Сарқан ауданының Сарқан қаласы мен ауылдық округтерінің 2024-2026 жылдарға арналған бюджеттері туралы
Жетісу облысы Сарқан аудандық мәслихатының 2023 жылғы 28 желтоқсандағы № 17-69 шешімі.
Ескерту. 01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 15-тармағымен.
Сарқан аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2024-2026 жылдарға арналған Сарқан қаласының бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2, 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 218 395 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 183 382 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттер түсімі 35 013 мың теңге;
2) шығындар 241 829 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4)қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) -23 434 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 23 434 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 23 434 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Жетісу облысы Сарқан аудандық мәслихатының 16.04.2024 № 23-95 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2024-2026 жылдарға арналған Алмалы ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 4, 5, 6-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 51 411 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 20 253 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттердің түсімдері 31 158 мың теңге;
2) шығындар 57 597 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4)қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 6 186 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 6 186 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 6 186 мың теңге.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда – Жетісу облысы Сарқан аудандық мәслихатының 16.04.2024 № 23-95 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
3. 2024-2026 жылдарға арналған Аманбөктер ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 7, 8, 9-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:

О бюджетах города Саркан и сельских округов Сарканского района на 2024-2026 годы
Решение Сарканского районного маслихата области Жетісу от 28 декабря 2023 года № 17-69.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2024 в соответствии с пунктом 15 настоящего решения.
Сарканский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Саркан на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы 218 395 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 183 382 тысячи тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступления субвенции 35 013 тысячи тенге;
2) затраты 241 829 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 23 434 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 23 434и тысяч тенге, в том числе:
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 23 434 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Сарканского районного маслихата области Жетісу от 16.04.2024 № 23-95 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Утвердить бюджет Алмалинского сельского округа на 2024-2026 годы согласно приложениям 4, 5, 6 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы 51 411 тысяча тенге, в том числе:
налоговые поступления 20 253 тысячи тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступления трансфертов 31 158 тысяч тенге;
2) затраты 57 597 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 6 186 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 6 186 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 6 186 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 2 в редакции решения Сарканского районного маслихата области Жетісу от 16.04.2024 № 23-95 (вводится в действие с 01.01.2024).
3. Утвердить бюджет Аманбоктерского сельского округа на 2024-2026 годы согласно приложениям 7, 8, 9 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:

бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 1 258 мың теңге.
Ескерту. 13-тармақ жаңа редакцияда – Жетісу облысы Сарқан аудандық мәслихатының 16.04.2024 № 23-95 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
14. Осы шешімнің орындалуын бақылау Сарқан аудандық мәслихатының "Экономика, бюджет, аграрлық сала, жер қатынастары, экология, кәсіпкерлікті дамыту және туризм мәселелер жөніндегі" тұрақты комиссиясына жүктелсін.

используемые остатки бюджетных средств 1 258 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 13 в редакции решения Сарканского районного маслихата области Жетісу от 16.04.2024 № 23-95 (вводится в действие с 01.01.2024).
14. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Сарканского районного маслихата "По вопросам экономики, бюджета, аграрной сферы, земельных отношений, экологии, развития предпринимательства и туризма".

15. Осы шешім 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сарқан аудандық мәслихатының төрағасы М. Разбеков
Сарқан аудандық мәслихатының 2023 жылғы 28 желтоқсандағы № 17-69 шешіміне 1-қосымша
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда – Жетісу облысы Сарқан аудандық мәслихатының 16.04.2024 № 23-95 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
Сарқан қаласының 2024 жылға арналған бюджеті
Санаты
Сомасы
(мың теңге)
Сынып
Ішкі сынып
Атауы
I. Кірістер

15. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель Сарканского районного маслихата М. Разбеков
Приложение 1 к решению Сарканского районного маслихата от 28 декабря 2023 года № 17-69
Сноска. Приложение 1 в редакции решения Сарканского районного маслихата области Жетісу от 16.04.2024 № 23-95 (вводится в действие с 01.01.2024).
Бюджет города Саркан на 2024 год
Категория
Сумма
(тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
I. Доходы

124
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің аппараты
400
013
Аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
400
Санаты
Cомасы
(мың теңге)
Сынып
Ішкі сынып
Атауы
Бюджеттік кредиттерді өтеу
0
Функционалдық топ
Сомасы
(мың теңге)
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бағдарлама
Атауы
ІV. Қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо
0
Қаржы активтерін сатып алу
0
Санаты
Cомасы
(мың теңге)
Сынып
Ішкі сынып
Атауы
6
Мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер
0
01
Мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер
0
1
Қаржы активтерін ел ішінде сатудан түсетін түсімдер
0
Санаты
Cомасы
(мың теңге)
Сынып
Ішкі сынып
Атауы
V. Бюджет тапшылығы (профициті)
274
VI. Бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану)
274
8
Бюджет қаражаттарының пайдаланылатын қалдықтары
274
01
Бюджет қаражаты қалдықтары
274
1
Бюджет қаражатының бос қалдықтары
274
Функционалдық топ
Сомасы
(мың теңге)
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бағдарлама
Атауы
Қарыздарды өтеу
0
Сарқан аудандық мәслихатының 2023 жылғы 28 желтоқсандағы № 17-69 шешіміне 8-қосымша
Аманбөктер ауылдық округінің 2025 жылға арналған бюджеті
Санаты
Сомасы
(мың теңге)
Сынып
Ішкі сынып
Атауы
I. Кірістер

124
Аппарат акима города районного значения, села, поселка, сельского округа
400
013
Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах
400
Категория
Сумма
(тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
Погашение бюджетных кредитов
0
Функциональная группа
Сумма (тысяч тенге)
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
ІV. Сальдо по операциям с финансовыми активами
0
Приобретение финансовых активов
0
Категория
Сумма
(тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
6
Поступления от продажи финансовых активов государства
0
01
Поступления от продажи финансовых активов государства
0
1
Поступления от продажи финансовых активов внутри страны
0
Категория
Cумма
(тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
V. Дефицит (профицит) бюджета
274
VI. Финансирование дефицита (использование профицита) бюджета
274
8
Используемые остатки бюджетных средств
274
01
Остатки бюджетных средств
274
1
Свободные остатки бюджетных средств
274
Функциональная группа
Сумма (тысяч тенге)
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
Погашение займов
0
Приложение 8 к решению Сарканского районного маслихата от 28 декабря 2023 года № 17-69
Бюджет Аманбоктерского сельского округа на 2025 год
Категория
Сумма
(тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
I. Доходы