Ұлытау облыстық мәслихатының 2022 жылғы 14 желтоқсандағы № 12/84 "2023-2025 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ұлытау облыстық мәслихатының 2023 жылғы 18 мамырдағы № 2/16 шешімі
ШЕШТІ:
1. Ұлытау облыстық мәслихатының 2022 жылғы 14 желтоқсандағы № 12/84 "2023-2025 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №175866 болып тіркелген) келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2023-2025 жылдарға арналған облыстық бюджет 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 119 542 730 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 36 741 557 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 1 000 340 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 81 800 833 мың теңге;
2) шығындар – 121 813 993,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 5 007 823 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 5 718 575 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 710 752 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 600 000 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 600 000 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 7 879 086,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 7 879 086,2 мың теңге:
қарыздар түсімі – 3 968 575 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 710 752 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 4 621 263,2 мың теңге.";
2-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"2. 2023 жылға арналған облыстық бюджетке, аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне кірістерді бөлу нормативтері келесі мөлшерлерде белгіленсін:
1) Корпоративтік табыс салығы бойынша:
Жезқазған, Қаражал, Сәтбаев қалаларына және Жанаарқа, Ұлытау аудандарына – 100 пайыздан;
2) жеке табыс салығы бойынша:
төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын:
Жезқазған қаласына – 35 пайыздан, Қаражал қаласына, Жанаарқа, Ұлытау аудандарына – 80 пайыздан, Сәтбаев қаласына – 75 пайыздан;
төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын:
Жезқазған, Қаражал, Сәтбаев қалаларына, Жанаарқа, Ұлытау аудандарына – 100 пайыздан;
төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын:
Жезқазған, Қаражал, Сәтбаев қалаларына, Жана-Арқа, Ұлытау аудандарына – 100 пайыздан;
3) әлеуметтік салық бойынша:
Жезқазған қаласына – 40 пайыз, Ұлытау ауданына – 75 пайыз, Жанаарқа ауданына – 76 пайыз, Қаражал қаласына – 80 пайыз, Сәтбаев қаласына – 75 пайыз;

О внесении изменений в решение маслихата области Ұлытау от 14 декабря 2022 года № 12/84 "Об областном бюджете на 2023-2025 годы"
Решение маслихата области Ұлытау от 18 мая 2023 года № 2/16
РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата области Ұлытау от 14 декабря 2022 года №12/84 "Об областном бюджете на 2023-2025 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 175866) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить областной бюджет на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 119 542 730 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 36 741 557 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 1 000 340 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 81 800 833 тысяч тенге;
2) затраты – 121 813 993,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 5 007 823 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 5 718 575 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 710 752 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 600 000 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 600 000 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 7 879 086,2 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 7 879 086,2 тысяч тенге:
поступление займов – 3 968 575 тысяч тенге;
погашение займов – 710 752 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 4 621 263,2 тысяч тенге.";
пункт 2 изложить в новой редакции:
"2. Установить на 2023 год нормативы распределения доходов в областной бюджет, в бюджеты районов (городов областного значения) в следующих размерах:
1) Корпоративный подоходный налог:
городов Жезказган, Каражал, Сатпаев и Жанааркинского, Улытауского районов – по 100 процентов;
2) индивидуальному подоходному налогу:
с доходов, облагаемых у источника выплаты:
города Жезказган – 35 процента, города Каражал, Жанааркинского, Улытауского районов – по 80 процентов, города Сатпаев – 75 процентов;
с доходов, не облагаемых у источника выплаты:
городов Жезказган, Каражал, Сатпаев, Жанааркинского и Улытауского районов – по 100 процентов;
с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты:
городов Жезказган, Каражал, Сатпаев, Жанааркинского, Улытауского районов – по 100 процентов;
3) по социальному налогу:
города Жезказган – 40 процента, Улытауского района – 75 процентов, Жанааркинского района – 76 процентов, города Каражал – 80 процентов, города Сатпаев – 75 процентов.

14 010
013
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
81 000
014
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
987 439
028
Уақытша сақтау пунктына ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша қызметтер
1 000
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру
18 147
040
Мемлекеттік ветеринариялық ұйымдарды материалдық-техникалық жабдықтау үшін, қызметкелердің жеке қорғану заттарын, аспаптарды, құралдарды, техниканы, жабдықтарды және инвентарды орталықтандырып сатып алу
89 000
741
Облыстың ауыл шаруашылығы және жер қатынастары басқармасы
4 260 600
002
Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау
12 599
005
Саны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге, карантинді объектілерге қарсы өңдеулер жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) құнын субсидиялау
11 713
019
Инновациялық тәжірибені тарату және енгізу жөніндегі қызметтер
88 000
029
Ауыл шаруашылығы дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс- шаралар
10 867
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
2 495
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алу және тіркеу
6 714
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
6 208
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
543 296
051
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялау
55 682
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
2 249 000
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуды кредиттеу, сондай-ақ лизинг беру кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
1 107 796
077
Ішкі нарыққа реттеушілік әсер ету үшін азық-түлік астығын өткізу кезінде агроөнеркәсіптік кешен саласындағы ұлттық компанияның шеккен шығыстарын өтеуді субсидиялау
166 230
2
Су шаруашылығы
959 942
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
959 942
002
Су қорғау аймақтары мен су объектiлерi белдеулерiн белгiлеу
160 000
003
Коммуналдық меншіктегі су шаруашылығы құрылыстарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету

14 010
013
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
81 000
014
Проведение противоэпизоотических мероприятий
987 439
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
1 000
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
18 147
040
Централизованный закуп средств индивидуальной защиты работников, приборов, инструментов, техники, оборудования и инвентаря, для материально-технического оснащения государственных ветеринарных организаций
89 000
741
Управление сельского хозяйства и земельных отношений области
4 260 600
002
Субсидирование развития семеноводства
12 599
005
Субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов
11 713
019
Услуги по распространению и внедрению инновационного опыта
88 000
029
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
10 867
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
2 495
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
6 714
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
6 208
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
543 296
051
Субсидирование в рамках гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса
55 682
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
2 249 000
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
1 107 796
077
Субсидирование возмещения расходов, понесенных национальной компанией в сфере агропромышленного комплекса при реализации продовольственного зерна для регулирующего воздействия на внутренний рынок
166 230
2
Водное хозяйство
959 942
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
959 942
002
Установление водоохранных зон и полос водных объектов
160 000
003
Обеспечение функционирования водохозяйственных сооружений, находящихся в коммунальной собственности