2024-2026 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы
Қарағанды облыстық мәслихатының 2023 жылғы 14 желтоқсандағы № 119 шешімі.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2024 бастап қолданысқа енеді.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес Қарағанды облыстық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. 2024-2026 жылдарға арналған облыстық бюджет 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 580655657 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 139856468 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 17146732 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер бойынша – 0 теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 423652457 мың теңге;
2) шығындар – 588716029 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 28995619 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 37606154 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 8610535 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -37055991 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 37055991 мың теңге:
қарыздар түсімдері – 35106154 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 7936823 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 9886660 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облыстық мәслихатының 20.06.2024 № 181 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енеді).
2. 2024 жылға арналған облыстық бюджет түсімдерінің құрамында, республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер мен бюджеттік кредиттер 4 қосымшаға сәйкес ескерілсін.
3. 2024 жылға арналған облыстық бюджетке, аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне кірістерді бөлу нормативтері келесі мөлшерлерде белгіленсін:
1) корпоративік табыс салығы бойынша:
Қарағанды, Саран қалаларына - 50 пайыздан, Балқаш қаласына – 79 пайыз, Абай ауданына, Теміртау қаласына - 95 пайыздан, Приозерск, Шахтинск қалаларына, Нұра, Осакаровка, Шет аудандарына - 98 пайыздан, Ақтоғай, Бұқар-Жырау, Қарқаралы аудандарына– 99 пайыздан;
2) жеке табыс салығы бойынша:
төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын:
Саран қаласына – 17 пайыз, Қарағанды қаласына – 45 пайыз, Балқаш қаласына – 47 пайыз, Теміртау қаласына – 50 пайыз, Абай ауданына – 75 пайыз, Ақтоғай, Нұра, Осакаровка аудандарына, Приозерск, Шахтинск қалаларына – 80 пайыздан, Бұқар-Жырау ауданына – 81 пайыз, Шет ауданына – 87 пайыз, Қарқаралы ауданына – 90 пайыз;
төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын:
Абай, Ақтоғай, Бұқар-Жырау, Қарқаралы, Нұра, Осакаровка, Шет аудандарына, Балқаш, Қарағанды, Приозерск, Саран, Теміртау, Шахтинск қалаларына – 100 пайыздан;
төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын:
Абай, Ақтоғай, Бұқар-Жырау, Қарқаралы, Нұра, Осакаровка, Шет аудандарына, Балқаш, Қарағанды, Приозерск, Саран, Теміртау, Шахтинск қалаларына – 100 пайыздан;

Об областном бюджете на 2024-2026 годы
Решение Карагандинского областного маслихата от 14 декабря 2023 года № 119.
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2024.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Карагандинский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить областной бюджет на 2024 – 2026 годы согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 580655657 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 139856468 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 17146732 тысячи тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступлениям трансфертов – 423652457 тысяч тенге;
2) затраты – 588716029 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 28995619 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 37606154 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 8610535 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -37055991 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 37055991 тысяча тенге:
поступление займов – 35106154 тысячи тенге;
погашение займов – 7936823 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 9886660 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Карагандинского областного маслихата от 20.06.2024 № 181 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Учесть в составе поступлений областного бюджета на 2024 год целевые трансферты и бюджетные кредиты из республиканского бюджета согласно приложению 4.
3. Установить на 2024 год нормативы распределения доходов в областной бюджет, в бюджеты районов (городов областного значения) в следующих размерах:
1) по корпоративному подоходному налогу:
городов Караганды, Сарань – по 50 процентов, города Балхаш – 79 процентов, Абайского района, города Темиртау – по 95 процентов, городов Приозерск, Шахтинск, Нуринского, Осакаровского, Шетского районов – по 98 процентов, Актогайского, Бухар-Жырауского, Каркаралинского районов – по 99 процентов;
2) по индивидуальному подоходному налогу:
с доходов, облагаемых у источника выплаты:
города Сарань – 17 процентов, города Караганды – 45 процентов, города Балхаш – 47 процентов, города Темиртау – 50 процентов, Абайского района – 75 процентов, Актогайского, Нуринского, Осакаровского районов, городов Приозерск, Шахтинск – по 80 процентов, Бухар-Жырауского района – 81 процент, Шетского района – 87 процентов, Каркаралинского района – 90 процентов;
с доходов, не облагаемых у источника выплаты:
Абайского, Актогайского, Бухар-Жырауского, Каркаралинского, Нуринского, Осакаровского, Шетского районов, городов Балхаш, Караганды, Приозерск, Сарань, Темиртау, Шахтинск – по 100 процентов;
с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты:
Абайского, Актогайского, Бухар-Жырауского, Каркаралинского, Нуринского, Осакаровского, Шетского районов, городов Балхаш, Караганды, Приозерск, Сарань, Темиртау, Шахтинск – по 100 процентов;

3) әлеуметтік салық бойынша:
Саран қаласына – 14 пайыз, Қарағанды қаласына – 39 пайыз, Теміртау қаласына – 50 пайыз, Шахтинск қаласына – 59 пайыз, Абай ауданына – 72 пайыз, Нұра ауданына – 74 пайыз, Приозерск қаласына – 76 пайыз, Ақтоғай, Шет аудандарына – 78 пайыздан, Қарқаралы ауданына – 79 пайыз, Бұқар-Жырау ауданына – 81 пайыз, Балқаш қаласына – 86 пайыз, Осакаровка ауданына – 91 пайыз;
4) өңірдің әлеуметтік-экономикалық дамуы мен оның инфрақұрылымын дамытуға жер қойнауын пайдаланушылардың аударымдары бойынша:
Қарқаралы ауданына – 17 пайыз, Абай, Ақтоғай, Бұқар-Жырау, Нұра, Осакаровка, Шет аудандарына, Балқаш, Қарағанды, Приозерск, Саран, Теміртау, Шахтинск қалаларына – 100 пайыздан.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облыстық мәслихатының 20.06.2024 № 181 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енеді).
4. 2024 жылға арналған облыстық бюджетте аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерінен бюджеттік алулардың көлемі 13443337 мың теңге сомасында қарастырылсын, оның ішінде:
Қарағанды қаласынан - 11973931 мың теңге;
Теміртау қаласынан – 1018348 мың теңге;
Шет ауданына – 451058 мың теңге.
5. 2024 жылға арналған облыстық бюджетте аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне облыстық бюджеттен берілетін субвенциялардың мөлшері 27776432 мың теңге сомасында қарастырылсын, оның ішінде:
Абай ауданына – 4629855 мың теңге;
Ақтоғай ауданына – 871683 мың теңге;
Бұқар жырау ауданына – 2279815 мың теңге;
Қарқаралы ауданына – 2820779 мың теңге;
Нұра ауданына – 2239248 мың теңге;
Осакаров ауданына – 1932384 мың теңге;
Балқаш қаласына – 4226768 мың теңге;
Приозерск қаласына – 1919950 мың теңге;
Саран қаласына – 2128233 мың теңге;
Шахтинск қаласына – 4727717 мың теңге.

3) по социальному налогу:
города Сарань – 14 процентов, города Караганды - 39 процентов, города Темиртау – 50 процентов, города Шахтинск – 59 процентов, Абайского района – 72 процента, Нуринского района – 74 процента, города Приозерск – 76 процентов, Актогайского, Шетского районов – по 78 процентов, Каркаралинского района – 79 процентов, Бухар-Жырауского района - 81 процент, города Балхаш – 86 процентов, Осакаровского района – 91 процент;
4) по отчислениям недропользователей на социально-экономическое развитие региона и развитие его инфраструктуры:
Каркаралинского района – 17 процентов, Абайского, Актогайского, Бухар-Жырауского, Нуринского, Осакаровского, Шетского районов, городов Балхаш, Караганды, Приозерск, Сарань, Темиртау, Шахтинск – по 100 процентов.
Сноска. Пункт 3 – в редакции решения Карагандинского областного маслихата от 20.06.2024 № 181 (вводится в действие с 01.01.2024).
4. Предусмотреть в областном бюджете на 2024 год объемы бюджетных изъятий из бюджетов районов (городов областного значения), в сумме 13443337 тысяч тенге, в том числе:
города Караганды - 11973931 тысяча тенге;
города Темиртау – 1018348 тысяч тенге;
Шетского района – 451058 тысяч тенге.
5. Предусмотреть в областном бюджете на 2024 год объемы субвенций, передаваемых из областного бюджета в бюджеты районов (городов областного значения), в сумме 27776432 тысячи тенге, в том числе:
Абайскому району – 4629855 тысяч тенге;
Актогайскому району – 871683 тысячи тенге;
Бухар-Жыраускому району – 2279815 тысяч тенге;
Каркаралинскому району – 2820779 тысяч тенге;
Нуринскому району – 2239248 тысяч тенге;
Осакаровскому району – 1932384 тысячи тенге;
городу Балхаш – 4226768 тысяч тенге;
городу Приозерск – 1919950 тысяч тенге;
городу Сарань – 2128233 тысячи тенге;
городу Шахтинск – 4727717 тысяч тенге.

6. 2024 жылға арналған облыстық бюджет шығыстарының құрамында аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне 5 қосымшаға сәйкес нысаналы трансферттер қарастырылғаны ескерілсін.
Аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне берілетін көрсетілген нысаналы трансферттер сомаларын бөлу Қарағанды облысы әкімдігі қаулысының негізінде анықталады.
7. Қарағанды облысы әкімдігінің 2024 жылға арналған резерві 1398760 мың теңге сомасында бекітілсін.

6. Учесть, что в составе расходов областного бюджета на 2024 год предусмотрены целевые трансферты бюджетам районов (городов областного значения) согласно приложению 5.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов бюджетам районов (городов областного значения) определяется на основании постановления акимата Карагандинской области.
7. Утвердить резерв акимата Карагандинской области на 2024 год в сумме 1398760 тысяч тенге.

Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облыстық мәслихатының 20.06.2024 № 181 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енеді).
8. 2024 жылға арналған облыстық бюджетті атқару барысында секвестрлеуге жатпайтын облыстық бюджеттік бағдарламалар тізбесі 6-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
9. 2024 жылға арналған аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерін атқару барысында жергілікті бюджеттік бағдарламалардың секвестрлеуге жатпайтыны 7-қосымшаға сәйкес белгіленсін.

Сноска. Пункт 7 – в редакции решения Карагандинского областного маслихата от 20.06.2024 № 181 (вводится в действие с 01.01.2024).
8. Утвердить перечень областных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения областного бюджета на 2024 год, согласно приложению 6.
9. Установить, что в процессе исполнения бюджетов районов (городов областного значения) на 2024 год не подлежат секвестру местные бюджетные программы согласно приложению 7.

11 702 063
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектігі бар адамдарға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 431 736
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектігі бар адамдар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
6 516 983
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектігі бар адамдарға, оның ішінде мүгедектігі бар балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
522 982
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
2 109 624
064
Еңбек мобильділігі орталықтары мен мансап орталықтарының жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі азаматтарды әлеуметтік қолдау бойынша қызметін қамтамасыз ету
1 106 678
069
Мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялау
14 060
261
Облыстың білім басқармасы
3 320 140
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
2 513 995
037
Әлеуметтік сауықтандыру
359 560
092
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
446 585
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
10 109
039
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салу және реконструкциялау
10 109
2
Әлеуметтiк көмек
6 800 154
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
6 725 699
003
Мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтік қолдау
188 128
068
Жұмыспен қамту бағдарламасы
6 537 571
261
Облыстың білім басқармасы
74 455
084
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша білім беру ұйымдарының күндізгі оқу нысанында оқитындар мен тәрбиеленушілерді қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен жол жүру түрінде әлеуметтік қолдау
74 455
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
2 381 667
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
2 175 691
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
314 035
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
23 061
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу

11 702 063
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и лиц с инвалидностью в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 431 736
013
Предоставление специальных социальных услуг для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
6 516 983
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, лиц с инвалидностью, в том числе детей с инвалидностью, в реабилитационных центрах
522 982
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
2 109 624
064
Обеспечение деятельности центров трудовой мобильности и карьерных центров по социальной поддержке граждан по вопросам занятости
1 106 678
069
Субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью
14 060
261
Управление образования области
3 320 140
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
2 513 995
037
Социальная реабилитация
359 560
092
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
446 585
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
10 109
039
Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения
10 109
2
Социальная помощь
6 800 154
256
Управление координации занятости и социальных программ области
6 725 699
003
Социальная поддержка лиц с инвалидностью
188 128
068
Программа занятости
6 537 571
261
Управление образования области
74 455
084
Социальная поддержка обучающихся и воспитанников организаций образования очной формы обучения в виде льготного проезда на общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
74 455
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
2 381 667
256
Управление координации занятости и социальных программ области
2 175 691
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
314 035
007
Капитальные расходы государственного органа
23 061
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат

2 599 969
050
Жылыту маусымын іркіліссіз өткізу үшін энергия өндіруші ұйымдардың отын сатып алуға шығындарын субсидиялау
2 171 547
081
Елді мекендерді шаруашылық-ауыз сумен жабдықтау үшін жерасты суларына іздестіру-барлау жұмыстарын ұйымдастыру және жүргізу
428 422
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
37 834 241
1
Ауыл шаруашылығы
27 511 988
255
Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы
24 294 376
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
620 795
002
Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау
571 525
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
21 365
008
Cаны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге, карантинді объектілерге қарсы өңдеулер жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) құнын субсидиялау
2 190 857
014
Ауыл шаруашылығы тауарларын өндірушілерге су жеткізу бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялау
141 201
018
Пестицидтерді (улы химикаттарды) залалсыздандыру
2 559
029
Ауыл шаруашылық дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс- шаралар
67 710
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
60 809
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алуға және тіркеу
5 899
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
1 437 859
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
8 865 838
051
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялау
90 239
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
5 261 795
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
4 761 898
057
Мал шаруашылығы саласында терең қайта өңдеуден өткізілетін өнімдерді өндіру үшін ауыл шаруашылығы өнімін сатып алуға жұмсайтын өңдеуші кәсіпорындардың шығындарын субсидиялау
158 840
066
Жайылымдардың тозуымен және шөлейттенумен күрес жөніндегі іс-шараларды жүргізу (құнарландыру, түбегейлі жақсарту, топырақты дайындау, біржылдық және көпжылдық шөптерді егу, органикалық тыңайтқыштарды енгізу)
35 187
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
109 471
020
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту

2 599 969
050
Субсидирование затрат энергопроизводящих организаций на приобретение топлива для бесперебойного проведения отопительного сезона
2 171 547
081
Организация и проведение поисково-разведочных работ на подземные воды для хозяйственно-питьевого водоснабжения населенных пунктов
428 422
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
37 834 241
1
Сельское хозяйство
27 511 988
255
Управление сельского хозяйства области
24 294 376
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
620 795
002
Субсидирование развития семеноводства
571 525
003
Капитальные расходы государственного органа
21 365
008
Субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов
2 190 857
014
Субсидирование стоимости услуг по доставке воды сельскохозяйственным товаропроизводителям
141 201
018
Обезвреживание пестицидов (ядохимикатов)
2 559
029
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
67 710
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
60 809
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
5 899
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
1 437 859
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
8 865 838
051
Субсидирование в рамках гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса
90 239
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
5 261 795
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
4 761 898
057
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере животноводства
158 840
066
Проведение мероприятий по борьбе с деградацией и опустыниванием пастбищ (окультуривание, коренное улучшение, подготовка почвы, подсев однолетних и многолетних трав, внесение органических удобрений)
35 187
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
109 471
020
Развитие объектов сельского хозяйства

109 471
719
Облыстың ветеринария басқармасы
3 108 141
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
189 111
008
Мал қорымдарын (биотермиялық шұңқырларды) салуды, реконструкциялауды ұйымдастыру және оларды күтіп-ұстауды қамтамасыз ету
131 520
009
Ауру жануарларды санитариялық союды ұйымдастыру
10 000
010
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
21 412
011
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
93 138
012
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасы бойынша ветеринариялық іс-шаралар жүргізу
17 945
013
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
169 327
014
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
2 290 477
015
Ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
100 000
028
Уақытша сақтау пунктына ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша қызметтер
3 150
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру
31 350
031
Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізу үшін ветеринариялық мақсаттағы бұйымдар мен атрибуттарды, жануарға арналған ветеринариялық паспортты орталықтандырып сатып алу және оларды аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдау (жеткізу)
47 767
040
Мемлекеттік ветеринариялық ұйымдарды материалдық-техникалық жабдықтау үшін, қызметкелердің жеке қорғану заттарын, аспаптарды, құралдарды, техниканы, жабдықтарды және инвентарды орталықтандырып сатып алу
2 944
2
Су шаруашылығы
1 439 866
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
1 439 866
002
Су қорғау аймақтары мен су объектiлерi белдеулерiн белгiлеу
76 005
003
Коммуналдық меншіктегі су шаруашылығы құрылыстарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
636 388
004
Ерекше авариялы су шаруашылығы құрылыстары мен гидромелиорациялық жүйелердi қалпына келтiру
727 473
3
Орман шаруашылығы
2 047 209
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
2 047 209
005
Ормандарды сақтау, қорғау, молайту және орман өсiру
1 905 605
006
Жануарлар дүниесін қорғау
93 842
104
Инвестициялық салымдар кезінде балық шаруашылығы субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеу

109 471
719
Управление ветеринарии области
3 108 141
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
189 111
008
Организация строительства, реконструкции скотомогильников (биотермических ям) и обеспечение их содержания
131 520
009
Организация санитарного убоя больных животных
10 000
010
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
21 412
011
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
93 138
012
Проведения ветеринарных мероприятий по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных
17 945
013
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
169 327
014
Проведение противоэпизоотических мероприятий
2 290 477
015
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
100 000
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
3 150
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
31 350
031
Централизованный закуп изделий и атрибутов ветеринарного назначения для проведения идентификации сельскохозяйственных животных, ветеринарного паспорта на животное и их транспортировка (доставка) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
47 767
040
Централизованный закуп средств индивидуальной защиты работников, приборов, инструментов, техники, оборудования и инвентаря, для материально-технического оснащения государственных ветеринарных организаций
2 944
2
Водное хозяйство
1 439 866
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
1 439 866
002
Установление водоохранных зон и полос водных объектов
76 005
003
Обеспечение функционирования водохозяйственных сооружений, находящихся в коммунальной собственности
636 388
004
Восстановление особо аварийных водохозяйственных сооружений и гидромелиоративных систем
727 473
3
Лесное хозяйство
2 047 209
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
2 047 209
005
Охрана, защита, воспроизводство лесов и лесоразведение
1 905 605
006
Охрана животного мира
93 842
104
Возмещение части расходов, понесенных субъектом рыбного хозяйства, при инвестиционных вложениях

2 159 000
4
Емханалар
1 494 845
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
1 494 845
039
Денсаулық сақтау субъектілерінің медициналық көмегін қамтитын қосымша медициналық көмектің көлемін көрсету, Call-орталықтардың қызметтер көрсетуі және өзге де шығыстар
1 494 845
5
Медициналық көмектiң басқа түрлерi
155 972
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
155 972
029
Облыстық арнайы медициналық жабдықтау базалары
155 972
9
Денсаулық сақтау саласындағы өзге де қызметтер
7 653 805
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
7 653 805
001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
400 396
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
296 969
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
857
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
108 795
023
Медициналық және фармацевтикалық қызметкерлерді әлеуметтік қолдау
407 000
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
6 439 788
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
25 263 903
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
15 141 358
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
11 562 350
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектігі бар адамдарға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 578 908
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектігі бар адамдар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
6 912 975
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектігі бар адамдарға, оның ішінде мүгедектігі бар балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
576 805
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 469 908
064
Еңбек мобильділігі орталықтары мен мансап орталықтарының жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі азаматтарды әлеуметтік қолдау бойынша қызметін қамтамасыз ету
1 009 203
069
Мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялау
14 551
261
Облыстың білім басқармасы

2 159 000
4
Поликлиники
1 494 845
253
Управление здравоохранения области
1 494 845
039
Оказание дополнительного объема медицинской помощи, включающий медицинскую помощь субъектами здравоохранения, оказание услуг Call-центрами и прочие расходы
1 494 845
5
Другие виды медицинской помощи
155 972
253
Управление здравоохранения области
155 972
029
Областные базы специального медицинского снабжения
155 972
9
Прочие услуги в области здравоохранения
7 653 805
253
Управление здравоохранения области
7 653 805
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
400 396
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
296 969
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
857
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
108 795
023
Социальная поддержка медицинских и фармацевтических работников
407 000
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
6 439 788
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
25 263 903
1
Социальное обеспечение
15 141 358
256
Управление координации занятости и социальных программ области
11 562 350
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и лиц с инвалидностью в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 578 908
013
Предоставление специальных социальных услуг для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
6 912 975
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, лиц с инвалидностью, в том числе детей с инвалидностью, в реабилитационных центрах
576 805
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 469 908
064
Обеспечение деятельности центров трудовой мобильности и карьерных центров по социальной поддержке граждан по вопросам занятости
1 009 203
069
Субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью
14 551
261
Управление образования области

3 749 877
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында білім алушыларға мемлекеттік стипендияның мөлшерін ұлғайтуға
3 236 096
Мемлекеттік күндізгі жалпы білім беретін ауылдық толық жинақталған мектептерде жан басына шаққандағы нормативтік қаржыландыруды іске асыруға
317 531
Мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын арттыруға
179 795
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
1 331
Мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын арттыруға
1 331
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
1 325 205
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға
1 183 184
Еңбек мобильділігі орталықтарының қызметін қамтамасыз етуге
127 108
Мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын арттыруға
14 913
Облыстың мәдениет, архивтер және құжаттама басқармасы
9 567
Мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын арттыруға
9 567
Облыстың дене шынықтыру және спорт басқармасы
11 730
Мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын арттыруға
11 730
Облыстың ішкі саясат басқармасы
334
Мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын арттыруға
334
Облыстың ветеринария басқармасы
477 720
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізуге
429 953
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіруді жүргізуге арналған құралдарды (бұйымдарды) және атрибуттарды сатып алуға
47 767
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
213 031
Табиғатты қорғау және арнаулы мекемелер қызметкерлерінің жалақысын көтеруге
211 826
Мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын арттыруға
1 205
Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы
50
Мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын арттыруға
50
Облыстың экономика басқармасы
10
Мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын арттыруға
10
Облыстың еңбек инспекциясы бойынша басқармасы
27
Мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын арттыруға
27
Облыстың мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылауы басқармасы
14
Мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын арттыруға
14
Облыстық бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы ішкі істер органы
4 147
Мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын арттыруға
4 147
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
23
Мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын арттыруға
23
Облыс әкімінің аппараты
158 760
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) әкімдерін сайлауды қамтамасыз етуге және өткізуге
158 760
Облыстың қаржы басқармасы
63 363
Мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын арттыруға
63 363
Нысаналы даму трансферттері:

3 749 877
На увеличение размера государственной стипендии обучающимся в организациях технического и профессионального, послесреднего образования
3 236 096
На реализацию подушевого нормативного финансирования в государственных дневных общеобразовательных сельских полнокомплектных школах
317 531
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
179 795
Управление здравоохранения области
1 331
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
1 331
Управление координации занятости и социальных программ области
1 325 205
На обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
1 183 184
На обеспечение деятельности центров трудовой мобильности
127 108
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
14 913
Управление культуры, архивов и документации области
9 567
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
9 567
Управление физической культуры и спорта области
11 730
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
11 730
Управление внутренней политики области
334
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
334
Управление ветеринарии области
477 720
На проведение противоэпизоотических мероприятий
429 953
На приобретение средств (изделий) и атрибутов для проведения идентификации сельскохозяйственных животных
47 767
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
213 031
На повышение заработной платы работников природоохранных и специальных учреждений
211 826
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
1 205
Управление сельского хозяйства области
50
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
50
Управление экономики области
10
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
10
Управление по инспекции труда области
27
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
27
Управление государственного архитектурно-строительного контроля области
14
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
14
Исполнительный орган внутренних дел, финансируемый из областного бюджета
4 147
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
4 147
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
23
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
23
Аппарат акима области
158 760
На обеспечение и проведение выборов акимов районов (городов областного значения)
158 760
Управление финансов области
63 363
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
63 363
Целевые трансферты на развитие:

64 471 799
оның ішінде:
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
4 703 329
Көліктік инфрақұрылымды дамытуға
1 583 329
Әуе көлігінің инфрақұрылымын дамуы
2 520 000
Шағын және моноқалалардағы бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға
600 000
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
27 640 879
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға
720 073
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамытуға
2 930 235
"Жайлы мектеп" пилоттық ұлттық жобасы шеңберінде білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
19 049 438
"Ауылдық денсаулық сақтауды жаңғырту" пилоттық ұлттық жобасы шеңберінде денсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
4 941 133
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
32 127 591
Қалаларда сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға
3 786 422
Ауылдық елді мекендерде сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға
4 536 494
Газ тасымалдау жүйесін дамытуға
4 285 089
Шағын және моноқалалардағы бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға
3 729 442
Жылумен жабдықтау жүйелерін дамытуға
13 809 422
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамытуға
1 980 722
Бюджеттік кредиттер:
18 044 660
оның ішінде:
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
1 695 000
Жастардың кәсіпкерлік бастамашылығына жәрдемдесу үшін
1 695 000
Облыстың экономика басқармасы
1 310 660
Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін
1 310 660
Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы
15 039 000
Ауыл халқының кірістерін арттыру жөніндегі жобаны ауқымды түрде қолдану үшін ауыл халқына микрокредиттер беруге
7 039 000
Агроөнеркәсіптік кешендегі инвестициялық жобаларға
8 000 000
Қарағанды облыстық мәслихатының
2023 жылғы 14 желтоқсандағы
№119 шешіміне 5 қосымша
2024 жылға арналған аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне нысаналы трансферттер
Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда - Қарағанды облыстық мәслихатының 20.06.2024 № 181 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енеді).
Атауы
Сома (мың теңге)
1
2
Барлығы
111 465 957
оның ішінде:
Ағымдағы нысаналы трансферттер
24 653 589
Нысаналы даму трансферттері
68 440 214
Бюджеттік кредиттер
18 372 154
оның ішінде:
Ағымдағы нысаналы трансферттер
24 653 589
оның ішінде:
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
1 236 553
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға

64 471 799
в том числе:
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
4 703 329
На развитие транспортной инфраструктуры
1 583 329
На развитие инфраструктуры воздушного транспорта
2 520 000
На реализацию бюджетных инвестиционных проектов в малых и моногородах
600 000
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
27 640 879
На развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
720 073
На развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
2 930 235
Строительство и реконструкция объектов образования в рамках пилотного Национального проекта "Комфортная школа"
19 049 438
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения в рамках пилотного национального проекта "Модернизация сельского здравоохранения"
4 941 133
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
32 127 591
На развитие системы водоснабжения и водоотведения в городах
3 786 422
На развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
4 536 494
На развитие газотранспортной системы
4 285 089
На реализацию бюджетных инвестиционных проектов в малых и моногородах
3 729 442
На развитие систем теплоснабжения
13 809 422
На развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
1 980 722
Бюджетные кредиты:
18 044 660
в том числе:
Управление координации занятости и социальных программ области
1 695 000
Для содействия предпринимательской инициативе молодежи
1 695 000
Управление экономики области
1 310 660
Для реализации мер социальной поддержки специалистов
1 310 660
Управление сельского хозяйства области
15 039 000
На предоставление микрокредитов сельскому населению для масштабирования проекта по повышению доходов сельского населения
7 039 000
На инвестиционные проекты в агропромышленном комплексе
8 000 000
Приложение 5
к решению
Карагандинского областного маслихата
от 14 декабря 2023 года №119
Целевые трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на 2024 год
Сноска. Приложение 5 – в редакции решения Карагандинского областного маслихата от 20.06.2024 № 181 (вводится в действие с 01.01.2024).
Наименование
Сумма (тыс.тенге)
1
2
Всего
111 465 957
в том числе:
Целевые текущие трансферты
24 653 589
Целевые трансферты на развитие
68 440 214
Бюджетные кредиты
18 372 154
в том числе:
Целевые текущие трансферты:
24 653 589
в том числе:
Управление координации занятости и социальных программ области
1 236 553
На обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан

1 183 184
Жартылай стационар жағдайында арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсетуге
22 899
Қарттар мен мүгедектігі бар адамдарға медициналық-әлеуметтік қызмет көрсетуге
17 182
Мүгедектігі бар балаларға қызмет көрсету бойынша әлеуметтік жобаны жүзеге асыруға
13 288
Облыстың дене шынықтыру және спорт басқармасы
52 546
Спорт объектілерін ұстауға
52 546
Облыстың мәдениет, архивтер және құжаттама басқармасы
697 858
Мәдениет объектілерін жөндеуге
376 628
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға
321 230
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
9 027 376
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылыққа
9 027 376
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
9 019 768
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын (қала көшелерін) және елді мекен көшелерін күрделі, орташа және ағымдағы жөндеуден өткізуге
1 908 447
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға
3 864 357
Көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыруға
346 964
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
2 500 000
7 жастан 18 жасқа дейінгі балалар үшін қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен тегін жол жүруіне
400 000
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
3 790 767
Халықтың әлеуметтік жағынан осал топтарына коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алуға
3 504 000
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыруға
286 767
Облыстың ақпараттандыру, мемлекеттік қызметтер көрсету және архивтер басқармасы
44 500
Стационарлық интернетпен қамтамасыз ету жөніндегі қызметтерге
44 500
Облыстың қаржы басқармасы
63 363
Мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын арттыруға
63 363
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
720 858
Табиғатты қорғау іс-шараларын іске асыруға
720 858
Нысаналы даму трансферттері:
68 440 214
оның ішінде:
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
7 140 367
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға
866 847
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуға және (немесе) реконструкциялауға
2 216 706
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту
2 506 137
Спорт объектілерін дамытуға

1 183 184
На оказание специальных социальных услуг в условиях полустационара
22 899
На оказание престарелым и лицам с инвалидностью медико-социальных услуг
17 182
На реализацию социального проекта по обслуживанию детей с инвалидностью
13 288
Управление физической культуры и спорта области
52 546
На содержание объектов спорта
52 546
Управление культуры, архивов и документации области
697 858
На ремонт объектов культуры
376 628
На реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
321 230
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
9 027 376
На жилищно-коммунальное хозяйство
9 027 376
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
9 019 768
На капитальный, средний и текущий ремонт автомобильных дорог районного значения (улиц города) и улиц населенных пунктов
1 908 447
На реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
3 864 357
На финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры
346 964
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
2 500 000
На льготный, бесплатный проезд на городском общественном транспорте (кроме такси) для детей от 7 до 18 лет
400 000
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
3 790 767
На приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения
3 504 000
На организацию сохранения государственного жилищного фонда
286 767
Управление информатизации, оказания государственных услуг и архивов области
44 500
На услуги по обеспечению стационарным интернетом
44 500
Управление финансов области
63 363
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
63 363
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
720 858
На реализацию природоохранных мероприятий
720 858
Целевые трансферты на развитие:
68 440 214
в том числе:
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
7 140 367
На развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
866 847
На строительство и (или) реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда
2 216 706
На развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
2 506 137
На развитие объектов спорта

