2024-2026 жылдарға арналған Әйтеке би кентінің бюджеті туралы
Қызылорда облысы Қазалы аудандық мәслихатының 2023 жылғы 22 желтоқсандағы № 151 шешімі.
"Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі" Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Кодексінің 75 бабының 2 тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 - бабының 2-7 тармағына сәйкес, Қызылорда облысы Қазалы аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2024-2026 жылдарға арналған Әйтеке би кентінің бюджеті 1, 2, 3 – қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 1472217 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 538599 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 5558 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 75521 мың теңге;
трансферттер түсімі – 852539 мың теңге;
2) шығындар – 1511264,4 мың теңге, оның ішінде;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0;
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0;
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -39047,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 39047,4 мың теңге;
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;

О бюджете поселка Айтеке би на 2024-2026 годы
Решение Казалинского районного маслихата Кызылординской области от 22 декабря 2023 года № 151.
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года "Бюджетный кодекс Республики Казахстан", пункта 2-7 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Казалинский районный маслихат Кызылординской области РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет поселка Айтеке би на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2, 3, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 1472217 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 538599 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 5558 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 75521 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 852539 тысяч тенге;
2) затраты – 1511264,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0;
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0;
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -39047,4 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 39047,4 тысяч тенге;
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;

бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 39047,4 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қызылорда облысы Қазалы аудандық мәслихатының 13.12.2024 № 332 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте Әйтеке би кенті бюджетіне облыстық бюджет қаражаты есебінен нысаналы трансферттер 4 - қосымшаға сәйкес бекітілсін.
3. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте Әйтеке би кенті бюджетіне аудандық бюджет қаражаты есебінен нысаналы трансферттер 5 - қосымшаға сәйкес бекітілсін.

используемые остатки бюджетных средств – 39047,4 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Казалинского районного маслихата Кызылординской области от 13.12.2024 № 332 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Утвердить в областном бюджете на 2024 год целевые трансферты бюджету поселка Айтеке би за счет средств районного бюджета согласно приложению 4.
3. Утвердить в районном бюджете на 2024 год целевые трансферты бюджету поселка Айтеке би за счет средств районного бюджета согласно приложению 5.

4. Осы шешім 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазалы аудандық мәслихатының төрағасы Ғ.Әліш
Қазалы аудандық мәслихатының
2023 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 151 шешіміне 1-қосымша
2024 жылға арналған Әйтеке би кенті бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Қызылорда облысы Қазалы аудандық мәслихатының 13.12.2024 № 332 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы

4. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель Казалинского районного маслихата Г. Алиш
Приложение 1 к решению
Казалинского районного маслихата
от "22" декабря 2023 года № 151
Бюджет на 2024 год поселка Айтеке би
Сноска. Приложение 1 – в редакции решения Казалинского районного маслихата Кызылординской области от 13.12.2024 № 332 (вводится в действие с 01.01.2024).
Категория
Сумма,
тысыч тенге
Класс
Подкласс
Наименование

3. Таза бюджеттік кредиттеу
0
Бюджеттік кредиттер
0
Бюджеттік кредиттерді өтеу
0
4. Қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо
0
Қаржы активтерін сатып алу
0
Мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер
0
5. Бюджет тапшылығы (профициті)
0
6.Бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану)
0
8
Бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары
0
01
Бюджет қаражаты қалдықтары
0
1
Бюджет қаражатының бос қалдықтары
0
Қазалы аудандық мәслихатының
2023 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 151 шешіміне 4-қосымша
2024 жылға арналған аудандық бюджетте Әйтеке би кенті бюджетіне облыстық бюджет қаражаты есебінен берілетін нысаналы трансферттер
Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда - Қызылорда облысы Қазалы аудандық мәслихатының 05.03.2024 № 190 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
Атауы
Сомасы, мың теңге
Ағымдағы нысаналы трансферттер
203 202
1
Әйтеке би кентінің көшелерін күрделі жөндеу (Бегім ана)
90 158
2
Әйтеке би кентінің көшелерін күрделі жөндеу (Сырым батыр)
32 573
3
Қазалы ауданы Әйтеке би кенті көшелеріне орташа жөндеу жұмыстарына
80 471
Қазалы аудандық мәслихатының
2023 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 151 шешіміне 5-қосымша
2024 жылға арналған аудандық бюджетте Әйтеке би кенті бюджетіне аудандық бюджет қаражаты есебінен берілетін нысаналы трансферттер
Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда - Қызылорда облысы Қазалы аудандық мәслихатының 13.12.2024 № 332 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Атауы
Сомасы, мың теңге
Ағымдағы нысаналы трансферттер
346 553
1
Қазыбек би көшесінің бойын абаттандыру жұмыстарына
11 735
2
Әйтеке би кентіндегі қиыршық тас қабаты төселген көшелерге ағымдағы жөндеу жұмыстарына
15 000
3
Әйтеке би кенті-Қ.Пірімов көшелері қиылысындағы бағдаршамдарды ауыстыру жұмысын бастауға (2024 жылғы қаржысы)
4 608
4
С.Сейфуллин көшесінің автомобиль жолын орташа жөндеу жұмыстарына
32 673
5
Әйтеке би кенті әкімі аппаратының "Кенттік Мәдениет Үйі" МКҚК-ның ғимаратын ағымдағы жөндеуге
2 252
6
"Әйтеке би кенті әкімінің аппараты" КММ-нің теңгеріміндегі Қ.Пірімов көшесіндегі барлығы 149 дана жарықшам бағаналарын безендіру мақсатында өзге де қорларды және негізгі құралдарды сатып алу
14 900
7
"Әйтеке би кенті әкімінің аппараты" КММ-нің теңгеріміндегі Р.Бағланова көшесіндегі барлығы 65 дана жарықшам бағаналарын безендіру мақсатында өзге де қорларды және негізгі құралдарды сатып алу
6500
8
Р.Бағланова көшесін абаттандыру мақсатында 581 метр қоршау шартақтарын орналастыру үшін құрылыс материалдарын сатып алу
15 733
9
Жанқожа батыр көшесі, аудандық аурухана мен Ақарық каналына дейінгі аралықта жасыл желек отырғызу үшін қоршауға қажетті құрылыс материалдарын сатып алу

3. Чистое бюджетное кредитование
0
Бюджетные кредиты
0
Погашение бюджетных кредитов
0
4.Сальдо по операциям с финансовыми активами
0
Приобретение финансовых активов
0
Поступления от продажи финансовых активов государства
0
5.Дефицит (профицит) бюджета
0
6.Финансирование дефицита (использование профицита) бюджета
0
8
Используемые остатки бюджетных средств
0
01
Остатки бюджетных средств
0
1
Свободные остатки бюджетных средств
0
Приложение 4 к решению
Казалинского районного маслихата
от "22" декабря 2023 года № 151
Целевые трансферты из районного бюджета на 2024 год бюджету поселка Айтеке би за счет средств областного бюджета
Сноска. Приложение 4 - в редакции решения Казалинского районного маслихата Кызылординской области от 05.03.2024 № 190 (вводится в действие с 01.01.2024).
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Целевые текущие трансферты
203 202
1
Капитальный ремонт улиц поселка Айтеке би (Бегим ана)
90 158
2
Капитальный ремонт улиц поселка Айтеке би (Сырым батыр)
32 573
3
Средний ремонт улиц поселка Айтеке би Казалинского района
80 471
Приложение 5 к решению
Казалинского районного маслихата
от "22" декабря 2023 года № 151
Целевые трансферты из районного бюджета на 2024 год бюджету поселка Айтеке би за счет средств районного бюджета
Сноска. Приложение 5 – в редакции решения Казалинского районного маслихата Кызылординской области от 13.12.2024 № 332 (вводится в действие с 01.01.2024).
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Целевые текущие трансферты
346 553
1
Работы по благоустройству улицы Казыбек би
11 735
2
Текущий ремонт улиц с щебеночным покрытием в поселке Айтеке би
15 000
3
Работа по замене светофоров на пересечении улиц К. Пыримова-поселок Айтеке би (средства 2024 года)
4 608
4
Работы по среднему ремонту автомобильной дороги по улице С. Сейфуллина
32 673
5
На текущий ремонт здания ГККП "Поселковый Дом культуры" аппарата акима поселка Айтеке би
2 252
6
Приобретение прочих запасов и основных средств в целях украшения колонок по улице К.Примова в количестве 149 штук, находящихся на балансе КГУ "Аппарат акима поселка Айтеке би"
14 900
7
Приобретение прочих запасов и основных средств в целях украшения колонок по улице Р. Баглановой, находящихся на балансе КГУ "Аппарат акима поселка Айтеке би" в количестве 65 штук
6500
8
Приобретение строительных материалов для размещения 581 метра ограждений с целью благоустройства улицы Р. Баглановой
15 733
9
Приобретение строительных материалов для ограждений для озеленения улиц Жанкожа батыра, до районной больницы и канала Акарык

3 888
10
Әйтеке би кентіндегі теміржол вокзалы аумағындағы жасыл желектерге аяқ-су беру қызметіне ақы төлеуге
1000
11
Т.Бөріқұлақов көшесінде орналасқан "Таға" аркасына ағымдағы жөндеу жұмыстарына
1 199
12
Абаттандыру жұмыстары: Әйтеке би көшесінің бойындағы арыққа құйма лоток орнату жұмысы (С.Сейфуллин-М.Шоқай көшелері аралығы)
12 656
13
Абаттандыру (Әйтеке би кентінің шет аймақтарына 6 дана бейнебақылау камераларына қосымша құрылғылар орнату) жұмысы
4 443
14
Абаттандыру (Р.Бағланова көшесіне бардюр орнату жұмысын бастауға) жұмысы
0
15
Әйтеке би көшесі бойындағы "Орын-Ай" базары маңына, Әйтеке би-Р.Бағланова көшелері қиылысындағы бағдаршамдарға ағымдағы жөндеу жұмыстарына
1 513
16
Р.Өтегенов көшесінің автомобиль жолына ағымдағы жөндеу жұмыстарына
11 275
17
Әйтеке би кенті-Қ.Пірімов көшелері қиылысындағы бағдаршамдарды ауыстыру жұмысына жетпейтін қаржысы (2024 жылғы қаржысы 4608,0 мың теңге)
10 348,6
18
Нұртуған жырау көшесі №14 мекен жайдағы қызметтік үйге ағымдағы жөндеу жұмыстары
1 358
19
Әкім аппараты теңгеріміндегі қызметтік үйді ағымдағы жөндеуге
2 150
20
Шет аймақтардығы көшелерге аяқ су арықтарына электр насостар сатып алу (7 дана)
6 080
21
Әйтеке би кенті көшелеріне жол жолақ сызықтарын сызу үшін арнайы сызу аппаратын сатып алу
1 350
22
Қоқыс жәшіктерін сатып алу (Урна 200 дана)
1 467
23
Әйтеке би кенті көшелеріне түнгі жарықшамдар орнату жұмысы
6 577,4
24
Әйтеке би кентін абаттандыру мақсатында құрылыс материалдарын сатып алуға
2 755,3
25
Әйтеке би кентінде орналасқан спорт және ойын алаңдарын абаттаныдру (ағымдағы жөндеу жұмыстарына)
4 999,7
26
Әйтеке би кентін абаттандыру (кіре беріс автожолға бильборд қаңқасын орнату жұмыстарына (6 дана))
4 977,8
27
Жанқожа батыр, Қ.Пірімов көшелерін абаттандыру жұмыстарына
16 368
28
Әйтеке би кентін абаттандыру (кіре беріс автожолдағы қазақ қорымды қоршау жұмыстары)
1 280
29
Әйтеке би кентін абаттандыру (кіре беріс бойындағы жарықшам бағаналарына светодиодты лента жүргізу жұмыстарына)
3 572,8
30
Қ.Пірімов-Әйтеке би көшесі қиылысындағы Тәуелсіздік монументін абаттандыру (безендіру жұмысы)
3 950
31
Әйтеке би кентін абаттандыру (Р.Бағланова көшесі бойына қоршау орнату (Қазалы жазуы) жұмыстары)
2 383
32
Әйтеке би кентіндегі Т.Бөріқұлақов-Жанқожа батыр көшелерінің қиылысына бағдаршам орнату жұмыстарына
17 531
33
Әйтеке би кентінің автомобиль жолдарын ағымдағы жөндеу жұмыстары
1 941
34
Әйтеке би көшелеріне ағымдағы жөндеу жұмысы (Ардагерлер алаңына барар жолды жөндеу)
9 101
35
Әйтеке би кентіндегі қиыршық тас төселген көшелерге ағымдағы жөндеу жұмыстарына (10 көше)
1
36
Əйтеке би кенті, Т.Сегізов көшесіне орташа жол жөндеу (0,240 км) жұмыстарына

