Қызылорда облысы Қазалы аудандық мәслихатының 2022 жылғы 21 желтоқсандағы № 326 "2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қызылорда облысы Қазалы аудандық мәслихатының 2023 жылғы 28 сәуірдегі № 9 шешімі. Мерзімі біткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қызылорда облысы Қазалы аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Қызылорда облысы Қазалы аудандық мәслихатының "2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2022 жылғы 21 желтоқсандағы № 326 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 176514 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2, 3 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 11935890,7 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1979368 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 25463 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 7000 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 9924059,7 мың теңге;
2) шығындар – 12128018,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 255169 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 445319 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 190150 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0;
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -447297,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 447297,2 мың теңге;
қарыздар түсімі – 445319 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 190150 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 192128,2 мың теңге.";
4-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"4. 2023 жылға арналған облыстық бюджетте аудан бюджетіне төмендегідей ағымдағы нысаналы трансферттердің қаралғаны ескерілсін:
1) өңірге қажет мамандықтар бойынша әлеуметтік тұрғыдан халықтың осал тобы қатарынан білім алушы студенттерге әлеуметтік көмек көрсетуге 14453 мың теңге;
2) санаторлы-курорттық емделу қызметін алатын мүгедектігі бар адамдарға ілесіп жүрушілердің шығындарын өтеу үшін әлеуметтік көмекке 690 мың теңге;
3) сумен жабдықтау нысандарын сатып алуға, ағымдағы жөндеуге және абаттандыруға 22252 мың теңге;
4) облыс тұрғындары арасында діни ағартушылық жұмыстарын жүргізу әлеуметтік жобасын іске асыруға 17545 мың теңге;
5) "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға 520705 мың теңге;
6) көлік инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыруға 1371698 мың теңге".
6-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в решение Казалинского районного маслихата Кызылординской области от 21 декабря 2022 года № 326 "О районном бюджете на 2023-2025 годы"
Решение Казалинского районного маслихата Кызылординской области от 28 апреля 2023 года № 9. Прекращено действие в связи с истечением срока
Казалинский районный маслихат Кызылординской области РЕШИЛ:
1. Внести в решение Казалинского районного маслихата Кызылординской области "О районном бюджете на 2023-2025 годы" от 21 декабря 2022 года № 326 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 176514) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2, 3, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 11935890,7 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1979368 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 25463 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 7000 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 9924059,7 тысяч тенге;
2) затраты – 12128018,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 255169 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 445319 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 190150 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0;
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -447297,2 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 447297,2 тысяч тенге;
поступление займов – 445319 тысяч тенге;
погашение займов – 190150 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 192128,2 тысяч тенге.".
Пункт 4 изложить в новой редакции:
"4. Учесть, что в областном бюджете на 2023 год предусмотрены нижеследующие целевые текущие трансферты бюджету района:
1) на оказание социальной помощи для обучения студентов из числа семей социально-уязвимых слоев населения по востребованным в регионе специальностям 14453 тысяч тенге;
2) на оказание социальной помощи для возмещение затраты сопровождающего лица, лицам с инвалидностью получающим услуги санаторно-курортного лечения 690 тысяч тенге;
3) на приобретение объектов водоснабжения, текущий ремонт и благоустройство 22252 тысяч тенге;
4) на реализацию социального проекта проведение религиозно-просветительской работы среди населения области 17545 тысяч тенге;
5) на рееализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі" 520705 тысяч тенге;
6) на финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры 1371698 тысяч тенге".
Пункт 6 изложить в новой редакции:

"6. 2023 жылға арналған облыстық бюджетте аудан бюджетіне республикалық бюджет қаражаты есебінен төмендегідей нысаналы даму трансферттердің қаралағаны ескерілсін:
1) елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға 98910 мың теңге;
2) инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыруға 259060 мың теңге;
3) шағын және моноқалаларда бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға 766755 мың теңге;
4) "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамытуға 337692 мың теңге".
Жаңа мазмұндағы 6-1-тармақпен толықтырылсын:
"6-1. 2023 жылға арналған облыстық бюджетте аудан бюджетіне республикалық бюджет қаражаты есебінен төмендегідей ағымдағы нысаналы трансферттердің қаралғаны ескерілсін:

"6. Учесть, что в областном бюджете на 2023 год за счет средств республиканского бюджета предусмотрены нижеследующие целевые трансферты на развитие бюджету района:
1) на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах 98910 тысяч тенге;
2) на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры 259060 тысяч тенге;
3) на реализацию бюджетных инвестиционных проектов в малых и моногородах 766755 тысяч тенге;
4) на развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі" 337692 мың теңге".
Дополнить пунктом 6-1 нового содержания:
"6-1. Учесть, что в областном бюджете на 2023 год за счет средств республиканского бюджета предусмотрены нижеследующие целевые текущие трансферты бюджету района:

