2024-2026 жылдарға арналған Әйтеке би кентінің бюджеті туралы
Қызылорда облысы Қазалы аудандық мәслихатының 2023 жылғы 22 желтоқсандағы № 151 шешімі.
"Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі" Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Кодексінің 75 бабының 2 тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 - бабының 2-7 тармағына сәйкес, Қызылорда облысы Қазалы аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2024-2026 жылдарға арналған Әйтеке би кентінің бюджеті 1, 2, 3 – қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 1437359 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 529770 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 5558 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 84350 мың теңге;
трансферттер түсімі – 817681 мың теңге;
2) шығындар – 1476406,4 мың теңге, оның ішінде;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0;
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0;
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -39047,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 39047,4 мың теңге;
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;

О бюджете поселка Айтеке би на 2024-2026 годы
Решение Казалинского районного маслихата Кызылординской области от 22 декабря 2023 года № 151.
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года "Бюджетный кодекс Республики Казахстан", пункта 2-7 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Казалинский районный маслихат Кызылординской области РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет поселка Айтеке би на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2, 3, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 1437359 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 529770 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 5558 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 84350 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 817681 тысяч тенге;
2) затраты – 1476406,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0;
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0;
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -39047,4 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 39047,4 тысяч тенге;
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;

бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 39047,4 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қызылорда облысы Қазалы аудандық мәслихатының 06.11.2024 № 304 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте Әйтеке би кенті бюджетіне облыстық бюджет қаражаты есебінен нысаналы трансферттер 4 - қосымшаға сәйкес бекітілсін.
3. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте Әйтеке би кенті бюджетіне аудандық бюджет қаражаты есебінен нысаналы трансферттер 5 - қосымшаға сәйкес бекітілсін.

используемые остатки бюджетных средств – 39047,4 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Казалинского районного маслихата Кызылординской области от 06.11.2024 № 304 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Утвердить в областном бюджете на 2024 год целевые трансферты бюджету поселка Айтеке би за счет средств районного бюджета согласно приложению 4.
3. Утвердить в районном бюджете на 2024 год целевые трансферты бюджету поселка Айтеке би за счет средств районного бюджета согласно приложению 5.

4. Осы шешім 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазалы аудандық мәслихатының төрағасы Ғ.Әліш
Қазалы аудандық мәслихатының
2023 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 151 шешіміне 1-қосымша
2024 жылға арналған Әйтеке би кенті бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Қызылорда облысы Қазалы аудандық мәслихатының 06.11.2024 № 304 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы

4. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель Казалинского районного маслихата Г. Алиш
Приложение 1 к решению
Казалинского районного маслихата
от "22" декабря 2023 года № 151
Бюджет на 2024 год поселка Айтеке би
Сноска. Приложение 1 – в редакции решения Казалинского районного маслихата Кызылординской области от 06.11.2024 № 304 (вводится в действие с 01.01.2024).
Категория
Сумма,
тысыч тенге
Класс
Подкласс
Наименование

