2024-2026 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы
Қарағанды облысы Балқаш қалалық мәслихатының 2023 жылғы 22 желтоқсандағы № 10/79 шешімі.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Бюджеттік кодексіне, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес Балқаш қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Осы шешімге қоса тіркелген 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес 2024-2026 жылдарға арналған қалалық бюджет бекітілсін, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде:
1) кірістер – 30 355 719 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 11 351 375 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 389 440 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 989 758 мың теңге;
трансферттер түсімі – 17 625 146 мың теңге;
2) шығындар – 32 553 716 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – - 4 908 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 4 908 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 2 193 089 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 193 089 мың теңге:
қарыздар түсімі – 1 932 595 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 260 494 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Балқаш қалалық мәслихатының 27.11.2024 № 18/145 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2024 жылға арналған қалалық бюджет құрамында 4 226 768 мың теңге сомасында субвенциялар көзделгені ескерілсін.
3. 2024 жылға арналған қалалық бюджет түсімдерінің құрамында ағымдағы нысаналы трансферттері, осы шешімге 4 қосымшаға сәйкес көзделгені ескерілсін.
4. 2024 жылға арналған қалалық бюджет түсімдерінің құрамында ағымдағы нысаналы даму трансферттері, осы шешімге 5 қосымшаға сәйкес көзделгені ескерілсін.
5. Қалалық бюджет шығыстарының құрамында Саяқ кентінің бюджетіне қалалық бюджеттен берілетін субвенцияның мөлшері: 2024 жыл – 103 760 мың теңге, 2025 жыл – 36 168 мың теңге, 2026 жыл – 37 976 мың теңге және Гүлшат кентінің бюджетіне қалалық бюджеттен берілетін субвенцияның мөлшері: 2024 жыл – 78 181 мың теңге, 2025 жыл – 63 625 мың теңге және 2026 жыл – 66 806 мың теңге сомасында белгіленсін.
6. 2024 жылға арналған калалық бюджет шығындары құрамында Гүлшат кентінің бюджетіне 2024 жылға берілген ағымдағы нысаналы трансферттер 6 қосымшаға сәйкес ескерілсін.

О городском бюджете на 2024-2026 годы
Решение Балхашского городского маслихата Карагандинской области от 22 декабря 2023 года № 10/79.
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2024.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Балхашский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить городской бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 30 355 719 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 11 351 375 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 389 440 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 989 758 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 17 625 146 тысяч тенге;
2) затраты – 32 553 716 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – - 4 908 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 4 908 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 2 193 089 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2 193 089 тысяч тенге:
поступление займов – 1 932 595 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 260 494 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Балхашского городского маслихата Карагандинской области от 27.11.2024 № 18/145 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Учесть, что в составе городского бюджета на 2024 год предусмотрены cубвенции в сумме 4 226 768 тысяч тенге.
3. Учесть, что в составе поступлений городского бюджета на 2024 год предусмотрены целевые текущие трансферты, согласно приложению 4 к настоящему решению.
4. Учесть, что в составе поступлений городского бюджета на 2024 год предусмотрены целевые трансферты на развитие, согласно приложению 5 к настоящему решению.
5. Установить, что в составе затрат городского бюджета предусмотрен объем субвенции, передаваемой из городского бюджета в бюджет посҰлка Саяк в сумме: 2024 год – 103 760 тысяч тенге, 2025 год – 36 168 тысяч тенге и 2026 год – 37 976 тысяч тенге и в бюджет посҰлка Гулшат в сумме: 2024 год – 78 181 тысяч тенге, 2025 год – 63 625 тысяч тенге и 2026 год – 66806 тысяч тенге.
6. Учесть в составе расходов городского бюджета на 2024 год целевые текущие трансферты бюджету поселка Гулшат на 2024 год согласно приложению 6.

7. 2024 жылға арналған калалық бюджет шығындары құрамында Саяқ кентінің бюджетіне 2024 жылға берілген ағымдағы нысаналы трансферттер 6 қосымшаға сәйкес ескерілсін.
8. Балқаш қаласы әкімдігінің 2024 жылға арналған резерві 198 565 мың теңге сомасында бекітілсін
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Балқаш қалалық мәслихатының 27.11.2024 № 18/145 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
8-1. 2024 жылға арналған қалалық бюджет шығындарының құрамында, 2023 жылы бөлінген, 7 670 мың теңге сомасында пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару қарастырылғаны ескерілсін
Ескерту. Шешім 8-1-тармақпен толықтырылды - Қарағанды облысы Балқаш қалалық мәслихатының 29.03.2023 № 12/98 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
8-2. 2024 жылға арналған қалалық бюджет түсімдерінің құрамындатұрғын үйлерді жобалауға және (немесе) салуға551 185мың теңге сомасында бюджеттік кредиттер көзделгені ескерілсін
Ескерту. Шешім 8-2-тармақпен толықтырылды - Қарағанды облысы Балқаш қалалық мәслихатының 29.03.2023 № 12/98 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).

