Ұлытау ауданының 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті туралы
Ұлытау облысы Ұлытау аудандық мәслихатының 2023 жылғы 27 желтоқсандағы № 81 шешімі.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Бюджет Кодексіне, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, аудандық мәслихат ШЕШТІ:
1. 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 – қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 8 727 923 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 6 464 982 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 30 227 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 4 283 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 2 228 431 мың теңге;
2) шығындар – 9 560 285,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 57 892 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 118 144 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 60 252 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 366 459,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 366 459,7 мың теңге:
қарыздар түсімі – 641 939 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 60 252 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 329 668,7 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Ұлытау облысы Ұлытау аудандық мәслихатының 19.11.2024 № 155 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте кенттер, ауылдық округтер бюджеттеріне аудандық бюджеттен берілетін субвенциялардың мөлшері 667 267 мың теңге сомасында қарастырылсын, оның ішінде:
Жезді кентіне – 149 185 мың теңге;
Ұлытау ауылдық округіне – 68 695 мың теңге;
Ақтас кентіне – 41 730 мың теңге;
Қарсақпай кентіне – 29 769 мың теңге;
Қаракеңгір ауылдық округіне – 30 829 мың теңге;
Аманкелді ауылдық округіне – 26 160 мың теңге;
Шеңбер ауылдық округіне – 39 419 мың теңге;
Егінді ауылдық округіне – 30 959 мың теңге;
Алғабас ауылдық округіне – 30 898 мың теңге;
Мибұлақ ауылдық округіне – 44 219мың теңге;
Сарысу ауылдық округіне – 33 410 мың теңге;
Жанкелді ауылдық округіне – 43 170 мың теңге;
Терісаққан ауылдық округіне – 30 811 мың теңге;

О бюджете Улытауского района на 2024-2026 годы
Решение Улытауского районного маслихата области Ұлытау от 27 декабря 2023 года № 81.
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2024.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 8 727 923 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 6 464 982 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 30 227 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 4 283 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 2 228 431 тысяч тенге;
2) затраты – 9 560 285,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 57 892 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 118 144 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 60 252 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 366 459,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 366 459,7 тысяч тенге:
поступление займов – 641939 тысяч тенге;
погашение займов – 60 252 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 329 668,7 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Улытауского районного маслихата области Ұлытау от 19.11.2024 № 155 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Предусмотреть в районном бюджете на 2024 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты поселков, сельских округов в сумме 667 267 тысяч тенге, в том числе:
поселок Жезды – 149 185 тысяч тенге;
Улытауский сельский округ – 68 695 тысяч тенге;
поселок Актас – 41 730 тысяч тенге;
поселок Карсакпай – 29 769 тысяч тенге;
Каракенгирский сельский округ – 30 829 тысяч тенге;
Аманкельдинский сельский округ – 26 160 тысяч тенге;
Шенберский сельский округ – 39 419 тысяч тенге;
Егиндинский сельский округ – 30 959 тысяч тенге;
Алгабасский сельский округ – 30 898 тысяч тенге;
Мибулакский сельский округ – 44 129 тысяч тенге;
Сарысуский сельский округ – 33 410 тысяч тенге;
Жанкельдинский сельский округ – 43 170 тысяч тенге;
Терсакканский сельский округ – 30 811 тысяч тенге;

Борсеңгір ауылдық округіне – 28 360 мың теңге;
Қоскөл ауылдық округіне – 39 653 мың теңге.
3. Ұлытау ауданы әкімдігінің 2024 жылға арналған резерві 126 233 мың теңге сомасында бекітілсін.
4. 2024 жылға арналған аудандық бюджеттің құрамында нысаналы трансферттер мен бюджеттік кредиттер 4 қосымшаға сәйкес белгіленсін.
5. 2024 жылға арналған аудандық бюджеттің бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға бағытталған бағдарламаларының тізбесі 5 қосымшаға сәйкес бекітілсін.

Борсенгирский сельский округ – 28 360 тысяч тенге;
Коскольский сельский округ – 39 653 тысяч тенге.
3. Утвердить резерв акимата Улытауского района на 2024 год в сумме 126 233 тысяч тенге.
4. Установить в составе районного бюджета на 2024 год целевые трансферты и бюджетные кредиты согласно приложению 4.
5. Утвердить перечень бюджетных программ районного бюджета на 2024 год, направленных на реализацию бюджетных инвестиционных проектов согласно приложению 5.

3077
005
Мемлекеттiк атаулы әлеуметтiк көмек
3077
2
Әлеуметтік көмек
209981
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
209981
004
Ауылдық жерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
36586
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
0
007
Жергiлiктi өкiлеттi органдардың шешiмi бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтiк көмек
59182
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
793
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
101090
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететін тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
12330
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
69699
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтiк бағдарламалар бөлiмi
69699
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
43964
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
268
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
25467
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1043240,7
1
Тұрғын үй шаруашылығы
861455,7
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
861455,7
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
287207,7
2
Коммуналдық шаруашылық
163957
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
7319
007
Қаланы және елді мекендерді абаттандыруды дамыту
7319
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
156638
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу желілерін пайдалануды ұйымдастыру
8000
029
Сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
148638
3
Елді-мекендерді көркейту
17828
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі

3077
005
Государственная адресная социальная помощь
3077
2
Социальная помощь
209981
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
209981
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
36586
006
Оказание жилищной помощи
0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
59182
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
793
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
101090
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
12330
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
69699
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
69699
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
43964
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
268
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
25467
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1043240,7
1
Жилищное хозяйство
861445,7
467
Отдел строительства района (города областного значения)
861445,7
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
229714,7
2
Коммунальное хозяйство
176554
467
Отдел строительства района (города областного значения)
7319
007
Развитие благоустройства городов и населенных пунктов
7319
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
156638
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
8000
029
Развитие водоснабжения и водоотведения
148638
3
Благоустройство населенных пунктов
17828
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)

1047021
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
66439
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
980582
494
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және өнеркәсіп бөлімі
30543
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және өнеркәсіпті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
30543
02
Қорғаныс
115713
1
Әскери мұқтаждар
16820
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
16820
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
16820
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
98893
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
98893
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
4000
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
94893
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
226496
1
Әлеуметтік қамсыздандыру
2352
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
2352
005
Мемлекеттiк атаулы әлеуметтiк көмек
2352
2
Әлеуметтік көмек
151630
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
151630
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
624
007
Жергiлiктi өкiлеттi органдардың шешiмi бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтiк көмек
59182
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
310
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
90468
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететін тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
1046
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
72514
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтiк бағдарламалар бөлiмi
72514
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
39131
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу

1047021
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции
66439
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
980582
494
Отдел предпринимательства и промышленности района (города областного значения)
30543
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и промышленности
30543
02
Оборона
115713
1
Военные нужды
16820
122
Аппарат акима района (города областного значения)
16820
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
16820
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
98893
122
Аппарат акима района (города областного значения)
98893
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
4000
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
94893
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
226496
1
Социальное обеспечение
2352
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
2352
005
Государственная адресная социальная помощь
2352
2
Социальная помощь
151630
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
151630
006
Оказание жилищной помощи
624
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
59182
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
310
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
90468
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
1046
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
72514
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
72514
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
39131
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат