2024–2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Қарағанды облысы Нұра аудандық мәслихатының 2023 жылғы 22 желтоқсандағы № 61 шешімі.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін – өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, аудандық мәслихат ШЕШТІ:
1. 2024 – 2026 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде, 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 6 140 900 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 862 698 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 423 451 мың теңге;
трансферттер түсімі – 3 854 751 мың теңге;
2) шығындар – 7 150 085 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 133 250 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 206 752 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 73 502 мың теңге;
4) қаржылық активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 1 280 640 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 280 640 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 1 265 897 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 160 597 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 175 340 теңге.

О районном бюджете на 2024-2026 годы
Решение Нуринского районного маслихата Карагандинской области от 22 декабря 2023 года № 61.
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2024.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2024 – 2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 6 140 900 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 862 698 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 423 451 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 3 854 751 тысяч тенге;
2) затраты – 7 150 085 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 133 250 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 206 752 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 73 502 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 1 280 640 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 280 640 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 1 265 897 тысяч тенге;
погашение займов – 160 597 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 175 340 тенге.

Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Нұра аудандық мәслихатының 05.12.2024 № 122 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Аудандық бюджет шығыстарының құрамында 4 қосымшаға сәйкес 2024 жылға арналған инвестициялық жобаларды іске асыруға бағытталған, бюджеттік даму бағдарламаларының тізбесі ескерілсін.
3. Аудандық бюджет шығыстарының құрамында 5 қосымшаға сәйкес 2024 жылға арналған бюджеттік кредиттер ескерілсін.

Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Нуринского районного маслихата Карагандинской области от 05.12.2024 № 122 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Учесть в составе расходов бюджета района перечень бюджетных программ развития на 2024 год, направляемых на реализацию инвестиционных проектов согласно приложению 4.
3. Учесть в составе расходов бюджета района целевые текущие трансферты и бюджетные кредиты на 2024 год согласно приложению 5.

4. Аудандық бюджет шығыстарының құрамында 6 қосымшаға сәйкес 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджеттен ауылдар, кенттер және ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар ескерілсін.
5. Аудандық бюджет шығыстарының құрамында 7 қосымшаға сәйкес ауылдар, кенттер және ауылдық округтердің бюджеттеріне 2024 жылға арналған ағымдағы нысаналы трансферттер ескерілсін.
6. Ауданның жергілікті атқарушы органның резерві 44 923 мың теңге сомасында бекітілсін.

4. Учесть в составе расходов бюджета района бюджетные субвенции, передаваемые из районного бюджета в бюджеты сел, поселков и сельских округов на 2024-2026 годы согласно приложению 6.
5. Учесть, в составе расходов районного бюджета на 2024 год целевые текущие трансферты бюджетам сел, поселков и сельских округов согласно приложению 7.
6. Утвердить резерв местного исполнительного органа района в сумме 44 923 тысяч тенге.

297 014
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
39 914
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
61
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
62 395
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
425
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
99 404
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
94 815
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
80 678
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
80 678
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
34 998
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1 519
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
39 696
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
4 465
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
2 467 125
1
Тұрғын үй шаруашылығы
1 370 670
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1 111 120
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
3 700
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
48 275
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
1 059 145
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
251 420
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
216 252
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
35 168
479
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй инспекциясы бөлімі
8 130
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй қоры саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
7 603
005
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
527
2
Коммуналдық шаруашылық
957 874
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

297 014
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
39 914
006
Оказание жилищной помощи
61
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
62 395
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
425
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
99 404
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
94 815
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
80 678
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
80 678
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
34 998
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1 519
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
39 696
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
4 465
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
2 467 125
1
Жилищное хозяйство
1 370 670
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1 111 120
003
Организация сохранение государственного имущества
3 700
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
48 275
098
Приобретния жилья коммунального жилищного фонда
1 059 145
467
Отдел строительства района (города областного значения)
251 420
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
216 252
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
35 168
479
Отдел жилищной инспекции района (города областного значения)
8 130
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищного фонда
7 603
005
Капитальные расходы государственного органа
527
2
Коммунальное хозяйство
957 874
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

6 279
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
30 833
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
569
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
127 770
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
79 946
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
47 284
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
47 284
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
32 858
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2 019
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
7 207
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
5 200
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
432 337
1
Тұрғын үй шаруашылығы
287 634
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
287 634
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
287 634
2
Коммуналдық шаруашылық
141 867
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
141 867
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
121 857
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу желілерін пайдалануды ұйымдастыру
20 010
3
Елді-мекендерді көркейту
2 836
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
2 836
016
Елдi мекендердiң санитариясын қамтамасыз ету
2 836
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
1 526 888
1
Мәдениет саласындағы қызмет
786 579
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
786 579
003
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
786 579
2
Спорт
221 724
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
221 724
001
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

6 279
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
30 833
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
569
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
127 770
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
79 946
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
47 284
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
47 284
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
32 858
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2 019
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц инвалидностью в Республике Казахстан
7 207
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
5 200
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
432 337
1
Жилищное хозяйство
287 634
467
Отдел строительства района (города областного значения)
287 634
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
287 634
2
Коммунальное хозяйство
141 867
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
141 867
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
121 857
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (города областного значения)
20 010
3
Благоустройство населенных пунктов
2 836
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
2 836
016
Обеспечение санитарии населенных пунктов
2 836
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
1 526 888
1
Деятельность в области культуры
786 579
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
786 579
003
Поддержка культурно-досуговой работы
786 579
2
Спорт
221 724
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
221 724
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере физической культуры и спорта