"Корпорация Казахмыс" жауапкершілігіне шектеулі серіктестігінің жер учаскелеріне геологиялық барлау жұмыстарын жүргізу үшін қауымдықсервитут белгілеу туралы
Қарағанды облысы Бұқар жырау ауданы әкімдігінің 2023 жылғы 25 сәуірдегі № 26/04 қаулысы
"Корпорация Казахмыс" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің өтінішін қарастырып, Қазақстан Республикасының Жер кодексіне, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, аудан әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулының қосымшасына сәйкес, "Корпорация Казахмыс" жауапкершілігі шектеулі серіктестігімен "Нұрқазған" кен орнында геологиялық барлау жұмыстарын жүргізу үшін 2025 жылдың 27 желтоқсанына дейінгі мерзімге Бұқар жырау ауданының аумағында орналасқан жалпы аумағы 3908,9531 гектар жер учаскелеріне қауымдық сервитут белгіленсін.
2. "Корпорация Казахмыс" жауапкершілігі шектеулі серіктестігіне:
1) жер учаскелерінің меншік иелері мен жер пайдаланушыларға залалдарды толық көлемде өтеу, залалдардың мөлшері және оларды өтеу тәртібі Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес тараптардың келісімімен (келісім бойынша) анықталсын;
2) жер учаскесін пайдалану кезінде Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарын сақтау қажет.
3. "Бұқар жырау ауданының жер қатынастары бөлімі" ММ басшысы (Мадениетов Е.М.) Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде белгіленген тәртіппен осы қаулыдан туындайтын шараларды қабылдасын.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
5. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудан әкімінің міндет атқарушы А. Дардаков
Бұқар жырау ауданы әкімдігінің

Об установлении публичного сервитута на земельные участки для проведения геологоразведочных работ товариществом с ограниченной ответственностью "Корпорация Казахмыс"
Постановление акимата Бухар-Жырауского района Карагандинской области от 25 апреля 2023 года № 26/04
Рассмотрев заявление товарищества с ограниченной ответственность "Корпорация Казахмыс", в соответствии с Земельным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", акимат района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить публичный сервитут на земельные участки общей площадью 3908,9531 гектар, расположенные на территории Бухар-Жырауского района без изъятия земельных участков сроком до 27 декабря 2025 года для проведения геологоразведочных работ на месторождении "Нурказган" товариществом с ограниченной ответственность "Корпорация Казахмыс", согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Товариществу с ограниченной ответственностью "Корпорация Казахмыс" необходимо:
1) возместить убытки собственникам земельных участков и землепользователям в полном объеме, размер убытков и порядок их компенсации определить соглашением сторон в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан (по согласованию);
2) при использовании земельного участка соблюдать требования законодательства Республики Казахстан;
3. Руководителю ГУ "Отдел земельных отношений Бухар-Жырауского района" (Мадениетов Е.М.) в порядке, установленном законодательными актами Республики Казахстан принять меры, вытекающие из настоящего постановления.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима.
5. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности акима района А. Дардаков
Приложение
к постановлению акимата
Бухар-Жырауского района