Кербұлақ аудандық мәслихатының 2022 жылғы 23 желтоқсандағы № 30-172 "Кербұлақ ауданының 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Жетісу облысы Кербұлақ аудандық мәслихатының 2023 жылғы 20 қарашадағы № 08-70 шешімі
ШЕШТІ:
1. Кербұлақ аудандық мәслихатының "Кербұлақ ауданының 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті туралы" 2022 жылғы 23 желтоқсандағы № 30-172 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 9 274 074 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 554 762 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 134 517 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 34 505 мың теңге;
трансферттер түсімі 8 550 290 мың теңге;
2) шығындар 9 430 967 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 90 709 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 165 600 мың теңге;

О внесении изменений в решение Кербулакского районного маслихата от 23 декабря 2022 года № 30-172 "О бюджете Кербулакского района на 2023-2025 годы"
Решение Кербулакского районного маслихата области Жетісу от 20 ноября 2023 года № 08-70
РЕШИЛ:
1. Внести в решение Кербулакского районного маслихата "О бюджете Кербулакского района на 2023-2025 годы" от 23 декабря 2022 года № 30-172 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы 9 274 074 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 554 762 тысяча тенге;
неналоговые поступления 134 517 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала 34 505 тысяч тенге;
поступление трансфертов 8 550 290 тысяч тенге;
2) затраты 9 430 967 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 90 709 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 165 600 тысяч тенге;

бюджеттік кредиттерді өтеу 74 891 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатып алудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 247 602 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 247 602 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 165 600 мың теңге;
қарыздарды өтеу 99 849 мың теңге;

погашение бюджетных кредитов 74 891 тысяча тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 247 602 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 247 602 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов 165 600 тысяч тенге;
погашение займов 99 849 тысяч тенге;

бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 181 851 мың теңге.".
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2023 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Кербұлақ аудандық мәслихатының төрағасы Қ. Бекиев
Кербұлақ аудандық мәслихатының 2023 жылғы 20 қарашадағы № 08-70 шешіміне қосымша
Кербұлақ аудандық мәслихатының 2022 жылғы 23 желтоқсандағы № 30-172 шешіміне 1-қосымша
2023 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты Атауы
Сомасы (мың теңге)
Сыныбы
Ішкі сыныбы
1
2
3
4
5
1. Кірістер

используемые остатки бюджетных средств 181 851 тысяч тенге.".
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Председатель Кербулакского районного маслихата К. Бекиев
Приложение к решению Кербулакского районного маслихата от 20 ноября 2023 года № 08-70
Приложение 1 к решению Кербулакского районного маслихата от 23 декабря 2022 года № 30-172
Районный бюджет на 2023 год
Категория Наименование
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
1
2
3
4
5
1. Доходы

619 843
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
225 638
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
40 435
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
12 016
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
41 318
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
1 337
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
142 744
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
106 724
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
49 631
9
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
65 182
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
60 182
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
48 334
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
5 548
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
6 300
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
5 000
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
5 000
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
3 036 216
1
Тұрғын үй шаруашылығы
887 729
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
887 729
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
676 248
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
115 481
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
96 000
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
0
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
0
2
Коммуналдық шаруашылық
1 900 352
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
1 900 352
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі

619 843
002
Программа занятости
225 638
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
40 435
006
Оказание жилищной помощи
12 016
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
41 318
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
1 337
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
142 744
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
106 724
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
49 631
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
65 182
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
60 182
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
48 334
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
5 548
021
Капитальные расходы государственного органа
0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
6 300
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
5 000
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
5 000
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
3 036 216
1
Жилищное хозяйство
887 729
472
Отдел строительства и градостроительство района (города областного значения)
887 729
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
676 248
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
115 481
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
96 000
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
0
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
0
2
Жилищное хозяйство
1 900 352
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
1 900 352
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения