2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Қарағанды облысы Бұқар жырау аудандық мәслихатының 2023 жылғы 28 желтоқсандағы № 5 шешімі.
Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі" Кодексіне, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2024-2026 жылдарға арналған Бұқар жырау аудандық бюджет 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 17 448 195 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 6 488 064 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 155 777 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 86 200 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 10 718 154 мың теңге;
2) шығындар – 18 722 883 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 117 471 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 217 828 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 100 357 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – алу 1 392 159 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 392 159 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 801 090 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 127 750 мың теңге;

О районном бюджете на 2024-2026 годы
Решение Бухар-Жырауского районного маслихата Карагандинской области от 28 декабря 2023 года № 5.
В соответствии с Кодексом Республики Казахстан "Бюджетный кодекс Республики Казахстан", Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Бухар-Жырауского района на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 17 448 195 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 6 488 064 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 155 777 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 86 200 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 10 718 154 тысяч тенге;
2) затраты – 18 722 883 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 117 471 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 217 828 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 100 357 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – минус 1 392 159 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 392 159 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 801 090 тысяч тенге;
погашение займов – 127 750 тысяч тенге;

бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 718 819 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Бұқар жырау аудандық мәслихатының 06.12.2024 № 4 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2024 жылға арналған Бұқар жырау ауданы әкімдігінің резерві 109 434 мың теңге мөлшерінде бекітілсін.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Бұқар жырау аудандық мәслихатының 06.12.2024 № 4 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).

используемые остатки бюджетных средств – 718 819 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Бухар-Жырауского районного маслихата Карагандинской области от 06.12.2024 № 4 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Утвердить резерв акимата Бухар-Жырауского района на 2024 год в размере 109 434 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 2 – в редакции решения Бухар-Жырауского районного маслихата Карагандинской области от 06.12.2024 № 4 (вводится в действие с 01.01.2024).

3. 2024 жылға арналған аудандық бюджеттің ауылдар, кенттер, ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін субвенциялар көлемі 5 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
4. 2024 жылға арналған ауылдар, кенттер, ауылдық округтер бюджеттерің аудандық бюджетіне берілетін бюджеттік алып коюлар көлемі 6 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
5. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Мәслихат төрағасы А. Әли
Бұқар жырау аудандық
мәслихатының
2023 жылғы 28 желтоқсандағы
№5 шешіміне 1 қосымша
2024 жылға арналған аудандық бюджет

3. Предусмотреть в районном бюджете на 2024 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты поселков, сельских округов, согласно приложению 5.
4. Предусмотреть в районном бюджете на 2024 год объемы изъятий, передаваемых из бюджетов поселков, сел и сельских округов в районный бюджет, согласно приложению 6.
5. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель маслихата А. Әли
Приложение 1 к решению
10 сессии Бухар-Жырауского
районного маслихата
от 28 декабря 2023 года №5
Районный бюджет на 2024 год

712 738
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
712 738
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
45 602
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
817
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
198 580
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
673
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
148 437
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құрақиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
318 629
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
114 216
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
114 216
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
56 303
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
3 650
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2 148
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
52 115
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
6 379 963
1
Тұрғын үй шаруашылығы
1 963 467
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
306 254
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
306 254
490
Жергілікті деңгейде коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
121 722
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
121 722
816
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй қатынастары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
1 535 491
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй қоры саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
24 237
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
416
005
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
299 767
006
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
231 632
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу

712 738
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
712 738
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
45 602
006
Оказание жилищной помощи
817
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
198 580
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
673
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
148 437
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
318 629
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
114 216
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
114 216
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
56 303
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
3 650
021
Капитальные расходы государственного органа
2 148
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
52 115
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
6 379 963
1
Жилищное хозяйство
1 963 467
467
Отдел строительства района (города областного значения)
306 254
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
306 254
490
Отдел коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
121 722
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
121 722
816
Отдел жилищных отношений и жилищной инспекции района (города областного значения)
1 535 491
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищного фонда
24 237
003
Капитальные расходы государственного органа
416
005
Организация сохранения государственного жилищного фонда
299 767
006
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
231 632
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда

149 639
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
55 126
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
94 513
490
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
453 390
001
Жергілікті деңгейде коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
50 605
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
402 785
494
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және өнеркәсіп бөлімі
22 336
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және өнеркәсіпті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
22 336
02
Қорғаныс
116 412
1
Әскери мұқтаждар
58 892
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
58 892
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
58 892
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
57 520
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
57 520
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
40 360
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
17 160
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
850 400
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
112 731
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
112 731
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
112 731
2
Әлеуметтiк көмек
632 879
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
632 879
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
45 006
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
4 983
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
199 173
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
886
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
151 837
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құрақиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету

149 639
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
55 126
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
94 513
490
Отдел коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
453 390
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
50 605
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
402 785
494
Отдел предпринимательства и промышленности района (города областного значения)
22 336
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и промышленности
22 336
02
Оборона
116 412
1
Военные нужды
58 892
122
Аппарат акима района (города областного значения)
58 892
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
58 892
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
57 520
122
Аппарат акима района (города областного значения)
57 520
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
40 360
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
17 160
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
850 400
1
Социальное обеспечение
112 731
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
112 731
005
Государственная адресная социальная помощь
112 731
2
Социальная помощь
632 879
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
632 879
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
45 006
006
Оказание жилищной помощи
4 983
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
199 173
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
886
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
151 837
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью