2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Қарағанды облысы Бұқар жырау аудандық мәслихатының 2023 жылғы 28 желтоқсандағы № 5 шешімі.
Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі" Кодексіне, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2024-2026 жылдарға арналған Бұқар жырау аудандық бюджет 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 17 370 472 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 6 184 650 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 107 774 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 21 200 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 11 056 848 мың теңге;
2) шығындар – 18 781 782 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 117 471 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 217 828 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 100 357 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – алу 1 528 781 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 528 781мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 678 298 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 127 750 мың теңге;

О районном бюджете на 2024-2026 годы
Решение Бухар-Жырауского районного маслихата Карагандинской области от 28 декабря 2023 года № 5.
В соответствии с Кодексом Республики Казахстан "Бюджетный кодекс Республики Казахстан", Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Бухар-Жырауского района на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 17 370 472 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 6 184 650 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 107 774 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 21 200 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 11 056 848 тысяч тенге;
2) затраты – 18 781 782 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 117 471 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 217 828 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 100 357 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – минус 1 528 781 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 528 781 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 678 298 тысяч тенге;
погашение займов – 127 750 тысяч тенге;

бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 978 233 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Бұқар жырау аудандық мәслихатының 28.09.2024 № 10 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2024 жылға арналған Бұқар жырау ауданы әкімдігінің резерві 132 771 мың теңге мөлшерінде бекітілсін.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Бұқар жырау аудандық мәслихатының 07.02.2024 № 4 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).

используемые остатки бюджетных средств – 978 233 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Бухар-Жырауского районного маслихата Карагандинской области от 27.09.2024 № 10 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Утвердить резерв акимата Бухар-Жырауского района на 2024 год в размере 132 771 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 2 – в редакции решения Бухар-Жырауского районного маслихата Карагандинской области от 07.02.2024 № 4 (вводится в действие с 01.01.2024).

3. 2024 жылға арналған аудандық бюджеттің ауылдар, кенттер, ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін субвенциялар көлемі 5 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
4. 2024 жылға арналған ауылдар, кенттер, ауылдық округтер бюджеттерің аудандық бюджетіне берілетін бюджеттік алып коюлар көлемі 6 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
5. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Мәслихат төрағасы А. Әли
Бұқар жырау аудандық
мәслихатының
2023 жылғы 28 желтоқсандағы
№5 шешіміне 1 қосымша
2024 жылға арналған аудандық бюджет
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Бұқар жырау аудандық мәслихатының 28.09.2024 № 10 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
Санаты
Сомасы (мың теңге)
Сыныбы
Iшкi сыныбы
Атауы
1
2
3
4
5
I. Кірістер

3. Предусмотреть в районном бюджете на 2024 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты поселков, сельских округов, согласно приложению 5.
4. Предусмотреть в районном бюджете на 2024 год объемы изъятий, передаваемых из бюджетов поселков, сел и сельских округов в районный бюджет, согласно приложению 6.
5. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель маслихата А. Әли
Приложение 1 к решению
10 сессии Бухар-Жырауского
районного маслихата
от 28 декабря 2023 года №5
Районный бюджет на 2024 год
Сноска. Приложение 1 – в редакции решения Бухар-Жырауского районного маслихата Карагандинской области 27.09.2024 № 10 (вводится в действие с 01.01.2024).
Категория
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
1
2
3
4
5
I. Доходы

16 106
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
1 983
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
198 580
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
886
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
151 837
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құрақиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
263 508
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
114 668
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
114 668
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
56 303
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
4 100
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2 150
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
52 115
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
6 543 940
1
Тұрғын үй шаруашылығы
1 748 746
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
312 749
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
312 749
490
Жергілікті деңгейде коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
125 106
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
125 106
816
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй қатынастары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
1 310 891
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй қоры саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
26 523
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
790
005
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
300 067
006
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
234 250
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
714 261
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
35 000
2
Коммуналдық шаруашылық
4 792 711
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
2 919 542
058
Ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
2 919 542
490
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

16 106
006
Оказание жилищной помощи
1 983
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
198 580
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
886
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
151 837
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
263 508
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
114 668
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
114 668
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
56 303
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
4 100
021
Капитальные расходы государственного органа
2 150
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
52 115
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
6 543 940
1
Жилищное хозяйство
1 748 746
467
Отдел строительства района (города областного значения)
312 749
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
312 749
490
Отдел коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
125 106
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
125 106
816
Отдел жилищных отношений и жилищной инспекции района (города областного значения)
1 310 891
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищного фонда
26 523
003
Капитальные расходы государственного органа
790
005
Организация сохранения государственного жилищного фонда
300 067
006
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
234 250
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
714 261
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
35 000
2
Коммунальное хозяйство
4 792 711
467
Отдел строительства района (города областного значения)
2 919 542
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
2 919 542
490
Отдел коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

149 639
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
55 126
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
94 513
490
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
453 390
001
Жергілікті деңгейде коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
50 605
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
402 785
494
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және өнеркәсіп бөлімі
22 336
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және өнеркәсіпті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
22 336
02
Қорғаныс
116 412
1
Әскери мұқтаждар
58 892
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
58 892
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
58 892
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
57 520
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
57 520
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
40 360
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
17 160
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
850 400
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
112 731
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
112 731
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
112 731
2
Әлеуметтiк көмек
632 879
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
632 879
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
45 006
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
4 983
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
199 173
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
886
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
151 837
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құрақиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету

149 639
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
55 126
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
94 513
490
Отдел коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
453 390
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
50 605
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
402 785
494
Отдел предпринимательства и промышленности района (города областного значения)
22 336
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и промышленности
22 336
02
Оборона
116 412
1
Военные нужды
58 892
122
Аппарат акима района (города областного значения)
58 892
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
58 892
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
57 520
122
Аппарат акима района (города областного значения)
57 520
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
40 360
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
17 160
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
850 400
1
Социальное обеспечение
112 731
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
112 731
005
Государственная адресная социальная помощь
112 731
2
Социальная помощь
632 879
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
632 879
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
45 006
006
Оказание жилищной помощи
4 983
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
199 173
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
886
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
151 837
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью