Қаратал аудандық мәслихатының 2022 жылғы 28 желтоқсандағы № 40-102 "Қаратал ауданының 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Жетісу облысы Қаратал аудандық мәслихатының 2023 жылғы 15 қарашадағы № 13-45 шешімі
Қаратал аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Қаратал аудандық мәслихатының "Қаратал ауданының 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті туралы" 2022 жылғы 28 желтоқсандағы № 40-102 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 177022 болып тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 10 558 931 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 265 967 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 99 941 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 161 980 мың теңге;
трансферттер түсімі 10 031 043 мың теңге;
2) шығындар 10 908 670 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 19 306 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 51 744 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 32 438 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;

О внесении изменений в решение Каратальского районного маслихата от 28 декабря 2022 года № 40-102 "О бюджете Каратальского района на 2023-2025 годы
Решение Каратальского районного маслихата области Жетісу от 15 ноября 2023 года № 13-45
Маслихат Каратальского района РЕШИЛ:
1. Внести в решение Каратальского районного маслихата "О бюджете Каратальского района на 2023-2025 годы" от 28 декабря 2022 года № 40-102 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 177022) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы 10 558 931 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 265 967 тысяч тенге;
неналоговые поступления 99 941 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала 161 980 тысяч тенге;
поступления трансфертов 10 031 043 тысяч тенге;
2) затраты 10 908 670 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 19 306 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 51 744 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 32 438 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;

5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 369 045 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 369 045 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 223 168 мың теңге;
қарыздарды өтеу 33 179 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 179 056 мың теңге".
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2023 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қаратал аудандық мәслихатының төрағасы М. Әкімжанов
Қаратал аудандық мәслихатының 2023 жылғы "15" қарашадағы № 13-45 шешіміне қосымша

5) дефицит (профицит) бюджета (-) 369 045 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 369 045 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов 223 168 тысяч тенге;
погашение займов 33 179 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств 179 056 тысяч тенге".
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Председатель Каратальского районного маслихата М. Акимжанов
Приложение 1 к решению Каратальского районного маслихата от "15" ноября 2023 года № 13-45

17883
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
55163
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
3441
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
141202
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектігі бар адамдарға жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
211758
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
344035
004
Жұмыспен қамту бағдарламасы
305102
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
38933
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
74788
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
74788
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
63641
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
3867
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
7280
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
0
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
0
7
Тұрғын үй- коммуналдық шаруашылық
2402172
1
Тұрғын үй шаруашылығы
1220070
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
634119
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
219219
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
80040
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
334860
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
585951
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды үйымдастыру
513122
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
67054
005
Авариялық және ескiрген тұрғын үйлердi бұзу
5775
2
Коммуналдық шаруашылық
980726
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі

17883
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
55163
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
3441
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
141202
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
211758
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
344035
004
Программа занятости
305102
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
38933
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
74788
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
74788
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
63641
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
3867
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
7280
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
0
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
0
7
Жилищно-коммунальное хозяйство
2402172
1
Жилищное хозяйство
1220070
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
634119
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
219219
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
80040
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
334860
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
585951
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
513122
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
67054
005
Снос аварийного и ветхого жилья
5775
2
Коммунальное хозяйство
980726
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)