1 550 677
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобильдер жолдары басқармасы
2 572 373
Көлік инфрақұрылымын дамытуға
1 972 373
Шағын және моноқалалардағы бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға
600 000
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
58 427 474
Қалаларда сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға
7 891 550
Ауылдық елді мекендерде сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға
13 927 967
Шағын және моноқалалардағы бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға
6 187 738
Газ тасымалдау жүйесін дамытуға
9 285 089
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамытуға
2 016 733
Жылумен жабдықтау жүйелерін дамытуға
19 118 397
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
300 000
Қатты тұрмыстық қалдықтар полигонын салуға
300 000
Бюджеттік кредиттер:
18 372 154
оның ішінде:
Облыстың экономика басқармасы
1 310 660
Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін
1 310 660
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
17 061 494
Тұрғын үй жобалауға және салуға
3 907 058
Тұрғын үй сатып алуға
13 154 436
Қарағанды облыстық
мәслихатының
2023 жылғы 14
желтоқсандағы
№119
шешіміне 6 қосымша
2024 жылға арналған облыстық бюджетті орындау барысында секвестрлеуге жатпайтын облыстық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі
Функционалдық топ
Бюджеттік бағдарламалардың әкiмшiсi
Бағдарлама
Атауы
1
2
3
4
04
Бiлiм беру
261
Облыстың білім басқармасы
003
Арнайы білім беретін оқу бағдарламалары бойынша жалпы білім беру
006
Мамандандырылған білім беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы білім беру
082
Мемлекеттік бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беру ұйымдарында жалпы білім беру
203
Мемлекеттік орта білім беру ұйымдарында жан басына шаққандағы қаржыландыруды іске асыруға
285
Облыстың дене тәрбиесі және спорт басқармасы
007
Мамандандырылған бiлiм беру ұйымдарында спорттағы дарынды балаларға жалпы бiлiм беру
05
Денсаулық сақтау
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
006
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
007
Салауатты өмір салтын насихаттау
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС-тің алдын алу және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
039
Денсаулық сақтау субъектілерінің медициналық көмегін қамтитын қосымша медициналық көмектің көлемін көрсету, Call-орталықтардың қызметтер көрсетуі және өзге де шығыстар

1 550 677
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
2 572 373
На развитие транспортной инфраструктуры
1 972 373
На реализацию бюджетных инвестиционных проектов в малых и моногородах
600 000
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
58 427 474
На развитие системы водоснабжения и водоотведения в городах
7 891 550
На развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
13 927 967
На реализацию бюджетных инвестиционных проектов в малых и моногородах
6 187 738
На развитие газотранспортной системы
9 285 089
На развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
2 016 733
На развитие систем теплоснабжения
19 118 397
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
300 000
На строительство полигона твердых бытовых отходов
300 000
Бюджетные кредиты:
18 372 154
в том числе:
Управление экономики области
1 310 660
Для реализации мер социальной поддержки специалистов
1 310 660
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
17 061 494
На проектирование и (или) строительство жилья
3 907 058
На приобретение жилья
13 154 436
Приложение 6
к решению
Карагандинского областного
маслихата от 14 декабря
2023 года № 119
Перечень областных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения областного бюджета на 2024 год
Функциональная группа
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
1
2
3
4
04
Образование
261
Управление образования области
003
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным учебным программам
006
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
082
Общеобразовательное обучение в государственных организациях начального, основного и общего среднего образования
203
Реализация подушевого финансирования в государственных организациях среднего образования
285
Управление физической культуры и спорта области
007
Общеобразовательное обучение одаренных в спорте детей в специализированных организациях образования
05
Здравоохранение
253
Управление здравоохранения области
006
Услуги по охране материнства и детства
007
Пропаганда здорового образа жизни
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
039
Оказание дополнительного объема медицинской помощи, включающий медицинскую помощь субъектами здравоохранения, оказание услуг Call-центрами и прочие расходы

041
Облыстардың жергілікті өкілдік органдарының шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдендірілген көлемін қосымша қамтамасыз ету
Қарағанды облыстық
мәслихатының
2023 жылғы 14
желтоқсандағы
№119
шешіміне 7 қосымша
2024 жылға арналған аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерін орындау барысында секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі
Функционалдық топ
Бюджеттік бағдарламалардың әкiмшiсi
Бағдарлама
Атауы
1
2
3
4
05
Денсаулық сақтау
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
002
Шұғыл жағдайларда сырқаты ауыр адамдарды дәрігерлік көмек көрсететін ең жақын денсаулық сақтау ұйымына дейін жеткізуді ұйымдастыру
124
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің аппараты
002
Шұғыл жағдайларда науқасы ауыр адамдарды дәрігерлік көмек көрсететін жақын жердегі денсаулық сақтау ұйымына жеткізуді ұйымдастыру

041
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов областей
Приложение 7
к решению
Карагандинского областного
маслихата от 14 декабря
2023 года № 119
Перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджетов районов (городов областного значения) на 2024 год
Функциональная группа
Администратор программ
Программа
Наименование
1
2
3
4
05
Здравоохранение
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
002
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайшей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь
124
Аппарат акима города районного значения, села, поселка, сельского округа
002
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайшей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь