Бұқар жырау аудандық мәслихатының 24 сессиясының 2022 жылғы 22 желтоқсандағы № 7 "2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қарағанды облысы Бұқар жырау аудандық мәслихатының 2023 жылғы 8 тамыздағы № 4 шешімі
Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі" Кодексіне, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес аудандық мәслихат ШЕШТІ:
1. Бұқар жырау аудандық мәслихатының "2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2022 жылғы 22 желтоқсандағы №7 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №176203 болып тіркелген) шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2023-2025 жылдарға арналған Бұқар жырау аудандық бюджет 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 14 859 346 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 5 477 478 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 106 029 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 5 000 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 9 270 839 мың теңге;
2) шығындар – 15 858 470 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 65 243 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 155 250 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 90 007 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – алу 1 064 367 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 064 367 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 155 250 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 90 008 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 999 125 мың теңге.";

О внесении изменений в решение 24 сессии Бухар-Жырауского районного маслихата от 22 декабря 2022 года № 7 "О районном бюджете на 2023-2025 годы"
Решение Бухар-Жырауского районного маслихата Карагандинской области от 8 августа 2023 года № 4
В соответствии с Кодексом Республики Казахстан "Бюджетный кодекс Республики Казахстан", Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Бухар-Жырауского районного маслихата "О районном бюджете на 2023-2025 годы" от 22 декабря 2022 года №7 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под №176203) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Бухар-Жырауского района на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 14 859 346 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 5 477 478 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 106 029 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 5 000 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 9 270 839 тысяч тенге;
2) затраты – 15 858 470 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 65 243 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 155 250 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 90 007 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – минус 1 064 367 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 064 367 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 155 250 тысяч тенге;
погашение займов – 90 008 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 999 125 тысяч тенге.";

112 921
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
773
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
143 301
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
231 424
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
82 028
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
105 103
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
105 103
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
54 393
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1 901
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
7 290
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
41 519
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
4 208 942
1
Тұрғын үй шаруашылығы
1 793 137
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
1 339 283
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
83 138
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
1 256 145
490
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
4 835
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
4 835
491
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй қатынастары бөлімі
449 019
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй қоры саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
22 426
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
650
005
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
365 943
006
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
60 000
2
Коммуналдық шаруашылық
2 412 525
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
1 475 786
058
Ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
1 475 786
490
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
936 739
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
123 317
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу желілерін пайдалануды ұйымдастыру

112 921
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
773
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
143 301
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
231 424
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
82 028
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
105 103
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
105 103
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
54 393
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1 901
021
Капитальные расходы государственного органа
7 290
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
41 519
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
4 208 942
1
Жилищное хозяйство
1 793 137
467
Отдел строительства района (города областного значения)
1 339 283
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
83 138
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
1 256 145
490
Отдел коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
4 835
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
4 835
491
Отдел жилищных отношений района (города областного значения)
449 019
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищного фонда
22 426
003
Капитальные расходы государственного органа
650
005
Организация сохранения государственного жилищного фонда
365 943
006
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
60 000
2
Коммунальное хозяйство
2 412 525
467
Отдел строительства района (города областного значения)
1 475 786
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
1 475 786
490
Отдел коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
936 739
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
123 317
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)