Сарқан ауданының Сарқан қаласы мен ауылдық округтерінің 2024-2026 жылдарға арналған бюджеттері туралы
Жетісу облысы Сарқан аудандық мәслихатының 2023 жылғы 28 желтоқсандағы № 17-69 шешімі.
Ескерту. 01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 15-тармағымен.
Сарқан аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2024-2026 жылдарға арналған Сарқан қаласының бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2, 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 246 708 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 211 695 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттер түсімі 35 013 мың теңге;
2) шығындар 270 142 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4)қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-)-23 434мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 23 434мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 23 434 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Жетісу облысы Сарқан аудандық мәслихатының 23.09.2024 № 31-124 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2024-2026 жылдарға арналған Алмалы ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 4, 5, 6-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 65 115 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 33 957 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттердің түсімдері 31 158 мың теңге;
2) шығындар 71301 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4)қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 6 186 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 6 186 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 6 186 мың теңге.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда – Жетісу облысы Сарқан аудандық мәслихатының 23.09.2024 № 31-124 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
3. 2024-2026 жылдарға арналған Аманбөктер ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 7, 8, 9-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:

О бюджетах города Саркан и сельских округов Сарканского района на 2024-2026 годы
Решение Сарканского районного маслихата области Жетісу от 28 декабря 2023 года № 17-69.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2024 в соответствии с пунктом 15 настоящего решения.
Сарканский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Саркан на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы 246 708 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 211 695 тысяч тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступления субвенции 35 013 тысячи тенге;
2) затраты 270 142 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 0тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-)23 434 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 23 434 тысячи тенге, в том числе:
поступление займов 0тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 23 434 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Сарканского районного маслихата области Жетісу от 23.09.2024 № 31-124 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Утвердить бюджет Алмалинского сельского округа на 2024-2026 годы согласно приложениям 4, 5, 6 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы 65 115 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 33 957 тысячи тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступления трансфертов 31 158 тысяч тенге;
2) затраты 71 301 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 0тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-)6 186 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 6 186 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 6 186 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 2 в редакции решения Сарканского районного маслихата области Жетісу от 23.09.2024 № 31-124 (вводится в действие с 01.01.2024).
3. Утвердить бюджет Аманбоктерского сельского округа на 2024-2026 годы согласно приложениям 7, 8, 9 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:

бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 1 258 мың теңге.
Ескерту. 13-тармақ жаңа редакцияда – Жетісу облысы Сарқан аудандық мәслихатының 16.04.2024 № 23-95 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
14. Осы шешімнің орындалуын бақылау Сарқан аудандық мәслихатының "Экономика, бюджет, аграрлық сала, жер қатынастары, экология, кәсіпкерлікті дамыту және туризм мәселелер жөніндегі" тұрақты комиссиясына жүктелсін.

используемые остатки бюджетных средств 1 258 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 13 в редакции решения Сарканского районного маслихата области Жетісу от 16.04.2024 № 23-95 (вводится в действие с 01.01.2024).
14. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Сарканского районного маслихата "По вопросам экономики, бюджета, аграрной сферы, земельных отношений, экологии, развития предпринимательства и туризма".

15. Осы шешім 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сарқан аудандық мәслихатының төрағасы М. Разбеков
Сарқан аудандық мәслихатының 2023 жылғы 28 желтоқсандағы № 17-69 шешіміне 1-қосымша
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда – Жетісу облысы Сарқан аудандық мәслихатының 23.09.2024 № 31-124 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
Сарқан қаласының 2024 жылға арналған бюджеті
Санаты
Сомасы
(мың теңге)
Сынып
Ішкі сынып
Атауы
I. Кірістер

15. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель Сарканского районного маслихата М. Разбеков
Приложение 1 к решению Сарканского районного маслихата от 28 декабря 2023 года № 17-69
Сноска. Приложение 1 в редакции решения Сарканского районного маслихата области Жетісу от 23.09.2024 № 31-124 (вводится в действие с 01.01.2024).
Бюджет города Саркан на 2024 год
Категория
Сумма
(тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
I. Доходы

28314
048
Пайдаланылмаған (толықпайдаланылмаған) нысаналытрансферттердіқайтару
1
051
Заңнаманы өзгертуге байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төменгі тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер
28 313
Санаты
Cомасы
(мың теңге)
Сынып
Ішкі сынып
Атауы
Бюджеттік кредиттерді өтеу
0
Функционалдық топ
Сомасы
(мың теңге)
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бағдарлама
Атауы
ІV. Қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо
0
Қаржы активтерін сатып алу
0
Санаты
Cомасы
(мың теңге)
Сынып
Ішкі сынып
Атауы
6
Мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер
0
01
Мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер
0
1
Қаржы активтерін ел ішінде сатудан түсетін түсімдер
0
Санаты
Cомасы
(мың теңге)
Сынып
Ішкі сынып
Атауы
V. Бюджет тапшылығы (профициті)
23 434
VI. Бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану)
23 434
8
Бюджет қаражаттарының пайдаланылатын қалдықтары
23 434
01
Бюджет қаражаты қалдықтары
23 434
1
Бюджет қаражатының бос қалдықтары
23 434
Функционалдық топ
Сомасы
(мың теңге)
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бағдарлама
Атауы
Қарыздарды өтеу
0
Сарқан аудандық мәслихатының 2023 жылғы 28 желтоқсандағы № 17-69 шешіміне 2-қосымша
Сарқан қаласының 2025 жылға арналған бюджеті
Санаты
Сомасы
(мың теңге)
Сынып
Ішкі сынып
Атауы
I. Кірістер

28314
048
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
1
051
Целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства
28 313
Категория
Сумма
(тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
Погашение бюджетных кредитов
0
Функциональная группа
Сумма (тысяч тенге)
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
ІV. Сальдо по операциям с финансовыми активами
0
Приобретение финансовых активов
0
Категория
Сумма
(тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
6
Поступления от продажи финансовых активов государства
0
01
Поступления от продажи финансовых активов государства
0
1
Поступления от продажи финансовых активов внутри страны
0
Категория
Cумма
(тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
V. Дефицит (профицит) бюджета
23 434
VI. Финансирование дефицита (использование профицита) бюджета
23 434
8
Используемые остатки бюджетных средств
23 434
01
Остатки бюджетных средств
23 434
1
Свободные остатки бюджетных средств
23 434
Функциональная группа
Сумма (тысяч тенге)
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
Погашение займов
0
Приложение 2 к решению Сарканского районного маслихата от 28 декабря 2023 года № 17-69
Бюджет города Саркан на 2025 год
Категория
Сумма
(тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
I. Доходы