Кербұлақ аудандық мәслихатының 2022 жылғы 23 желтоқсандағы № 30-172 "Кербұлақ ауданының 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Жетісу облысы Кербұлақ аудандық мәслихатының 2023 жылғы 25 сәуірдегі № 03-18 шешімі
ШЕШТІ:
1. Кербұлақ аудандық мәслихатының "Кербұлақ ауданының 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті туралы" 2022 жылғы 23 желтоқсандағы № 30-172 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 9 193 506 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 717 228 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 94 646 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 91 910 мың теңге;
трансферттер түсімі 8 289 722 мың теңге;
2) шығындар 9 404 413 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 90 709 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 165 600 мың теңге;

О внесении изменений в решение Кербулакского районного маслихата от 23 декабря 2022 года № 30-172 "О бюджете Кербулакского района на 2023-2025 годы"
Решение Кербулакского районного маслихата области Жетісу от 25 апреля 2023 года № 03-18
РЕШИЛ:
1. Внести в решение Кербулакского районного маслихата "О бюджете Кербулакского района на 2023-2025 годы" от 23 декабря 2022 года № 30-172 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы 9 193 506 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 717 228 тысяча тенге;
неналоговые поступления 94 646 тысяча тенге;
поступления от продажи основного капитала 91 910 тысяч тенге;
поступление трансфертов 8 289 722 тысяч тенге;
2) затраты 9 404 413 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 90 709 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 165 600 тысяч тенге;

бюджеттік кредиттерді өтеу 74 891 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатып алудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 301 616 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 301 616 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 165 600 мың теңге;
қарыздарды өтеу 100 099 мың теңге;

погашение бюджетных кредитов 74 891 тысяча тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 301 616 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 301 616 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов 165 600 тысяч тенге;
погашение займов 100 099 тысяч тенге;

бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 236 115 мың теңге.".
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2023 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Кербұлақ аудандық мәслихатының төрағасы Қ. Бекиев
Кербұлақ аудандық мәслихатының 2023 жылғы 25 сәуірдегі № 03-18 шешіміне қосымша
Кербұлақ аудандық мәслихатының 2022 жылғы 23 желтоқсандағы № 30-172 шешіміне 1-қосымша
2023 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты Атауы
Сомасы (мың теңге)
Сыныбы
Ішкі сыныбы
1
2
3
4
5
1. Кірістер

используемые остатки бюджетных средств 236 115 тысяч тенге.".
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Председатель Кербулакского районного маслихата К. Бекиев
Приложение к решению Кербулакского районного маслихата от 25 апреля 2023 года № 03-18
Приложение 1 к решению Кербулакского районного маслихата от 23 декабря 2022 года № 30-172
Районный бюджет на 2023 год
Категория Наименование
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
1
2
3
4
5
1. Доходы

42 659
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
37 016
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
128 585
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
4 306
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
131 744
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
178 766
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
86 502
9
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
73 718
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
68 718
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
37 572
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
14 348
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012-2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыру
16 798
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
5 000
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
5 000
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
2 822 003
1
Тұрғын үй шаруашылығы
1 705 577
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
1 205 577
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
1 069 121
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
136 456
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
500 000
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
500 000
2
Коммуналдық шаруашылық
761 491
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
761 491
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
248 910
029
Сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
167 638
058
Ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
344 943
3
Елді-мекендерді көркейту
354 935
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі

42 659
006
Оказание жилищной помощи
37 016
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
128 585
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
4 306
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
131 744
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
178 766
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
86 502
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
73 718
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
68 718
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
37 572
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
14 348
021
Капитальные расходы государственного органа
0
050
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012–2018 годы
16 798
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
5 000
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
5 000
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
2 822 003
1
Жилищное хозяйство
1 705 577
472
Отдел строительства и градостроительство района (города областного значения)
1 205 577
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
1 069 121
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
136 456
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
500 000
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
500 000
2
Жилищное хозяйство
761 491
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
761 491
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
248 910
029
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
167 638
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
344 943
3
Благоустройство населенных пунктов
354 935
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)