Сарқан аудандық мәслихатының 2022 жылғы 29 желтоқсандағы № 34-133 "Сарқан ауданының Сарқан қаласы мен ауылдық округтерінің 2023-2025 жылдарға арналған бюджеттері туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Жетісу облысы Сарқан аудандық мәслихатының 2023 жылғы 10 мамырдағы № 5-25 шешімі
Сарқан аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Сарқан аудандық мәслихатының "Сарқан ауданының Сарқан қаласы мен ауылдық округтерінің 2023-2025 жылдарға арналған бюджеттері туралы" 2022 жылғы 29 желтоқсандағы № 34-133 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №177299 болып тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13-тармағы жаңа редакцияда баяндалсын:
1. 2023-2025 жылдарға арналған Сарқан қаласының бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2, 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 226 109 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 87 335 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттер түсімі 138 774 мың теңге;
2) шығындар 227 990 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4)қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге,
оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) -1881мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 1881 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 1 881 мың теңге.
2. 2023-2025 жылдарға арналған Алмалы ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 4, 5, 6-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 69 529 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 11000 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттердің түсімдері 58 529 мың теңге;
2) шығындар 71 340 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4)қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге,
оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) -1 811 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 1 811 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;

О внесении изменений в решение Сарканского районного маслихата от 29 декабря 2022 года № 34-133 "О бюджетах города Саркан и сельских округов Сарканского района на 2023-2025 годы"
Решение Сарканского районного маслихата области Жетісу от 10 мая 2023 года № 5-25
Сарканский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Сарканского районного маслихата "О бюджетах города Саркан и сельских округов Сарканского района на 2023-2025 годы" от 29 декабря 2022 года № 34-133 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 177299) следующие изменения:
пункты 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 указанного решения изложить в новой редакции:
1. Утвердить бюджет города Саркан на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы 226 109 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 87 335 тысяч тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступления субвенции 138 774 тысяч тенге;
2) затраты 227 990 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) -1881 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 1881 тысяча тенге, в том числе:
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 1881 тысяча тенге.
2. Утвердить бюджет Алмалинского сельского округа на 2023-2025 годы согласно приложениям 4, 5, 6 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы 69 529 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 11 000 тысяч тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступления трансфертов 58 529 тысяч тенге;
2) затраты 71 340 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) -1 811 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 1 811 тысяча тенге, в том числе:
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;

бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 1 811 мың теңге.
3. 2023-2025 жылдарға арналған Аманбөктер ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 7, 8, 9-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 37 551 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 1 300 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттердің түсімдері 36 251 мың теңге;
2) шығындар 37 770 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4)қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге,
оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) -219 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 219 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 219 мың теңге.
4. 2023-2025 жылдарға арналған Амангелді ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 10, 11, 12-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 52 047 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 5 300 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттердің түсімдері 46 747 мың теңге;
2) шығындар 56 657 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4)қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге,
оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) - 4 610 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 4 610 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 4 610 мың теңге.
5. 2023-2025 жылдарға арналған Бақалы ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 13, 14, 15-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 43 171 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 5 700 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттердің түсімдері 37 471 мың теңге;
2) шығындар 43 905 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;

используемые остатки бюджетных средств 1 811 тысяча тенге.
3. Утвердить бюджет Аманбоктерского сельского округа на 2023-2025 годы согласно приложениям 7, 8, 9 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы 37 551 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 1 300 тысяч тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступления трансфертов 36 251 тысяча тенге;
2) затраты 37 770 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) -219 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 219 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 219 тысяч тенге.
4.Утвердить бюджет Амангельдинского сельского округа на 2023-2025 годы согласно приложениям 10, 11, 12 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы 52 047 тысяча тенге, в том числе:
налоговые поступления 5 300 тысяч тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступления трансфертов 46 747 тысяча тенге;
2) затраты 56 657 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) – 4 610 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 4 610 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 4 610 тысяч тенге.
5.Утвердить бюджет Бакалинского сельского округа на 2023-2025 годы согласно приложениям 13, 14, 15 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы 43 171 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 5 700 тысяч тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступления трансфертов 37 471 тысяч тенге;
2) затраты 43 905 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;

