Жетісу облыстық мәслихатының 2022 жылғы 14 желтоқсандағы № 13-39 "Жетісу облысының 2023-2025 жылдарға арналған облыстық бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Жетісу облыстық мәслихатының 2023 жылғы 14 сәуірдегі № 2-10 шешімі
Жетісу облыстық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Жетісу облыстық мәслихатының "Жетісу облысының 2023-2025 жылдарға арналған облыстық бюджеті туралы" 2022 жылғы 14 желтоқсандағы № 13-39 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 176753 болып тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда баяндалсын:
"1. 2023-2025 жылдарға арналған облыстық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 427 622 417 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсiмдер бойынша 44 076 630 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер бойынша 1 938 530 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетін түсiмдер бойынша 0 теңге;
трансферттер түсімдері бойынша 381 607 257 мың теңге;
2) шығындар 435 385 159 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 7 871 481 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 15 269 461 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 7 397 980 теңге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо 931 741 мың теңге, оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу 931 741 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 16 565 964 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану)
16 565 964 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 14 709 564 мың теңге;
қарыздарды өтеу 7 393 423 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 9 249 823 мың теңге.";
мынадай мазмұндағы 7-1, 7-2-тармақтармен толықтырылсын:
"7-1. 2023 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен 7 191 209 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер түсімдері көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
білім беруге 1 502 727 мың теңге;
денсаулық сақтауға 238 025 мың теңге;
әлеуметтік көмекке 1 359 мың теңге;
табиғатты қорғау және арнаулы мекемелер қызметкерлерінің жалақысын көтеруге 370 375 мың теңге;
эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізуге 808 434 мың теңге;
басым дақылдар өндірісін дамытуды субсидиялауға 2 205 924 мың теңге;
ішкі нарыққа реттеушілік әсер ету үшін азық-түлік астығын өткізу кезінде агроөнеркәсіптік кешен саласындағы ұлттық компанияның шеккен шығыстарын өтеуді субсидиялауға 67 565 мың теңге;
халықтың әлеуметтік жағынан осал топтарына коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алуға 1 996 800 мың теңге.

О внесении изменений и дополнений в решение маслихата области Жетісу от 14 декабря 2022 года № 13-39 "Об областном бюджете области Жетісу на 2023-2025 годы"
Решение маслихата области Жетісу от 14 апреля 2023 года № 2-10
Маслихат области Жетісу РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата области Жетісу "Об областном бюджете области Жетісу на 2023-2025 годы" от 14 декабря 2022 года № 13-39 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 176753) следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить областной бюджет на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы 427 622 417 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям 44 076 630 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям 1 938 530 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала 0 тенге;
поступлениям трансфертов 381 607 257 тысяч тенге;
2) затраты 435 385 159 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 7 871 481 тысяча тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 15 269 461 тысяча тенге;
погашение бюджетных кредитов 7 397 980 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 931 741 тысяча тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 931 741 тысяча тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 16 565 964 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета
16 565 964 тысячи тенге, в том числе:
поступление займов 14 709 564 тысячи тенге;
погашение займов 7 393 423 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств 9 249 823 тысячи тенге.";
дополнить пунктом 7-1, 7-2 следующего содержания:
"7-1. Учесть, что в областном бюджете на 2023 год предусмотрены поступления целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета в сумме 7 191 209 тысяч тенге, в том числе на:
образование 1 502 727 тысяч тенге;
здравоохранение 238 025 тысяч тенге;
социальную помощь 1 359 тысяч тенге;
повышение заработной платы работников природоохранных и специальных учреждений 370 375 тысяч тенге;
проведение противоэпизоотических мероприятий 808 434 тысячи тенге;
субсидирование развития производства приоритетных культур 2 205 924 тысячи тенге;
субсидирование возмещения расходов, понесенных национальной компанией в сфере агропромышленного комплекса при реализации продовольственного зерна для регулирующего воздействия на внутренний рынок 67 565 тысяч тенге;
приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально-уязвимых слоев населения 1 996 800 тысяч тенге.";

7-2. Жетісу облысы бойынша 2023 жылға тұрғын үй жобалауға және салуға 7 196 820 мың теңге сомасында мемлекеттік эмиссиялық бағалы қағаздар шығару мақұлдансын.";
көрсетілген шешімнің 8, 10, 11, 14 және 15-тармақтары жаңа редакцияда баяндалсын:
"8. 2023 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен 28 990 591 мың теңге сомасында нысаналы даму трансферттер түсімдері көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
білім объектілерін салу және реконструкциялауға 4 184 400 мың теңге;
денсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялауға 587 452 мың теңге;
"Қуатты өңірлер – ел дамуының драйвері" ұлттық жобасы шеңберінде инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға 2 092 566 мың теңге;
"Қуатты өңірлер – ел дамуының драйвері" ұлттық жобасы шеңберінде сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға 3 139 097 мың теңге;
жер үсті су ресурстарының сулылығын арттыруға 1 287 914 мың теңге;
газ тасымалдау жүйесін дамытуға 5 366 606 мың теңге;
көліктік инфрақұрылымды дамытуға 2 946 008 мың теңге;
"Қуатты өңірлер – ел дамуының драйвері" ұлттық жобасы шеңберінде облыс орталықтарында инженерлік және көліктік (абаттандыру) инфрақұрылымын дамытуға 2 000 000 мың теңге;
"Қуатты өңірлер – ел дамуының драйвері" ұлттық жобасы шеңберінде шағын және моноқалаларда бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға 2 500 000 мың теңге;
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамытуға 4 886 548 мың теңге.
10. 2023 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен 7 512 744 мың теңге сомасында қарыздар түсімдері көзделсін.
11. 2023 жылға арналған облыстық бюджетте аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
мамандарды әлеуметтік қолдау көрсету шараларын іске асыруға;
азаматтарға "7-20-25" бағдарламасы бойынша бастапқы жарнасының бөлігін төлеу үшін әлеуметтік көмек көрсетуге;
сәулет және қала құрылысы саласында іс-шараларды іске асыруға;
көлік инфрақұрылымы саласында іс-шараларды іске асыруға;
тұрғын-үй шарушылығы саласында іс-шараларды іске асыруға;
жер қатынастары саласында іс-шараларды іске асыруға;
мәдениет саласындағы іс-шараларды өткізуге;
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсартуға;
жергілікті өкілді органдардың шешімдері бойынша азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмекке;
күрделі шығыстарына.
Көрсетілген трансферттерді аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерге бөлу Жетісу облысы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.

7-2. Одобрить выпуск государственных эмиссионных ценных бумаг на проектирование и строительство жилья по области Жетісу на 2023 год в сумме 7 196 820 тысяч тенге.";
пункты 8, 10, 11, 14 и 15 указанного решения изложить в новой редакции:
"8. Учесть, что в областном бюджете на 2023 год предусмотрены поступления целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета и Национального фонда в сумме 28 990 591 тысяча тенге, в том числе на:
строительство и реконструкцию объектов образования 4 184 400 тысяч тенге;
строительство и реконструкция объектов здравоохранения 587 452 тысячи тенге;
развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры в рамках национального проекта "Сильные регионы – драйвер развития страны" 2 092 566 тысяч тенге;
развитие системы водоснабжения и водоотведения в рамках национального проекта "Сильные регионы – драйвер развития страны" 3 139 097 тысяч тенге;
увеличение водности поверхностных водных ресурсов 1 287 914 тысяч тенге;
развитие газотранспортной системы 5 366 606 тысяч тенге;
развитие транспортной инфраструктуры 2 946 008 тысяч тенге;
развитие инженерной и транспортной (благоустройство) инфраструктуры в областных центрах в рамках национального проекта "Сильные регионы – драйвер развития страны" 2 000 000 тысяч тенге;
реализацию бюджетных инвестиционных проектов в малых и моногородах в рамках национального проекта "Сильные регионы – драйвер развития страны" 2 500 000 тысяч тенге;
развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі" 4 886 548 тысяч тенге.
10. Предусмотреть в областном бюджете на 2023 год поступления займов из республиканского бюджета в сумме 7 512 744 тысячи тенге.
11. Учесть, что в областном бюджете на 2023 год предусмотрены целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам, в том числе на:
реализацию мер по оказанию социальной поддержки специалистов;
предоставление социальной помощи гражданам на частичную оплату первоначального взноса по программе "7-20-25";
проведение мероприятий в сфере архитектуры и градостроительства;
проведение мероприятий в сфере транспортной инфраструктуры;
проведение мероприятий в сфере жилищно-коммунального хозяйства;
проведение мероприятий в сфере земельных отношений;
проведение мероприятий в сфере культуры;
обеспечение прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан;
социальную помощь отдельным категориям граждан по решениям местных представительных органов;
капитальные расходы.
Распределение указанных трансфертов районным (городов областного значения) бюджетам определяются на основании постановления акимата области Жетісу.