1) халықтың әлеуметтік жағынан осал топтарына коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алуға 480000 мың теңге".
Көрсетілген шешімнің 1, 4 – қосымшалары осы шешімнің 1, 2 – қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазалы аудандық мәслихатының төрағасы Ғ. Әліш
Қазалы аудандық мәслихатының
2023 жылғы "28" сәуірдегі
№ 9 шешіміне 1-қосымша
Қазалы аудандық мәслихатының
2022 жылғы "21" желтоқсандағы
№ 326 шешіміне 1-қосымша
2023 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты
Атауы
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Iшкi сыныбы
1. Кірістер

1) на приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения 480000 тысяч тенге."
Приложение 1, 4 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению 1, 2 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Председатель Казалинского районного маслихата Г. Алиш
Приложение 1
к решению Казалинского
районного маслихата
от "28" апреля 2023 года № 9
Приложение 1
к решению Казалинского
районного маслихата
от 21 декабря 2022 года № 326
Районный бюджет на 2023 год
Категория
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
1.Доходы

001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
87027
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
481500,1
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
241544
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясатын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
94040
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1788
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
145716
493
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік, өнеркәсіп және туризм бөлімі
34619
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті, өнеркәсіпті және туризмді дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
34044
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
575
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
141375
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
139671
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
1704
02
Қорғаныс
30003
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
9710
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
9710
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
20293
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
17469
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
2824
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
10094
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
10094
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
10094
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
2534767,4
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
2534767,4
010
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
151171
004
Жұмыспен қамту бағдарламасы
1547562,4
005
Қайтыс болған Совет Одағының батырларын, "Халық қаһармандарын", Социалистік Еңбек ерлерін, Даңқ Орденінің үш дәрежесімен және "Отан" орденімен марапатталған соғыс ардагерлері мен мүгедектігі бар адамдарды жерлеу рәсімдері бойынша қызмет көрсету

001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
87027
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
481500,1
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
241544
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
94040
015
Капитальные расходы государственного органа
1788
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
145716
493
Отдел предпринимательства, промышленности и туризма района (города областного значения)
34619
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства, промышленности и туризма
34044
003
Капитальные расходы государственного органа
575
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
141375
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния
139671
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
1704
02
Оборона
30003
122
Аппарат акима района (города областного значения)
9710
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
9710
122
Аппарат акима района (города областного значения)
20293
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
17469
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
2824
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
10094
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
10094
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
10094
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
2534767,4
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
2534767,4
010
Государственная адресная социальная помощь
151171
004
Программа занятости
1547562,4
005
Оказание ритуальных услуг по захоронению умерших Героев Советского Союза, "Халық Қаһарманы", Героев Социалистического труда, награжденных Орденом Славы трех степеней и орденом "Отан" из числа участников и лиц с инвалидностью войны

121
006
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
62667
007
Тұрғын үйге көмек көрсету
6663
008
1999 жылдың 26 шілдесінде "Отан", "Даңқ" ордендерімен марапатталған, "Халық Қаһарманы" атағын және республиканың құрметті атақтарын алған азаматтарды әлеуметтік қолдау
373
009
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
5837
011
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
106478
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
167035
017
Мүгедектігі бар адамды оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық, тифлотехникалық құралдармен, арнаулы жүрiп-тұру құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емделу, есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының, жеке көмекшінің қызметтерін ұсыну
322592
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
120997
018
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1844
020
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
41427
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1130636
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
41597
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
19027
049
Көп пәтерлі тұрғын үйлерде энергетикалық аудит жүргізу
570
059
Елді мекенге бірыңғай сәулеттік келбет беруге бағытталған, көппәтерлі тұрғын үйлердің қасбеттерін, шатырларын ағымдағы немесе күрделі жөндеу
22000
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
857525
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
377525
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
480000
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
91703
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу жүйелерін қолдануды ұйымдастыру
7316
027
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі газ жүйелерін қолдануды ұйымдастыру
30046
029
Сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту

121
006
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
62667
007
Оказание жилищной помощи
6663
008
Социальная поддержка граждан, награжденных от 26 июля 1999 года орденами "Отан", "Данк", удостоенных высокого звания "Халық қаһарманы", почетных званий республики
373
009
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
5837
011
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
106478
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
167035
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
322592
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
120997
018
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1844
020
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
41427
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1130636
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
41597
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
19027
049
Проведение энергетического аудита многоквартирных жилых домов
570
059
Текущий и капитальный ремонт фасадов, кровли многоквартирных жилых домов, направленных на придание единого архитектурного облика населенному пункту
22000
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
857525
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
377525
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
480000
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
91703
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
7316
027
Организация эксплуатации сетей газификации, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
30046
029
Развитие системы водоснабжения и водоотведения