2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Қарағанды облысы Осакаров аудандық мәслихатының 2023 жылғы 26 желтоқсандағы № 15/142 шешімі.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, аудандық мәслихат ШЕШТІ:
1. 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2, 3, 4 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 8 153 503 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 2 490 910 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 87 854 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 7 533 мың теңге;
трансферттер түсімі – 5 567 206 мың теңге;
2) шығындар - 9 044 594 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 163 739 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 260 286 мың тенге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 96 547 мың тенге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо - 0 теңге, оның iшiнде:
қаржы активтерін сатып алу– 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер– 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 1 054 830 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 054 830 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі - 935 642 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 134 876 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 254 064 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Осакаров аудандық мәслихатының 20.11.2024 № 27/258 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2024 жылға арналған ауылдар, кенттер, ауылдық округтер бюджеттеріне аудандық бюджетіне берілетін субвенциялардың мөлшері 370 918 мың теңге сомасында қарастырылсын, оның ішінде:
Осакаровка кентіне – 34 385 мың теңге;
Молодежный кентіне – 31 852 мың теңге;
Пионер ауылдық округіне – 12 795 мың теңге;
Есіл ауылдық округіне – 11 663 мың теңге;
Батпақ ауылдық округіне – 21 492 мың теңге;
Сұңқар ауылдық округіне – 18 702 мың теңге;
Маржанкөл ауылдық округіне – 16 967 мың теңге;
Озерный ауылдық округіне – 16 675 мың теңге;
Құндызды ауылдық округіне – 13 610 мың теңге;
Николаевка ауылдық округіне – 18 921 мың теңге;
Қарағайлы ауылдық округіне – 16 967 мың теңге;
Садовый ауылдық округіне – 17 968 мың теңге;
Сарыөзек ауылдық округіне – 16 298 мың теңге;
Жансары ауылдық округіне – 10 935 мың теңге;
Жұлдыз ауылдық округіне – 15 297 мың теңге;
Қаратомар ауылдық округіне – 18 789 мың теңге;

О районном бюджете на 2024-2026 годы
Решение Осакаровского районного маслихата Карагандинской области от 26 декабря 2023 года № 15/142.
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2024.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2, 3, 4 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 8 153 503 тысяч тенге, в том числе:
налоговым поступлениям – 2 490 910 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 87 854 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 7 533 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 5 567 206 тысяч тенге;
2) затраты – 9 044 594 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 163 739 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 260 286 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 96 547 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 1 054 830 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 054 830 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 935 642 тысяч тенге;
погашение займов – 134 876 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 254 064 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Осакаровского районного маслихата Карагандинской области от 20.11.2024 № 27/258 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Предусмотреть в районном бюджете на 2024 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сел, поселков, сельских округов, в сумме 370 918 тысяч тенге, в том числе:
поселку Осакаровка – 34 385 тысяч тенге;
поселку Молодежный – 31 852 тысяч тенге;
Пионерскому сельскому округу – 12 795 тысяч тенге;
сельскому округу Есиль – 11 663 тысяч тенге;
Батпактинскому сельскому округу – 21 492 тысяч тенге;
сельскому округу Сункар – 18 702 тысяч тенге;
Маржанкольскому сельскому округу – 16 967 тысяч тенге;
Озерному сельскому округу – 16 675 тысяч тенге;
Кундуздинскому сельскому округу – 13 610 тенге;
Николаевскому сельскому округу – 18 921 тысяч тенге;
сельскому округу Карагайлы – 16 967 тысяч тенге;
Садовому сельскому округу – 17 968 тысяч тенге;
сельскому округу Сарыозек – 16 298 тысяч тенге;
сельскому округу Жансары– 10 935 тысяч тенге;
сельскому округу Жулдыз – 15 297 тысяч тенге;
Каратомарскому сельскому округу – 18 789 тысяч тенге;

Шідерті ауылдық округіне – 17 169 мың теңге;
Ақбұлақ ауылдық округіне – 8 066 мың теңге;
Родников ауылдық округіне – 10 737 мың теңге;
Нияз ауылдық округіне – 10 412 мың теңге;
Ертіс ауылдық округіне – 7 603 мың теңге;
Трудовой ауылдық округіне – 11 343 мың теңге;
Мирный ауылдық округіне – 12 272 мың теңге.
3. 2024 жылға арналған Осакаров ауданы әкімдігінің резерві 41 000 мың теңге мөлшерінде бекітілсін.

сельскому округу Шидерты – 17 169 тысяч тенге;
сельскому округу Акбулак – 8 066 тысяч тенге;
Родниковскому сельскому округу – 10 737 тысяч тенге;
сельскому округу Нияз – 10 412 тысяч тенге;
Иртышскому сельскому округу – 7 603 тысяч тенге;
Трудовому сельскому округу – 11 343 тысяч тенге;
Мирному сельскому округу – 12 272 тысяч тенге.
3. Утвердить резерв акимата Осакаровского района на 2024 год в сумме 41 000 тысяч тенге.

Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Осакаров аудандық мәслихатының 20.11.2024 № 27/258 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
4. 2024 жылға арналған аудандық бюджетке нысаналы трансферттер және бюджеттік кредиті 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
5. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Мәслихат төрағасы К.Саққұлақов
Осакаров аудандық
мәслихатының 2023 жылғы
"26" желтоқсандағы
№ 15/142 шешіміне
1-қосымша
2024 жылға арналған аудандық бюджет

Сноска. Пункт 3 – в редакции решения Осакаровского районного маслихата Карагандинской области от 20.11.2024 № 27/258 (вводится в действие с 01.01.2024).
4. Утвердить в районном бюджете целевые трансферты и бюджетный кредит на 2024 год согласно приложению 4.
5. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель маслихата К.Саккулаков
Приложение 1 к решению
Осакаровского районного
маслихата от "26" декабря
2023 года № 15/142
Районный бюджет на 2024 год

445 582
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
25 283
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
5 708
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
139 306
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
377
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
192 909
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу, жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
81 999
9
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
113 620
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
113 620
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
67 793
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
684
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
25 525
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
19 618
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
2 389 089
1
Тұрғын үй шаруашылығы
1 437 583
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
1 390 046
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
535 440
004
Инженерлік - коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
30 000
025
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды сатып алу
15 000
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
809 606
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
47 537
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды үйымдастыру
893
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
46 644
2
Коммуналдық шаруашылық
948 101
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
478 750
058
Ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
478 750
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі

445 582
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
25 283
006
Оказание жилищной помощи
5 708
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
139 306
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
377
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
192 909
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
81 999
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
113 620
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
113 620
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
67 793
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
684
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
25 525
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
19 618
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
2 389 089
1
Жилищное хозяйство
1 437 583
467
Отдел строительства района (города областного значения)
1 390 046
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
535 440
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
30 000
025
Приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры
15 000
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
809 606
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта , автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
47 537
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
893
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
46 644
2
Коммунальное хозяйство
948 101
467
Отдел строительства района (города областного значения)
478 750
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
478 750
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта , автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)

4 570 313
оның ішінде:
Республикалық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
155 981
Облыстық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
1 987 914
Республикалық бюджеттен нысаналы даму трансферттері
484 021
Облыстық бюджеттен нысаналы даму трансферттері
1 006 755
Республикалық бюджеттен берілетін бюджеттік кредит
260 286
Облыстық бюджеттен бюджеттік кредит
675 356
Республикалық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
оның ішінде:
Азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын арттыруға, барлығы
5 166
оның ішінде:
Аудандық мәслихат аппараты
5
Аудан әкімінің аппараты
102
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің аппараты
1 514
Ауданның жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
150
Ауданның мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
2 997
Ауданның ішкі саясат бөлімі
10
Ауданның экономика және қаржы бөлімі
197
Ауданның ауыл шаруашылығы бөлімі
5
Ауданның жер қатынастары бөлімі
5
Ауданның дене шынықтыру және спорт бөлімі
5
Ауданның құрылыс бөлімі
5
Ауданның сәулет және қала құрылысы бөлімі
5
Ауданның тұрғын үй-коммуналдық шаруашылғы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
162
Ауданның кәсіпкерлік және өнеркәсіп бөлімі
4
Ауданның жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
16 565
Қазақстан Республикасында мүгедек адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға
16 565
Ауданның құрылыс бөлімі
134 250
Халықтың әлеуметтік осал топтары үшін коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алуға
134 250
Облыстық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
1 987 914
Ауданның экономика және қаржы бөлімі
854 186
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығына
854 186
Ауданның тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
1 133 728
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендерде әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға
630 901
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығына
293 937
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарына ағымдағы жөндеу жүргізуге
208 740
Табиғатты қорғау шараларын іске асыруға
150
Республикалық бюджеттен нысаналы даму трансферттері
484 021
Ауданның құрылыс бөлімі
484 021
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендерде әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамытуға
484 021
Облыстық бюджеттен нысаналы даму трансферттері
1 006 755
Ауданның құрылыс бөлімі
1 006 755
Халықтың әлеуметтік осал топтары, кезекте тұрған көп балалы отбасылар үшін коммуналдық тұрғын үй қорынаң тұрғын үйін салуға және (немесе) қайта құруға
535 440
Ауылдық елді мекендерде сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға
471 315
Республикалық бюджеттен берілетін бюджеттік кредит
260 286
Бюджеттік кредиттер
260 286
оның ішінде:
Ауданның экономика және қаржы бөлімі
260 286
Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін
260 286
Облыстық бюджеттен бюджеттік кредит
675 356
Ауданның құрылыс бөлімі
675 356
Мемлекеттік бағалы қағаздар шығару есебінен тұрғын үй сатып алуға бюджеттік кредиттер
675 356

4 570 313
в том числе:
Целевые текущие трансферты из республиканского бюджета
155 981
Целевые текущие трансферты из областного бюджета
1 987 914
Целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета
484 021
Целевые трансферты на развитие из областного бюджета
1 006 755
Бюджетный кредит из республиканского бюджета
260 286
Бюджетный кредит из областного бюджета
675 356
Целевые текущие трансферты из республиканского бюджета
в том числе:
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий, всего
5 166
в том числе:
Аппарат маслихата района
5
Аппарат акима района
102
Аппарат акима города районного значения, села, поселка, сельского округа
1 514
Отдел занятости и социальных программ района
150
Отдел культуры и развития языков района
2 997
Отдел внутренней политики района
10
Отдел экономики и финансов района
197
Отдел сельского хозяйства района
5
Отдел земельных отношений района
5
Отдел физической культуры и спорта района
5
Отдел строительства района
5
Отдел архитектуры и градостроительства района
5
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района
162
Отдел предпринимательства и промышленности района
4
Отдел занятости и социальных программ района
16 565
На обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
16 565
Отдел строительства района
134 250
На приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения
134 250
Целевые текущие трансферты из областного бюджета
1 987 914
Отдел экономики и финансов района
854 186
На жилищно-коммунальное хозяйство
854 186
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района
1 133 728
На реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
630 901
На жилищно-коммунальное хозяйство
293 937
На проведение текущего ремонта автомобильных дорог районного значения
208 740
На реализацию природоохранных мероприятий
150
Целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета
484 021
Отдел строительства района
484 021