14. 2023 жылға арналған облыстық бюджетте қоршаған ортаны қорғау және объектілерді дамыту жөніндегі іс-шараларды өткізуге 647 655 мың теңге сомасында көзделсін.
15. 2023 жылға арналған облыстық бюджетте автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге және көлік инфрақұрылымын дамытуға 16 964 910 мың теңге сомасында көзделсін.".
2. Көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.

14. Предусмотреть в областном бюджете на 2023 год на проведение мероприятий по охране окружающей среды и развития объектов в сумме 647 655 тысяч тенге.
15. Предусмотреть в областном бюджете на 2023 год на обеспечение функционирования автомобильных дорог и развитие транспортной инфраструктуры в сумме 16 964 910 тысяч тенге.".
2. Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.

3. Осы шешім 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгiзiледi.
Мәслихат төрағасы Г. Тойлыбаева
Жетісу облыстық мәслихатының 2023 жылғы 14 сәуірдегі № 2-10 шешіміне қосымша
Жетісу облыстық мәслихатының 2022 жылғы 14 желтоқсандағы "Жетісу облысының 2023-2025 жылдарға арналған облыстық бюджеті туралы" № 13-39 шешіміне 1-қосымша
Жетісу облысының 2023 жылға арналған облыстық бюджеті
Сынып
Сомасы, мың теңге
Ішкі сынып
Атауы
I. Кірістер

3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Председатель маслихата Г. Тойлыбаева
Приложение к решению маслихата области Жетісу от 14 апреля 2023 года № 2-10
Приложение 1 к решению маслихата области Жетісу от 14 декабря 2022 года № 13-39 "Об областном бюджете области Жетісу на 2023-2025 годы"
Областной бюджет области Жетісу на 2023 год
Категория
Сумма,
тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
I. Доходы

18 733
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
398 967
030
Мемлекеттік денсаулық сақтау органдарының күрделі шығыстары
3 802
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
6 107 455
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
50 000
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
10 156 367
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
6 586 887
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
5 820 833
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектігі бар адамдарға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
974 344
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектігі бар адамдар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
2 190 401
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектігі бар адамдарға, оның ішінде мүгедектігі бар балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
2 006 465
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
649 623
261
Облыстың білім басқармасы
738 078
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
421 324
037
Әлеуметтік сауықтандыру
171 114
092
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
73 306
201
Жетім балаларды және ата-аналарының қамқорынсыз қалған, отбасылық үлгідегі балалар үйлері мен асыраушы отбасыларындағы балаларды мемлекеттік қолдау
72 334
271
Облыстың құрылыс басқармасы
27 976
039
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салу және реконструкциялау
27 976
2
Әлеуметтiк көмек
1 769 114
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
778 303
003
Мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтік қолдау
778 303
261
Облыстың білім басқармасы
990 811
084
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша білім беру ұйымдарының күндізгі оқу нысанында оқитындар мен тәрбиеленушілерді қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен жол жүру түрінде әлеуметтік қолдау
990 811
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
1 800 366
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
1 635 580

18 733
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
398 967
030
Капитальные расходы государственных органов здравоохранения
3 802
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
6 107 455
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
50 000
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
10 156 367
1
Социальное обеспечение
6 586 887
256
Управление координации занятости и социальных программ области
5 820 833
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и лиц с инвалидностью в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
974 344
013
Предоставление специальных социальных услуг для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
2 190 401
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, лиц с инвалидностью, в том числе детей с инвалидностью, в реабилитационных центрах
2 006 465
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
649 623
261
Управление образования области
738 078
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
421 324
037
Социальная реабилитация
171 114
092
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
73 306
201
Государственная поддержка по содержанию детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, в детских домах семейного типа и приемных семьях
72 334
271
Управление строительства области
27 976
039
Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения
27 976
2
Социальная помощь
1 769 114
256
Управление координации занятости и социальных программ области
778 303
003
Социальная поддержка лиц с инвалидностью
778 303
261
Управление образования области
990 811
084
Социальная поддержка обучающихся и воспитанников организаций образования очной формы обучения в виде льготного проезда на общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
990 811
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
1 800 366
256
Управление координации занятости и социальных программ области
1 635 580

607 410
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
166 600
09
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
12 797 748
1
Отын және энергетика
3 305 002
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
3 305 002
050
Жылыту маусымын іркіліссіз өткізу үшін энергия өндіруші ұйымдардың отын сатып алуға шығындарын субсидиялау
3 185 152
081
Елді мекендерді шаруашылық-ауыз сумен жабдықтау үшін жерасты суларына іздестіру-барлау жұмыстарын ұйымдастыру және жүргізу
119 850
9
Отын-энергетика кешені және жер қойнауын пайдалану саласындағы өзге де қызметтер
9 492 746
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
9 492 746
071
Газ тасымалдау жүйесін дамыту
9 492 746
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
35 002 904
1
Ауыл шаруашылығы
30 664 227
255
Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы
23 948 540
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
390 994
002
Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау
974 766
003
Мемлекеттік органдардың күрделі шығыстары
1 054
006
Басым дақылдардың өндірісін дамытуды субсидиялау
6 444 000
008
Cаны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге, карантинді объектілерге қарсы өңдеулер жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) құнын субсидиялау
461 973
014
Ауыл шаруашылығы тауарларын өндірушілерге су жеткізу бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялау
18 364
029
Ауыл шаруашылық дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс- шаралар
113 325
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
41 485
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алуға және тіркеу
11 400
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
2 233 108
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
3 161 769
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
6 600 000
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
2 300 000
057
Мал шаруашылығы саласында терең қайта өңдеуден өткізілетін өнімдерді өндіру үшін ауыл шаруашылығы өнімін сатып алуға жұмсайтын өңдеуші кәсіпорындардың шығындарын субсидиялау

607 410
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
166 600
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
12 797 748
1
Топливо и энергетика
3 305 002
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
3 305 002
050
Субсидирование затрат энергопроизводящих организаций на приобретение топлива для бесперебойного проведения отопительного сезона
3 185 152
081
Организация и проведение поисково-разведочных работ на подземные воды для хозяйственно-питьевого водоснабжения населенных пунктов
119 850
9
Прочие услуги в области топливно-энергетического комплекса и недропользования
9 492 746
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
9 492 746
071
Развитие газотранспортной системы
9 492 746
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
35 002 904
1
Сельское хозяйство
30 664 227
255
Управление сельского хозяйства области
23 948 540
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
390 994
002
Субсидирование развития семеноводства
974 766
003
Капитальные расходы государственных органов
1 054
006
Субсидирование развития производства приоритетных культур
6 444 000
008
Субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов
461 973
014
Субсидирование стоимости услуг по доставке воды сельскохозяйственным товаропроизводителям
18 364
029
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
113 325
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
41 485
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
11 400
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
2 233 108
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
3 161 769
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
6 600 000
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
2 300 000
057
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере животноводства