4)қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге,
оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) -734 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 734 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 734 мың теңге.
6. 2023-2025 жылдарға арналған Екіаша ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 16, 17, 18-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 62 292 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 7 800 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттердің түсімдері 54 492 мың теңге;
2) шығындар 65 993 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4)қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге,
оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 3 701 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 3 701 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 3 701 мың теңге.
7. 2023-2025 жылдарға арналған Қарабөгет ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 19, 20, 21-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 39 881 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 5 000 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттердің түсімдері 34 881 мың теңге;
2) шығындар 40 425 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4)қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге,
оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) -544 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 544 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 544 мың теңге.
8. 2023-2025 жылдарға арналған Карашыған ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 22, 23, 24-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:

4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) -734 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 734 тысячи тенге, в том числе:
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 734 тысячи тенге.
6. Утвердить бюджет Екиашинского сельского округа на 2023-2025 годы согласно приложениям 16, 17, 18 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы 62 292 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления 7 800 тысяч тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступления трансфертов 54492 тысячи тенге;
2) затраты 65 993 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) – 3 701 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 3701 тысяча тенге, в том числе:
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 3 701 тысяча тенге.
7. Утвердить бюджет Карабогетского сельского округа на 2023-2025 годы согласно приложениям 19, 20, 21 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы 39 881 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 5 000 тысяч тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступления трансфертов 34 881 тысяч тенге;
2) затраты 40 425 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) -544 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 544 тысячи тенге, в том числе:
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 544 тысячи тенге.
8. Утвердить бюджет Карашыганского сельского округа на 2023-2025 годы согласно приложениям 22, 23, 24 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:

6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 139 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 139 мың теңге.
2. Көрсетілген шешімнің 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19, 22, 25, 28, 31, 34, 37-қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
3. Осы шешім 2023 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сарқан аудандық мәслихатының төрағасы М. Разбеков

6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 139 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 139 тысяч тенге.
2. Приложения 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19, 22, 25, 28, 31, 34, 37 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Председатель Сарканского районного маслихата М. Разбеков

124
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің аппараты
1 881
048
Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару
1 881
Санаты
Cомасы
(мың теңге)
Сынып
Ішкі сынып
Атауы
Бюджеттік кредиттерді өтеу
0
Функционалдық топ
Сомасы
(мың теңге)
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бағдарлама
Атауы
ІV. Қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо
0
Қаржы активтерін сатып алу
0
Санаты
Cомасы
(мың теңге)
Сынып
Ішкі сынып
Атауы
6
Мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер
0
01
Мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер
0
1
Қаржы активтерін ел ішінде сатудан түсетін түсімдер
0
Санаты
Cомасы
(мың теңге)
Сынып
Ішкі сынып
Атауы
V. Бюджет тапшылығы (профициті)
-1 881
VI. Бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану)
1 881
8
Бюджет қаражаттарының пайдаланылатын қалдықтары
1 881
01
Бюджет қаражаты қалдықтары
1 881
1
Бюджет қаражатының бос қалдықтары
1 881
Функционалдық топ
Сомасы
(мың теңге)
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бағдарлама
Атауы
Қарыздарды өтеу
0
Сарқан аудандық мәслихатының 2023 жылғы 10 мамырдағы № 5-25 шешіміне 2-қосымша
Сарқан аудандық мәслихатының 2022 жылғы 29 желтоқсандағы № 34-133 шешіміне 4-қосымша
Алмалы ауылдық округінің 2023 жылға арналған бюджеті
Санаты
Сомасы
(мың теңге)
Сынып
Ішкі сынып
Атауы
I. Кірістер

124
Аппарат акима города районного значения, села, поселка, сельского округа
1 881
048
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
1 881
Категория
Сумма
(тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
Погашение бюджетных кредитов
0
Функциональная группа
Сумма (тысяч тенге)
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
ІV. Сальдо по операциям с финансовыми активами
0
Приобретение финансовых активов
0
Категория
Сумма
(тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
6
Поступления от продажи финансовых активов государства
0
01
Поступления от продажи финансовых активов государства
0
1
Поступления от продажи финансовых активов внутри страны
0
Категория
Cумма
(тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
V. Дефицит (профицит) бюджета
-1 881
VI. Финансирование дефицита (использование профицита) бюджета
1 881
8
Используемые остатки бюджетных средств
1 881
01
Остатки бюджетных средств
1 881
1
Свободные остатки бюджетных средств
1 881
Функциональная группа
Сумма (тысяч тенге)
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
Погашение займов
0
Приложение 2 к решению Сарканского районного маслихата от 10 мая 2023 года № 5-25
Приложение 4 к решению Сарканского районного маслихата от 29 декабря 2022 года №34-133
Бюджет Алмалинского сельского округа на 2023 год
Категория
Сумма
(тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
I. Доходы