3. Таза бюджеттік кредиттеу
0
Бюджеттік кредиттер
0
Бюджеттік кредиттерді өтеу
0
4. Қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо
0
Қаржы активтерін сатып алу
0
Мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер
0
5. Бюджет тапшылығы (профициті)
0
6.Бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану)
0
8
Бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары
0
01
Бюджет қаражаты қалдықтары
0
1
Бюджет қаражатының бос қалдықтары
0
Қазалы аудандық мәслихатының
2023 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 151 шешіміне 4-қосымша
2024 жылға арналған аудандық бюджетте Әйтеке би кенті бюджетіне облыстық бюджет қаражаты есебінен берілетін нысаналы трансферттер
Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда - Қызылорда облысы Қазалы аудандық мәслихатының 05.03.2024 № 190 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
Атауы
Сомасы, мың теңге
Ағымдағы нысаналы трансферттер
203 202
1
Әйтеке би кентінің көшелерін күрделі жөндеу (Бегім ана)
90 158
2
Әйтеке би кентінің көшелерін күрделі жөндеу (Сырым батыр)
32 573
3
Қазалы ауданы Әйтеке би кенті көшелеріне орташа жөндеу жұмыстарына
80 471
Қазалы аудандық мәслихатының
2023 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 151 шешіміне 5-қосымша
2024 жылға арналған аудандық бюджетте Әйтеке би кенті бюджетіне аудандық бюджет қаражаты есебінен берілетін нысаналы трансферттер
Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда - Қызылорда облысы Қазалы аудандық мәслихатының 06.11.2024 № 304 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Атауы
Сомасы, мың теңге
Ағымдағы нысаналы трансферттер
311 695
1
Қазыбек би көшесінің бойын абаттандыру жұмыстарына
11 735
2
Әйтеке би кентіндегі қиыршық тас қабаты төселген көшелерге ағымдағы жөндеу жұмыстарына
16 941
3
Әйтеке би кенті-Қ.Пірімов көшелері қиылысындағы бағдаршамдарды ауыстыру жұмысын бастауға (2024 жылғы қаржысы)
4 608
4
С.Сейфуллин көшесінің автомобиль жолын орташа жөндеу жұмыстарына
32 673
5
Әйтеке би кенті әкімі аппаратының "Кенттік Мәдениет Үйі" МКҚК-ның ғимаратын ағымдағы жөндеуге
2 252
6
"Әйтеке би кенті әкімінің аппараты" КММ-нің теңгеріміндегі Қ.Пірімов көшесіндегі барлығы 149 дана жарықшам бағаналарын безендіру мақсатында өзге де қорларды және негізгі құралдарды сатып алу
14 900
7
"Әйтеке би кенті әкімінің аппараты" КММ-нің теңгеріміндегі Р.Бағланова көшесіндегі барлығы 65 дана жарықшам бағаналарын безендіру мақсатында өзге де қорларды және негізгі құралдарды сатып алу
6500
8
Р.Бағланова көшесін абаттандыру мақсатында 581 метр қоршау шартақтарын орналастыру үшін құрылыс материалдарын сатып алу
18 116
9
Жанқожа батыр көшесі, аудандық аурухана мен Ақарық каналына дейінгі аралықта жасыл желек отырғызу үшін қоршауға қажетті құрылыс материалдарын сатып алу

3. Чистое бюджетное кредитование
0
Бюджетные кредиты
0
Погашение бюджетных кредитов
0
4.Сальдо по операциям с финансовыми активами
0
Приобретение финансовых активов
0
Поступления от продажи финансовых активов государства
0
5.Дефицит (профицит) бюджета
0
6.Финансирование дефицита (использование профицита) бюджета
0
8
Используемые остатки бюджетных средств
0
01
Остатки бюджетных средств
0
1
Свободные остатки бюджетных средств
0
Приложение 4 к решению
Казалинского районного маслихата
от "22" декабря 2023 года № 151
Целевые трансферты из районного бюджета на 2024 год бюджету поселка Айтеке би за счет средств областного бюджета
Сноска. Приложение 4 - в редакции решения Казалинского районного маслихата Кызылординской области от 05.03.2024 № 190 (вводится в действие с 01.01.2024).
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Целевые текущие трансферты
203 202
1
Капитальный ремонт улиц поселка Айтеке би (Бегим ана)
90 158
2
Капитальный ремонт улиц поселка Айтеке би (Сырым батыр)
32 573
3
Средний ремонт улиц поселка Айтеке би Казалинского района
80 471
Приложение 5 к решению
Казалинского районного маслихата
от "22" декабря 2023 года № 151
Целевые трансферты из районного бюджета на 2024 год бюджету поселка Айтеке би за счет средств районного бюджета
Сноска. Приложение 5 – в редакции решения Казалинского районного маслихата Кызылординской области от 06.11.2024 № 304 (вводится в действие с 01.01.2024).
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Целевые текущие трансферты
311 695
1
Работы по благоустройству улицы Казыбек би
11 735
2
Текущий ремонт улиц с щебеночным покрытием в поселке Айтеке би
16 941
3
Работа по замене светофоров на пересечении улиц К. Пыримова-поселок Айтеке би (средства 2024 года)
4 608
4
Работы по среднему ремонту автомобильной дороги по улице С. Сейфуллина
32 673
5
На текущий ремонт здания ГККП "Поселковый Дом культуры" аппарата акима поселка Айтеке би
2 252
6
Приобретение прочих запасов и основных средств в целях украшения колонок по улице К.Примова в количестве 149 штук, находящихся на балансе КГУ "Аппарат акима поселка Айтеке би"
14 900
7
Приобретение прочих запасов и основных средств в целях украшения колонок по улице Р. Баглановой, находящихся на балансе КГУ "Аппарат акима поселка Айтеке би" в количестве 65 штук
6500
8
Приобретение строительных материалов для размещения 581 метра ограждений с целью благоустройства улицы Р. Баглановой
18 116
9
Приобретение строительных материалов для ограждений для озеленения улиц Жанкожа батыра, до районной больницы и канала Акарык