7. Учесть в составе расходов городского бюджета на 2024 год целевые текущие трансферты бюджету поселка Саяк на 2024 год согласно приложению 7.
8. Утвердить резерв акимата города Балхаш на 2024 год в сумме 198 565 тысяч тенге
Сноска. Пункт 8 – в редакции решения Балхашского городского маслихата Карагандинской области от 27.11.2024 № 18/145 (вводится в действие с 01.01.2024).
8-1. Установить, что в составе затрат городского бюджета на 2024 год предусмотрен возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных в 2023 году, в сумме 7 670 тысячи тенге
Сноска. Решение дополнено пунктом 8-1 в соответствии с решением Балхашского городского маслихата Карагандинской области от 29.03.2024 № 12/98 (вводится в действие с 01.01.2024).
8-2. Учесть, что в составе поступлений городского бюджета на 2024 год предусмотрены бюджетные кредиты в сумме 551 185 тысяч тенге на проектирование и (или) строительство жилья
Сноска. Решение дополнено пунктом 8-2 в соответствии с решением Балхашского городского маслихата Карагандинской области от 29.03.2024 № 12/98 (вводится в действие с 01.01.2024).

8-3. 2024 жылға арналған қалалық бюджет түсімдерінің құрамында тұрғын үйлерді сатып салуға 1 381 140 мың теңге сомасында бюджеттік кредиттер көзделгені ескерілсін
Ескерту. Шешім 8-3-тармақпен толықтырылды - Қарағанды облысы Балқаш қалалық мәслихатының 10.07.2024 № 15/130 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Балқаш қалалық мәслихатының 27.11.2024 № 18/145 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).

8-3. Учесть, что в составе поступлений городского бюджета на 2024 год предусмотрены бюджетные кредиты в сумме 1 381 410 тысяч тенге на выкуп жилья
Сноска. Решение дополнено пунктом 8-3 в соответствии с решением Балхашского городского маслихата Карагандинской области от 10.07.2024 № 15/130 (вводится в действие с 01.01.2024); в редакции решения Балхашского городского маслихата Карагандинской области от 27.11.2024 № 18/145 (вводится в действие с 01.01.2024).

9. Инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға бағытталған бюджеттік бағдарламаларға бөліне отырып, 2024 жылға арналған қалалық бюджеттің дамуының бюджеттік бағдарламаларының тізбесі, осы шешімге 8 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
10. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қалалық мәслихат төрағасы А.Муслымов
Балқаш қалалық мәслихатының
2023 жылғы 22 желтоқсандағы
№10/79 шешіміне
1 қосымша
2024 жылға арналған қалалық бюджет

9. Утвердить перечень бюджетных программ развития городского бюджета на 2024 год с разделением на бюджетные программы, направленные на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ), согласно приложению 8 к настоящему решению.
10. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель городского маслихата А.Муслымов
Приложение 1
к решению Балхашского
городского маслихата
от 22 декабря 2023 года №10/79
Городской бюджет на 2024 год

458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
80 231
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
80 231
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1 251 919
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
48 232
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
48 232
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
48 232
2
Әлеуметтiк көмек
1 010 239
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 010 239
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
6 397
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
396 861
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
2 880
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
220 901
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
356 418
027
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
26 782
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
193 448
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
193 448
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
115 836
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2 727
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
74 885
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
5 598 811
1
Тұрғын үй шаруашылығы
987 014
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
476 282
059
Елді мекенге бірыңғай сәулеттік келбет беруге бағытталған, көппәтерлі тұрғын үйлердің қасбеттерін, шатырларын ағымдағы немесе күрделі жөндеу
476 282
816
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй қатынастары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
510 732
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй қоры саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
82 389
006
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
428 343
2
Коммуналдық шаруашылық

458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
80 231
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
80 231
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1 251 919
1
Социальное обеспечение
48 232
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
48 232
005
Государственная адресная социальная помощь
48 232
2
Социальная помощь
1 010 239
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 010 239
006
Оказание жилищной помощи
6 397
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
396 861
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
2 880
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
220 901
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
356 418
027
Реализация мероприятий по социальной защите населения
26 782
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
193 448
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
193 448
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
115 836
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2 727
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
74 885
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
5 598 811
1
Жилищное хозяйство
987 014
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
476 282
059
Текущий и капитальный ремонт фасадов, кровли многоквартирных жилых домов, направленных на придание единого архитектурного облика населенному пункту
476 282
816
Отдел жилищных отношений и жилищной инспекции района (города областного значения)
510 732
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищного фонда
82 389
006
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
428 343
2
Коммунальное хозяйство

Ескерту. 8-қосымша жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Балқаш қалалық мәслихатының 10.07.2024 № 15/130 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
Функционалдық топ
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкiмшiсi
Бағдарлама
Атауы
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1
Тұрғын үй шаруашылығы
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау

Сноска. Приложение 8 – в редакции решения Балхашского городского маслихата Карагандинской области от 10.07.2024 № 15/130 (вводится в действие с 01.01.2024).
Функциональная группа
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1
Жилищное хозяйство
467
Отдел строительства района (города областного значения)
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда