Ұлытау ауданының 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті туралы
Ұлытау облысы Ұлытау аудандық мәслихатының 2023 жылғы 27 желтоқсандағы № 81 шешімі.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Бюджет Кодексіне, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, аудандық мәслихат ШЕШТІ:
1. 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 – қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 8 776 354 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 6 294 982 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 30 037 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 4 283 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 2 446 862 мың теңге;
2) шығындар – 8 818 668,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 57 892 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 118 144 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 60 252 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 366 459,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 366 459,7 мың теңге:
қарыздар түсімі – 118 144 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 60 252 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 329 668,7 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Ұлытау облысы Ұлытау аудандық мәслихатының 30.05.2024 № 121 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте кенттер, ауылдық округтер бюджеттеріне аудандық бюджеттен берілетін субвенциялардың мөлшері 667 267 мың теңге сомасында қарастырылсын, оның ішінде:
Жезді кентіне – 149 185 мың теңге;
Ұлытау ауылдық округіне – 68 695 мың теңге;
Ақтас кентіне – 41 730 мың теңге;
Қарсақпай кентіне – 29 769 мың теңге;
Қаракеңгір ауылдық округіне – 30 829 мың теңге;
Аманкелді ауылдық округіне – 26 160 мың теңге;
Шеңбер ауылдық округіне – 39 419 мың теңге;
Егінді ауылдық округіне – 30 959 мың теңге;
Алғабас ауылдық округіне – 30 898 мың теңге;
Мибұлақ ауылдық округіне – 44 219мың теңге;
Сарысу ауылдық округіне – 33 410 мың теңге;
Жанкелді ауылдық округіне – 43 170 мың теңге;
Терісаққан ауылдық округіне – 30 811 мың теңге;

О бюджете Улытауского района на 2024-2026 годы
Решение Улытауского районного маслихата области Ұлытау от 27 декабря 2023 года № 81.
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2024.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 8 776 354 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 6 294 982 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 30 037 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 4 283 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 2 446 862 тысяч тенге;
2) затраты – 8 818 668,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 57 892 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 118 144 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 60 252 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 366 459,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 366 459,7 тысяч тенге:
поступление займов – 118 144 тысяч тенге;
погашение займов – 60 252 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 329 668,7 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Улытауского районного маслихата области Ұлытау от 30.05.2024 № 121 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Предусмотреть в районном бюджете на 2024 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты поселков, сельских округов в сумме 667 267 тысяч тенге, в том числе:
поселок Жезды – 149 185 тысяч тенге;
Улытауский сельский округ – 68 695 тысяч тенге;
поселок Актас – 41 730 тысяч тенге;
поселок Карсакпай – 29 769 тысяч тенге;
Каракенгирский сельский округ – 30 829 тысяч тенге;
Аманкельдинский сельский округ – 26 160 тысяч тенге;
Шенберский сельский округ – 39 419 тысяч тенге;
Егиндинский сельский округ – 30 959 тысяч тенге;
Алгабасский сельский округ – 30 898 тысяч тенге;
Мибулакский сельский округ – 44 129 тысяч тенге;
Сарысуский сельский округ – 33 410 тысяч тенге;
Жанкельдинский сельский округ – 43 170 тысяч тенге;
Терсакканский сельский округ – 30 811 тысяч тенге;

Борсеңгір ауылдық округіне – 28 360 мың теңге;
Қоскөл ауылдық округіне – 39 653 мың теңге.
3. Ұлытау ауданы әкімдігінің 2024 жылға арналған резерві 126 233 мың теңге сомасында бекітілсін.
4. 2024 жылға арналған аудандық бюджеттің құрамында нысаналы трансферттер мен бюджеттік кредиттер 4 қосымшаға сәйкес белгіленсін.
5. 2024 жылға арналған аудандық бюджеттің бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға бағытталған бағдарламаларының тізбесі 5 қосымшаға сәйкес бекітілсін.

Борсенгирский сельский округ – 28 360 тысяч тенге;
Коскольский сельский округ – 39 653 тысяч тенге.
3. Утвердить резерв акимата Улытауского района на 2024 год в сумме 126 233 тысяч тенге.
4. Установить в составе районного бюджета на 2024 год целевые трансферты и бюджетные кредиты согласно приложению 4.
5. Утвердить перечень бюджетных программ районного бюджета на 2024 год, направленных на реализацию бюджетных инвестиционных проектов согласно приложению 5.

228042
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
33751
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
51244
2
Қаржылық қызмет
2750
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
2750
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
750
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
2000
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттік қызметтер
2430790,7
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
103871
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
102371
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1500
486
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі
43084
001
Жергілікті деңгейде жер қатынастары, сәулет және қала құрылысын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
43084
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
2255194,7
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
76253
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
10000
121
Әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды жою үшін жергілікті атқарушы органның төтенше резерві есебінен іс-шаралар өткізуге арналған мемлекеттік басқарудың басқа деңгейлеріне берілетін трансферттер
95542,1
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
2074553
494
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және өнеркәсіп бөлімі
28641
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және өнеркәсіпті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
28641
02
Қорғаныс
128973
1
Әскери мұқтаждар
16324
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
16324
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
16324
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
112649
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
112649
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
11128
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар

228042
003
Капитальные расходы государственного органа
33751
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
51244
2
Финансовая деятельность
2750
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
2750
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
750
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
2000
9
Прочие государственные услуги общего характера
243079,7
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
103871
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
102371
015
Капитальные расходы государственного органа
1500
486
Отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
43084
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений, архитектуры и градостроительства на местном уровне
43084
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
2255194,7
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции
76253
013
Капитальные расходы государственного органа
10000
121
Трансферты другим уровням государственного управления на проведение мероприятий за счет чрезвычайного резерва местного исполнительного органа для ликвидации чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера
95542,1
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
2074553
494
Отдел предпринимательства и промышленности района (города областного значения)
28641
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и промышленности
28641
02
Оборона
128973
1
Военные нужды
16324
122
Аппарат акима района (города областного значения)
16324
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
16324
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
112649
122
Аппарат акима района (города областного значения)
112649
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
11128
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы

101521
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
273982
1
Әлеуметтік қамсыздандыру
2352
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
2352
005
Мемлекеттiк атаулы әлеуметтiк көмек
2352
2
Әлеуметтік көмек
200640
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
200640
004
Ауылдық жерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
37289
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
624
007
Жергiлiктi өкiлеттi органдардың шешiмi бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтiк көмек
59182
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
310
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
90468
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететін тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
12767
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
70990
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтiк бағдарламалар бөлiмi
70990
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
37607
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
604
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
32779
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
327482,7
1
Тұрғын үй шаруашылығы
229714,7
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
229714,7
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
229714,7
2
Коммуналдық шаруашылық
92768
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
29509
007
Қаланы және елді мекендерді абаттандыруды дамыту
29509
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
63259
029
Сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
63259
3
Елді-мекендерді көркейту
5000
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі

101521
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
273982
1
Социальное обеспечение
2352
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
2352
005
Государственная адресная социальная помощь
2352
2
Социальная помощь
200640
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
200640
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
37289
006
Оказание жилищной помощи
624
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
59182
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
310
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
90468
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
12767
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
70990
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
70990
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
37607
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
604
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
32779
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
327482,7
1
Жилищное хозяйство
229714,7
467
Отдел строительства района (города областного значения)
229714,7
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
229714,7
2
Коммунальное хозяйство
92768
467
Отдел строительства района (города областного значения)
29509
007
Развитие благоустройства городов и населенных пунктов
29509
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
63259
029
Развитие водоснабжения и водоотведения
63259
3
Благоустройство населенных пунктов
5000
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)