3 888
10
Әйтеке би кентіндегі теміржол вокзалы аумағындағы жасыл желектерге аяқ-су беру қызметіне ақы төлеуге
1000
11
Т.Бөріқұлақов көшесінде орналасқан "Таға" аркасына ағымдағы жөндеу жұмыстарына
1 199
12
Абаттандыру жұмыстары: Әйтеке би көшесінің бойындағы арыққа құйма лоток орнату жұмысы (С.Сейфуллин-М.Шоқай көшелері аралығы)
12 656
13
Абаттандыру (Әйтеке би кентінің шет аймақтарына 6 дана бейнебақылау камераларына қосымша құрылғылар орнату) жұмысы
4 443
14
Әйтеке би көшесі бойындағы "Орын-Ай" базары маңына, Әйтеке би-Р.Бағланова көшелері қиылысындағы бағдаршамдарға ағымдағы жөндеу жұмыстарына
1 513
15
Р.Өтегенов көшесінің автомобиль жолына ағымдағы жөндеу жұмыстарына
11 275
16
Әйтеке би кенті-Қ.Пірімов көшелері қиылысындағы бағдаршамдарды ауыстыру жұмысына жетпейтін қаржысы (2024 жылғы қаржысы 4608,0 мың теңге)
10 852,6
17
Нұртуған жырау көшесі №14 мекен жайдағы қызметтік үйге ағымдағы жөндеу жұмыстары
1 358
18
Әкім аппараты теңгеріміндегі қызметтік үйді ағымдағы жөндеуге
2 150
19
Шет аймақтардығы көшелерге аяқ су арықтарына электр насостар сатып алу (7 дана)
6 080
20
Әйтеке би кенті көшелеріне жол жолақ сызықтарын сызу үшін арнайы сызу аппаратын сатып алу
1 350
21
Қоқыс жәшіктерін сатып алу (Урна 200 дана)
1 467
22
Әйтеке би кенті көшелеріне түнгі жарықшамдар орнату жұмысы
6 577,4
23
Әйтеке би кентін абаттандыру мақсатында құрылыс материалдарын сатып алуға
2 755,3
24
Әйтеке би кентінде орналасқан спорт және ойын алаңдарын абаттаныдру (ағымдағы жөндеу жұмыстарына)
5 069,7
25
Әйтеке би кентін абаттандыру (кіре беріс автожолға бильборд қаңқасын орнату жұмыстарына (6 дана))
4 977,8
26
Жанқожа батыр, Қ.Пірімов көшелерін абаттандыру жұмыстарына
16 368
27
Әйтеке би кентін абаттандыру (кіре беріс автожолдағы қазақ қорымды қоршау жұмыстары)
1 280
28
Әйтеке би кентін абаттандыру (кіре беріс бойындағы жарықшам бағаналарына светодиодты лента жүргізу жұмыстарына)
3 572,8
29
Қ.Пірімов-Әйтеке би көшесі қиылысындағы Тәуелсіздік монументін абаттандыру (безендіру жұмысы)
3 950
30
Әйтеке би кентіндегі Т.Бөріқұлақов-Жанқожа батыр көшелерінің қиылысына бағдаршам орнату жұмыстарына
17 531
31
Әйтеке би көшелеріне ағымдағы жөндеу жұмысы (Ардагерлер алаңына барар жолды жөндеу)
9 101
32
Әйтеке би кентіндегі қиыршық тас төселген көшелерге ағымдағы жөндеу жұмыстарына (10 көше)
1
33
Əйтеке би кенті, Т.Сегізов көшесіне орташа жол жөндеу (0,240 км) жұмыстарына
12 793,4
34
Жол активтері сапасының ұлттық орталығынан кент көшелерінің жолдарына орташа жөндеу жобасын ведомстводан тыс кешенді сараптамадан өткізуге
4 800
35
Әйтеке би кенті көшелеріне орташа жол жөндеу жұмыстарына қосымша қаржы

