Қаратал аудандық мәслихатының 2022 жылғы 28 желтоқсандағы № 40-102 "Қаратал ауданының 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Жетісу облысы Қаратал аудандық мәслихатының 2023 жылғы 13 қыркүйектегі № 10-36 шешімі
Қаратал аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Қаратал аудандық мәслихатының "Қаратал ауданының 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті туралы" 2022 жылғы 28 желтоқсандағы № 40-102 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 177022 болып тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 10 773 955 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 257 967 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 87 941 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 181 980 мың теңге;
трансферттер түсімі 10 246 067 мың теңге;
2) шығындар 11 355 173 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 18 572 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 51 750 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 33 178 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;

О внесении изменений в решение Каратальского районного маслихата от 28 декабря 2022 года № 40-102 "О бюджете Каратальского района на 2023-2025 годы
Решение Каратальского районного маслихата области Жетісу от 13 сентября 2023 года № 10-36
Маслихат Каратальского района РЕШИЛ:
1. Внести в решение Каратальского районного маслихата "О бюджете Каратальского района на 2023-2025 годы" от 28 декабря 2022 года № 40-102 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 177022) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы 10 773 955 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 257 967 тысяч тенге;
неналоговые поступления 87 941 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала 181 980 тысяч тенге;
поступления трансфертов 10 246 067 тысяч тенге;
2) затраты 11 355 173 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 18 572 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 51 750 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 33 178 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;

5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 599 790 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 599 790 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 433 174 мың теңге;
қарыздарды өтеу 33 179 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 199 795 мың теңге".
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2023 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қаратал аудандық мәслихатының төрағасы М. Әкімжанов
Қаратал аудандық мәслихатының 2023 жылғы "13" қыркүйектегі № 10-36 шешіміне қосымша

5) дефицит (профицит) бюджета (-) 599 790 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 599 790 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов 433 174 тысячи тенге;
погашение займов 33 179 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств 199 795 тысяч тенге".
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Председатель Каратальского районного маслихата М. Акимжанов
Приложение 1 к решению Каратальского районного маслихата от "13" сентября 2023 года № 10-36

3640
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
117381
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектігі бар адамдарға жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
218511
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
344330
004
Жұмыспен қамту бағдарламасы
305102
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
39228
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
90654
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
85654
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
53120
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
14116
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
18418
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
5000
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
5000
7
Тұрғын үй- коммуналдық шаруашылық
2888319
1
Тұрғын үй шаруашылығы
1433930
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
848266
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
429218
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
84188
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
334860
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
585664
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды үйымдастыру
514464
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
67200
005
Авариялық және ескiрген тұрғын үйлердi бұзу
4000
2
Коммуналдық шаруашылық
1212552
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
1212552
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі

3640
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
117381
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
218511
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
344330
004
Программа занятости
305102
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
39228
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
90654
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
85654
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
53120
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
14116
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
18418
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
5000
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
5000
7
Жилищно-коммунальное хозяйство
2888319
1
Жилищное хозяйство
1433930
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
848266
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
429218
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
84188
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
334860
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
585664
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
514464
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
67200
005
Снос аварийного и ветхого жилья
4000
2
Коммунальное хозяйство
1212552
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
1212552
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения