2024 – 2026 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы
Ұлытау облысы Сәтбаев қалалық мәслихатының 2023 жылғы 26 желтоқсандағы № 84 шешімі.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес Сәтбаев қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2024 – 2026 жылдарға арналған қалалық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 13 514 831 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 9 940 860 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 82 471 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 111 246 мың теңге;
трансферттердің түсімдері бойынша – 3 380 254 мың теңге;
2) шығындар – 17 701 774 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге;
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – алу 6 088 957 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын (профицитін пайдалану) қаржыландыру – 6 088 957 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімдері – 1 902 837 теңге;
қарыздарды өтеу – 951 007 мың теңге;
бюджет қаражаттарының пайдаланылатын қалдықтары – 3 235 113 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Ұлытау облысы Сәтбаев қалалық мәслихатының 25.11.2024 № 160 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2024 жылға арналған қалалық бюджетке кірістерді бөлу нормативтері келесі мөлшерлерде белгіленсін:

О городском бюджете на 2024 – 2026 годы
Решение Сатпаевского городского маслихата области Ұлытау от 26 декабря 2023 года № 84.
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2024.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Сатпаевский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить городской бюджет на 2024 – 2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 13 514 831 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 9 940 860 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 82 471 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 111 246 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 3 380 254 тысяч тенге;
2) затраты – 17 701 774 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге;
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – минус 6 088 957 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 6 088 957 тысяч тенге тысяч тенге, в том числе:
поступления займов – 1 902 837 тенге;
погашение займов – 951 007 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 3 235 113 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Сатпаевского городского маслихата области Ұлытау от 25.11.2024 № 160 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Установить на 2024 год нормативы распределения доходов в городской бюджет в следующих размерах:

1) жеке табыс салығы бойынша:
төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын – 75 пайыз;
2) әлеуметтік салық бойынша – 75 пайыз.
3. 2024 жылға арналған қалалық бюджет кірістерінің және шығындарының құрамында келесі трансферттер қарастырылғаны 4 қосымшаға сәйкес ескерілсін.
4. 2024 жылға арналған қалалық бюджет түсімдерінің құрамында облыстық бюджеттен қала бюджетіне берілетін субвенциялардың көлемі 2 316 533 мың теңге сомасында ескерілсін.

1) по индивидуальному подоходному налогу:
с доходов, облагаемых у источника выплаты – 75 процентов;
2) по социальному налогу – 75 процентов.
3. Учесть, что в составе доходов и расходов городского бюджета на 2024 год предусмотрены целевые трансферты согласно приложению 4.
4. Учесть в составе поступлений городского бюджета на 2024 год объем субвенций, передаваемых из областного бюджета в бюджет города, в сумме 2 316 533 тысяч тенге.

7 593
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
7 593
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
3 259
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
4 334
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер
1 196 538
454
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі
73 543
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және ауыл шаруашылығын дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
73 543
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
930 559
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
601 394
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
329 165
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
97 634
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясатын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
97 634
486
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі
94 802
001
Жергілікті деңгейде жер қатынастары, сәулет және қала құрылысын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
94 802
02
Қорғаныс
58 182
1
Әскери мұқтаждар
57 093
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
57 093
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
57 093
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
1 089
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
1 089
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
308
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
781
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
66 041
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
66 041
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
66 041
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
66 041
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1 166 469
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
27 261
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі

7 593
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
7 593
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
3 259
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
4 334
9
Прочие государственные услуги общего характера
1 196 538
454
Отдел предпринимательства и сельского хозяйства района (города областного значения)
73 543
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и сельского хозяйства
73 543
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
930 559
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
601 394
013
Капитальные расходы государственного органа
329 165
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
97 634
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
97 634
486
Отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
94 802
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений, архитектуры и градостроительства на местном уровне
94 802
02
Оборона
58 182
1
Военные нужды
57 093
122
Аппарат акима района (города областного значения)
57 093
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
57 093
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
1 089
122
Аппарат акима района (города областного значения)
1 089
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
308
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
781
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
66 041
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
66 041
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
66 041
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
66 041
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1 166 469
1
Социальное обеспечение
27 261
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)

27 261
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
27 261
2
Әлеуметтiк көмек
978 646
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
978 646
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
1 634
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
328 306
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
886
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
189 536
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу, жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
458 284
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
160 562
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
160 562
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
146 499
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
263
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
13 800
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
10 848 582
1
Тұрғын үй шаруашылығы
5 494 857
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
315 404
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
17 440
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
68 319
059
Елді мекенге бірыңғай сәулеттік келбет беруге бағытталған, көппәтерлі тұрғын үйлердің қасбеттерін, шатырларын ағымдағы немесе күрделі жөндеу
229 645
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
4 618 015
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
3 929 984
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
688 031
816
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй қатынастары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
561 438
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй қоры саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
104 015
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
11 026
005
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
9 185
006
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету

27 261
005
Государственная адресная социальная помощь
27 261
2
Социальная помощь
978 646
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
978 646
006
Оказание жилищной помощи
1 634
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
328 306
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
886
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
189 536
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
458 284
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
160 562
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
160 562
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
146 499
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
263
021
Капитальные расходы государственного органа
13 800
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
10 848 582
1
Жилищное хозяйство
5 494 857
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
315 404
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
17 440
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
68 319
059
Текущий и капитальный ремонт фасадов, кровли многоквартирных домов направленных на придание единого архитектурного облика населенному пункту
229 645
467
Отдел строительства района (города областного значения)
4 618 015
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
3 929 984
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
688 031
816
Отдел жилищных отношений и жилищной инспекции района (города областного значения)
561 438
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищного фонда
104 015
003
Капитальные расходы государственного органа
11 026
005
Организация сохранения государственного жилищного фонда
9 185
006
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан

1 120 249
Ағымдағы нысаналы трансферттер:
59 177
республикалық бюджеттен
59 177
азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдардың қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындардың қызметкерлерінің жалақысын арттыруға
1 666
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға
57 511
Нысаналы даму трансферттері:
1 061 072
республикалық бюджеттен
61 072
Сәтбаев қаласындағы Тәуелсіздік даңғылы бойындағы 4 қабатты 56 пәтерлі тұрғын үйге инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылым құрылысына
61 072
облыстық бюджеттен
1 000 000
Сәтбаев қаласының № 8 шағын ауданынан бастап шаруашылық-фекальды тазарту құрылғысына дейінгі кәріз коллекторының құрылысына
1 000 000

1 120 249
Целевые текущие трансферты:
59 177
из республиканского бюджета
59 177
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
1 666
на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
57 511
Целевые трансферты на развитие:
1 061 072
из республиканского бюджета
61 072
на строительство инженерно- коммуникационной инфраструктуры к 4-этажному 56 квартирному жилому дому по проспекту Независимости в городе Сатпаев
61 072
из областного бюджета
1 000 000
на строительство канализационного коллектора от микрорайона № 8 до хозяйственно-фекальных очистных сооружений города Сатпаев
1 000 000