797 845
9
Көлiк және коммуникациялар саласындағы басқа да қызметтер
3 870 774
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
3 870 774
001
Жергілікті деңгейде көлік және коммуникация саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
95 296
011
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
55 500
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
1 219 978
114
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы даму трансферттері
2 500 000
13
Басқалар
10 999 684
3
Кәсіпкерлік қызметті қолдау және бәсекелестікті қорғау
1 211 020
266
Облыстың кәсіпкерлік және индустриалдық-инновациялық даму басқармасы
1 211 020
005
2021 – 2025 жылдарға арналған кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі ұлттық жоба шеңберінде жеке кәсіпкерлікті қолдау
425 000
008
Кәсіпкерлік қызметті қолдау
212 187
010
2021 – 2025 жылдарға арналған кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі ұлттық жоба және Басым жобаларға кредит беру тетігі шеңберінде кредиттер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау
334 306
011
2021 – 2025 жылдарға арналған кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі ұлттық жоба және Басым жобаларға кредит беру тетігі шеңберінде шағын және орта бизнеске кредиттерді ішінара кепілдендіру
182 964
051
2021 – 2025 жылдарға арналған кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі ұлттық жоба шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
36 563
082
2021 – 2025 жылдарға арналған кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі ұлттық жоба шеңберінде жаңа бизнес-идеяларды іске асыру үшін жас кәсіпкерлерге мемлекеттік гранттар беру
20 000
9
Басқалар
9 788 664
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
300 013
058
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
124 679
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
175 334
257
Облыстың қаржы басқармасы
862 555
012
Облыстық жергілікті атқарушы органының резервi
862 555
258
Облыстың экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы
96 217
003
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
96 217
261
Облыстың білім басқармасы
833 169
079
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
833 169
266
Облыстың кәсіпкерлік және индустриалдық-инновациялық даму басқармасы

797 845
9
Прочие услуги в сфере транспорта и коммуникаций
3 870 774
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
3 870 774
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области транспорта и коммуникаций
95 296
011
Капитальные расходы государственного органа
55 500
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
1 219 978
114
Целевые трансферты на развитие нижестоящим бюджетам
2 500 000
13
Прочие
10 999 684
3
Поддержка предпринимательской деятельности и защита конкуренции
1 211 020
266
Управление предпринимательства и индустриально-инновационного развития области
1 211 020
005
Поддержка частного предпринимательства в рамках национального проекта по развитию предпринимательства на 2021 – 2025 годы
425 000
008
Поддержка предпринимательской деятельности
212 187
010
Субсидирование процентной ставки по кредитам в рамках национального проекта по развитию предпринимательства на 2021 – 2025 годы и Механизма кредитования приоритетных проектов
334 306
011
Частичное гарантирование кредитов малому и среднему бизнесу в рамках национального проекта по развитию предпринимательства на 2021 – 2025 годы и Механизма кредитования приоритетных проектов
182 964
051
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках национального проекта по развитию предпринимательства на 2021 – 2025 годы
36 563
082
Предоставление государственных грантов молодым предпринимателям для реализации новых бизнес-идей в рамках национального проекта по развитию предпринимательства на 2021 – 2025 годы
20 000
9
Прочие
9 788 664
253
Управление здравоохранения области
300 013
058
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
124 679
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
175 334
257
Управление финансов области
862 555
012
Резерв местного исполнительного органа области
862 555
258
Управление экономики и бюджетного планирования области
96 217
003
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
96 217
261
Управление образования области
833 169
079
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
833 169
266
Управление предпринимательства и индустриально-инновационного развития области