"2023-2025 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы" Саран қалалық мәслихатының 2022 жылғы 21 желтоқсандағы № 186 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қарағанды облысы Саран қалалық мәслихатының 2023 жылғы 3 тамыздағы № 50 шешімі
Саран қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. "2023-2025 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы" Саран қалалық мәслихатының 2022 жылғы 21 желтоқсандағы № 186 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2023-2025 жылдарға арналған қалалық бюджет тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға, келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 12 120 987 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 4 319 732 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 100 290 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 189 258 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 7 511 707 мың теңге;
2) шығындар – 13 054 178 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – - 33647 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 33647 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 899 544 мың теңге;

О внесении изменений в решение Саранского городского маслихата от 21 декабря 2022 года № 186 "О городском бюджете на 2023-2025 годы"
Решение Саранского городского маслихата Карагандинской области от 3 августа 2023 года № 50
Саранский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Саранского городского маслихата "О городском бюджете на 2023-2025 годы" от 21 декабря 2022 года № 186 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить городской бюджет на 2023 – 2025 годы согласно приложениям 1, 2, 3, соответственно, в том числе на 2023 год, в следующих объемах:
1) доходы – 12 120 987 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 4 319 732 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 100 290 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 189 258 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 7 511 707 тысяч тенге;
2) затраты – 13 054 178 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – - 33 647 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 33 647 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 899 544 тысяч тенге;

85020
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
4041
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
4041
489
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік активтер және сатып алу бөлімі
80979
001
Жергілікті деңгейде мемлекеттік активтер мен сатып алуды басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
52979
005
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
28000
5
Жоспарлау және статистикалық қызмет
1000
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
1000
061
Бюджеттік инвестициялар және мемлекеттік-жекешелік әріптестік, оның ішінде концессия мәселелері жөніндегі құжаттаманы сараптау және бағалау
1000
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер
343464
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
75160
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясатын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
67794
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2257
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
5109
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
268304
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
93475
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
174829
02
Қорғаныс
54526
1
Әскери мұқтаждар
39677
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
39677
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
39677
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
14849
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
14849
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
14155
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
694
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
46045
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
46045
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
46045

85020
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
4041
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
4041
489
Отдел государственных активов и закупок района (города областного значения)
80979
001
Услуги по реализации государственной политики в области управления государственных активов и закупок на местном уровне
52979
005
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
28000
5
Планирование и статистическая деятельность
1000
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
1000
061
Экспертиза и оценка документации по вопросам бюджетных инвестиций и государственно-частного партнерства, в том числе концессии
1000
9
Прочие государственные услуги общего характера
343464
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
75160
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
67794
015
Капитальные расходы государственного органа
2257
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
5109
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
268304
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции
93475
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
174829
02
Оборона
54526
1
Военные нужды
39677
122
Аппарат акима района (города областного значения)
39677
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
39677
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
14849
122
Аппарат акима района (города областного значения)
14849
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
14155
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
694
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
46045
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
46045
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
46045

69598
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
45019
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
103620
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
62512
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
16774
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
24334
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
81669
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
81669
806
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы, жер қатынастары және кәсіпкерлік бөлімі
81669
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығын, жер қатынастарын реттеу және кәсіпкерлікті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
81669
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
88976
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
88976
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
68789
001
Жергілікті деңгейде құрылыс саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
68789
468
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет және қала құрылысы бөлімі
20187
001
Жергілікті деңгейде сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
20187
12
Көлiк және коммуникация
1459320
1
Автомобиль көлiгi
1128691
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
1128691
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
479758
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
648933
9
Көлiк және коммуникациялар саласындағы өзге де қызметтер
330629
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
330629
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
330629
13
Басқалар
296652
3
Кәсiпкерлiк қызметтi қолдау және бәсекелестікті қорғау
69366
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
59378
026
2021 – 2025 жылдарға арналған кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі ұлттық жоба шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
59378
806
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы, жер қатынастары және кәсіпкерлік бөлімі

69598
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
45019
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
103620
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
62512
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
16774
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
24334
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
81669
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
81669
806
Отдел сельского хозяйства, земельных отношений и предпринимательства района (города областного значения)
81669
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития сельского хозяйства, земельных отношений и предпринимательства
81669
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
88976
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
88976
467
Отдел строительства района (города областного значения)
68789
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области строительства
68789
468
Отдел архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
20187
001
Услуги по реализации государственной политики в области архитектуры и градостроительства на местном уровне
20187
12
Транспорт и коммуникации
1459320
1
Автомобильный транспорт
1128691
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
1128691
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
479758
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
648933
9
Прочие услуги в сфере транспорта и коммуникаций
330629
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
330629
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
330629
13
Прочие
296652
3
Поддержка предпринимательской деятельности и защита конкуренции
69366
467
Отдел строительства района (города областного значения)
59378
026
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках национального проекта по развитию предпринимательства на 2021 – 2025 годы
59378
806
Отдел сельского хозяйства, земельных отношений и предпринимательства района (города областного значения)

166673
тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығына
87540
аудандық маңызы бар автомобиль жолдарына (қала көшелеріне) және елді мекендер көшелеріне орташа жөндеу жүргізуге
79133
Дамуға арналған нысаналы трансферттер
4 916 055
республикалық бюджеттен, оның ішінде:
500000
Қарағанды облысы, Саран қаласының үйлер мен әлеуметтік мәдени тұрмыс объектілерін жерасты төсемінің жылу желілеріне қосу
500000
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен
2616055
Саран қаласында қазандық салу (аяқталмаған құрылыс)
1705296
Әлеуметтік мәдени тұрмыс объектілері мен үйлерді жерасты төсемінің жылу желілеріне қосу Саран қаласы, Қарағанды облысы
600000
Қарағанды облысы Саран қаласында екінші су көтеруге арналған резервуар салу
310759
облыстық бюджеттен, оның ішінде:
1800000
Қарағанды облысы, Саран қаласының үйлер мен әлеуметтік мәдени тұрмыс объектілерін жерасты төсемінің жылу желілеріне қосу
100000
Ақтас кенті, Первомайский көшесіндегі №16 "Б" үйдің аймағында орналасқан, 150 көрерменге арналған дене шынықтыру-сауықтыру кешенін салу
200000
Саран қаласы, 3-шағынаудан, №19 үй (РТБ) мекенжайындағы үйді қайта жаңарту
300000
Саран қаласында қазандық салу (аяқталмаған құрылыс)
1200000

166673
на жилищно-коммунальное хозяйство
87540
на проведение среднего ремонта автомобильных дорог районного значения (улиц города) и улиц населенных пунктов
79133
Целевые трансферты на развитие:
4 916 055
из республиканского бюджета, в том числе:
500000
Подключение домов и объектов соцкультбыта, к тепловым сетям подземной прокладки город Сарань, Карагандинской области
500000
за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
2616055
Строительство котельной в городе Сарань (незавершенное строительство)
1705296
Подключение домов и объектов соцкультбыта к тепловым сетям подземной прокладки город Сарань, Карагандинская область
600000
Строительство резервуара на второй водоподъҰм в городе Сарани Карагандинской области
310759
из областного бюджета, в том числе:
1800000
Подключение домов и объектов соцкультбыта, к тепловым сетям подземной прокладки город Сарань, Карагандинской области
100000
Строительство физкультурно-оздоровительного комплекса на 150 зрительских мест, расположенного в районе дома №16 "Б" по улице Первомайская, поселок Актас
200000
Реконструкция дома, по адресу: город Сарань, микрорайон 3, дом №19 (РТИ)
300000
Строительство котельной в городе Сарань (незавершенное строительство)
1200000