2024-2026 жылдарға арналған Төретам кентінің бюджеті туралы
Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 2023 жылғы 25 желтоқсандағы № 107 шешімі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі" Қазақстан Республикасы Кодексінің 75-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 2-7-тармағына сәйкес Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2024-2026 жылдарға арналған Төретам кентінің бюджеті 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 264 822,4 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 97 322,2 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 450 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 5 005 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 162 045,2 мың теңге;
2) шығындар – 265 875,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0;
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0;
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 052,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 052,9 мың теңге;
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражаттарының пайдаланылатын қалдықтары – 1 052,9 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 27.03.2024 № 138; өзгеріс енгізілді - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 24.05.2024 № 170 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. 2024 жылға аудандық бюджеттен Төретам кентінің бюджетіне берілетін бюджеттік субвенция көлемі 69 889 мың теңге мөлшерінде белгіленгені ескерілсін.
3. 2024 жылға арналған Төретам кентінің бюджетінде облыстық бюджет есебінен қаралған нысаналы трансферттер 4-қосымшасына сәйкес бекітілсін.
4. 2024 жылға арналған Төретам кентінің бюджетінде аудандық бюджет есебінен қаралған нысаналы трансферттер 5-қосымшасына сәйкес бекітілсін.
4-1. 2023 жылы аудандық бюджеттен бөлінген мақсатты трансферттердің пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) 46 мың теңгені аудандық бюджетке қайтару ескерілсін.

О бюджете поселка Торетам на 2024-2026 годы
Решение Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 25 декабря 2023 года № 107.
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Кодекса Республики "Бюджетный кодекс Республики Казахстан", пункта 2-7 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Кармакшинский районный маслихат Кызылординской области РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет поселка Торетам на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 264 822,4 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 97 322,2 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 450 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 5 005 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 162 045,2 тысяч тенге;
2) затраты – 265 875,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0;
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов– 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0;
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 1 052,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 052,9 тысяч тенге;
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 1 052,9 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 27.03.2024 № 138 ; с изменением, внесенным решением Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 24.05.2024 № 170 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Учесть, что на 2024 год объем бюджетной субвенций, передаваемый из районного бюджета в бюджет поселка Торетам установлен в размере 69 889 тысяч тенге.
3. Утвердить целевые трансферты, предусмотренные в бюджете поселка Торетам на 2024 год за счет областного бюджета согласно приложению 4.
4. Утвердить целевые трансферты, предусмотренные в бюджете поселка Торетам на 2024 год за счет районного бюджета согласно приложению 5.
4-1. Предусмотреть возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из районного бюджета в 2023 году в районный бюджет в сумме 46 тысяч тенге.

Ескерту. Шешім 4-1 - тармақпен толықтырылды - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 27.03.2024 № 138 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
4-2. 2024 жылға арналған Төретам кентінің бюджетінде республикалық бюджет есебінен қаралған нысаналы трансферттер 6-қосымшасына сәйкес бекітілсін.
Ескерту. Шешім 4-2 - тармақпен толықтырылды - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 27.03.2024 № 138 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).

Сноска. Решение дополнено пунктом 4-1 в соответствии с решением Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 27.03.2024 № 138 (вводится в действие с 01.01.2024).
4-2. Утвердить целевые трансферты, предусмотренные в бюджете поселка Торетам на 2024 год за счет республиканского бюджета согласно приложению 6.
Сноска. Решение дополнено пунктом 4-2 в соответствии с решением Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 27.03.2024 № 138 (вводится в действие с 01.01.2024).

5. Осы шешім 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қармақшы аудандық мәслихатының төрағасы: Ә.Қошалақов
Қызылорда облысы Қармақшы
аудандық мәслихатының
2023 жылғы "25" желтоқсандағы
№ 107 шешіміне 1-қосымша
2024 жылға арналған Төретам кентінің бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 24.05.2024 № 170 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
1. Кірістер

5. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель Кармакшинского районного маслихата: Ә.Қошалақов
Приложение 1 к решению
Кармакшинского районного маслихата
Кызылординской области
от "25" декабря 2023 года № 107
Бюджет поселка Торетам на 2024 год
Сноска. Приложение 1 - в редакции решения Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 24.05.2024 № 170 (вводится в действие с 01.01.2024).
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование
1.Доходы

Ескерту. Шешім 6-қосымшасымен толықтырылды - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 27.03.2024 № 138 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
Атауы
Сомасы, мың теңге
Ағымдағы нысаналы трансферттер:
255,0
1
Мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын арттыруға
255,0
оның ішінде:
Төретам кенті әкімінің аппаратына
140,0
Төретам кенттік клуб үйіне
115,0

Сноска. Решение дополнено приложением 6 в соответствии с решением Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 27.03.2024 № 138 (вводится в действие с 01.01.2024).
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Целевые текущие трансферты:
255,0
1
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
255,0
в том числе:
аппарат акима поселка Торетам
140,0
Дом клуба поселка Торетам
115,0