Алакөл аудандық мәслихатының 2022 жылғы 30 желтоқсандағы "Алакөл ауданының Үшарал қаласы мен ауылдық округтерінің 2023-2025 жылдарға арналған бюджеттері туралы" № 38-6 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Жетісу облысы Алакөл аудандық мәслихатының 2023 жылғы 22 қарашадағы № 15-1 шешімі
Алакөл аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Алакөл аудандық мәслихатының "Алакөл ауданының Үшарал қаласы мен ауылдық округтерінің 2023-2025 жылдарға арналған бюджеттері туралы" 2022 жылғы 30 желтоқсандағы № 38-6 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24-тармақтары жаңа редакцияда баяндалсын:
"1. Үшарал қаласының 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 277 165 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 225 484 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттер түсімі 51 681 мың теңге, оның ішінде;
2) шығындар 298 004 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржылық активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге:
қаржылық активтерді сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 20 839 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 20 839 мың теңге:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 20 839 мың теңге.
2.Қабанбай ауылдық округінің 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 4, 5 және 6-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 83 168 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 37 071 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттер түсімі 46 097 мың теңге, оның ішінде;
2) шығындар 84 807 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржылық активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге:
қаржылық активтерді сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 1 639 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 1 639 мың теңге:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 1 639 мың теңге.

О внесении изменений в решение Алакольского районного маслихата от 30 декабря 2022 года № 38-6 "О бюджетах города Ушарал и сельских округов Алакольского района на 2023-2025 годы"
Решение Алакольского районного маслихата области Жетісу от 22 ноября 2023 года № 15-1
Алакольский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Алакольского районного маслихата "О бюджетах города Ушарал и сельских округов Алакольского района на 2023-2025 годы" от 30 декабря 2022 года № 38-6 следующие изменения:
пункты 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет города Ушарал на 2023-2025 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы 277 165 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления 225 484 тысяч тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступления трансфертов 51 681 тысячи тенге, в том числе;
2) затраты 298 004 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 20 839 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 20 839 тысяч тенге:
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 20 839 тысяч тенге.
2. Утвердить бюджет Кабанбайского сельского округа на 2023-2025 годы, согласно приложениям 4, 5 и 6 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы 83 168 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 37 071 тысяч тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступления трансфертов 46 097 тысяч тенге, в том числе;
2) затраты 84 807 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 1 639 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 1 639 тысяч тенге:
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 1 639 тысяч тенге.

5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 341 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 341 мың теңге:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 341 мың теңге.
6. Теректі ауылдық округінің 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 16, 17 және 18-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 48 700 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 10 104 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттер түсімі 38 596 мың теңге, оның ішінде;
2) шығындар 48 964 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржылық активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге:
қаржылық активтерді сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 264 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 264 мың теңге:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 264 мың теңге.
7. Жағатал ауылдық округінің 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 19, 20 және 21-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 48 537 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 5 435 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттер түсімі 43 102 мың теңге, оның ішінде;
2) шығындар 48 896 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржылық активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге:
қаржылық активтерді сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 359 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 359 мың теңге:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 359 мың теңге.
8. Көлбай ауылдық округінің 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 22, 23 және 24-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 45 425 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 8 276 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттер түсімі 37 149 мың теңге, оның ішінде;

5) дефицит (профицит) бюджета (-) 341 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 341 тысячи тенге:
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 341 тысячи тенге.
6. Утвердить бюджет Теректинского сельского округа на 2023-2025 годы, согласно приложениям 16, 17 и 18 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы 48 700 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 10 104 тысяч тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступления трансфертов 38 596 тысяч тенге, в том числе;
2) затраты 48 964 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 264 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 264 тысяч тенге:
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 264 тысяч тенге.
7. Утвердить бюджет Жагатальского сельского округа на 2023-2025 годы, согласно приложениям 19, 20 и 21 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы 48 537 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 5 435 тысячи тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступления трансфертов 43 102 тысячи тенге, в том числе;
2) затраты 48 896 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 359 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 359 тысяч тенге:
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 359 тысяч тенге.
8. Утвердить бюджет Кольбайского сельского округа на 2023-2025 годы, согласно приложениям 22, 23 и 24 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы 45 425 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 8 276 тысячи тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступления трансфертов 37 149 тысяч тенге, в том числе;

6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 797 мың теңге:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 797 мың теңге.";
2. Көрсетілген шешімнің 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19, 22, 25, 28, 31, 34, 37, 40, 43, 46, 49, 52, 55, 58, 61, 64, 67, 70-қосымшалары тиісінше осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 - қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.

6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 797 тысяч тенге:
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 797 тысяч тенге.";
2. Приложения 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19, 22, 25, 28, 31, 34, 37, 40, 43, 46, 49, 52, 55, 58, 61, 64, 67, 70 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 к настоящему решению соответственно.