3 888
10
На оплату услуг по подаче воды в зеленые насаждения на территории железнодорожного вокзала в поселке Айтеке би
1000
11
На текущий ремонт арки "Таға", расположенной по улице Т. Борикулакова
1 199
12
Работы по благоустройству: установка литого лотка в канаву по улице Айтеке би (между улицами С. Сейфуллина-М. Шокая)
12 656
13
Работа по благоустройству (установка дополнительных устройств к камерам видеонаблюдения в 6 шт. на окраинах поселка Айтеке би)
4 443
14
Работа по благоустройству (начало работ по установке бардюра на улице Р. Баглановой)
0
15
На текущий ремонт светофоров в районе рынка "Орын-Ай" по улице Айтеке би, на пересечении улиц Айтеке би-Р. Баглановой
1 513
16
На текущий ремонт автомобильной дороги ул. Р. Утегенова
11 275
17
Недостающие средства на работу по замене светофоров на пересечении улиц К. Пыримова-поселок Айтеке би (средства 2024 года 4608,0 тыс. тенге)
10 348,6
18
Текущий ремонт служебного дома по ул. Нуртуган жырау №14
1 358
19
На текущий ремонт служебного дома, находящегося на балансе аппарата акима
2 150
20
Приобретение насосов электрических для пешеходных водостоков на окраинных улицах (7 шт.)
6 080
21
Приобретение специального аппарата для черчения полосовых линий на улицах поселка Айтеке би
1 350
22
Приобретение урн (Урна 200 шт.)
1 467
23
Работа по установке ночных светильников на улицах поселка Айтеке би
6 577,4
24
На приобретение строительных материалов в целях благоустройства поселка Айтеке би
2 755,3
25
Абаттаныдру (на текущий ремонт)спортивных и игровых площадок, расположенных в поселке Айтеке би
4 999,7
26
Благоустройство поселка Айтеке би (на работы по установке каркаса бильборда на подъездной автодороге (6 шт.))
4 977,8
27
На работы по благоустройству улиц Жанкожа батыра, К. Примова
16 368
28
Благоустройство поселка Айтеке би (работы по ограждению казахского могильника на подъездной автодороге)
1 280
29
Благоустройство поселка Айтеке би (на работы по прокладке светодиодных лент на столбах светильников у входа)
3 572,8
30
Благоустройство монумента Тәуелсіздік на пересечении ул. К. Пыримова-Айтеке би (работа по оформлению)
3 950
31
Благоустройство поселка Айтеке би (работы по установке ограждения по улице Р. Баглановой (надпись Казалы))
2 383
32
На работы по установке светофора на перекрестке улиц Т. Борикулакова-Жанкожа батыра в поселке Айтеке би
17 531
33
Текущий ремонт автомобильных дорог поселка Айтеке би
1 941
34
Текущий ремонт улиц Айтеке би (ремонт дороги к площади Ветеранов)
9 101
35
На текущий ремонт улиц, вымощенных щебнем в поселке Айтеке би (10 улиц)
1
36
На ремонт средней дороги (0,240 км) по ул. Т. Сегизов, п. Айтеке би

