказание жилищной помощи
7000
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
121202
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
9274
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
201147
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
50091
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
98064
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
293516
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
67864
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1697
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
212988
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
10967
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
5124243
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения
184295
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда

013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
25196
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
67301
12
Көлiк және коммуникация
468059
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
318059
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
27552
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
290507
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
150000
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
150000
13
Басқалар
822715
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
93000
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
93000
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
500828
062
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
39994
064
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту
460834
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
228887
079
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту
228887
14
Борышқа қызмет көрсету
143
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
143
013
Жергілікті атқарушы органдардың облыстық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
143
15
Трансферттер
1657158
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
1657158
006
Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару
8314
024
Заңнаманы өзгертуге байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төменгі тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер
639139
038
Субвенциялар
686017
054
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен республикалық бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы трансферттердің сомасын қайтару
323688
3. ТАЗА БЮДЖЕТТІК КРЕДИТТЕУ
38328
Бюджеттік кредиттер
155250
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
155250

013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
25196
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
67301
12
Транспорт и коммуникации
468059
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
318059
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
27552
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
290507
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
150000
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
150000
13
Прочие
822715
452
Отдел финансов района (города областного значения)
93000
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
93000
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
500828
062
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
39994
064
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
460834
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
228887
079
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
228887
14
Обслуживание долга
143
452
Отдел финансов района (города областного значения)
143
013
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из областного бюджета
143
15
Трансферты
1657158
452
Отдел финансов района (города областного значения)
1657158
006
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
8314
024
Целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства
639139
038
Субвенции
686017
054
Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из республиканского бюджета за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
323688
3. ЧИСТОЕ БЮДЖЕТНОЕ КРЕДИТОВАНИЕ
38328
Бюджетные кредиты
155250
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
155250