2024-2026 жылдарға арналған Әйтеке би кентінің бюджеті туралы
Қызылорда облысы Қазалы аудандық мәслихатының 2023 жылғы 22 желтоқсандағы № 151 шешімі.
"Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі" Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Кодексінің 75 бабының 2 тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 - бабының 2-7 тармағына сәйкес, Қызылорда облысы Қазалы аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2024-2026 жылдарға арналған Әйтеке би кентінің бюджеті 1, 2, 3–қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 1116349 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 385070 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 3258 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 51350 мың теңге;
трансферттер түсімі – 676671 мың теңге;
2) шығындар – 1155396,4 мың теңге, оның ішінде;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0;
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0;
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -39047,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 39047,4 мың теңге;
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;

О бюджете поселка Айтеке би на 2024-2026 годы
Решение Казалинского районного маслихата Кызылординской области от 22 декабря 2023 года № 151.
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года "Бюджетный кодекс Республики Казахстан", пункта 2-7 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Казалинский районный маслихат Кызылординской области РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет поселка Айтеке би на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2, 3, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 1116349 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 385070 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 3258 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 51350 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 676671 тысяч тенге;
2) затраты – 1155396,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0;
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0;
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -39047,4 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 39047,4 тысяч тенге;
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;

бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 39047,4 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қызылорда облысы Қазалы аудандық мәслихатының 06.05.2024 № 230 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте Әйтеке би кенті бюджетіне облыстық бюджет қаражаты есебінен нысаналы трансферттер 4 - қосымшаға сәйкес бекітілсін.
3. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте Әйтеке би кенті бюджетіне аудандық бюджет қаражаты есебінен нысаналы трансферттер 5 - қосымшаға сәйкес бекітілсін.

используемые остатки бюджетных средств – 39047,4 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Казалинского районного маслихата Кызылординской области от 06.05.2024 № 230 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Утвердить в областном бюджете на 2024 год целевые трансферты бюджету поселка Айтеке би за счет средств районного бюджета согласно приложению 4.
3. Утвердить в районном бюджете на 2024 год целевые трансферты бюджету поселка Айтеке би за счет средств районного бюджета согласно приложению 5.

4. Осы шешім 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазалы аудандық мәслихатының төрағасы Ғ.Әліш
Қазалы аудандық мәслихатының
2023 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 151 шешіміне 1-қосымша
2024 жылға арналған Әйтеке би кенті бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Қызылорда облысы Қазалы аудандық мәслихатының 06.05.2024 № 230 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы

4. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель Казалинского районного маслихата Г. Алиш
Приложение 1 к решению
Казалинского районного маслихата
от "22" декабря 2023 года № 151
Бюджет на 2024 год поселка Айтеке би
Сноска. Приложение 1 – в редакции решения Казалинского районного маслихата Кызылординской области от 06.05.2024 № 230 (вводится в действие с 01.01.2024).
Категория
Сумма,
тысыч тенге
Класс
Подкласс
Наименование

3. Таза бюджеттік кредиттеу
0
Бюджеттік кредиттер
0
Бюджеттік кредиттерді өтеу
0
4. Қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо
0
Қаржы активтерін сатып алу
0
Мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер
0
5. Бюджет тапшылығы (профициті)
0
6.Бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану)
0
8
Бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары
0
01
Бюджет қаражаты қалдықтары
0
1
Бюджет қаражатының бос қалдықтары
0
Қазалы аудандық мәслихатының
2023 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 151 шешіміне 4-қосымша
2024 жылға арналған аудандық бюджетте Әйтеке би кенті бюджетіне облыстық бюджет қаражаты есебінен берілетін нысаналы трансферттер
Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда - Қызылорда облысы Қазалы аудандық мәслихатының 05.03.2024 № 190 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
Атауы
Сомасы, мың теңге
Ағымдағы нысаналы трансферттер
203 202
1
Әйтеке би кентінің көшелерін күрделі жөндеу (Бегім ана)
90 158
2
Әйтеке би кентінің көшелерін күрделі жөндеу (Сырым батыр)
32 573
3
Қазалы ауданы Әйтеке би кенті көшелеріне орташа жөндеу жұмыстарына
80 471
Қазалы аудандық мәслихатының
2023 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 151 шешіміне 5-қосымша
2024 жылға арналған аудандық бюджетте Әйтеке би кенті бюджетіне аудандық бюджет қаражаты есебінен берілетін нысаналы трансферттер
Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда - Қызылорда облысы Қазалы аудандық мәслихатының 06.05.2024 № 230 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Атауы
Сомасы, мың теңге
Ағымдағы нысаналы трансферттер
170 685
1
Қазыбек би көшесінің бойын абаттандыру жұмыстарына
14 936
2
Әйтеке би кентіндегі қиыршық тас қабаты төселген көшелерге ағымдағы жөндеу жұмыстарына
15 000
3
Әйтеке би кенті-Қ.Пірімов көшелері қиылысындағы бағдаршамдарды ауыстыру жұмысын бастауға (2024 жылғы қаржысы)
4 608
4
С.Сейфуллин көшесінің автомобиль жолын орташа жөндеу жұмыстарына
33 131
5
Әйтеке би кенті әкімі аппаратының "Кенттік Мәдениет Үйі" МКҚК-ның ғимаратын ағымдағы жөндеуге
2500
6
"Әйтеке би кенті әкімінің аппараты" КММ-нің теңгеріміндегі Қ.Пірімов көшесіндегі барлығы 149 дана жарықшам бағаналарын безендіру мақсатында өзге де қорларды және негізгі құралдарды сатып алу
14900
7
"Әйтеке би кенті әкімінің аппараты" КММ-нің теңгеріміндегі Р.Бағланова көшесіндегі барлығы 65 дана жарықшам бағаналарын безендіру мақсатында өзге де қорларды және негізгі құралдарды сатып алу
6500
8
"Әйтеке би кенті әкімінің аппараты" КММ-нің теңгеріміндегі В.Счастнов көшесіндегі барлығы 40 дана жарықшам бағаналарын безендіру мақсатында өзге де қорларды және негізгі құралдарды сатып алу
4000
9
"Әйтеке би кенті әкімінің аппараты" КММ-нің теңгеріміндегі Әйтеке би кентіне кіре берістегі барлығы 56 дана жарықшам бағаналарын безендіру мақсатында өзге де қорларды және негізгі құралдарды сатып алу

3. Чистое бюджетное кредитование
0
Бюджетные кредиты
0
Погашение бюджетных кредитов
0
4.Сальдо по операциям с финансовыми активами
0
Приобретение финансовых активов
0
Поступления от продажи финансовых активов государства
0
5.Дефицит (профицит) бюджета
0
6.Финансирование дефицита (использование профицита) бюджета
0
8
Используемые остатки бюджетных средств
0
01
Остатки бюджетных средств
0
1
Свободные остатки бюджетных средств
0
Приложение 4 к решению
Казалинского районного маслихата
от "22" декабря 2023 года № 151
Целевые трансферты из районного бюджета на 2024 год бюджету поселка Айтеке би за счет средств областного бюджета
Сноска. Приложение 4 - в редакции решения Казалинского районного маслихата Кызылординской области от 05.03.2024 № 190 (вводится в действие с 01.01.2024).
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Целевые текущие трансферты
203 202
1
Капитальный ремонт улиц поселка Айтеке би (Бегим ана)
90 158
2
Капитальный ремонт улиц поселка Айтеке би (Сырым батыр)
32 573
3
Средний ремонт улиц поселка Айтеке би Казалинского района
80 471
Приложение 5 к решению
Казалинского районного маслихата
от "22" декабря 2023 года № 151
Целевые трансферты из районного бюджета на 2024 год бюджету поселка Айтеке би за счет средств районного бюджета
Сноска. Приложение 5 – в редакции решения Казалинского районного маслихата Кызылординской области от 06.05.2024 № 230 (вводится в действие с 01.01.2024).
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Целевые текущие трансферты
170 685
1
Работы по благоустройству улицы Казыбек би
14 936
2
Текущий ремонт улиц с щебеночным покрытием в поселке Айтеке би
15 000
3
Работа по замене светофоров на пересечении улиц К. Пыримова-поселок Айтеке би (средства 2024 года)
4 608
4
Работы по среднему ремонту автомобильной дороги по улице С. Сейфуллина
33 131
5
На текущий ремонт здания ГККП "Поселковый Дом культуры" аппарата акима поселка Айтеке би
2500
6
Приобретение прочих запасов и основных средств в целях украшения колонок по улице К.Примова в количестве 149 штук, находящихся на балансе КГУ "Аппарат акима поселка Айтеке би"
14900
7
Приобретение прочих запасов и основных средств в целях украшения колонок по улице Р. Баглановой, находящихся на балансе КГУ "Аппарат акима поселка Айтеке би" в количестве 65 штук
6500
8
Приобретение прочих запасов и основных средств в целях украшения колонок по ул. В. Счастнова в количестве 40 штук, находящихся на балансе КГУ "Аппарат акима поселка Айтеке би"
4000
9
Приобретение прочих запасов и основных средств в целях украшения колонок в количестве 56 штук на въезде в поселок Айтеке би, находящихся на балансе КГУ "Аппарат акима поселка Айтеке би"

5600
10
Р.Бағланова көшесін абаттандыру мақсатында 581 метр қоршау шартақтарын орналастыру үшін құрылыс материалдарын сатып алу
16000
11
Жанқожа батыр көшесі, аудандық аурухана мен Ақарық каналына дейінгі аралықта жасыл желек отырғызу үшін қоршауға қажетті құрылыс материалдарын сатып алу
4368
12
Әйтеке би кентіндегі теміржол вокзалы аумағындағы жасыл желектерге аяқ-су беру қызметіне ақы төлеуге
1000
13
Т.Бөріқұлақов көшесінде орналасқан "Таға" аркасына ағымдағы жөндеу жұмыстарына
2065
14
Абаттандыру жұмыстары: Әйтеке би көшесінің бойындағы арыққа құйма лоток орнату жұмысы (С.Сейфуллин-М.Шоқай көшелері аралығы)
13442
15
Абаттандыру (Әйтеке би кентінің шет аймақтарына 6 дана бейнебақылау камераларына қосымша құрылғылар орнату) жұмысы
4598
16
Абаттандыру (Р.Бағланова көшесіне бардюр орнату жұмысын бастауға) жұмысы
1000
17
Әйтеке би көшесі бойындағы "Орын-Ай" базары маңына, Әйтеке би-Р.Бағланова көшелері қиылысындағы бағдаршамдарға ағымдағы жөндеу жұмыстарына
1713
18
Р.Өтегенов көшесінің автомобиль жолына ағымдағы жөндеу жұмыстарына

5600
10
Приобретение строительных материалов для размещения 581 метра ограждений с целью благоустройства улицы Р. Баглановой
16000
11
Приобретение строительных материалов для ограждений для озеленения улиц Жанкожа батыра, до районной больницы и канала Акарык
4368
12
На оплату услуг по подаче воды в зеленые насаждения на территории железнодорожного вокзала в поселке Айтеке би
1000
13
На текущий ремонт арки "Таға", расположенной по улице Т. Борикулакова
2065
14
Работы по благоустройству: установка литого лотка в канаву по улице Айтеке би (между улицами С. Сейфуллина-М. Шокая)
13442
15
Работа по благоустройству (установка дополнительных устройств к камерам видеонаблюдения в 6 шт. на окраинах поселка Айтеке би)
4598
16
Работа по благоустройству (начало работ по установке бардюра на улице Р. Баглановой)
1000
17
На текущий ремонт светофоров в районе рынка "Орын-Ай" по улице Айтеке би, на пересечении улиц Айтеке би-Р. Баглановой
1713
18
На текущий ремонт автомобильной дороги ул. Р. Утегенова

11641
19
Әйтеке би кенті-Қ.Пірімов көшелері қиылысындағы бағдаршамдарды ауыстыру жұмысына жетпейтін қаржысы (2024 жылғы қаржысы 4608,0 мың теңге)
13683
Қазалы аудандық мәслихатының
2023 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 151 шешіміне 6-қосымша
2024 жылға арналған аудандық бюджетте Әйтеке би кенті бюджетіне республикалық бюджет қаражаты есебінен берілетін нысаналы трансферттер
Ескерту. Шешім 6-қосымшасымен толықтырылды - Қызылорда облысы Қазалы аудандық мәслихатының 05.03.2024 № 190 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
Атауы
Сомасы, мың теңге
Ағымдағы нысаналы трансферттер

11641
19
Недостающие средства на работу по замене светофоров на пересечении улиц К. Пыримова-поселок Айтеке би (средства 2024 года 4608,0 тыс. тенге)
13683
Приложение 6 к решению
Казалинского районного маслихата
от "22" декабря 2023 года № 151
Целевые трансферты из районного бюджета на 2024 год бюджету поселка Айтеке би за счет средств республиканского бюджета
Сноска. Решение дополнено приложением 6 в соответствии с решением Казалинского районного маслихата Кызылординской области от 05.03.2024 № 190 (вводится в действие с 01.01.2024).
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Целевые текущие трансферты

650
1
Әйтеке би кенті әкімінің аппаратына Азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын арттыруға берілген трансферттер
335
2
Кенттік мәдениет үйіне Азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын арттыруға берілген трансферттер
315
Қазалы аудандық мәслихатының
2023 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 151 шешіміне 7-қосымша
Әйтеке би кенті бюджетіне аудандық бюджеттен бөлінген, 2023 жылы нысаналы трансферттердің қаржы жылы ішінде пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) сомасын аудандық бюджетке қайтару сомасы
Ескерту. Шешім 7-қосымшасымен толықтырылды - Қызылорда облысы Қазалы аудандық мәслихатының 05.03.2024 № 190 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
р/с
Атауы
Барлығы
оның ішінде:
Облыстық бюджет
Аудандық бюджет
1
"Әйтеке би кенті әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
1747,4
0,0
1747,4

650
1
Трансферты аппарату акима поселка Айтеке би на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, работников казенных предприятий
335
2
Трансферты поселковому Дому культуры на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, работников казенных предприятий
315
Приложение 7 к решению
Казалинского районного маслихата
от "22" декабря 2023 года № 151
Сумма возврата в районный бюджет неиспользованной (не использованной) в течение финансового года суммы целевых трансфертов в 2023 году, выделенной из районного бюджета бюджету поселка Айтеке би
Сноска. Решение дополнено приложением 7 в соответствии с решением Казалинского районного маслихата Кызылординской области от 05.03.2024 № 190 (вводится в действие с 01.01.2024).
р/с
Наименование
Всего
в том числе:
Областной бюджет
Районный бюджет
1
Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима поселка Айтеке би"
1747,4
0,0
1747,4