Ескелді аудандық мәслихатының 2022 жылғы 30 желтоқсандағы № 42-140 "Ескелді ауданының 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Жетісу облысы Ескелді аудандық мәслихатының 2023 жылғы 26 сәуірдегі № 3-13 шешімі
Ескелдi аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Ескелді аудандық мәслихатының "Ескелді ауданының 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті туралы" 2022 жылғы 30 желтоқсандағы № 42-140 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда баяндалсын:
"1. 2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 6 753 578 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 384 792 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 212 451 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 49 429 мың теңге;
трансферттер түсімі 6 106 906 мың теңге;
2) шығындар 7 965 806 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 107 770 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 210 000 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 102 230 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;

О внесении изменений в решение Ескельдинского районного маслихата от 30 декабря 2022 года № 42-140 "О бюджете Ескельдинского района на 2023-2025 годы"
Решение Ескельдинского районного маслихата области Жетісу от 26 апреля 2023 года № 3-13
Ескельдинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Ескельдинского районного маслихата "О бюджете Ескельдинского района на 2023-2025 годы" от 30 декабря 2022 года № 42-140 следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы 6 753 578 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 384 792 тысячи тенге;
неналоговые поступления 212 451 тысяча тенге;
поступления от продажи основного капитала 49 429 тысяч тенге;
поступления трансфертов 6 106 906 тысяч тенге;
2) затраты 7 965 806 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 107 770 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 210 000 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 102 230 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;

5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 1 319 998 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 1 319 998 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 566 940 мың теңге;
қарыздарды өтеу 102 230 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 855 288 мың теңге.".
2. Көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
3. Осы шешім 2023 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Мәслихат төрағасы Қ. Сатанов

5) дефицит (профицит) бюджета (-) 1 319 998 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 1 319 998 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов 566 940 тысяч тенге;
погашение займов 102 230 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств 855 288 тысяч тенге.".
2. Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Председатель маслихата Сатанов К.

335 227
026
Мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялау
1 035
2
Әлеуметтiк көмек
1 053 476
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 053 476
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
562 709
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
33 155
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
5 962
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
61 550
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
3 974
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
106 869
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
203 677
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
75 580
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
87 195
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
80 120
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
48 291
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
7 549
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
22 780
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
1 500
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
7 075
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
7 000
097
Сенім білдірілген агенттің тұрғын үй сертификаттарын беру бойынша (бюджеттік кредит түріндегі әлеуметтік қолдау) қызметтеріне ақы төлеу
75
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
2 031 339
1
Тұрғын үй шаруашылығы
1 119 139
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
1 119 139
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау

335 227
026
Субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью
1 035
2
Социальная помощь
1 053 476
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 053 476
002
Программа занятости
562 709
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
33 155
006
Оказание жилищной помощи
5 962
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
61 550
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
3 974
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
106 869
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
203 677
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
75 580
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
87 195
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
80 120
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
48 291
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
7 549
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
22 780
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
1 500
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
7 075
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
7 000
097
Оплата услуг поверенному агенту по предоставлению жилищных сертификатов (социальная поддержка в виде бюджетного кредита)
75
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
2 031 339
1
Жилищное хозяйство
1 119 139
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
1 119 139
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда