2024-2026 жылдарға арналған Төретам кентінің бюджеті туралы
Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 2023 жылғы 25 желтоқсандағы № 107 шешімі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі" Қазақстан Республикасы Кодексінің 75-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 2-7-тармағына сәйкес Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2024-2026 жылдарға арналған Төретам кентінің бюджеті 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 277 534,3 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 101 669 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 226,5 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 3 310 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 172 328,8 мың теңге;
2) шығындар – 278 587,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0;
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0;
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 052,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 052,9 мың теңге;
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражаттарының пайдаланылатын қалдықтары – 1 052,9 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 27.03.2024 № 138; өзгерістер енгізілді - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 24.05.2024 № 170 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 30.10.2024 № 210 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 26.12.2024 № 227 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. 2024 жылға аудандық бюджеттен Төретам кентінің бюджетіне берілетін бюджеттік субвенция көлемі 69 889 мың теңге мөлшерінде белгіленгені ескерілсін.
3. 2024 жылға арналған Төретам кентінің бюджетінде облыстық бюджет есебінен қаралған нысаналы трансферттер 4-қосымшасына сәйкес бекітілсін.
4. 2024 жылға арналған Төретам кентінің бюджетінде аудандық бюджет есебінен қаралған нысаналы трансферттер 5-қосымшасына сәйкес бекітілсін.
4-1. 2023 жылы аудандық бюджеттен бөлінген мақсатты трансферттердің пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) 46 мың теңгені аудандық бюджетке қайтару ескерілсін.

О бюджете поселка Торетам на 2024-2026 годы
Решение Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 25 декабря 2023 года № 107.
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Кодекса Республики "Бюджетный кодекс Республики Казахстан", пункта 2-7 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Кармакшинский районный маслихат Кызылординской области РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет поселка Торетам на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 277 534,3 тысяч тенге, в том числе
налоговые поступления – 101 669 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 226,5 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 3 310 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 172 328,8 тысяч тенге;
2) затраты – 278 587,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0;
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов– 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0;
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 1 052,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 052,9 тысяч тенге;
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 1 052,9 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 27.03.2024 № 138 ; с изменениями, внесенными решениями Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 24.05.2024 № 170 (вводится в действие с 01.01.2024); от 30.10.2024 № 210 (вводится в действие с 01.01.2024); от 26.12.2024 № 227 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Учесть, что на 2024 год объем бюджетной субвенций, передаваемый из районного бюджета в бюджет поселка Торетам установлен в размере 69 889 тысяч тенге.
3. Утвердить целевые трансферты, предусмотренные в бюджете поселка Торетам на 2024 год за счет областного бюджета согласно приложению 4.
4. Утвердить целевые трансферты, предусмотренные в бюджете поселка Торетам на 2024 год за счет районного бюджета согласно приложению 5.
4-1. Предусмотреть возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из районного бюджета в 2023 году в районный бюджет в сумме 46 тысяч тенге.

Ескерту. Шешім 4-1 - тармақпен толықтырылды - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 27.03.2024 № 138 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
4-2. 2024 жылға арналған Төретам кентінің бюджетінде республикалық бюджет есебінен қаралған нысаналы трансферттер 6-қосымшасына сәйкес бекітілсін.
Ескерту. Шешім 4-2 - тармақпен толықтырылды - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 27.03.2024 № 138 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).

Сноска. Решение дополнено пунктом 4-1 в соответствии с решением Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 27.03.2024 № 138 (вводится в действие с 01.01.2024).
4-2. Утвердить целевые трансферты, предусмотренные в бюджете поселка Торетам на 2024 год за счет республиканского бюджета согласно приложению 6.
Сноска. Решение дополнено пунктом 4-2 в соответствии с решением Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 27.03.2024 № 138 (вводится в действие с 01.01.2024).

5. Осы шешім 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қармақшы аудандық мәслихатының төрағасы: Ә.Қошалақов
Қызылорда облысы Қармақшы
аудандық мәслихатының
2023 жылғы "25" желтоқсандағы
№ 107 шешіміне 1-қосымша
2024 жылға арналған Төретам кентінің бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 26.12.2024 № 227 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
1. Кірістер

5. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель Кармакшинского районного маслихата: Ә.Қошалақов
Приложение 1 к решению
Кармакшинского районного маслихата
Кызылординской области
от "25" декабря 2023 года № 107
Бюджет поселка Торетам на 2024 год
Сноска. Приложение 1 - в редакции решения Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 26.12.2024 № 227 (вводится в действие с 01.01.2024).
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование
1.Доходы

14 760,3
2
Төретам кенттік клуб үйіне "АДАЛ АДАМ" МӘДЕНИ ТӘРБИЕ ОРТАЛЫҒЫ" атты көлемді жарықтандырылған әріптермен маңдайша дайындау жұмыстарына
237
3
Қармақшы ауданы, Төретам кенті Мамыр, Амангелді тұйығы, Мұратбаев тұйығы көшелеріне орташа жөндеу жұмыстары үшін
52 142,1
4
Төретам кенті әкімінің аппаратының қызметтік автокөлігін жөндеу жұмыстарына
901
5
Төретам кенті клубы үйіне LED экран (5 х 6 м) сатып алуға
4 075,5
6
Төретам кенті клубы үйіне домбырашы 1 маман штат бірлігінің жалақы қорына
2 491
7
Қызылорда облысы, Қармақшы ауданы, Төретам кентіндегі Мамыр көшесі, Аманкелді тұйығы, Мұратбаев тұйығы көшесінің автомобиль жолын орташа жөндеу нысанының жұмыстар мен материалдар сапасына сараптама жүргізуге
3 085,1
8
Төретам кентіндегі Әубакіров, Бірлік, Жанқожа батыр тұйығы көшелерін жарықтандыруға қажетті тауарлар сатып алуға
4 867,3
9
Төретам кенттік клуб үйіне түрлі іс-шаралар өткізуге 5х5 көлемдегі "Хан шатыр" палаткасын сатып алуға
5 100
10
Төретам кенттік клуб үйіне жасанды газон сатып алуға
269,7
11
Төретам кенті әкімі аппаратына 20 орындық сатып алуға
330
12
Төретам кенті әкімі аппаратына 2 кресло сатып алуға
78,2
13
Төретам кенттік клуб үйіне газ қондырғысын орнату үшін жоба-сметалық құжаттама әзірлеп сараптамадан өткізуге
1 678,8
Қызылорда облысы Қармақшы
аудандық мәслихатының
2023 жылғы "25" желтоқсандағы
№ 107 шешіміне 6-қосымша
2024 жылға арналған Төретам кентінің бюджетінде республикалық бюджет есебінен қаралған нысаналы трансферттер
Ескерту. Шешім 6-қосымшасымен толықтырылды - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 27.03.2024 № 138 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
Атауы
Сомасы, мың теңге
Ағымдағы нысаналы трансферттер:
255,0
1
Мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын арттыруға
255,0
оның ішінде:
Төретам кенті әкімінің аппаратына
140,0
Төретам кенттік клуб үйіне
115,0

14 760,3
2
На изготовление вывески с объемными освещенными буквами "АДАЛ АДАМ" МӘДЕНИ ТӘРБИЕ ОРТАЛЫҒЫ" к дому клуба поселка Торетам
237
3
Средний ремонт улиц Мамыр, пер. Амангельды, пер. Муратбаева в поселке Торетам Кармакшинского района Кызылординской области
52 142,1
4
На ремонт служебной автомобили аппарата акима поселка Торетам
901
5
На приобретение LED экрана (5 х 6 м) к дому клуба поселка Торетам
4 075,5
6
На фонд оплаты труда 1 штатной единицы домбриста дома клуба поселка Торетам
2 491
7
На проведение экспертизы качества работы и материалов объекта среднего ремонта улиц Мамыр, пер. Амангельды, пер. Муратбаева в поселке Торетам Кармакшинского района Кызылординской области
3 085,1
8
На приобретение необходимых товаров для освещения улиц Аубакирова, Бірлік, переулок Жанқожа батыра в поселке Торетам
4 867,3
9
На приобретение палатки "Хан шатыра" в объеме 5х5 на проведение различных мероприятии для дома клуба поселка Торетам
5 100
10
На приобретение искуственного газона для дома клуба поселка Торетам
269,7
11
На приобретение 20 стульев для аппарата акима поселка Торетам
330
12
На приобретение 2 кресла для аппарата акима поселка Торетам
78,2
13
На проведение проектно-сметной документации и экспертизы для установки газового оборудования для дома клуба поселка Торетам
1 678,8
Приложение 6 к решению
Кармакшинского районного маслихата
Кызылординской области
от "25" декабря 2023 года № 107
Целевые трансферты, предусмотренные в бюджете поселка Торетам на 2024 год за счет республиканского бюджета
Сноска. Решение дополнено приложением 6 в соответствии с решением Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 27.03.2024 № 138 (вводится в действие с 01.01.2024).
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Целевые текущие трансферты:
255,0
1
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
255,0
в том числе:
аппарат акима поселка Торетам
140,0
Дом клуба поселка Торетам
115,0