"2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Арал аудандық мәслихатының 2022 жылғы 21 желтоқсандағы № 329 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қызылорда облысы Арал аудандық мәслихатының 2023 жылғы 29 тамыздағы № 80 шешімі. Мерзімі біткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қызылорда облысы Арал аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. "2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Арал аудандық мәслихатының 2022 жылғы 21 желтоқсандағы № 329 шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 17 717 117,3 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 2 725712 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 211927 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер – 23 333 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 14 756 145,3 мың теңге;
2) шығындар – 17 715 051 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – 42 167 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 62 100 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 19 933 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 7 500 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 7 500 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 47 600,7 мың теңге;

О внесении изменений в решение Аральского районного маслихата Кызылординской области от 21 декабря 2022 года № 329 "О районном бюджете на 2023-2025 годы"
Решение Аральского районного маслихата Кызылординской области от 29 августа 2023 года № 80. Прекращено действие в связи с истечением срока
Аральский районный маслихат Кызылординской области РЕШИЛ:
1. Внести в решение Аральского районного маслихата от 21 декабря 2022 года № 329 "О районном бюджете на 2023-2025 годы" следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 17 717 117,3 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2 725 712 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 211 927 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 23 333 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 14 756 145,3тысяч тенге;
2) расходы – 17 715 051 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 42 167 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 62 100 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 19 933 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 7 500 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 7 500 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 47 600,7 тысяч тенге;

6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 47 819,8 мың теңге;
қарыздар түсімі – 62 100 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 19 933 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 5 652,8 мың теңге.".
Аталған шешімнің 1, 5 қосымшалары осы шешімнің 1, 2 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Арал аудандық мәслихатының төрағасы Б.Турахметов
Арал аудандық мәслихатының
2023 жылғы "29" тамыздағы
№ 80 шешіміне 1-қосымша
Арал аудандық мәслихатының
2022 жылғы 21 желтоқсандағы

6) финансирование дефицита (использование профицита) – 47 819,8 тысяч тенге;
поступление займов – 62 100 тысяч тенге;
погашение займов – 19 933 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 5652,8 тысяч тенге.".
Приложения 1, 5 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению 1, 2 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Председатель Аральского районного маслихата Б. Турахметов
Приложение 1 решению
Аральского районного маслихата
№ 80 от 29 августа 2023 года

5 855
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
14 122
122
Аудан (облыстықмаңызы бар қала) әкімінің аппараты
14 122
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдiмекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
14 122
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
20 070
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
20 070
03
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігіжәне автомобиль жолдары бөлімі
20 070
03
458
021
Елді мекендерде жол қозғалысы қауіпсіздігін қамтамасыз ету
20 070
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
2 001 029,4
Әлеуметтiкқамсыздандыру
122 587
06
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
122 587
06
451
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
122 587
Әлеуметтiк көмек
1 650 182,4
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 650 182,4
06
451
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
781 331,8
06
451
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
30 254
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
5 369
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
141 607
06
451
009
1999 жылдың 26 шілдесінде "Отан", "Даңқ" ордендерімен марапатталған, "Халық Қаһарманы" атағын және республиканың құрметті атақтарын алған азаматтарды әлеуметтік қолдау
315
06
451
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
6 597
06
451
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
262 910,6
06
451
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететін тіл маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
378 260
06
451
023
Жұмыспенқамтуорталықтарыныңқызметінқамтамасызету
0
027
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
43 538
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
228 260
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
228 260
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

5 855
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
14 122
122
Аппарат акима района (города областного значения)
14 122
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
14 122
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
20 070
Прочие услуги вобластиобщественногопорядка ибезопасности
20 070
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
20 070
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
20 070
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
2 001 029,4
Социальное обеспечение
122 587
451
Отдел занятостии социальныхпрограммрайона (городаобластногозначения)
122 587
005
Государственная адресная социальная помощь
122 587
Социальная помощь
1 650 182,4
451
Отдел занятостии социальныхпрограммрайона (городаобластногозначения)
1 650 182,4
002
Программа занятости
781 331,8
006
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
30 254
007
Жилищная помощь
5 369
011
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
141 607
008
Социальная поддержка граждан, награжденных орденами "Отан", "Данк"от 26 июля 1999 года удостоенных высокого звания "Халыққаһарманы", почетных званий республики
315
009
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
6 597
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
262 910,6
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
378 260
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
0
027
Реализациямероприятий посоциальнойзащитенаселения
43 538
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
228 260
451
Отдел занятостии социальныхпрограммрайона (городаобластногозначения)
228 260
001
Услуги пореализациигосударственнойполитики наместном уровнев областиобеспечениязанятости иреализациисоциальныхпрограмм длянаселения

17549,6
4
Ауыл-Ел бесігі жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру, оның ішінде:
565 415,5
Арал ауданы, Сексеуіл кенті Жабаев көшесінің автожолын орташа жөндеу
15 645,6
Арал ауданы, Сексеуіл кенті Дружба көшесінің автожолын орташа жөндеу
53 515,6
Арал ауданы, Сексеуіл кенті Байсейтова көшесінің автожолын орташа жөндеу
106 535,5
Арал ауданы, Сексеуіл кенті Айкынов көшесінің автожолын орташа жөндеу
91 386,7
Арал ауданы, Сексеуіл кенті Жансүгіров көшесінің автожолын орташа жөндеу
106 535,5
Арал ауданы, Сексеуіл кенті Майлин көшесінің автожолын орташа жөндеу
45 942,2
Арал ауданы, Аманөткел ауылындағы Аманөткел-1 көшесін орташа жөндеу
70 123,3
Арал ауданы, Аманөткел ауылындағы Аманөткел-5 көшесін орташа жөндеу
40 562,2
Арал ауданы, Аманөткел ауылындағы Аманөткел-6 көшесін орташа жөндеу
35 168,9
5
Көлік инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыруға, оның ішінде:
1 540 371
Арал ауданындағы аудандық маңызы бар "Сазды ауылына кіреберіс" автомобиль жолын орташа жөндеу (0-10 км)
215 462
Арал ауданындағы аудандық маңызы бар "Сазды ауылына кіреберіс" автомобиль жолын орташа жөндеу (10-21 км )
340 933
Арал ауданындағы аудандық маңызы бар Қызылжар елді мекеніне KNA-4 кірме жолын орташа жөндеу
293 245
Арал ауданындағы аудандық маңызы бар "Сазды ауылына кіреберіс" автомобиль жолын орташа жөндеу (0-10 км)
95 664
Арал ауданындағы аудандық маңызы бар "Қаратерен-Жаңақұрылыс" автомобиль жолдарын орташа жөндеу (0-10 км)
134 668,4
Арал ауданындағы аудандық маңызы бар "Қаратерен-Жаңақұрылыс" автомобиль жолдарын орташа жөндеу (10-23,88 км)
267 972,6
Арал ауданындағы аудандық маңызы бар "Бөген-Ақлақ" автомобиль жолдарын орташа жөндеу (0-10 км)
86 089
Арал ауданындағы аудандық маңызы бар "Бөген-Ақлақ" автомобиль жолдарын орташа жөндеу (10-20,52 км)
106 373
6
Арал ауданы, Сексеуіл кенті ЖД перезден 231 мектепке дейінгі автожолын орташа жөндеу (3,4 км)
17 480
7
Аудандық маңызы бар "Самара - Шымкент - Жақсықылыш - Тоқабай - Абай" автомобиль жолын орташа жөндеу
5 000
8
Аудандық маңызы бар "Жаңақұрылыс - Бекарыстан би" автомобиль жолдарын орташа жөндеу
0
9
Арал ауданы, Құланды елді мекеніне кешенді блок-модуль орнату
21 244
ІІ
Нысаналы даму трансферттері
2 045 000,1
1
"Қызылорда облысы Арал ауданы Көктем елді мекенінде су жүйесін құрылысы" жобасын қоса қаржыландыру
31 126
2
Қызылорда облысы Арал ауданының Сексеуіл кентінде АГТС орната отырып "Бейнеу-Шымкент" магистральды газ құбырынан бастап газ құбыры тармағын салу" Түзету" жобасын қоса қаржыландыру

