Ақтоғай ауданының кенттерінің, ауыл, ауылдық округтерінің 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті туралы
Қарағанды облысы Ақтоғай аудандық мәслихатының 2023 жылғы 26 желтоқсандағы № 110 шешімі.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2024 бастап қолданысқа енеді.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, Ақтоғай аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2024 – 2026 жылдарға арналған Ақтоғай ауылының бюджеті 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 167526 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 18925 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 260 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер – 692 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 147649 мың теңге;
2) шығындар – 175048 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – -7522 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 7522 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 7522 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Ақтоғай аудандық мәслихатының 24.04.2024 № 147 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енеді).
2. 2024 – 2026 жылдарға арналған Сарышаған кентінің бюджеті 4, 5, 6 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 101010 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 19260 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер – 1693 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 80057 мың теңге;
2) шығындар – 106464 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – -5454 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 5454 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 5454 мың теңге.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Ақтоғай аудандық мәслихатының 24.04.2024 № 147 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енеді).
3. 2024 – 2026 жылдарға арналған Шашубай кентінің бюджеті 7, 8, 9 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 104195 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 11628 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 340 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1172 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 91055 мың теңге;

О бюджете поселков, села, сельских округов Актогайского района на 2024-2026 годы
Решение Актогайского районного маслихата Карагандинской области от 26 декабря 2023 года № 110.
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2024.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Актогайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет села Актогай на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2, 3 в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 167526 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 18925 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 260 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 692 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 147649 тысяч тенге;
2) затраты – 175048 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – -7522 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 7522 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Актогайского районного маслихата Карагандинской области от 24.04.2024 № 147 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Утвердить бюджет поселка Сарышаган на 2024-2026 годы согласно приложениям 4, 5, 6 в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 101010 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 19260 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1693 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 80057 тысяч тенге;
2) затраты – 106464 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – -5454 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 5454 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 5454 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 2 – в редакции решения Актогайского районного маслихата Карагандинской области от 24.04.2024 № 147 (вводится в действие с 01.01.2024).
3. Утвердить бюджет поселка Шашубай на 2024-2026 годы согласно приложениям 7, 8, 9 в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 104195 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 11628 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 340 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1172 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 91055 тысяч тенге;

4) бюджет тапшылығы (профициті) – -14699 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 14699 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 14699 мың теңге.
Ескерту. 14-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Ақтоғай аудандық мәслихатының 24.04.2024 № 147 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енеді).
15. 2024 – 2026 жылдарға арналған Тасарал ауылдық округінің бюджеті 43, 44, 45 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 96042 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1395 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 94647 мың теңге;
2) шығындар – 96044 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – -2 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 2 мың теңге.
Ескерту. 15-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Ақтоғай аудандық мәслихатының 24.04.2024 № 147 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енеді).
16. 2024 – 2026 жылдарға арналған Шабанбай би ауылдық округінің бюджеті 46, 47, 48 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 60730 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 10947 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 49783 мың теңге;
2) шығындар – 66850 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – -6120 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 6120 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 6120 мың теңге.
Ескерту. 16-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Ақтоғай аудандық мәслихатының 24.04.2024 № 147 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енеді).
17. 2024 жылға арналған кенттер, ауыл, ауылдық округтер бюджеттеріне аудандық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер 49 қосымшасына сәйкес қарастырылғаны ескерілсін.
18. Аудандық бюджеттен аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін 2024 жылға арналған бюджеттік субвенциялар 759175 мың теңге сомасында белгіленсін, оның ішінде:
Ақтоғай ауылына – 108524 мың теңге;
Сарышаған кентіне – 69432 мың теңге;
Шашубай кентіне – 75674 мың теңге;
Абай ауылдық округіне – 38285 мың теңге;
Айыртас ауылдық округіне – 30886 мың теңге;
Жидебай ауылдық округіне – 37423 мың теңге;
Кежек ауылдық округіне – 31678 мың теңге;
Қарабұлақ ауылдық округіне – 34620 мың теңге;
Қараменде би ауылдық округіне – 32832 мың теңге;
Қусақ ауылдық округіне – 35355 мың теңге;
Қызыларай ауылдық округіне – 44689 мың теңге;
Нүркен ауылдық округіне – 34013 мың теңге;
Ортадересін ауылдық округіне – 47612 мың теңге;
Сарытерек ауылдық округіне – 36972 мың теңге;
Тасарал ауылдық округіне – 52022 мың теңге;
Шабанбай би ауылдық округіне – 49158 мың теңге.

4) дефицит (профицит) бюджета – -14699 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 14699 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 14699 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 14 – в редакции решения Актогайского районного маслихата Карагандинской области от 24.04.2024 № 147 (вводится в действие с 01.01.2024).
15. Утвердить бюджет Тасаралского сельского округа на 2024-2026 годы согласно приложениям 43, 44, 45 в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 96042 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1395 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 94647 тысяч тенге;
2) затраты – 96044 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – -2 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 2 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 15 – в редакции решения Актогайского районного маслихата Карагандинской области от 24.04.2024 № 147 (вводится в действие с 01.01.2024).
16. Утвердить бюджет Шабанбай биского сельского округа на 2024-2026 годы согласно приложениям 46, 47, 48 в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 60730 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 10947 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 49783 тысяч тенге;
2) затраты – 66850 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – -6120 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 6120 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 6120 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 16 – в редакции решения Актогайского районного маслихата Карагандинской области от 24.04.2024 № 147 (вводится в действие с 01.01.2024).
17. Учесть, что в составе расходов бюджета поселков, села, сельских округов на 2024 год предусмотрены целевые трансферты из районного бюджета согласно приложению 49.
18. Установить бюджетные субвенции, передаваемые из районного бюджета в бюджеты городов районного значения, сел, поселков, сельских округов на 2024 год в сумме 759175 тысяч тенге, в том числе:
селу Актогай – 108524 тысячи тенге;
поселку Сарышаган – 69432 тысяч тенге;
поселку Шашубай – 75674 тысяч тенге;
сельскому округу Абай – 38285 тысяч тенге;
сельскому округу Айыртас – 30886 тысяч тенге;
сельскому округу Жидебай – 37423 тысяч тенге;
сельскому округу Кежек – 31678 тысяч тенге;
сельскому округу Карабулак – 34620 тысяч тенге;
сельскому округу Караменде би – 32832 тысяч тенге;
сельскому округу Кусак – 35355 тысяч тенге;
сельскому округу Кызыларай – 44689 тысяч тенге;;
сельскому округу Нуркен – 34013 тысяч тенге;
сельскому округу Ортадересин – 47612 тысяч тенге
сельскому округу Сарытерек – 36972 тысяч тенге;
сельскому округу Тасарал – 52022 тысяч тенге;
сельскому округу Шабанбай би – 49158 тысяч тенге.