Әйтеке би кенті "Қазалы абаттандыру" мекемесіне "Жалаңтөс баһадүр саябағы" теңгеріміне берілуіне байланысты Қазалы спорт клубындағы 1 бірлік бағбан, 3 бірлік күзетші штаттарын "Қазалы абаттандыру" КММ-не ауыстырылуына және қосымша 2 бірлік (1-жүргізуші, 1-жұмысшы) штаттары берілуіне байланысты еңбекақы қорына
905
47
Қоғамдық даму бөліміндегі 1 бірлік әдіскер штаты "Қазалы абаттандыру" КММ-не ауыстырылуына байланысты еңбекақы қорына

В связи с передачей на баланс " парк имени Жалантос Бахадура" учреждению "Благоустройство Казалы" поселка Айтеке би в фонд оплаты труда в связи с переводом в КГУ "Благоустройство Казалы" Штатов 1 единица садовода, 3 единицы охранника в Казалинском спортивном клубе и присвоением дополнительных 2 единиц (водитель-1, Рабочий-1)
905
47
В фонд оплаты труда в связи с переводом 1 единицы методистского штата отдела общественного развития в КГУ "Благоустройство Казалы"

432
Қазалы аудандық мәслихатының
2023 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 151 шешіміне 6-қосымша
2024 жылға арналған аудандық бюджетте Әйтеке би кенті бюджетіне республикалық бюджет қаражаты есебінен берілетін нысаналы трансферттер
Ескерту. Шешім 6-қосымшасымен толықтырылды - Қызылорда облысы Қазалы аудандық мәслихатының 05.03.2024 № 190 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
Атауы
Сомасы, мың теңге
Ағымдағы нысаналы трансферттер

432
Приложение 6 к решению
Казалинского районного маслихата
от "22" декабря 2023 года № 151
Целевые трансферты из районного бюджета на 2024 год бюджету поселка Айтеке би за счет средств республиканского бюджета
Сноска. Решение дополнено приложением 6 в соответствии с решением Казалинского районного маслихата Кызылординской области от 05.03.2024 № 190 (вводится в действие с 01.01.2024).
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Целевые текущие трансферты

650
1
Әйтеке би кенті әкімінің аппаратына Азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын арттыруға берілген трансферттер
335
2
Кенттік мәдениет үйіне Азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын арттыруға берілген трансферттер
315
Қазалы аудандық мәслихатының
2023 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 151 шешіміне 7-қосымша
Әйтеке би кенті бюджетіне аудандық бюджеттен бөлінген, 2023 жылы нысаналы трансферттердің қаржы жылы ішінде пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) сомасын аудандық бюджетке қайтару сомасы
Ескерту. Шешім 7-қосымшасымен толықтырылды - Қызылорда облысы Қазалы аудандық мәслихатының 05.03.2024 № 190 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
р/с
Атауы
Барлығы
оның ішінде:
Облыстық бюджет
Аудандық бюджет
1
"Әйтеке би кенті әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
1747,4
0,0
1747,4

650
1
Трансферты аппарату акима поселка Айтеке би на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, работников казенных предприятий
335
2
Трансферты поселковому Дому культуры на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, работников казенных предприятий
315
Приложение 7 к решению
Казалинского районного маслихата
от "22" декабря 2023 года № 151
Сумма возврата в районный бюджет неиспользованной (не использованной) в течение финансового года суммы целевых трансфертов в 2023 году, выделенной из районного бюджета бюджету поселка Айтеке би
Сноска. Решение дополнено приложением 7 в соответствии с решением Казалинского районного маслихата Кызылординской области от 05.03.2024 № 190 (вводится в действие с 01.01.2024).
р/с
Наименование
Всего
в том числе:
Областной бюджет
Районный бюджет
1
Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима поселка Айтеке би"
1747,4
0,0
1747,4