17549,6
4
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі", в том числе:
565 415,5
Средний ремонт ул. Жабаева, в пос. Саксаульск Аральского района
15 645,6
Средний ремонт улицы Дружба, в пос. Саксаульск Аральского района
53 515,6
Средний ремонт улицы Байсеитова, в пос. Саксаульск Аральского района
106 535,5
Средний ремонт улицы Айкынова, в пос. Саксаульск Аральского района
91 386,7
Средний ремонт улицы Жансугурова, в пос. Саксаульск Аральского района
106 535,5
Средний ремонт улицы Майлина, в пос. Саксаульск Аральского района
45 942,2
Средний ремонт улицы Аманоткель-1 в селе Аманоткель Аральского района
70 123,3
Средний ремонт улицы Аманоткель-5 в селе Аманоткель Аральского района
40 562,2
Средний ремонт улицы Аманоткель-6 в селе Аманоткель Аральского района
35 168,9
5
На финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры, в том числе:
1 540 371
Средний ремонт автомобильной дорогирайонного значения "Подъездная дорога к село Сазды" (0-10 км ) Аральского района
215 462
Средний ремонт автомобильной дороги районного значения "Подъездная дорога к село Сазды" (10-21 км ) Аральского района
340 933
Средний ремонт подъездной дороги KNA-4 к населенному пункту Кызылжар в Аральском районе
293 245
Средний ремонт автомобильной дороги районного значения "Подъезд к селу Сазды" Аральского района (км 0-10)
95 664
Средний ремонт автомобильных дорог районного значения "Каратерен-Жанакурылыс" (0-10 км) в Аральском районе (0-10 км)
134 668,4
Средний ремонт автомобильных дорог районного значения "Каратерен-Жанакурылыс" (10-23,88 км) в Аральском районе
267 972,6
Средний ремонт автомобильных дорог районного значения "Боген-Аклак" (0-10 км) в Аральском районе
86 089
Средний ремонт автомобильных дорог районного значения "Боген-Аклак" (10-20,52 км) в Аральском районе
106 373
6
Софинансирование проекта "Средний ремонт дороги улицы от железнодорожного переезда до школы №231 в поселке Саксаульск (3,4 км)"
17 480
7
Средний ремонт автомобильной дороги районного значения "Самара - Шымкент - Жаксыкылыш - Токабай - Абай"
5 000
8
Средний ремонт автомобильной дороги районного значения "Жанакурылыс - Бекарыстан би"
0
9
Установка комплексного блок-модуля в населенном пункте Куланды, Аральского района
21 244
ІІ
Целевые текущие трансферты на развитие:
2 045 000,1
1
Софинансирование проекта "Строительство водопроводных линий в н.п. Коктем Аральского района Кызылординской области"
31 126
2
Софинансирование проекта "Строительство газопровода-отвода от магистрального газопровода "Бейнеу-Шымкент" с установкой АГРС в поселке Саксаульск Аральского района Кызылординской области. Корректировка"

188 084
3
"Қызылорда облысы Арал ауданы Сексеуіл кентіне газ жеткізу құбырының және кварталішілік газ тарату желілерінің құрылысы" Түзету" жобасын қоса қаржыландыру
166 376
4
"Арал ауданы Арал қаласы Мақатаев көшесі 4Б Рыбаков аллеясын қайта жаңғырту"
170 000
5
"Қызылорда облысы Арал ауданы Арал қаласының №6 шағын ауданының су құбыры желісінің құрылысы" жобасын қоса қаржыландыру
31 939,1
6
"Арал қаласындағы №6 шағын ауданына электр желісінің құрылысын жүргізу" жобасын қоса қаржыландыру
14 929,7
7
"Арал ауданы Арал қаласынан әкімшілік ғимаратының құрылысы" жобасына жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлеу
3 684,6
8
"Арал ауданы Арал қаласынан әкімшілік ғимаратының құрылысы" жобасына жобалау-сметалық құжаттаманы мемлекеттік сараптамадан өткізу
0
9
Арал ауданы Сексеуіл кентінде Мир көшесінде спорт және ойын алаңының құрылысы
75 358
10
Арал ауданындағы аудандық маңызы бар "Самара-Шымкент-Камыстыбас-Аманоткел-Жанакурылыс" (21км) автомобиль жолының құрылысы
458 735
11
Арал ауданындағы Хан елді мекеніндегі Сырдария өзені арқылы өтетін көпірді қайта жаңғырту
207 000
12
Арал ауданындағы аудандық маңызы бар "Қызылжар-Шөмішкөл" автомобиль жолының құрылысы (12 км)
75 931
13
Арал қаласындағы А. Сатаев көшесінің құрылысы
10 814,1
14
Арал қаласындағы А. Жұбаниязов көшесінің құрылысы
4 703,6
15
Арал қаласындағы С. Мұқанов көшесінің құрылысы
8 805,8
16
Арал қаласындағы Ж. Тәжімбетов көшесінің құрылысы
9 608,7
17
Арал қаласы Төле би көшесінің құрылысы
9 878
18
Арал қаласында Б. Майлин көшесі бойынша автомобиль жолын салу
16 703
19
Арал қаласында Ғ. Мүсірепов көшесі бойынша автомобиль жолын салу
16 094,8
20
Арал ауданындағы аудандық маңызы бар "Самара-Шымкент-Бекбауыл (1,2-22,4 км)" автомобиль жолының құрылысы
157 661
21
Арал қаласындағы "Жалаңтөс Баһадүр" алаңының аумағын абаттандыру
75000
22
"Қызылорда облысы Арал қаласының №5 шағын ауданында электрмен жабдықтау желісінің құрылысы" жобасын қоса қаржыландыру
15704
23
"Арал ауданды, Арал қаласы Р.Тұрымбетов, Б.Тәңірбергенов, Т.Әубәкіров, Н.Балапанов және А.Каюпов көшелерін жарықтандыру" жобасын қоса қаржыландыруға
3 020
24
"Қызылорда облысы, Арал қаласы, №4 мөлтек ауданын газбен жабдықтау"
5 000
25
Арал ауданы, Арал қаласы Арал тұз көшесі №54 мекенжайында орналасқан "Арал ауданаралық ауруханасы" ШЖҚ КМК перзентхана қазандығының ғимаратын реконструкциялау
67 373
26
Арал ауданы Арал қаласы Жеңіс алаңы №9 мекенжайында орналасқан "Арал ауданаралық ауруханасы" ШЖҚ КМК туберкулездік аураханасының қазандығы ғимаратын реконструкциялау
90 224
27
Арал ауданы, Жақсықылыш кенті, Панфилов тұйық көшесі 8А мекенжайында орналасқан Арал ауданаралық ауруханасы Жақсықылыш дәрігерлік амбулаториясының қазандығын реконструкциялау

188 084
3
Софинансирование проекта "Строительство подводящего газопровода и внутриквартальных газаораспределительных сетей поселка Саксаульск Аральского района Кызылординской области. Корректировка"
166 376
4
Реконструкция Аллеи Рыбаков по ул. Макатаева 4Б г.Аральск Аральского района
170 000
5
Софинансирование проекта "Строительство водопроводной линии в микрорайоне №6 в г.Аральск Аральского района"
31 939,1
6
Софинансирование проекта "Строительство электроснабжения линий микрорайона №6 в г.Аральск"
14 929,7
7
Разработка ПСД проекта "Строительство административного здания в г.Аральск Аральского района"
3684,6
8
Проведение ГЭ ПСД проекта "Строительство административного здания в г.Аральск Аральского района"
0
9
Строительство спортивно-игровой площадки на улице Мир в поселке Саксаульск Аральского района
75358
10
Строительства автомобильной дороги районного значения "Самара-Шымкент-Камыстыбас-Аманоткел-Жанакурылыс (21 км) в Аральского района
458 735
11
Реконструкция моста через реку Сырдарья в близи населенного пункта Хан в Аральского района
207 000
12
Строительства автомобильной дороги районного значения "Кызылжар-Шомишкол" (12 км) в Аральском районе
75 931
13
Строительство улицы А. Сатаева в г. Аральск
10 814,1
14
Строительство улицы А. Жубаниязова в г.Аральск
4 703,6
15
Строительство улицы С. Муканова в г. Аральск
8 805,8
16
Строительство улицы Ж. Тажимбетова в г.Аральск
9 608,7
17
Строительство улицы Толе би г. Аральск
9 878
18
Строительство автомобильной дороги по улице Б. Майлина в городе Аральск
16 703
19
Строительство автомобильной дороги по улице Г. Мусрепова в городе Аральск
16 094,8
20
Строительства автомобильной дороги районного значения "Самара-Шымкент-Бекбауыл (1,2-22,4 км)" в Аральском районе
157 661
21
Благоустройство территорий площади "Жалантос Бахадура" в городе Аральск
75000
22
Софинансирование проекта "Строительство электроснабжения линий микрорайона №5 города Аральск"
15704
23
Софинансирование проекта "Освещение улиц Р.Турумбетова, Б.Танирбергенова, Т.Аубакирова, Н.Балапанова и А.Каюпова в городе Аральск Аральского района"
3020
24
"Строительство газопроводных линии микрорайона №4 города Аральск, Аральского района"
5000
25
Реконструкция здания котельной родильного дома КГП на ПХВ "Аральская межрайонная больница" расположенного по адресу Аральский район, г. Аральск, улица Арал туз №54
67373
26
Реконструкция здания котельной туберкулезной больницы КГП на ПХВ "Аральская межрайонная больница" расположенного по адресу Аральский район г. Аральск, улица Женис аланы №9
90224
27
Реконструкция котельной врачебной амбулатории Жаксыкылыш Аральской межрайонной больницы, расположенной по адресу Аральский район пос. Жаксыкылыш, пер. Панфилова №8А