3 888
10
На оплату услуг по подаче воды в зеленые насаждения на территории железнодорожного вокзала в поселке Айтеке би
1000
11
На текущий ремонт арки "Таға", расположенной по улице Т. Борикулакова
1 199
12
Работы по благоустройству: установка литого лотка в канаву по улице Айтеке би (между улицами С. Сейфуллина-М. Шокая)
12 656
13
Работа по благоустройству (установка дополнительных устройств к камерам видеонаблюдения в 6 шт. на окраинах поселка Айтеке би)
4 443
14
На текущий ремонт светофоров в районе рынка "Орын-Ай" по улице Айтеке би, на пересечении улиц Айтеке би-Р. Баглановой
1 513
15
На текущий ремонт автомобильной дороги ул. Р. Утегенова
11 275
16
Недостающие средства на работу по замене светофоров на пересечении улиц К. Пыримова-поселок Айтеке би (средства 2024 года 4608,0 тыс. тенге)
10 852,6
17
Текущий ремонт служебного дома по ул. Нуртуган жырау №14
1 358
18
На текущий ремонт служебного дома, находящегося на балансе аппарата акима
2 150
19
Приобретение насосов электрических для пешеходных водостоков на окраинных улицах (7 шт.)
6 080
20
Приобретение специального аппарата для черчения полосовых линий на улицах поселка Айтеке би
1 350
21
Приобретение урн (Урна 200 шт.)
1 467
22
Работа по установке ночных светильников на улицах поселка Айтеке би
6 577,4
23
На приобретение строительных материалов в целях благоустройства поселка Айтеке би
2 755,3
24
Абаттаныдру (на текущий ремонт)спортивных и игровых площадок, расположенных в поселке Айтеке би
5 069,7
25
Благоустройство поселка Айтеке би (на работы по установке каркаса бильборда на подъездной автодороге (6 шт.))
4 977,8
26
На работы по благоустройству улиц Жанкожа батыра, К. Примова
16 368
27
Благоустройство поселка Айтеке би (работы по ограждению казахского могильника на подъездной автодороге)
1 280
28
Благоустройство поселка Айтеке би (на работы по прокладке светодиодных лент на столбах светильников у входа)
3 572,8
29
Благоустройство монумента Тәуелсіздік на пересечении ул. К. Пыримова-Айтеке би (работа по оформлению)
3 950
30
На работы по установке светофора на перекрестке улиц Т. Борикулакова-Жанкожа батыра в поселке Айтеке би
17 531
31
Текущий ремонт улиц Айтеке би (ремонт дороги к площади Ветеранов)
9 101
32
На текущий ремонт улиц, вымощенных щебнем в поселке Айтеке би (10 улиц)
1
33
На ремонт средней дороги (0,240 км) по ул. Т. Сегизов, п. Айтеке би
12 793,4
34
На проведение комплексной вневедомственной экспертизы проекта среднего ремонта дорог улиц поселка от Национального центра качества дорожных активов
4 800
35
Дополнительные средства на средний ремонт дорог по улицам поселка Айтеке би

8 864
36
Әйтеке би кенті көшелерінде орналасқан аркаларды безендіруге
4 500
37
Әйтеке би кенті көшелеріне гүл көшеттерін сатып алуға
2 470
38
Әйтеке би кенті көшелерін абаттандыруға (шағын архитектуралық формалар орнатуға)
2 600
39
Әйтеке би кентінің орталық алаңын абаттандыру жұмыстарына
37 527
Қазалы аудандық мәслихатының
2023 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 151 шешіміне 6-қосымша
2024 жылға арналған аудандық бюджетте Әйтеке би кенті бюджетіне республикалық бюджет қаражаты есебінен берілетін нысаналы трансферттер
Ескерту. Шешім 6-қосымшасымен толықтырылды - Қызылорда облысы Қазалы аудандық мәслихатының 05.03.2024 № 190 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
Атауы
Сомасы, мың теңге
Ағымдағы нысаналы трансферттер
650
1
Әйтеке би кенті әкімінің аппаратына Азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын арттыруға берілген трансферттер
335
2
Кенттік мәдениет үйіне Азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын арттыруға берілген трансферттер

8 864
36
Оформление арок, расположенных на улицах поселка Айтеке би
4 500
37
На приобретение саженцев цветов по улицам поселка Айтеке би
2 470
38
Благоустройство улиц поселка Айтеке би (установка малых архитектурных форм)
2 600
39
На работы по благоустройству центральной площади поселка Айтеке би
37 527
Приложение 6 к решению
Казалинского районного маслихата
от "22" декабря 2023 года № 151
Целевые трансферты из районного бюджета на 2024 год бюджету поселка Айтеке би за счет средств республиканского бюджета
Сноска. Решение дополнено приложением 6 в соответствии с решением Казалинского районного маслихата Кызылординской области от 05.03.2024 № 190 (вводится в действие с 01.01.2024).
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Целевые текущие трансферты
650
1
Трансферты аппарату акима поселка Айтеке би на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, работников казенных предприятий
335
2
Трансферты поселковому Дому культуры на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, работников казенных предприятий

315
Қазалы аудандық мәслихатының
2023 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 151 шешіміне 7-қосымша
Әйтеке би кенті бюджетіне аудандық бюджеттен бөлінген, 2023 жылы нысаналы трансферттердің қаржы жылы ішінде пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) сомасын аудандық бюджетке қайтару сомасы
Ескерту. Шешім 7-қосымшасымен толықтырылды - Қызылорда облысы Қазалы аудандық мәслихатының 05.03.2024 № 190 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
р/с
Атауы
Барлығы
оның ішінде:
Облыстық бюджет
Аудандық бюджет
1
"Әйтеке би кенті әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
1747,4
0,0
1747,4

315
Приложение 7 к решению
Казалинского районного маслихата
от "22" декабря 2023 года № 151
Сумма возврата в районный бюджет неиспользованной (не использованной) в течение финансового года суммы целевых трансфертов в 2023 году, выделенной из районного бюджета бюджету поселка Айтеке би
Сноска. Решение дополнено приложением 7 в соответствии с решением Казалинского районного маслихата Кызылординской области от 05.03.2024 № 190 (вводится в действие с 01.01.2024).
р/с
Наименование
Всего
в том числе:
Областной бюджет
Районный бюджет
1
Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима поселка Айтеке би"
1747,4
0,0
1747,4