Ұлытау облыстық мәслихатының 2022 жылғы 14 желтоқсандағы № 12/84 "2023-2025 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ұлытау облыстық мәслихатының 2023 жылғы 17 қаңтардағы № 14/98 шешімі
ШЕШТІ:
1. Ұлытау облыстық мәслихатының 2022 жылғы 14 желтоқсандағы № 12/84 "2023-2025 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №175866 болып тіркелген) келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2023-2025 жылдарға арналған облыстық бюджет 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 112 050 607 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 35 443 198 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 1 000 340 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 75 607 069 мың теңге;
2) шығындар – 112 833 510 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 2 407 823 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 3 118 575 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 710 752 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 3 190 726 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 3 190 726 мың теңге:
қарыздар түсімі – 1 168 575 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 710 752 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 2 732 903 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1, 5-қосымшалары осы шешімнің 1, 2-қосымшаларына сәйкес, жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2023 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енеді.
Ұлытау облыстық мәслихатының төрағасы Б. Шингисов
Ұлытау облыстық
мәслихатының XIV
сессиясының 2023 жылғы
17 қаңтардағы
№ 98 шешіміне
1 қосымша
Ұлытау облыстық
мәслихатының XII
сессиясының 2022 жылғы
14 желтоқсандағы
№ 84 шешіміне
1 қосымша
2023 жылға арналған облыстық бюджет
Санаты
Сома (мың теңге)
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
1
2
3
4
5
І. КІРІСТЕР

О внесении изменений в решение маслихата области Ұлытау от 14 декабря 2022 года № 12/84 "Об областном бюджете на 2023-2025 годы"
Решение маслихата области Ұлытау от 17 января 2023 года № 14/98
РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата области Ұлытау от 14 декабря 2022 года №12/84 "Об областном бюджете на 2023-2025 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 175866) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить областной бюджет на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 112 050 607 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 35 443 198 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 1 000 340 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 75 607 069 тысяч тенге;
2) затраты – 112 833 510 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 2 407 823 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 3 118 575 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 710 752 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 3 190 726 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 3 190 726 тысяч тенге:
поступление займов – 1 168 575 тысяч тенге;
погашение займов – 710 752 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 2 732 903 тысяч тенге.";
приложения 1, 5 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Председатель Маслихата области Ұлытау Б. Шингисов
Приложение 1
к решению XIV сессии маслихата области Ұлытау
от 17 января 2023 года
№ 98
Приложение 1
к решению XII сессии маслихата области Ұлытау
от 14 декабря 2022 года
№ 84
Областной бюджет на 2023 год
Категория
Сумма тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
1
2
3
4
5
І. ДОХОДЫ

34 398
021
Туристік қызметті реттеу
34 398
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер
1 146 845
748
Облыстың мәдениет, тілдерді дамыту және архив ісі басқармасы
214 915
001
Жергiлiктi деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту және архив ісі саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
103 774
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
111 141
752
Облыстың қоғамдық даму басқармасы
931 930
001
Жергілікті деңгейде қоғамдық даму саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
812 333
005
Өңірде діни ахуалды зерделеу және талдау
50 501
006
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
69 096
09
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
87 743
1
Отын және энергетика
87 743
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
87 743
081
Елді мекендерді шаруашылық-ауыз сумен жабдықтау үшін жерасты суларына іздестіру-барлау жұмыстарын ұйымдастыру және жүргізу
87 743
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
8 957 363
1
Ауыл шаруашылығы
5 253 110
719
Облыстың ветеринария басқармасы
1 097 887
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
61 837
008
Мал қорымдарын (биотермиялық шұңқырларды) салуды, реконструкциялауды ұйымдастыру және оларды күтіп-ұстауды қамтамасыз ету
15 000
010
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
13 000
011
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
10 000
012
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасы бойынша ветеринариялық іс-шаралар жүргізу
14 010
013
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
81 000
014
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
810 255
028
Уақытша сақтау пунктына ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша қызметтер
1 000
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру
22 785
040
Мемлекеттік ветеринариялық ұйымдарды материалдық-техникалық жабдықтау үшін, қызметкелердің жеке қорғану заттарын, аспаптарды, құралдарды, техниканы, жабдықтарды және инвентарды орталықтандырып сатып алу

34 398
021
Регулирование туристской деятельности
34 398
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
1 146 845
748
Управление культуры, развития языков и архивного дела области
214 915
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков и архивного дела
103 774
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
111 141
752
Управление общественного развития области
931 930
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области общественного развития
812 333
005
Изучение и анализ религиозной ситуации в регионе
50 501
006
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
69 096
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
87 743
1
Топливо и энергетика
87 743
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
87 743
081
Организация и проведение поисково-разведочных работ на подземные воды для хозяйственно-питьевого водоснабжения населенных пунктов
87 743
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
8 957 363
1
Сельское хозяйство
5 253 110
719
Управление ветеринарии области
1 097 887
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
61 837
008
Организация строительства, реконструкции скотомогильников (биотермических ям) и обеспечение их содержания
15 000
010
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
13 000
011
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
10 000
012
Проведения ветеринарных мероприятий по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных
14 010
013
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
81 000
014
Проведение противоэпизоотических мероприятий
810 255
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
1 000
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
22 785
040
Централизованный закуп средств индивидуальной защиты работников, приборов, инструментов, техники, оборудования и инвентаря, для материально-технического оснащения государственных ветеринарных организаций