Ақсу аудандық мәслихатының 2022 жылғы 29 желтоқсандағы "Ақсу ауданының 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті туралы" № 36-132 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Жетісу облысы Ақсу ауданы әкімдігінің 2023 жылғы 24 сәуірдегі № 4-19 қаулысы
Ақсу аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Ақсу аудандық мәслихатының "Ақсу ауданының 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті туралы" 2022 жылғы 29 желтоқсандағы № 36-132 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 177535 болып тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда баяндалсын:
"1. 2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 6 478 231 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 396 352 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 119 178 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 10 593 мың теңге;
трансферттер түсімдері 5 952 108 мың теңге;
2) шығындар 6 534 187 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 101 293 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 165 600 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 64 307 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;

О внесении изменений в решение Аксуского районного маслихата от 29 декабря 2022 года № 36-132 "О бюджете Аксуского района на 2023-2025 годы"
Постановление акимата Аксуского района области Жетісу от 24 апреля 2023 года № 4-19
Аксуский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Аксуского районного маслихата "О бюджете Аксуского района на 2023-2025 годы" от 29 декабря 2022 года № 36-132 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 177535) следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы 6 478 231 тысяча тенге, в том числе:
налоговые поступления 396 352 тысячи тенге;
неналоговые поступления 119 178 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала 10 593 тысячи тенге;
поступления трансфертов 5 952 108 тысяч тенге;
2) затраты 6 534 187 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 101 293 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 165 600 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 64 307 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;

5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 157 249 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 157 249 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 165 600 мың теңге;
қарыздарды өтеу 77 713 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 69 362 мың теңге.".
2. Көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. Осы шешім 2023 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Ақсу аудандық мәслихатының хатшысы Б. Сүлейменов

5) дефицит (профицит) бюджета (-) 157 249 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 157 249 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов 165 600 тысяч тенге;
погашение займов 77 713 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств 69 362 тысячи тенге.".
2. Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Секретарь Аксуского районного маслихата Б. Сулейменов

1 286 943
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
268 163
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
268 163
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
268 163
2
Әлеуметтік көмек
939 650
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
939 650
002
Еңбекпен қамту бағдарламасы
527 362
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
40 175
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
149
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
40 312
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
1 904
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
141 755
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емдеу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі барадамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
122 432
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
65 561
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
79 130
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
73 130
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
50 353
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
5 979
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
16 798
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
6 000
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
6 000
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1 699 040
1
Тұрғын үй шаруашылығы
1 331 843
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
1 134 433
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
910 707
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
223 726
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі

1 286 943
1
Социальное обеспечение
268 163
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
268 163
005
Государственная адресная социальная помощь
268 163
2
Социальная помощь
939 650
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
939 650
002
Программа занятости
527 362
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
40 175
006
Оказание жилищной помощи
149
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
40 312
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
1 904
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
141 755
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
122 432
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
65 561
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
79 130
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
73 130
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
50 353
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
5 979
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
16 798
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
6 000
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
6 000
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1 699 040
1
Жилищное хозяйство
1 331 843
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
1 134 433
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
910 707
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
223 726
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)